Protect your account

در دنیای امروزی همه ما اطلاعات زیادی از خود را بصورت آنلاین منتقل یا ذخیره میکنیم، مهمترین دغدغه همه ما بدون شک امنیت این اطلاعات است. مخصوصا از چند سال پیش که فضا های ابری وارد زندگی ما شده اند و اکثر ما اطلاعات بسیار مهمی مانند مکالمات، تصاویر و ویدیوهای خصوصی و شخصی خود را در آنها ذخیره می کنیم و تمام امنیت این اطلاعات فقط به یک کلمه عبور وابسته است.

یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای بالا بردن امنیت این اطلاعات انجام تنظیمات تایید دو-مرحله ای یا همان Two-Step Verification برای ورود به حساب کاربری خود است.

در این آموزش با معرفی و آموزش نرم افزار Microsoft Authenticator به شما کمک می کنیم که امنیت حساب خود را بالا ببرید. این نرم افزار که بر روی گوشی شما نصب میشود هر 30 ثانیه یک کد 6 رقمی که فقط مخصوص حساب کاربری مایکروسافتی است که شما به این نرم افزار معرفی کرده اید تولید می کند. با استفاده از این نرم افزار حتی لازم نیست دیگر منتظر ارسال ایمیل یا پیام کوتاه از طرف مایکروسافت بمانید و به راحتی و با امنیت بسیار بالا به حساب مایکروسافت خود وارد می شوید و هیچ کس جز شما نمی تواند وارد حساب مایکروسافت شما شود حتی اگر نام کاربری و رمز عبور شما را داشته باشد.  همچنین این نرم افزار به جز ویندوزفون برای پلتفورم های اندروید و IOS نیز موجود می باشد.

اما قبل از آن برای دوستانی که آشنایی با تنظیمات تایید دو-مرحله ای ندارند، به تعریف و آموزش فعال سازی این تنظیمات برای حساب کاربری مایکروسافت خواهیم پرداخت.

“تایید دو مرحله ای” چیست؟

همانطور که از نام این سرویس امنیتی مشخص است شما جهت ورود به حساب خود نیاز به 2 بار تایید هویت به سرویس دهنده حساب کاربری خود دارید. به اینگونه که برای تایید هویت خود در مرحله اول از همان نام کاربری و کلمه عبور همیشگی استفاده خواهیم کرد، پس از تایید شدن در این مرحله یک کد امنیتی از طرف سرویس دهنده حساب کاربری شما از طریق روشی که قبلا در تنظیمات انتخاب کرده اید(پیام کوتاه، ایمیل و یا نرم افزار Microsoft Authenticator) برای شما ارسال خواهد شد و پس از وارد کردن این کد امنیتی مرحله دوم تایید هویت شما به پایان میرسد و فقط شما میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.

توجه: ما در این آموزش فرض را بر این قرار داده ایم که شما برای اولین بار است که می خواهید تنظیمات امنیتی حساب خود را تغیر دهید و مایل هستید از نرم افزار Microsoft Authenticator برای ورود به حساب کاربری خود به روش تایید دو مرحله ای استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است ترتیب مراحل زیر کمی متفاوت باشد اما نحوه انجام تنظیمات کاملا به همین صورت است که در آموزش زیر مشاهده می کنید، اما باز هم ما تمام سعی خود را کرده ایم که تمام حالات ممکن را در این آموزش برای شما توضیح داده باشیم.

چگونه Microsoft Authenticator را  برای استفاده در تنظیمات تایید دو-مرحله ای فعال کنیم؟

1- ابتدا نرم افزار Microsoft Authenticator برای گوشی خود دانلود و نصب کنید.(کد  QR و لینک دانلود از استور مایکروسافت در انتهای این آموزش موجود می باشد)

2- با استفاده از لینک https://account.live.com وارد تنظیمات حساب مایکروسافت خود شوید.

3- بر روی Change password & more کلیک کنید.

تنظیمات حساب

4- در صفحه باز شده مایکروسافت به دلیل مسایل امنیتی قبل از تغیر تنظیمات از شما می خواهد تا هویت خود را تایید کنید. به همبن منظور می خواهد تا یک روش را برای ارسال کد امنیتی انتحاب کنید. شما میتوانید برای دریافت کد انتخابی یکی از روش های زیر را انتخاب کنید، سپس بر روی Send code کلیک کنید.

Text: در این روش کد امنیتی توسط پیام کوتاه به شماره ایی که شما در هنگام ساخت اکانت مایکروسافت وارد کرده اید ارسال میشود، پس از انتخاب این گزینه شما یاید 4 رقم آخر شماره ای که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید وارد کنید.

Call: در این روش مایکروسافت با همان شماره ای که شما هنگام ثبت نام وارد کرده اید با شما تماس می گیرد و کد امنیتی برای شما خوانده می شود (به زبان انگلیسی) میشود، پس از انتخاب این گزینه شما یاید 4 رقم آخر شماره ای که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید وارد کنید.

Email: با انتخاب این گزینه کد امنیتی به ایمیل پشیتیبانی که هنگام ثبت نام معرفی کرده اید ارسال خواهد شد. پس از انتخاب این گزینه شما یاید آدرس ایمیل را بطور کامل وارد کنید.

i dont have any of these: با انتخاب این گزینه شما اعلام می کنید که ارتباط از طرق هیچ کدام از گزینه های بالا برای شما مقدور نیست ( به طور مثال شما در هنگام ثبت نام شماره تماس خود و ایمیل پشتیبانی را معرفی نکرده اید) و می توانید با انتخاب این گزینه شماره تماس خود یا ایمیل پشتیبانی را وارد کنید.

دریافت کد امنیتی

 

توجه: اگر شما قبلا تنظیمات امنیتی حساب خود را انجام داده اید ممکن است این قسمت برای شما ظاهر نشود، در اینصورت شما پس از کلیک بر روی Change password & more وارد صفحه Protect your account می شوید، در میانه این صفحه به دنبال بخشی به نام Identity verification apps بگردید و پس از مشاهده این بخش در زیر آن بر روی Set up کلیک کنید و باقی مراحل را از مرحله 7 به بعد انجام دهید.

5- پس از انتخاب روش دلخواه خود و دریافت کد امنیتی، در صفحه باز شده کد امنیتی را وارد کنید و بر روی Submit کلیک کنید.

وارد کردن کد امنیتی

6- در صفحه باز شده، که در زیر مشاهده می کنید از شما می پرسد که آیا مایل هستید برای راحتی بیشتر در استفاده از قابلیت تایید دو مرحله ایی از اپلیکشن Microsoft Authenticator استفاده کنید؟ برای استفاده از Microsoft Authenticator در ورود به حساب به روش تایید دو-مرحله ایی بر روی Set it up now کلیک کنید. همچنین در صورت مایل نبودن به استفاده از این نرم افزار می توانید بر روی Set it up later کلیک کنید.

انتخاب نرم افزار مایکروسافت برای وزود دو مرحله ای

7- در این قسمت شما باید سیستم عامل گوشی خود را انتخاب کنید سپس بر روی Next کلیک کنید.

انتخاب سیستم عامل

8- در این مرحله همان گونه که در شکل زیر مشاهده می کنید از شما می خواهد تا حساب مایکروسافت خود را به نرم افزار Microsoft Authenticator معرفی کنید و کد امنیتی تولید شده توسط این نرم افزار را در کادر مربوطه وارد کنید. حساب کاربری خود را با استفاده از روشی که در محله 9 به شما آموزش داده ایم به نرم افزار Microsoft Authenticator اضافه کنید و کد امنیتی تولید شده را در کادر مربوطه وارد و سپس بر روی Next کلیک کنید.

درخواست اضافه کردن حساب به Microsoft Authenticator

9- برای معرفی حساب خود به نرم افزار Microsoft Authenticator و بدست آوردن کد امنیتی مراحل زیر را انجام  دهید:

ابتدا نرم افزار Microsoft Authenticator که بر روی گوشی خود نصب کرده اید را باز کنید

بر روی ایکون ایکون ADD کلیک کنید

سپس برو روی ایکون ایکون بار کد کلیک کنید

بار کد مشخص شده در مرحله قبل را اسکن کنید

به همبن سادگی حساب شما به نرم افزار Microsoft Authenticator اضافه شد.

مراحل اضافه کردن حساب مایکروسافت به Microsoft Authenticator

 

 10- در صفحه آخر بر وری Finish کلیک کینید. از این به بعد شما میتوانید در صورت فعال سازی نتظیمات تایید دو-مرحله ای جهت ورود به حساب مایکروسافت خود از نرم افزار Microsoft Authenticator استفاده نماید.

اتمام فعال کردن Authenticator

 

تا اینجای کار شما فقط حساب مایکروسافت خود را به نرم افزار Microsoft Authenticator معرفی کرده اید و این گزینه را به قابلیت ورود به حساب با تایید دو-مرحله ای به حساب مایکروسافت خود اضافه کرده اید، ولی اصل کار که فعال سازی قابلیت امنیتی ورود به تایید دو-مرحله ای است هنوز باقی مانده. اگر این قابلیت را قبلا فعال کرده اید کار شما دیگر به اتمام رسیده و نیازی به خواندن ادامه آموزش نیست اما اگر این قابلیت را فعال نکرده اید با ادامه آموزش همراه ما باشید.

چگونه قابلیت امنیتی ورود به حساب کاربری با استفاده از تایید دو-مرحله ایی را فعال کنیم؟

جهت فعال سازی این قابلیت برای حساب مایکروسافت خود مراحل زیر را انجام دهید:

1- با استفاده از لینک https://account.live.com وارد تنظیمات حساب مایکروسافت خود شوید.

2- وارد قسمت Security & privacy بشوید و بر روی Manage advanced security کلیک کنید.

Manage advanced security

3- در بخش Two-step verification بر روی Set up Two-step verification کلیک کنید.

فعال سازی تنظیمات دو مرحله ایی

4- در صفحه باز شده بر روی Next کلیک کنید.

تاییدیه

 

5- در این صفحه مایکروسافت یک کد ریکاوری برای شما صادر می کنید که اگر زمانی مجبور به ریکاوری حساب خود شدید از این کد استفاده کنید(احتمال این اتفاق کمه اما کار از محکم کاری عیب نمی کنه) پس این کد را چاپ کنید و یا در یک جای مطمعن یاداشت نمایید سپس بر روی Next کلیک نمایید. لازم به ذکر است که اگر قبلا برای حساب خود کد ریکاوری دریافت کرده اید، پس از  این آن کد دیگر باطل شده و شما از این به بعد باید از این کد استفاده نمایید.(ممکن است این مرحله برای دوستانی که قبلا ریکاوری کد دریافت کرده باشند ظاهر نشود، در اینصورت مشکلی نیست و شما می توانید آموزش را از مرحله بعدی ادامه دهید)

ریکاوری کد

 

6- انجام این بخش برای دوستانی است که مانند بنده از پلتفورم هایی به غیر از ویندوزفون نیز استفاده میکنند و ایمیل مایکروسافت خود را با آن پلتفورم همراه(Sync) کرده اند توصیه میشود. در غیر این صورت نیازی به خواندن آن نیست و میتوانید بر روی کلیک کنید تا از این Next مرحله بگذرید.

اگر حساب ایمیل مایکروسافت خود را با نرم افزار ایمیل پیش فرض یکی از پلتفورم های اندروید، IOS و بلک بری همراه کرده اید(Sync کرده اید)(بطور مثال نرم افزار Email در پلتفورم اندروید) و این نرم افزار از کد امنیتی و تایید دو-مرحله ایی پشتیبانی نمی کند، میتوانید از آموزش های این قسمت استفاده کنید و پس از اعمال این تنظیمات ایمیل مایکروسافت خود را دو باره با نرم افزار ایمیل پیش فرض پلتفورم خود همراه(Sync) کنید. فقط کافی است که بر روی قسمت مریوطه کلیک کنید تا آموزش برای شما باز شود. در این آموزش یک کد به عنوان app Password داده خواهد شد که طبق آموزش داده شده در این بخش باید آن را در مرحل گفته شده وارد کنید.  سپس روی Next کلیک کنید.

آموزش

7- این قسمت هم مانند قسمت قبل فقط توضیحاتی برای کسانی که از حساب مایکروسافت خود در Xbox360، نرم افزار outlook در دستگاه های مک،نرم افزار Office 2010 و ورژن های قدیمی تر،نرم افزار Office 2011 و ورژن های قدیمی تر در دستگاه های مک، نرم افزار Windows Essentials و همچنین نرم افزار دستکتاپ Zune استفاده کرده اند داده شده . اگر شما از حساب خود در این نرم افزار ها و دستگاه ها استفاده نکرده اید میتوانید بر روی Finish کلیک کنید و فعال سازی این قابلیت امنتیتی مفید را به اتمام برسانید.

اتمام فعال سازی

تبریک میگم شما هم اکنون توانسته اید این قابلیت امنیتی مهم برای حساب خود فعال کنید و از این پس برای ورود به جز نام کاریری و رمز عبور همیشگی باید از کد امنیتی تولید شده توسط Microsoft Authenticator استفاده کنید. مانند شکل زیر:

ورود با تایید دو مرحله ایی توسط microsoft

همچنین می توانید با انتخاب گزینه get a code a different way کد امنیتی را از روش دیگری مانند ایمیل یا پیام کوتاه و تماس به شماره شما دریافت کنید.

برای غیر فعال کردن قابلبت ورود با تایید دو-مرحله ایی و یا غیر فعال کردن ورود با تایید دو-مرحله ایی توسط Microsoft Authenticator میتوانید وارد حساب مایکروسافت خود شده سپس به قسمت تنظیمات حساب وارد شوید سپس وارد قسمت Security & privacy بشوید و بر روی Manage advanced security کلیک کنید و در بخش Two-step verification  بر روی Turn off two-step verification و در بخش Identity verification apps بر روی Turn off existing apps کلیک کنید .

غیر فعال کردن

در این آموزش سعی کرده ایم تا تمام مراحل و حالت های ممکن را برای شما دوستان عزیز بدون هیچ کاستی توضیح داده باشم، امیدوارم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.

دانلود
اطلاعات
 • حجم : 1 مگابایت
5 پست
ساسان حرب
ساسان حرب هستم 24 ساله، لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات ، عاشق کمک کردن به شما دوستان عزیر مخصوصا دوستان ویندوزفونی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
رضا رجب زاده
پاسخ دهید دوشنبه 12 آبان 1393

خیلی مفید و کاربردیه ممنون اقا ساسان

  ساسان حرب
  پاسخ دهید دوشنبه 12 آبان 1393

  خواهش میکنم، وظیفه بود. خوشحالم که مفید بود واسه شما

peiman65
پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

خیلی خیلی خوب بود و کامل.مرسی.فقط یه سوال دارم.با گوشیم که هربار از برنامه ی وان درایو خارج میشم برای ورود ازم کد میخواد.اما با کامپیوترکه یه بار کد رو دادم دیگه نمیخواد.چرا؟باید کار دیگه ای انجام بدم؟

  ساسان حرب
  پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

  شما به اختمال زیاد هنگام ورود به حساب خود تیک گزینه I sign in frequently on this device. Don’t ask me for a code زدید و این به این معناست که شما کامپیوتر یا دستگاهی که باهاش وارد حساب خود شدید و یک دستگاه امن معرفی کردید و خواستید دیگه از این به بعد برای ورود از این دستگاه کد امنیتی از شما نخواد. برای حل کردن موشکلتون وارد حسابتون بشید بعد به قسمت تنظیمات حساب وارد بشید سپس در وارد قسمت Security & privacy درپایین صفحه در بخش Trusted devices گزینه Remove all the trusted devices associated with my account انتخاب کنید

peiman65
پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

ای بابا.گوشیمم مثل کامپیوتر دیگه بدون کد وارد میشه.چیکا کنم که برای هر بار ورود به وان درایوم ازم کد بخواد یا بهم اس ام اس بده ؟خوب من هر عکس شخصی که بخوام بزارم وان درایوم تو کامپیوترمم قابل دیدن میشه.میخوام هیچ کس نتونه ببینه تا زمانیکه کد وارد کنه…لطفا راهنماییم کنید

peiman65
پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

آقا ساسان,من تیک هیچ گزینه ایرو نمیزنم هیچ وقت.اما کاری که شما گفتیدم انجام دادم,هم کامپیوتر هم گوشی باز ازم پسوورد خواست برای ورود.اما بازم بعد از ورود ,وقتی برنامرو میبندم و باز وارد میشم ازم پسوورد نمیخواد.( تیک اون گزینه ای که شما گفتیدم نمیزنم)

  ساسان حرب
  پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

  اول بگو گوشیتون ویندوزفونه؟ و اینکه کامپیوترت کامپیوتر شخصی خودته زیاد باهاش به حسابت وصل میشی؟
  بعد شما یه بار هم تنظیمات Two-Step Verification هم تظیمات app Verification غیر فعال کن دوباره فعال کن اگه باز هم این مشکل و داشتی اطلاع بده

peiman65
پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

بله گوشیم 925 هستش.خوب من هربار برای ورود به ویندوز کامپیوتر باید پسوورد ماکروسافتمو بدم اولش.تنظیمات Two-Step Verification غیر فعال و فعال کردم بازم وارد میشه بعد از یک بار.تنظیمات app Verification نمیدونم کجاست و منظورتون چیه.

  ساسان حرب
  پاسخ دهید چهارشنبه 14 آبان 1393

  اگه امکانش هست از روی یه کامپیوتر دیگه هم تست کنید ببینید اونجا هم ققط با پسورد و بدون کد امنیتی وارد میشه یا فقط رو کامپیوتر خودتون اینجوریه

peiman65
پاسخ دهید چهارشنبه 14 آبان 1393

چشم.پیشنهادتون برای گوشیم چی هستش؟ چرا اینجوریه؟ یعنی هر عکسی توی وان درایوم دارم.هر کسی که گوشیم دستش باشه میتونه ببینه.

peiman65
پاسخ دهید چهارشنبه 14 آبان 1393

آقا ساسان فکر کنم اشتباه متوجه شدید منظورمو. ببینید من وقتی این برنامه رو نصب کردم,برای ورود اولم با گوشی به وان درایوم ازم کد خواست.که از برنامه دیدم و بهش دادم و وارد شدم.اما وقتی وان درایو رو بستم و بعد از چند دقیقه باز واردش شدم ,دیگه ازم کد نخواست و وارد شد.من میخوام کاری کنم که چه با گوشیم چه با کامپیوترم هر بار بخوام وارد فضای ابریم ( وان درایوم ) بشم.ازم کد یا پسوورد بخواد.اینجوری میشه هر چیز خیلی خصوصی رو اونجا ذخیره کرد.الان اصلا امن نیست.یعنی اگه من عکسها و فیلمهای شخصیمو تو وان درایو ذخیره کنم و گوشیم گم
بشه.کاملا بدون دردسر وارد فضای ابریم میشن و این خیلی بده.

  ساسان حرب
  پاسخ دهید چهارشنبه 14 آبان 1393

  آها فهمیدم …ببینید آقا پیمان اصولا اکانت شما برای sync شدن به گوشی فقط یکبار اقدام به دریافت پسورد و کد امنیتی میکنه وبعدش دیگه تاوقتی شما اکانتتونو از گوشی حذف نکنید ارتباط وصل میمونه اصلش همینه اصلا برای راحتی شما اینجوریه. اگه خدایی نکرده گوشیتو گم کردی مطمعن باش همون پسوردی که رو گوشیت داری امنیت کامل اطلاعاتتو تضمین میکنه تازه میتونی هروقت خواستی وارد اکانتت بشی و ارتباط گوشی با حسابت و قطع کنی دقیقا مثل وقتی که کارت عابر بانکتو گم میکنی و میری میسوزونیش میمونه.
  حالا اگه بازم اصرار داری من راهشو پیدا میکنم بهت میگم.

  ساسان حرب
  پاسخ دهید چهارشنبه 14 آبان 1393

  راهش هست اما دردسر میشه واست پس خیلی سختش نگیر.شما این هم در نظر بگیر که وقتی گوشیت دسته کسی باشه طرف به برنامه Microsoft authenticator که تو گوشیته هم دسترسی داره و اگه بخواد وارد وان درایوت بشه حتی اگه کد امنیتی هم بخواد وان درایوت باز راحت میتونه کد و بدست بیاره . این سیستم بیشتر برای اینه که کسی از یه دستگاه دیگه غیر از دستگاه خودت وارد حسابت نشه. من بهت قول با داشتنه این تنظیمات و این برنامه و پسوردی که رو گوشیت گذاشتی اطلاعاتت کاملا امنه. مگر اینکه یه هکر خیلی خیلی ماهر مایکروسافت و هک کنه که در اون شرایطم فک نکنم همچین کسی دنبال اطلاعات من و شما باشه

peiman65
پاسخ دهید چهارشنبه 14 آبان 1393

درسته.خیلی لطف کردید.ممنون از وقتتون.شاید من بیش از حد دنبال امنیت هستم.

peiman65
پاسخ دهید چهارشنبه 14 آبان 1393

اصلا انگار خود این برنامه مشکل داره.چنتا از عکسا و فیلما مو معمولی باز میکنه.چنتاشو ازم کد میخواد!! اینم از امنیت ماکروسافت…شدیدا از خرید گوشیم پشیمونم. نه باتری خوبی داره.نه کیفیت عکس خوبی توی روز داره ( همه زردی دارن ) موقع وب گردی هم که یه گوشیه کاملا بدرد نخوره.به هیچ وجه به کسی نمیگم که ویندوزفون بخره.خودمم میرم یه اندرویدی پیدا میکنم و از شر این خلاص میشم.کی گفته ویندوزفون هنگی نداره؟؟؟ گوشی منکه برای ورود به هر برنامه ای حد اقل3,4 ثانیه طول میکشه.وایبر که از همش افتضاح تر.آقایون نخرید این نوکیای لعنتی رو.

srmibi
پاسخ دهید چهارشنبه 28 آبان 1393

سلام
من نرم افزار رو داشتم همین این کار هارو انجام دادم ولی گوشی به علت نقص ش
ریست کردم برای حسابم هم تایید دو مرحله رو فعال کردم
حال رمز ورود رو فراموش کردم و سیستم هم در حال حاضر نمیتونه برام اس بده
فقط ی مرحله به ایمیلم میفرسته مرحله بعدش رو نمیتونم دریافت کنم
کد 25 تایی هم کار نمیکنه
اگه میتونید راهنمایی کنید با تشکر

ehsan
پاسخ دهید دوشنبه 27 بهمن 1393

سلام خسته نباشید من تازه یه 830 خریدم و تازه حساب کاربری ساختم البته از قبل هم یکی داشتم ولی حالا که میخوام حساب کاربری رو گوشی فعال کنم هر کاری میکنم اون کد 4رقمی از طرف مایکروسافت برام ارسال نمیشه استور گوشیمم فعال نشده که نرم افزار مورد نظر رو نصب کنم بیشتر ار 10بار این کار رو انجام دادم ولی کد برام ارسال نمیشه به نظر شما چیکار کنم….

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 15 دی 1394

سلام آقا ساسان
ممنون از راهنمایی هات.خیلی مفید بود.من این اَپ رو داشتم اما هیچوقت نمیدونستم به چه دردی میخوره.اما امروز یه چیزه تازه یاد گرقتم.دمت گرم
من یه گوشی مایکروسافت لومیای ۶۴۰ XL دارم/خیلی ازش راضیم.به تمام کسانی که بدنبال یه گوشی راحت،امن و خوش دست میگردن، توصیه میکنم از این گوشی استفاده کنن.
درود بر شما و درود بر ویندوزفون

sab2020
پاسخ دهید یکشنبه 29 مرداد 1396

این آموزش رو مجددا بازنویسی میکنید؟ خیلی بهتر میشه

آرش
پاسخ دهید جمعه 5 مرداد 1398

سلام.
من پسورد اکانتمو گم کردم و وقتی ریست پسورد رو میزنم ازم می خواد که کدی که در برنامه auotonticator میده رو وارد کنم در حالی که من این برنامه رو قبلا از گوشیم پاک کردم و حالا نمیتونم کد بسازم و وارد کنم.
میشه منو راهنمایی بکنید.
ممنون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,