مایکروسافت از طریق تریلری جدید نسل دوم کنترلر‌های Elite اکس باکس را معرفی کرد. این کنترلر‌ها با طراحی و قابلیت‌های جدید به بازار عرضه خواهند شد.

به نقل از مایکروسافت، این کنترلرها بیش از ۳۰ ویژگی جدید با خود به همراه خواهند داشت که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به Thumbstickهای قابل تنظیم، اجزای متحرک جدید، ۴۰ ساعت عمر مفید باطری و شخصی سازی بی حد و مرز آن از طریق سرویس Xbox Accessories اشاره کرد. البته گفتنی است که عمر باطری به صورت تقریبی اعلام شده است و میزان آن بسته به نوع شخصی سازی کنترلر، نوع استفاده و دیگر فاکتورها متغیر خواهد بود؛ اما فراموش نکنید که ۴۰ ساعت زمان کمی نیست و حتی با در نظر گرفتن کاهش سطحی این میزان، هنوز هم می‌توان باطری کنترلر Elite 2 را از قوی‌ترین‌های بازار لقب داد. مورد قابل توجه دیگر Triggerّهای نسل جدید Elite هستند که آخرین طراحی مایکروسافت را به رخ می‌کشند. آن‌ها پیش از این مشغول جمع‌آوری بازخوردهای کاربران در مورد دکمه‌های Trigger‌ کنترلر اکس باکس بودند که به احتمال بسیار زیاد از این بازخورد‌ها در طراحی Triggerهای کنترلر Elite 2 استفاده شده است.

مایکرو همواره در زمینه ساخت کنترلر پیش قدم بوده و این بار اولی نیست که با معرفی یک کنترلر، استاندارد‌ها را جابه‌جا می‌کند. از دیگر کنترلرهای انقلابی ساخته شده توسط آن‌ها، می‌توان به کنترلر ویژه‌ی افراد با ناتوانی جسمی اشاره کرد. این کنترلر که Xbox Adaptive Controller نام دارد، با قطعاتی مجزا ساخته شده است که بازی باز می‌تواند آن را مطابق با میل و توان خود بازسازی کند. بخش زیرین Adaptive Controller مسطح است تا بتوان آن را علاوه بر حالت دستی بر روی سطوحی چون میز نیز قرار داده و به راحتی استفاده کرد. در این کنترلر از یک D-Pad در سمت چپ و دو Track-Pad در سمت راست استفاده شده است که کار با آن را آسان‌تر کنند. در کنار تمامی این موارد بسته بندی این محصول نیز به گونه‌ای طراحی شده است تا افراد ناتوان در باز کردن آن با مشکلی مواجه نشوند.

در ادامه می‌توانید ویدئو منتشر شده از نسل دوم کنترلر‌های Elite را از وینفون مشاهده کنید.

منبع : وینفون
11 پست
نیما رضایی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,