microsoft-translator-live-930x523

اپلیکیشن مترجم مایکروسافت با دریافت یک به روز رسانی، اکنون می تواند مکالمه همزمان چنیدن نفر را به صورت زنده ترجمه کند. این ویژگی به این صورت عمل می کند که وقتی چندین نفر با زبان های مختلف در یک مکالمه حضوری هستند، صحبت های خود را به زبان مادری به اپلیکیشن بیان می کنند و اپلیکیشن موجود بر روی دستگاه فرد گوینده با اتصال به اپلیکیشن موجود بر روی دستگاه شنوندگان، متن ترجمه شده را به زبان مطبوع آنان نمایش می دهد.

 در این ویژگی برخی از زبان ها حتی می توانند ترجمه را به صورت صوتی دریافت نمایند. همچنین سرویس مذکور توانایی ترجمه همزمان، صحبت های ۱۰۰ نفر همزمان بر روی تلفن هوشمند، تبلت، رایانه و از طریق وبسایت را دارد. همچنین اپلیکیشن مترجم مایکروسافت برای اندروید، iOS، آمازون و ویندوز در دسترس است. ویژگی های اضافه شده در این به روز رسانی شامل:

  • ویژگی جدید ترجمه همزمان مکالمه بین دو یا چندین کاربر با زبان های مختلف در شرایطی که دستگاه ها به هم متصل باشند.
  • ترجمه همزمان در مکالمه بین دو نفر با استفاده از یک دستگاه.
  • رفع باگ.

نحوه کار ترجمه همزمان این گونه است که یکی از افراد با استفاده از آن یک کد QR ایجاد می کند و دیگر شرکت کنندگان در مکالمه با اسکن آن کد به سرویس ملحق می شوند. فردی که می خواهد صحبت کند، دکمه میکروفون را بر روی صفحه می فشارد و صحبت می کند. پس از آن ترجمه صحبت های فرد اول برای دیگر حضار نمایش داده می شود. در این متد هر فردی زبان مد نظر خود را انتخاب می کند تا صحبت های دیگران به هر زبانی باشد برای وی به نمایش در بیاید.

این ویژگی بسیار جالب قدرت مترجم مایکروسافت را نشان می دهد زیرا نه تنها می تواند مکالمات را به صورت همزمان تشخیص داده و ترجمه کند، بلکه قادر است این کار را در یک زمان برای افراد زیادی انجام دهد. پیش تر مایکروسافت ویژگی ترجمه همزان متنی و صوتی را به پیام رسان محبوب اسکایپ اضافه کرده بود. این ویژگی با استفاده از هوش مصنوعی و فرآیند یادگیری شبکه های عصبی در ماشین روز به روز بهبود کیفی داشته است. به نظر می رسد آمدن این قابلیت به مترجم مایکروسافت در ادامه راه اسکایپ اتفاق افتاده باشد. شایان ذکر است که شرکت گوگل اولین بار از یادگیری شبکه های عصبی در ترجمه استفاده کرد اما مترجم این شرکت اکنون هیچ کدام از امکانات مترجم مایکروسافت را ارائه نمی دهد.

دانلود
اطلاعات
  • حجم : 13.6 مگابایت-72.23 مگابایت
  • منتشر کننده : Microsoft Corporation
  • نسخه تحت اندروید : بله
  • نسخه تحت iOS : بله
  • نسخه تحت آمازون : بله
منبع :

VB

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Mehran
پاسخ دهید چهارشنبه 23 آذر 1395

(خدایا پناه میبرم بر تو از شر متعصبان) 😐
زیاد خوب ترجمه نمیکنه … من یه خانم دکتر از کالیفرنیا مخ کردم، با گوگل ترنسلیت بهتر میتونیم بحرفیم …
یادمه با یه لبنانی حرف میزدم با بینگ ترجمه کردم خیلی چیز چرندی تحویلم داد یارو ناراحت شد رفت …

amar
پاسخ دهید چهارشنبه 23 آذر 1395

بد نیست به نظرم اما هنوز درجه یک نشده. باید روش کار کنند مخصوصا روی ترجمه لغت که میخوای مثل دیکشنری جواب رو با ریشه لغت و…. بگه.
مخصوصا ترجمه گروهه لغات و جملات برای برخی زبانها ضعیفه که گوگل هم همین مشکل رو داره انصافا.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,