پس از سالها انتظار، بالاخره قابلیت رهگیری نمودار کارکرد GPU در Task Managerبا به روزرسانی پاییز خالقان میسر خواهد شد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

شب گذشته ردموندی ها تست کردن این ویژگی جدید را در Task Manager همراه با انتشار بیلد جدید ۱۶۲۲۶ آغاز کرد، که البته شامل یک سری ویژگی های جدید دیگر هم بود.

در این به روز رسانی ، Task Manager جدید به شما این اجازه را خواهد داد که به نمودار میزان مصرف GPU خود در زیر نوار Performance، همان گونه که به نمودار CPU، Storage و Network دسترسی داشتید، دسترسی داشته باشید. مایکروسافت علاوه بر این موضوع قدم  را فراتر گذاشته و به شما این اجازه را می دهد که بر جزئیات بیشتری نسبت به نوع مصرف اجزای مختلف GPU اشراف داشته باشید. به عنوان مثال، می توانید بفهمید که چه مقدار از GPU صرف Video decoding شده است، و یا برای نیرو دهی به قابلیت واقعیت مجازی و غیره… .

این به روز رسانی این قابلیت را هم به شما می دهد که از جزییات کلی و کلیدی GPU خود با خبر شوید، از جمله نام  GPU، ورژن درایور و جزییات دیگر. البته ممکن است این ویژگی جدید برای کاربران حرفه ای کاربرد نداشته باشد، اما برای کاربران معمولی که به دنبال اطلاعات GPU سیستم خود هستند می تواند قابل توجه باشد.

در کنار این موضوع، مایکروسافت در حال اضافه کردن یک ستون جدید مربوط به GPU در نوار Processes در ابتدای Task Manager است تا از این رو بتوان فهمید که چه مقدار از GPU برای یک بازی یا یک فرآیند دیگر به کار بسته شده است.

دونا سارکار در یکی از پست های خود اعلام کرد که این ویژگی جدید هنوز در دست آزمایش است و طبیعتا  هر ویژگی جدیدی که در غالب بیلد های آزمایشی منتشر می شود، باگ هایی به همراه خواهد داشت.

منبع :

MSPOWERUSER

32 پست
آریان خانجانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,