WINDOWS 10 for phone expectation

مایکروسافت همواره به نظرات کاربران خود اهمیت بسیاری می داده است و این را می توانیم از درگاه های ارتباطی متعدد و متنوعی که برای این کار در نظر گرفته شده است مشاهده کنیم.

یکی از این روش ها، صفحات صدای کاربر است که مایکروسافت برای بیش تر بخش های خود، این صدای کاربر را ایجاد کرده است. سایت وینفون هم از همین صدای کاربر، برای ایجاد بخش درخواست ها و ایده های برنامه نویسی استفاده کرده است.

از جمله صدا های کاربری که مایکروسافت برای بخش های خود ایجاد کرده می توانیم به بخش های ریز اشاره کنیم:

Beta apps for Lumia – lumiabetaapps.uservoice.com

صدای کاربر مایکروسافت برای ارائه ی پیشنهاد و نظر های جدید در خصوص برنامه های آزمایشی

Cortana UserVoice – cortana.uservoice.com

صدای کاربر کرتانا برای ایده ها و درخواست های مرتبط با این دستیار صوتی

Xbox UserVoice – xbox.uservoice.com

صدای کاربر مایکروسات برای کنسول بازی XBOX

Windows Phone UserVoice – windowsphone.uservoice.com

صدای کاربر مایکروسافت برای سیستم عامل گوشی مایکروسافت، یعنی ویندوز فون

Xbox Music UserVoice – xboxmusic.uservoice.com

صدای کاربر مایکروسافت برای بخش موسیقی این شرکت یعنی XBOX Music

Xbox Video UserVoice –  xboxvideo.uservoice.com

صدای کاربر مایکروسافت برای نرم افزار پخش ویدیو XBOX Video

Windows Phone Facebook UserVoice – wpfacebook.uservoice.com

صدای کاربر مایکروسافت برای برنامه ی فیسبوک ویندوز فون

WPDev UserVoice – wpdev.uservoice.com

صدای توسعه دهندگان مایکروسافت برای برنامه نویسی ویندوز فون

Remote Desktop UserVoice — remotedesktop.uservoice.com

صدای کاربر مایکروسافت برای برنامه ی Remote Desktop که به وسیله ی آن می توانید رایانه ی خود را از طریق گوشی کنترل کنید

Visual Studio User Voice – visualstudio.uservoice.com

و نهایتا صدای کاربر مایکروسافت برای برنامه ی برنامه نویسی Visual Studio

حال قصد داریم ببینیم آیا در گذشته این صدا های کاربر متعددی که ایجاد شده، آیا در تصمیمات مایکروسافت هم موثر بوده اند یا خیر. پیش از معرفی و عرضه ی ویندوز فون 8.1 هم کاربران با مراجعه به صدای کاربر ویندوز فون مایکروسافت، درخوست هایی داشتند که می بینیم به بیش تر آن ها جامه ی عمل پوشانیده شده است. از جمله:

جدا کردن کنترل صدای زنگ از صدای نرم افزار ها

نمایش مدت زمان تماس در بخش Call History

جستجوی تقویم (کرتانا در ویندوز فون 8.1 تقویم را نیز جستجو می کند)

پشتیبانی از تلفن های دو سیمکارته

بخش اعلانات (Notification Center)

نمایش درصد باتری در نوار وضعیت بالایی گوشی (Status bar)

ذخیره ی نرم افزار ها و بازی ها روی کارت حافظه ی جانبی micro SD

افزودن نرم افزار مدیریت فایل (و امکان ایجاد برنامه های مدیریت فایل)

قابلیت ایجاد پوشه

اضافه شدن VPN

قابلیت انتخاب تصویر برای کاشی ها

و …

از این رو انتظار می رود مایکروسافت بسیاری از ایده های باقی مانده و ایده های جدید را در نسخه های بعدی سیستم عامل ویندوز فون اعمال کند. بنابراین در این مطلب قصد داریم به بررسی پرطرفدارترین و مهم ترین ایده های بخش صدای کاربر ویندوز فون بپردازیم. پس با وینفون همراه باشید…


LED چشمک زن برای اعلان ها و تماس های از دست رفته

با افزودن این قابلیت بدون نیاز به بازکردن قفل تلفن، از وجود اعلان ها مطلع خواهید شد. اگرچه Glance Screen تا حدودی همین کار را انجام می دهد، ولی افزودن LED چشمک زن که در گذشته در بخشی گوشی های نوکیا نیز شاهد آن بودیم، می تواند کارآمد باشد.

افزودن قابلیت گذاشتن تصویر زمینه پشت کاشی ها

اگر از تم تیره یا روشن خسته شده اید، افزودن این ویژگی برای شما خبر خوبی است. با افزودن این ویژگی، می توانید یک تصویر دلخواه را به عنوان تصویر تم قرار دهید.

این ایده با عنوان Enough of black and white (استفاده از سیاه و سفید کافی است) در اردیبهشت ماه توسط بنده مطرح شد که یک وبسایت چینی و یک وبسایت برزیلی نیز درباره ی آن مطلبی را قرار دادند. بعد ها این ایده با ایده ی مشابه ادغام شد که اکنون بیش از 40 هزار رای دارد و احتمال می رود این قابلیت در ویندوز 10 موبایل اضافه شود.

wpبرای مشاهده در اندازه ی بزرگ تر کلیک کنید

wp2

دسته بندی بخش تنظیمات

یکی از مشکلات ویندوز فون عدم نظم بخش تنظیمات است که با دسته بندی این مشکل رفع خواهد شد. شنیده می شود این ایده در آپدیت بعدی ویندوز فون (GDR2) عملی می شود و تنظیمات بر اساس حروف الفبا نظم می گیرند.

پشتیبانی از OTG

با افزودن این قابلیت می توانید حافظه ی USB خود را از طریق کابل OTG به تلفن متصل کرده و از حافظه ی خود بر روی درایو یا دیسک هایی که خروجی USB دارند استفاده کنید. این قابلیت هم در ویندوز 10 موبایل به احتمال بسیار فعال می شود.

پشتیبانی از تمام تجهیزات بلوتوث مانند: دسته های بازی و کیبورد

فرض کنید شما بتوانید کیبورد بلوتوث را به تلفن خود متصل کنید و تصویر صفحه ی تلفن خود را بر روی تلویزیون یا مانیتور خود نمایش دهید آن وقت به سادگی و بدون نیاز به کامپیوتر می توانید فایل های آفیس را ویرایش کنید! یا می توانید با استفاده از یک دسته ی بازی بلوتوث Modern Combat بازی کنید. شنیده می شود این قابلیت هم در آپدیت دوم ویندوز فون 8.1 (GDR2) به ویندوز فون اضافه می شود. البته تمام این ها شنیده هایی از شایعات و برخی افشاگری ها است.

افزودن Equalizer برای پخش موسیقی

هم اکنون در تنظیمات ویندوز فون در بخش Audio می توانید به Equalizer دسترسی پیدا کنید، که اگر دسترسی به Equalizer در پخش موسیقی هم فراهم شود کارتان راحت تر خواهد شد.

نمایش جزئیات دانلود در بخش اعلانات گوشی (Action Center)

در حال حاضر برای دیدن جزئیات دانلود، مجبور به بازکردن برنامه ی مورد نظر هستیم، اما با فعال شدن نمایش میزان دانلود در بخش اکشن سنتر، کار ها راحت تر می شود.

افزودن قابلیت Wifi-Direct

با افزودن این قابلیت کاربران خواهند توانست فایل های خود را از طریق Wi-Fi به صورت مستقیم به اشتراک بگذارند. البته در حال حاضر برنامه هایی (مانند Shareit و Send Anywhere) برای این کار وجود دارد، اما با افزوده شدن این قابلیت، بدون واسطه و از طریق خود گوشی می توانید این کار را راحت تر انجام دهید.

قابلیت انتخاب صفحه کلید هایی به غیر از صفحه کلید اصلی ویندوز فون

با افزودن این قابلیت کاربران قادر خواهند بود، مانند اندروید و اخیرا iOS، از میان صفحه کلید های ساخت برنامه نویسان دیگر استفاده کنند. البته صفحه کلید اصلی ویندوز فون باقابلیت حدس کلمه و Word Flow خارق العاده ای که دارد، یکی از نقاط قوت ویندوز فون است، اما با این حال شاید بعضی افراد دوست داشته باشند از صفحه کلید های دیگر هم استفاده کنند.

کنترل موسیقی در اکشن سنتر

هم اکنون در هنگام پخش موسیقی با فشردن یکی از دکمه های صدا، می توانید در هر نرم افزاری که باشید، به کنترل موسیقی دسترسی داشته باشید. اما اضافه شدن این بخش را شاید کسانی که با سیستم عامل iOS کار کرده باشند بیش تر دوست داشته باشند و علاقه مند باشند تا این قابلیت به ویندوز فون نیز اضافه شود.

پشتیبانی از فرمت های ویدیویی بیشتر در Xbox Video

هم اکنون Xbox Video در ویندوز فون، قادر به پخش بعضی از فرمت های مهم ویدیویی مانند mkv نیست. البته نسخه ی کامپیوتری این برنامه (در محیط مترو) قادر به پشتیبانی از این فرمت است که احتمالا با یکی شدن استور ویندوز و ویندوز فون و عرضه ی ویندوز 10 گوشی، این برنامه هم تغییرات زیادی را به خود خواهد دید.


تمام این موارد، بیش ترین درخواست ها را در صدای کاربر ویندوز فون به خود اختصاص داده بودند که احتمالا در آپدیت های بعدی ویندوز فون گنجانده خواهند شدن. اما ویندوز فون 10 قطعا تنها این قابلیت ها را نخواهد داشت و ویژگی های بسیاری را در خود جای داده است که باید تا 1 بهمن منتظر بمانیم و ببینیم مایکروسافت چه برنامه ای برای این سیستم عامل دارد.

شما چه فکر می کنید؟ نظرات خود را در مورد ویژگی های ویندوز 10 گوشی با ما در میان بگذارید.

منبع : وینفون
5 پست
محمد رضیانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Mohammad Sata
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

خیلیدخوبه. ممنون از مطلبتون.

AKBAR
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

چه میشه اگه بشه . عالی

حامد
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

این هم باید اضافه بشه
دستری سریع به اعداد کیبورد بدون زدن دکمه عدد
دکمه متوقف کردن فیلمبرداری که بتونی دوباره فیلمبرداری رو ادامه بده

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

  عزیز این امکان وجود داره. کافیه شما دستت رو از روی دکمه ی اعداد بکشی به سمت اعداد تا سریع عدد رو تایپ کنی. آموزش این کار رو در این مطلب ببینید
  در خواست دومتون رو هم توی بخش صدای کاربر ویندوز فون وارد کنید.

  moji
  پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

  یه سری چیزا خیلی رو مخه،
  مثلن خیلی وختا پیش اومده با قفل شدن صفحه اتصال اینترنت نرم افزار قطع شده، یا وقت مولتی تسکینگ سیستم عامل برنامه رو دوباره باز میکنه، یا حتی اگه از وایبر بیرون نیای و دکمه ویندوزو بزنی بازم آف نشونت بده (شامل بقیه هم میشه) و یه ایده هم خودم دارم اینه که بخش تماس ها رو تاریخ بندی کنه مث گالری که اگه بخوایم با یه شماره ای که فرض 8 روز پیش باهامون تماس گرفته تماس بگیریم راحت پیدا کنیم. نمیدونم این ایده رو کسی داده یا نه ولی اگه نداده لطفن اضافه کنین به صدای لومیا دارا.

hassan
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

برگشتن بخش ها جزیی وکلی در ایکس باکس موزیک وایکس باکس گیم وداشتن تم خاکستری به جای مشکی برگشتن انداختن تصویر پشت بخش عکس ها برگشتن جزییات پیپل هاب که همگی در ویندوز ۸ وجود داشت ودر ۸.۱ حذف شد که به نظرم به دلیل سرعتی بود که ماکرو می خواست در ارئه ۸.۱ به وجود امد وتوجه بیشتر ماکرو به هرچه زیبا تر شدن سیستم عامل وگسترده کردن بیشتر بخش های ان از افیس گرفته تا سرچ وهمه سرچ یک پارچه هم اگه اضافه بشه عالی وهمچنین دستکاب متحرک مثله اندرویو ای او اس وهمچنین تقسیم بندی تم به دو دسته کلی رنگی و شیشه ای که شیشهای هم شامل رنگ ها ی شیشه ای متنوع

رامین
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

این IP Static یا بقولی همون ست کردن IP به صورت دستی امکان پذیر بشه بیش از نیمی از مشکلات من حل میشه. البته میدونم یه برنامه غیر رایگان براش هست که رو خیلی از گوشیها کار نمیکنه.

  Diho
  پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

  رامین:
  این IP Static یا بقولی همون ست کردن IP به صورت دستی امکان پذیر بشه بیش از نیمی از مشکلات من حل میشه. البته میدونم یه برنامه غیر رایگان براش هست که رو خیلی از گوشیها کار نمیکنه.

  این ک تو آپدیت دنیم وجود داره، برادر زاده من گوشی لومیا 730 رو خریده، قسمت تنظیمات مربوط به وای فای این ایتم وجود داره!!

شهرام
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

این قانون مزخرف کپی رایت رو هم بردارن که بشه به راحتی هر ویدیویی رو بلوتوث کرد…
هر چند الانشم این قانون کارایی چندانی نداره و فقط کاربر رو اذیت میکنه!

محمد سلطانی
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

یه چیز دیگه امیدوارم اضافه بشه.. قابلیت تغییر فونت فارسی و حتی انگلیسی..
فونت فارسی ویندوزفون واقعا مسخرس

حسین دیانتی
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

هر تغییری بدون کد باز،کردن سیستم عامل و به خطر انداختن امنیت و روانی سیستم عامل خوبه.

Tanhayiii
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

سلام
راستشا بخاین من از مایکروسافت انتظار دارم ک سیستم عاملی تدبیر کنه تا بین همه سیستم عامل ها تک باشه و ما ویندوزیا حسابی بتازونیم و کـــَل اندرویدی ها رو بخابونیم
سیستم عاملی مثل ویندوز میتونه آینده خیلی خوبی داشته باشه ،مگ ن؟

نورا
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

حالا که ندارمش ولی اگه قـرار باشه به این وینـدوز آپدیت کـنم ، دلـم میخـواد بتـونم مکالماتمـو ضبط کـنم
خـداییش درد ِ بزرگیه که اجازۀ ضبـط تماسای خـودمونم به خودمـون نمـیده

نورا
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

پشتیـبانی از OTG
اینم خـیلی مهـمه
اینجـوری وایمکـسمـو نگه میـدارم و دیگه نیازی به وای فای ندارم

ebrahim
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

من بازم میگم گیرم که سیستم عامل بی نقص باشه که این کار از دست مایکروسافت بر میاد این کیفیت پایین خیلی از نرم افزارهارو چیکار کنیم؟؟ هنگ وایبر بتا بودن اینستاگرام نبود تایم لاین برنامه لاین و کمبود آپشن های خیلی از نرم افزارها در مقایسه با رقبا؟؟؟؟؟

ali
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

اگه میشه برید بگید امکان این رو قرار بدن که بتونیم جای ستکبار رو به پایین بیاریم
( تو تنظیمات همچین چیزی باشه که بشه آوردش پایین یا بردش بالا )
من اون قدیما sony erricsson p990i داشتم تسکبارش پایین بود خیلی خوب بود هیچ وقت یادم نمیره …

حمید
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

تعجب میکنم مورد مهمی مثل اضافه شدن پروتکل pptp به وی پی ان چرا اینقد کم رای داره. دوستان همیشه در صحنه، برید رای بدید بیاد بالا محض رضای خدا… از ماکرو بعید نیس به l2tp بسنده کنه

mohamad.s
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

همه لومیا 520یا به اکولایزر رای بدین خیلی لازمه 520یا خودمون چیز زیادی نمی خوایم یه اکولازر اضاف بشه و دانلود تو اکشن سنتر نشون بده دوستان دمت گرم به اکولایزر رای بدین

حمید
پاسخ دهید یکشنبه 21 دی 1393

واقعا جای تاسف و البته تعجب داره که چیزهایی که خیلی وقته توی سیستم عامل های دیگه وجود داشته برای کاربرای ویندوزفون آرزو و درخواست هستش :/ 😐

José Antonio R.E.Y.E.S
پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

ممنون بابت مطلب عالی بود اما الان هم میشه از دسته های بلوتوثی برای بازی کردن استفاده کرد نمونش
Moga Controller Pro
که با بلوتوث به لومیاها کانت میشه

Arash
پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

پست خیلی خوبی گذاشتی محمد جان، خسته نباشی.
بچه رای بدین لطفا

emad
پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

اضافه شدن کنترلر موزیک به صفحه ی قفل

فرزاد
پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

چه خوب میشد اگه میتونستیم فونت کل سیستم عامل رو هم تغییر میدادیم
مثل گوشیای نوکیا

حسین
پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

یک مقدار مولتی تسکینگ در وینفون ضعیفه و دایما در جابجایی بین اپلیکیشن ها با پیغام ریزومینگ مواجه می شیم و مسئله بعدی قابلیت چند پنجره ای شدن هستش که میتونه این سیستم عامل رو واقعا ویندوز کنه، از طرفی نتیفیکیشن سنتر تعاملی هم ضرورتش احساس میشه!

نورا
پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

به چـند مورد از این درخـواستها رأی دادم ولی چـرا لینکی که واسه رأی دادن به سایتتـون گـذاشتین ، کار نمیکـنه ؟
هـربار میخـوام به این سایت رأی بدم ، لینکـش بالا نمـیاد
برنامه تونو نصب کـردم . خسته نباشیـن.کارتون عالیه

mamad
پاسخ دهید دوشنبه 22 دی 1393

کاش میشد برنامه ها و بازی ها را با بلوتوس فرستاد

مجید
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

سلام
یه چیزی که جاش خیلی خالیه تو ویندوز خالیه شماره گیر هوشمنده

مرتض
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

ایول ایول.

persian102031
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

فقط pttp من اکانت دانشگاهم داره به باد میره بخاطر نبودش

خروس
پاسخ دهید پنجشنبه 2 بهمن 1393

من که مشتاقانه مشتاقم بیاد . lumia 920

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,