mobile-phone-hd-hd-windows-7-blue-zone
سلامی گرم در این روزهای سرد زمستانی به تک تک شما وینفونیهای عزیز که همیشه باعث دلگرمی ما و رونق گرفتن سایت خودتون وینفون هستید.

حال که به خاطر ویندوز و ویندوزفون 10 در تب و تاب ورود به فصل و فضایی جدید در دنیای کاشیهای رنگارنگ هستیم میخواهیم تمام تجربه و آموخته هایمان از این پلتفرم جذاب را برایتان بنویسیم و درمورد تمام کم و کاستیها و گله ها , خوبیها و مزایا و هر آنچه که موجب رنجش و شادیمان از این دنیای خوش رنگ و لعاب میشوند درد دل کنیم.ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید و هر آنچه در فکر و ذهنتان متجلی میشود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

WP_20150113_15_38_01_Pro

کم و کاستیها

بگذارید از آنجایی شروع کنیم که شاید خیلی باب میلمان نباشد ولی بهرحال ویندوزفون هم کم و کاستیهایی دارد که گاها عذاب آور و ناراحت کننده هستند.بیاید از آنچه باید باشد و نیست حرف بزنیم و احساس واقعی خود را بیان کنیم.

wp_ss_20150101_0002

شخصی سازی و رابط کاربری

یکی از کلیشه ای ترین و کلیدی ترین نقاط ضعف ویندوزفون همین شخصی سازی محدود آن است که شاید برخی بخاطرش دور ویندوزفون یک خط قرمز میکشند.البته وقتی حرف از رابط کاربری و در کل ظاهر ویندوزفون به میان می آوریم واقعا بی انصافیست که فقط نقاط منفی را ذکر کنیم.درحالی که مطمئنا یکی از دلایل مهم کوچ افراد به ویندوزفون همین کاشیهای زنده رنگارنگ که واقعا به این پلتفرم روح و روان بخشیده اند هستند.سادگی کاربری و سبک طراحی تخت ویندوزفون یکی از نقات قوتش بحساب می آید بطوری که نسخه جدید آندروید هم به این سبک طراحی رو آورده است.

wp

بیاید به جزئیات بپردازیم به چیزهایی هرچند کوچک که شاید اگر وجود داشتند ویندوزفون سهمی خیلی بیشتر از 3 یا 4 درصد در بازار پلتفرمهای موبایل داشت.در این باره اولین چیزی که به ذهن میرسد محیط دسکتاپ است که واقعا جای خالیه آن احساس میشود.محیطی که میتوانستیم برای آن تصویر پس زمینه انتخاب کنیم و شورت کات برنامه ها و تنظیمات دلخواه را در قالب یک کاشی مربعی یا لوزوی و حتی دایره ای و… در رنگ و اندازه دلخواه در گوشه ای پین کنیم و چندین و چند نکته دیگر.

موارد دیگری هم وجود دارد که علارغم سادگی تغییرات مطلوبی میتوانند ایجاد کنند برای مثال قابلیت شخصی سازی لیست نرم افزارهای نصب شده یا انتخاب تصویر پس زمینه که پشت کاشیهای قرار بگیر و در صفحه لیست برنامه ها هم نمایش داده شود یا حتی مرتب سازی گزینه های بخش تنظیمات و یا خیلی ساده تر , اضافه شدن رنگهای بیشتر به تعداد رنگهای قابل تنظیم برای گوشی و یا تم های رنگی گوناگون بجای صفحات سیاه و سفید

البته شخصی سازی مسئله ای است که مایکروسافت اهمیت آن را بخوبی میداند و طبق شایعات تغییرات گسترده ای در حوزه شخصی سازی و کلا رابط کاربری ویندوزفون 10 اعمال خواهد شد.


wifi-directدرگاههای ارتباطی ناقص

امروزه که فابلهای مورد نیاز هر کاربری به هزاران دلیل منطقی حجیم تر و سنگینتر از گذشته میباشند نیاز به درگاهی که بتوان از طریق آن چنین فایلهای حجیمی را سریعا رد و بدل کرد واقعا ضروری میباشد بله نیاز به قابلیت وای فای دایرکت واقعا احساس میشود و این درحالی است که سیستم عاملهای دیگر از این قابلیت پشتیبانی میکنند و این واقعا نقطه ضعفی برای ویندوزفون میباشد در این میان NFC هم برای ارتباط با دستگاههای اندرویدی تقریبا ناکار آمد میشود و نمیتوان از آن به نحو احسن استفاده کرد.

iAuVgHVo-wifi-direct-s-

البته این تمام قضیه نیست قسمت بلوتوث هم نیاز به تغییراتی دارد.حتما شما هم تجربه کردید که هنگام ارسال فایلی اگر بلوتوث دستگاه خاموش باشد گزینه آن در صفحه Sharing نشان داده نمیشود و شما باید ابتدا آن را روشن کنید و سپس به ارسال فایل به دستگاههایی که قبلا شناسایی کرده اید بپردازید.

Bluetooth_Lumia625_WindowsPhone

عدم وجود گزینه ای برای جستجوی دستگاهها و نیاز به تایید تک تک فایلهای دریافتی از دستگاههای دیگر و مکانیزم نامطلوب Pair کردن دو دستگاه و اینکه نمیتوان از طریق بلوتوث رایانه به فایلهای گوشی دسترسی پیدا کرد هم از ایرادات وارده به قسمت بلوتوث میباشد.البته یکپارچگی ویندوز و ویندوزفون 10 میتواند چنین مشکلاتی را رفع و رجوع کند.

image_new

بگذارید اشاره ای هم به قابلیت OTG یا (Usb On The Go) داشته باشیم قابلیتی که این روزها اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده , تصور کنید که فلش یا هارد درایو خود را از طریق کابل یو اس بی به گوشی خود متصل کنید و هر اطلاعاتی که دوست دارید ذخیره یا حذف کنید البته این تمام کار نیست به وسیله این قابلیت میتوانید کیبورد فول سایز فیزیکی هم به گوشی متصل کنید و از تایپ کردن با آن در برنامه ای مثل One Note لذت ببرید.بله این قابلیت هم یکی از کاستیهای ویندوزفون محسوب میشود که وجود آن میتواند نظر خیلیها را در مورد ویندوزفون تغییر دهد.

Untitled-2

در این قسمت باید به پشتیبانی از VPN هم اشاره کنیم چیزی که بشدت برایمان ضروری میباشد البته میدانیم که هم اکنون این قابلیت در ویندوزفون موجود است ولی ایراد کار آنجاست که پروتکلهای قابل پشتیبانی بسیار محدود بوده و کافی نیستند و عدم وجود پروتکل PPTP و … این قسمت از گوشی را تقریبا بی استفاده گذاشته البته نه به این معنی که نمیتوان از دیگر پروتکلها مانند L2TP استفاده کرد.


windows-phone-81-action-centerjpg-860x526

اکشن سنتر و اعلانیه ها

مطمئنا شما هم از اینکه نمیتوانید بیشتر از 4 یا 5 گزینه برای دسترسی سریع به قسمت اکشن سنتر اضافه کنید ناراحتید در حالی که در دیگر پلتفرمها این قسمت بسیار کامل است و ویژگیهای کوچک و بزرگی همراه دارد.همچنین نمیتوان چیزهای مختلفی به این قسمت افزود و لیست گزینه ها محدود به چند قسمت از سیستم عامل میباشد و نمیتوان به عنوان مثال نرم افزار یا برنامه ای به اکشن سنتر اضافه کرد.

325

حتما متوجه شده اید که وقتی دوستانتان در اینستاگرام برای یکی از اشتراکهایتان کامنتی به زبان فارسی مینویسد اعلانیه مربوط به آن کاملا درهم و برهم و به صورت اشکال قر و قاطی! نمایان میشود البته این مشکل مربوط به نرم افزار اینستاگرام میشود چراکه وقتی به صورت معمولی برایتان پیامک فارسی ارسال میشود به خوبی میتوانید در اکشن سنتر آن را ببینید ولی با این وجود میتوان گفت هنوز ایراداتی به این قسمت وارد است.

action-center

برای نمونه نمیتوانیم بیش از یک خط از پیام را در اکشن سنتر مشاهده کنیم و هیچ گزینه ای هم وجود ندارد تا از طریق آن بتوانیم تمام متن پیام را نمایان کنیم و برای مشاهده کامل پیام باید وارد برنامه مربوطه شویم.همچنین اعلانیه ها حالت تعاملی ندارند یعنی نمیتوانیم از طریق اعلانیه در قسمت اکشن سنتر پاسخ پیام را بدهیم این در حالی است که در نسخه جدید اندروید و IOS این ویژگی افزوده شده.

نکته بعدی مربوط به عملکرد نامناسب گزینه های دسترسی سریع در اکشن سنتر میباشد برای مثال وای فای را در نظر بگیرید مشکل آنجاست که وقتی میخواهیم وای فای را از طریق آیکون آن در اکشن سنتر خاموش کنیم باز هم ناخواسته وارد قسمت تنظیمات وای فای میشویم و باید به صورت دستی آن را خاموش کنیم در حالی که یک کاشی در صفحه استارت هم همینکار را انجام میدهد و انتظار ما از بخش اکشن سنتر بیشتر از این چیزهاست.


مراکز دسترسی یا HUB

مراکز دسترسی جز ویژگی هایی بوده و هستند که از همان ابتدای معرفی ویندوزفون مورد توجه کاربران همه پلتفرمها بودند.این مراکز به صورت متمرکز دسترسی ها را آسانتر می کردند برای مثال از طریق مرکز مخاطبین میتوانیم به مخاطبین خود در تمام شبکه های اجتماعی هم دسترسی داشته باشیم این ویژگی در ویندوز 8.1 کمی نادیده گرفته شده و آن جذابیت گذشته را از دست داده در حالی که مایکروسافت میتوانست با بیشتر پرداختن و بهتر ساختن این قسمتها به بهبود هرچه بیشتر ویندوزفون کمک کند.

wp_ss_20150112_0002(کاراکتر خودم در اکانت اکس باکس)!

حتما میدانید که در نسخه قبلی یعنی ویندوزفون 8 میتوانستیم با مراجعه به بخش مثلا GAMES تمام بازیهای نصب شده در گوشی را مشاهده کنیم و به عبارتی دیگر این قسمت باعث شده بود که نظم و نظام خاصی برای بازیها ایجاد شده و دسترسی آسان شود و میتوانستیم از طریق این قسمت همه بازیها را یکجا به صورت لیست داشته باشیم و اجرا کنیم و اگر پیامی به اکانت ایکس باکس گیم ما ارسال میشد میتوانستیم مشاهده کنیم همینطور تمام امتیازاتی که در بازیها کسب میکردیم هم قابل مشاهده بودند.

اما حالا در ورژن جدید این دسترسی متمرکز از بین رفته و بازیهای نصب شده به صورت درهم و برهم در لیست نرم افزار ها پخش و پلا شدند! البته شاید برخی دوست داشته باشند که بازیها را در لیست برنامه ها داشته باشند و شاید برخی هم مثل بنده به همان دسترسی متمرکز قبلی علاقه مندتر باشند بنابراین وجود گزینه ای برای تنظیم این دو حالت لازم و ضروری میباشد.

WindowsPhone8PhotoHub_Page

یا برای مثال HUB مربوط به تصاویر که واقعا در ویندوزفون 8 خیلی فوق العاده ساخته شده بود و از طریق آن میتوانستیم تمام تصاویر دریافت شده و گرفته شده با دوربین و … را مشاهده کنیم البته در نسخه 8.1 ویندوزفون هم این قابلیت وجود دارد ولی به شکلی دیگر برای مثال در نسخه قبلی میتوانستیم برای این قسمت تصویر پس زمینه انتخاب کنیم که واقعا جلوه خوبی داشت همچنین تمام نرم افزار هایی که در رابطه با ویرایش و عکسبرداری نصب میکردیم هم به صورت لیستی برای دسترسی سریع در دسترس بودند.

همچنین در نسخه قبلی هنگام مشاهده عکسها در اندازه اصلی میتوانستیم با کشیدن (اسوایپ) دو انگشت به سمت مرکز صفحه نمایش کمی کوچک نمایی کنیم و تصاویر را به صورت کوچک و سریع تماشا کنیم که قابلیتی بسیار کاربردی بود ولی این قابلیت در ویندوزفون 8.1 به دلایلی که نمیدانیم از میان رفت و انتقادهایی را هم برای مایکروسافت در پی داشت.


پیمایش در لیستهای طویل

واقعا جای سوال است که چرا هیچ گزینه ای برای پیمایش سریع هنگام برخورد با لیستهای طویل و داراز در دسترس نداریم البته شاید بخاطر روان بودن و عدم وجود کوچکترین لگی هنگام بالا و پایین کردن صفحه نمایش هنگام مشاهده مثلا تصاویر بسیاری از کاربران از این بابت مشکلی احساس نکنند اما واقعا عجیب است که هیچ گیره ای برای اسکرول کردن در ویندوزفون وجود ندارد!

wp_ss_20150112_0004

این مشکل بیشتر جاهایی پررنگ میشود که با یک لیست دراز از فایلها یا تنظیمات و یا پیامها روبه رو هستیم در چنین مواقعی اسوایپ کردن صفحه نمایش برای رسیدن به نقطه مورد نظر واقعا عذاب آور میشود در حالی که میتوان با گرفتن گیره اسکرول در عرض یک ثانیه به هرکجای لیست که میخواهیم برویم این ویژگی که اصلا بهتر است بگوییم (مورد لازم) چون اصلا یک ویژگی بحساب نمی آید بلکه یک چیز بسیار ضروری میباشد با اینکه حتی در ویندوز  هم از اولین نسخه ها مانند 95 و .. وجود داشته هنوز که هنوز است پا به ویندوزفون نگذاشته است و این واقعا عجیب است!

Untitled-1

ساده ترین مثال هم همین لیست نرم افزار های ویندوزفون میباشد.البته شاید تصور کنید که مایکروسافت دستیابی از طریق حروف الفبا را جایگزین این مورد کرده است که باید بگوییم حروف الفبا که در لیست پیامها جایی ندارد یا در برنامه فایل منیجر یا حتی در لیست فایلهای افیس و این در حالی است که حتی در صفحه استارت ویندوز 8 و 8.1 هم بخشهای پایینی برای نوار پیمایش در نظر گرفته شده حال بماند که تمام پنجره هایی که در ویندوز باز میکنیم به نوار اسکرول مجهز هستند.


 

محدودیتهای نرم افزاری و سیستم عامل

keyboard-callout-overview

سیستم عامل ویندوزفون بخاطر متن بسته و غیر قابل تغییر بودن آن توسط کمپانیهای مختلف کمی از قافله عقب مانده است البته نه به این معنی که این موضوع یک نقطه ضعف تلقی شود درحالی که میدانیم سیستم عامل IOS بسیار بسته تر و انحصاری تر از ویندوزفون میباشد ولی بسیار محبوبتر و همه گیرتر است به این دلیل که شرکت اپل در سیستم عامل IOS دسترسی به قسمت های مختلف را آزاد گذاشته و با API (مجوزهای برنامه نویسی)هایی که عرضه کرده دست برنامه نویسان را برای تغییرات گسترده تر باز گذاشته است برای مثال در ویندوزفون برخلاف IOS نمیتوان کیبورد پیشفرض سیستم عامل را تعویض کرد.همچنین پشتیبانی نرم افزاری از سنسور اثر انگشت که در ویندوزفون جایی ندارد البته در بعضی موارد هم ویندوزفون آزادتر از IOS میباشد.

office-site-three-screens-608x240

افیس در ویندوزفون هم جز قسمتهایی است که واقعا باید دستخوش تغییرات زیادی شود اینکه مجموعه آفیس متعلق به مایکروسافت باشد و نسخه ویندوزفونی آن اینگونه ناقص و ناکارآمد باشد جای تعجب دارد.اینکه نمیتوانیم چندین فایل را برای ارسال یا حذف کردن انتخاب کنیم بنظر خنده دار می آید یا اینکه نتوانیم از تمام المانهای ویرایش در برنامه Word یا Power Point استفاده کنیم ناراحت کننده است در حالی که مجموعه آفیس ارایه شده برای دیگر سیستم عاملها بسیار کاملتر از نسخه ویندوزفونی میباشد.البته طبق اخبار منتشر شده جو بلفیوره شخصا قول یک آفیس کامل را برای ویندوزفون داده.

phone_storage_sd_cards

در مورد نبود یک فایل منیجر کامل و بی عیب و نقص هم مشکلات کوچک بزرگی هستند که همه با آنها دست و پنجه نرم میکنیم مثلا قسمت Other که همیشه برایمان جای سوال است که چرا نمیتوانیم به این قسمت از حافظه دسترسی داشته باشیم در حالی که فضای نسبتا زیادی را اشغال میکند و ما هرگز نمیتوانیم آن را خالی کنیم.البته طی آپدیتهایی که برای ویندوزفون عرضه شده این مشکل کمرنگ تر شده ولی همچنان عدم دسترسی به این قسمت از حافظه گوشی آزار دهنده میباشد.

windows-phone-store

در مورد کمبود نرم افزار هم باید بگوییم بسیاری از نرم افزارهایی که در استور وجود ندارند بخاطر ایرادات و کاستیهایی است که ویندوزفون دارد برای مثال نرم افزار Zapya که بسیاری از شما عزیزان به آن اشاره میکنید به این دلیل که قابلیت وای فای دایرکت در ویندوزفون وجود ندارد هنوز برای ویندوزفون عرضه نشده اما برای این برنامه روش ها و ترفندهای جایگزینی وجود دارد ولی همانطور که میدانید این روشها هم محدودیتهایی دارند.

البته در این میان کم کاری و کم لطفی برنامه نویسان را نباید فراموش کرد برای مثال نرم افزار اینستاگرام که تقریبا یک سال از عرضه آن میگذرد هنوز در نسخه بتا بسر میبرد , یعنی توسعه دهندگان نرم افزار اینستاگرام حتی زحمت این را به خود نداده اند که پسوند بتا را از روی نرم افزار بردارند.برنامه هایی مانند واتس آپ و لاین و وایبر و موبایل بانکها , تانگو و بی تاک و بازیهای زیادی که یا عرضه نشده اند و یا اگر عرضه شده اند ناقص و بیکیفیت هستند و همه این موارد به توسعه دهندگان مربوط میشوند که شاید دلیل این کم کاری همه گیر و معروف نبودن ویندوزفون باشد.


aaa

ویندوز و ویندوزفون 10

همانطور که مشخص است تمام ایرادات و کاستی هایی که گفته شد با تغییرات مختصری قابل رفع و رجوع هستند از جمله دسکتاپ و مرتب سازی تنظیمات و … بنابراین به طور قطع میتوان گفت که این ایرادات در ویندوزفون 10 به کلی رفع خواهند شد چراکه این کاستیها حتی برای مایکروسافت هم شناخته شده هستند. علاوه بر این، انتظار قابلیت ها و امکاناتی بسیار فراتر از این موارد هم از ویندوزفون 10 میرود چرا که بسیاری چشم خود را به این نسخه از ویندوزفون دوخته اند و مایکروسافت نقشه های زیادی برای آن در سر دارد که قطعا باعت پیشرفتی بزرگ و تکاملی عظیم خواهد شد.

اینکه بخواهیم در مورد ویندوزفون 10 از حالا پیش بینی کنیم بسیار سخت است ولی در اینکه مایکروسافت میخواهد انقلابی در این حوزه برپا کند هیچ شکی نیست. فرصت های بسیار بزرگی برای ویندوزفون وجود دارد و بزرگترین شانس آن هم ویندوز میباشد اگر نفوذ و گستردگی ویندوز را در نظر بگیریم مایکروسافت مانورهای بسیاری را میتواند از این نظر انجام دهد و در کنار ویندوز ویندوزفون را هم رشد دهد.

443154-windows-10

کاملا بدور از خیالبافی فقط یکپارچگی ویندوز و ویندوزفون 10 را در نظر بگیرید که قطعا باعث جهشی بسیار بلند در دنیای کاشیها خواهد شد.منظور از این یکپارچگی، یگانگی این پلتفرمها میباشد جایی که تماما باهم همگام هستند و هوشمندانه یکدیگر را پایش میکنند برای مثال وقتی در ویندوز 8 یا 8.1 رنگ کاشیها را عوض میکنیم در گوشی ویندوزفونی مان هم همین تغییر صورت میگیرد یا مثلا میتوانیم تمام URL ها و پسوردها و یوزرنیم هایی که در ویندوزفون استفاده میکنیم در ویندوز هم داشته باشیم. (برای آشنایی کامل با وان درایو و همگام سازی در ویندوز و ویندوزفون 8.1 به این مطلب مراجعه کنید )

واقعا تصور کنید که در سایه این هماهنگی و یکپارچگی چه امکاناتی که میتوان به نسخه جدید این پلتفرمها اضافه کرد. طبق شایعات از هماهنگی کرتانای ویندوزی و ویندوزفونی بگیرید تا جایی که بتوانید پاسخ تماسهای خود را از طریق کامپیوتر بدهید و همینطور چندین و چند ویژگی جالب و کاربردی دیگر!

این روزها که پی در پی شایعات خوب و جالبی در مورد ویندوز و ویندوزفون 10 منتشر میشود همگی هیجان خاصی داریم و به نوعی در یک اغماء فرو رفته ایم چراکه از یکسو نگران این هستیم که مایکروسافت نتواند انتظارات را برآورده کند و باعث دلخوری ما شود و از یکسو ایمان داریم که مایکروسافت شناخت درستی از شرایط موجود دارد و کاملا میداند که در چه مسیری قدم برمیدارد.

البته باید به نکته دیگری هم اشاره کنیم و آنهم هوشمندی مایکروسافت در استفاده از نظرات کاربران است اگر ویندوز 10 را در نظر بگیرید متوجه میشوید که مایکروسافت با ارایه یک نسخه پیشنمایش فنی از این سیستم عامل و دعوت کردن از کاربران برای استفاده از آن و گزارش ایرادها و کم و کاستیها و پیشنهادهای خود برای بهبود این سیستم عامل کمک کنند این روش واقعا فوق العاده میباشد و زیرکی مایکروسافت را میرساند.

Phone-Insider

بیاید تصور کنیم که مایکروسافت در مورد ویندوزفون 10 هم چنین برنامه ای پیاده سازی کند بطوری که نسخه پیشنمایش ویندوزفون 10 را منتشر کرده و از کاربران بخواهد همانند ویندوز 10 به بهبود ویندوزفون 10 هم کمک کنند حال فقط تصور کنید سیستم عاملی که با این روش ساخته شود چقدر کامل و بی نقص خواهد بود چرا که کوچکترین مشکلات آن هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت بعلاوه امکانات بیشماری از طریق پیشنهادهایی که ارایه خواهد شد پا به این سیستم عامل خواهند گذاشت.

خبر خوشحال کننده این است که اینها فقط تصورات نیست و اگر اخبار را دنبال کرده باشید متوجه شدید که مایکروسافت دقیقا چنین نقشه ای در پیش گرفته و از همین الان میتوانیم آینده ای بسیار بسیار روشن و عالی برای ویندوزفون متصور شویم زیرا همانطور که گفته شد این پلتفرم دقیقا همان چیزی خواهد بود که کاربران میخواهند.

دوستان عزیز تمام موارد ذکر شده تنها تراوشات ذهن بنده میباشد و مطمئنا مواردی هستند که از قلم افتاده اند پس شما هم چنانچه متوجه مطلب ناگفته ای شدید در قسمت نظرات اعلام کنید برای اینکه قصد داریم تمام این موارد را لیست کرده و در آینده به گوش مایکروسافت برسانیم حال یا از طریق ایمیل و یا برنامه فون اینسایدر و وبسایت صدای کاربر ویندوزفون، به این منظور باید کمی صبر کنیم و ببینیم که مایکروسافت در رابطه با ویندوزفون هم مانند ویندوز عمل خواهد کرد یا خیر و پس از حصول اطمینان تمام این موارد را به عنوان جامعه ویندوزفونی کشور ایران از مایکروسافت درخواست خواهیم کرد.

نکته1: دوستان عزیز لطفا توجه داشته باشید که منظور واقعی ما از این مطلب مقایسه ویندوزفون با دیگر پلتفرمها نیست درسته بعضی قسمت ها نوشتیم ویندوزفون عقبتر از انروید یا ios هستش ولی هدف واقعی اینه که ایرادات ویندوزفون رو لیست کنیم و از طریق درگاههای مایکروسافت اطلاع رسانی کنیم.

نکته2: نکته بعدی اینه که ما خدایی نکرده قصد تخریب ویندوزفون رو با این مطلب نداریم. حقیقت اینه که ویندوزفون هم ایراداتی داره و این طبیعی هستش پس لطفا دچار سوء تفاهم نشید قصد واقعی ما از این مطلب صرفا اطلاع رسانی کم و کاستی ها هستش.

با ما در ارتباط باشید.منتظر نظرات شما هستیم.

از اینکه ما رو با سیل نظرات مفیدتون همراهی میکنید متشکریم.

منبع: اختصاصی وینفون

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
fanosedarya
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

درد دل ما رو گفتی
مهم ترین کمبودها همین نبود فایل منیجر و محدودبودنش هست
دربخش نرم افزاری هم لاین و مخصوصا اینستاگرام
ولی بازم به مایکروسافت کلا علاقه داریم ♥

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  fanosedarya:
  درد دل ما رو گفتی
  مهم ترین کمبودها همین نبود فایل منیجر و محدودبودنش هست
  دربخش نرم افزاری هم لاین و مخصوصا اینستاگرام
  ولی بازم به مایکروسافت کلا علاقه داریم ♥

  دوستان همونطور که تو مطلب گفته شد لطفا ایراداتی که به ذهنتون میرسه رو تیتر وار تو قسمت نظرات ذکر کنید تا همه رو جمع بندی کنیم و در آینده برای مایکروسافت به منظور درخواست و پیشنهاد ارسال کنیم فقط لطفا بررسی کنید مواردی که ذکر میکنید حدالامکان تکراری نباشه و تو مطلب هم از قلم افتاده و ذکر نشده باشه
  ممنون

   saeed
   پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

   من که کلا از ویندوزفون خسته شدم .. واقعا بعضی چیزاش رو مخه … مثلا کپشن هایی که پای پستهای اینستاگرام مینویسیم، توی گوشیای اندروید همشو قاطی پاتی نشون میده، اون از وضع لاین … اون از کیک …

  DivanGreedy
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  برنامه files چه مشکلی داره ؟؟؟ امتیازش هم که 4.6 توی استور / اگر کاربر ios بودی که اصلن فایل منیجر نداره ، چی کار می کردی ؟؟

   رضا رجب زاده
   پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

   DivanGreedy:
   برنامه files چه مشکلی داره ؟؟؟ امتیازش هم که ۴.۶ توی استور / اگر کاربر ios بودی که اصلن فایل منیجر نداره ، چی کار می کردی ؟؟

   دوست عزیز تو این مقاله اصلا اسمی برنامه فایلز برده نشده منظور ما هم همون قسمت other بود و اینکه دسترسی ها محدوده

   diho
   پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

   DivanGreedy:
   برنامه files چه مشکلی داره ؟؟؟ امتیازش هم که ۴.۶ توی استور / اگر کاربر ios بودی که اصلن فایل منیجر نداره ، چی کار می کردی ؟؟

   واقعن یکی نیست به این ها که میگند فایل منیجر نئاره بگه شما چند چندی با خودت!!!
   اندورید مگه فایل منیجر رسمی داره؟؟؟؟؟
   مگه iOS فایل منیجر رسمی داره؟؟؟
   که ماکروسافت رو کچل کردید مارو هم عاصی بابا بیخیال دیگه…
   گفتید فایل منیجر اونم که ساختن گذاشتن تو استور واقعن هم عالیه دیگه چرا میگید فایل منیجرش کو عادم دریده میشه بخدا …

  moji
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  سیستم عامل:
  1. موقع سوویچ بین برنامه ها بیشتر وقتا برنامه ها دوباره باز میشن
  2. وقت قفل صفحه یا زدن پنجره و “نبستن” نرم افزار باز هم اینترنت از نرم افزار قطع میشه.
  مثال: وقتی تو وایبر صفحه قفل باشه و پی ام بیاد نوتیفیکیشن میاد ولی برای اینکه تو نرم افزار بیاد باید قفل باز شه و نرم افزار پی ام رو لود کنه!
  3. لیست تماسا رو نمیشه با تاریخ دسته بندی کرد
  4. مخاطبین با نرم افزارا سینک نمیشن (مثلن با وایبر)
  5. دانلود تو استور خیلی قطعی داره
  6. دانلود از استور با حجم بالای 100 مگ باید وای فای باشه آپشن نداره که با 3جی دانلود کنیم
  7. از رو کاشیا نمیشه آهنگارو کنترل کرد یا فرضن نوت های یادداشتو تیک زد
  8. استور قشنگیش اینه به اسم کشور خودمون باز باشه و تخفیفای باحال مخصوص کشورم بهم بده نه اینکه بزنیم آمریکا بریم استور 😐
  9. نمیشه مکالمه ضبط کرد

  نرم افزارا:
  1. لاین و کیک مضخرف
  2. نرم افزارای اجتماعی مثل وایبر مثل بقیه سیستم عاملا وقتی دوباره بازش میکنی ادامه کار نمیده و دوباره باید باز شه
  3. اینستا دایرکت نداره و ویدئو آپلود نمیکنه
  4. بازی کلش آف کلنز نداریم
  5. تانگو و بیتاک نداریم
  6. نرم افزارای بدرد بخور برای منه مهندسه لیسانسه ی عمران نیست. مثلن: آتوکد، جدول اشتایل کامل
  7. نرم افزار خوب برای آرشیو کردن با پسوورد یا باز کردن و اکسترکت کردن فایلای فشرده پسوورد دار نداریم (اینا توو سیمبین بود)
  8. اینترنت اکسپلورر تب های باز شده رو موقع سوویچ کردن دوباره باز میکنه
  9. بعد از سه سال یه نرم افزار درست و کامل ویدئو که همه چی پخش کنه و زیرنویس داشته باشه نداریم (جز مولی پلیره پولی)
  10. و اینکه میشه گفت از نظر گیم ما در مقابل اندروید و آی او اس هیچی نداریم 😐

  اینا مشکلات من غیر از چیزایی که تو متن گفتن بود بخصوص “زاپیا”

   خشایار
   پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

   دوست عزیز من به شخصه چند تا از این مشکلایی که شما می گی رو ندارم! مثلا تو سیستم عاملت!
   4- سینک میشن! واقعا بهتر از اندروید! شماره ی طرفو که سیو می کردی باید تو اندروید ریفرش می کردی- تو این اصلا ریفرش نمی خواد، خودش میاره!
   5-6 ام ندارم! با 3جی آسفالت و دانلود کردم!
   راجع به بخش نرم افزارتم عرض کنم که همه ی حرفات درست ولی خوب مثلا دایرکت نداشتن اینستا ربتی ویندوز فون نداره که! دولوپر دایرکتو نذاشته و …

    moji
    پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

    میشه یاد بدین چجوری مخاطبین رو با وایبر سینک میکنین؟ طوری که وقتی توی بخش people هستین و یه مخاطب رو باز میکنین عکس وایبرش بیاد و آپشن های وایبرش زیر اسم و شمارش بیان. بعدشم من خواستم age of empires رو دانلود کنم هر کار کردم میگفت wifi requires و در آخر هم بگم اتفاقن وقتی یک اپ همه گیره و همه ازش استفاده میکنن وظیفه ی مایکروسافته که از منه مشتری حمایت کنه. من بخاطر اکوسیستم این سیستم عامل اومدم تو جمع خونوادش

   Mr.Taj
   پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

   moji: ز فون نداره که! دو

   به مایکروسافت شاید ربط نداشته باشه ولی کم ربط هم نیست (! بعله!)
   واقعا قسمت نرم افزاهاش اذیت می کنه !
   نبود کلش آف کلنز هم که همیشه منو از وین فون دلسرد می کنه ! (مجبورم با لپ تاپ بازی کنم) خیلی وقتا هم به فکر گرفتن یه گوشی آندرویدی میوفتم !
   برنامه های اجتماعی هم که همه یه سر و گردن از همتای آندرویدی یا آی اوس”یشون کم دارن . همین اینستاگرام، وایبر حتی فیس بوکی که وضعش نسبت به بقیه بهتره .

   محمد شبیری
   پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

   به نظر من یه بخشی از مشکلاتی که شما به سیستم عامل منتسب می‌کنید که حق هم دارید با یک سری API و سطح دسترسی به برنامه نویسا حل می‌شه …

   مثلا به نظر من اینکه مستقیم از بخش کانتکت بتونی بگی که با وایبر و … تماس بگیر یا پیام بده خیلی خوبه … یا بشه بخش پیام‌ها و تماس رو پیش فرضش رو عوض کرد … که همه اینا با PAI قابل حله …

   مقداد
   پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

   نرم افزار پخش فیلم رایگان و باحال ccplayer خیلی باحاله زیرنویسم کاملا پشتیبانی میکنه از مولی هم بهتره و امتحانش کن

moeed
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

درود، من که خیلی وقته آمادم

lumia 620
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

چه دل پر خونی !!!!!!!

moeed
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

درودی دیگر،من که چشمامو به در دوختم یکی در بزنه وا کنم ببینم ویندوفون ۱۰ یعنی میشه!؟

شهرام
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

جدا از اینکه هنوز تو ویندوزفون بعضی برنامه های بسیار پرطرفدار مشکل شدید داره! ( مثل وایبر )،اگه ویندوز 10 هم مثل ویندوزفون فعلی پر از ارور و مخصوصا مشکلات اتصال به استور و دانلود و نصب باشه دیگه واقعا نا امید کنندست

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  شهرام:
  جدا از اینکه هنوز تو ویندوزفون بعضی برنامه های بسیار پرطرفدار مشکل شدید داره! ( مثل وایبر )،اگه ویندوز ۱۰ هم مثل ویندوزفون فعلی پر از ارور و مخصوصا مشکلات اتصال به استور و دانلود و نصب باشه دیگه واقعا نا امید کنندست

  من مطمئنم اینطور نخواهد بود چون مشکل نرم افزار که دیگه حل شده هستش منظورم مشکل خلا نرم افزاری هستش از اینا گذشته مایکروسافت داره با فون اینسایدر فرصتی رو واسه خودش و ما بوجود میاره که ویندوزفون رو زیرورو کنیم و بینقص بسازیمش

  soheil1200
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

  باید بی تعصب باشیم
  اگه تو ویندوزفون 10 نتونه این نواقصو برطرف کنه باید قیدشو زد
  رفت سمت اندروید یا ای او اس
  خدایی پیش دوستام خجالت میکشم وایبر و لاین باز کنم

amir
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

محیط دسکتاپ؟؟؟؟
باورم نمیشه! به نظرم بی ارزش ترین چیز برای یک گوشی موبایل محیط دسکتاپه! اگه محیط دسکتاپ اضافه بشه من از ویندوز فون کوچ می کنم! محض رضای خدا اینو یه کاستی به حساب نیار!

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  amir:
  محیط دسکتاپ؟؟؟؟
  باورم نمیشه! به نظرم بی ارزش ترین چیز برای یک گوشی موبایل محیط دسکتاپه! اگه محیط دسکتاپ اضافه بشه من از ویندوز فون کوچ می کنم! محض رضای خدا اینو یه کاستی به حساب نیار!

  ولی محیط دسکتاپ واقعا میتونه کاربردی باشه چون خیلی قابلیتها زیر سایه اش به ویندوزفون اضافه میشه از این گذشته میتونیم گزینه ای برای فعال و غیر فعال شدن دسکتاپ داشته باشیم بهر حال زوری که نیست.دی

DivanGreedy
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

من درست متوجه بعضی از قضایا نشدم ؟؟؟ امکان شخصی سازی محدود ؟؟ به نظرم بهتره نویسنده یه سری به سیستم عامل ios یا بلکبری بزنه ، بعدش بگه / توی لیست های بزرگ مثل برنامه ها و افراد و … می شه راحت رفت با امکان اوردن حروف مربعی و … البته داخل اندرویید منوی برنامه ها اصلن همچین قابلیتی وجود نداره محض اطلاع / و البته شناختن usb داخل ios هم نیست

  نوید عباسی
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  DivanGreedy:
  من درست متوجه بعضی از قضایا نشدم ؟؟؟ امکان شخصی سازی محدود ؟؟ به نظرم بهتره نویسنده یه سری به سیستم عامل ios یا بلکبری بزنه ، بعدش بگه / توی لیست های بزرگ مثل برنامه ها و افراد و … می شه راحت رفت با امکان اوردن حروف مربعی و …البته داخل اندرویید منوی برنامه ها اصلن همچین قابلیتی وجود نداره محض اطلاع / و البته شناختن usb داخل ios هم نیست

  آقا قرار نیست ک ما فقط بگیم فلان چیز تو فلان چیز هست ما بهترشیم یا برعکس هر کاربر نیاز هایی داره ک اونا رو بیان میکنه منم تا حدودی رو محدودیت شخصی سازی موافقم مثلا رنگ تم ها زیاد قشنگ نیستند و باید بیشتر و سردی و گرمی بشون اضافه شه شاید یکی مثلا با آبی گرم بیشتر حال کنه تا آبی سرد
  آقای رجب زاده اینم ی ایده قابلیت سرد و گرم کردن رنگ تم ها جدای از کل رنگ نشون داده شده از صفحه نمایش چون ی نمه تنوع رنگ رو بیشتر میکنه یا کمرنگ پر رنگ کردن ی رنگ خاص و غیره…….

  به نظر من اگه گلنس رو هم بشه عکسی ک توش میزاریم جدای از عکس لاک اسکرین باشه عالی میشه البته بگم واقعا من با هر چیزی ک شما در بالا گفتید سفت و محکم موافقم و تا آخرش باتونم
  2) اکه بشه رمز روی گوشی رو هم بش الگو و سایر موارد رو بش اضافه کرد و فقط عدد نباشه عالی میشه و لاک اسکرین زیبا تر شه ینی بش افکت اضافه شه نه برنامه بگیریم واسه این کار چون سرعت گوشه رو هم پایین میارن جدا از این که سرعتشون از برنامه های اصلی سیستم پایین تره

  آقا درباره ی هاب های تصاویر و بازی هم خدایی بات موافقم اما اجازه داده بشه ک بین دو حالت بازی هم یکی انتخاب شه چون تو ایکس باکس گیمز من حتی نمیتونم اواتارم رو بیارم و مدام ارور میده اگر هم بخوام ی بازی از توش اجرا کنم خود بالا اومدن بخش
  گیمز اذیت میکنه حالا زمان بالا اومدن بازی ب کنار

  3) اقا کاشی باطری بهتر شه من برنامه باطری رو دارم کاشیش مثلا زندس اما هر ده دقیقه به بالا بروز میشه نمیدونم هم میشه زمانش رو کم کرد یا نه

  4) اگه اسم رو تو کاشی های کوچیک هم نشون بده خیلی باحال میشه

  5) اقا به مرتب شدن بخش تنظیمات اشاره نکردید

  6)لازم نباشه برای اپدیت هر برنامه یا بازی کل حجمشو دوباره دانلود کرد آقا کمر ما ایرانیا رو میشکونه مثلا اسفالت اپدیت براش اومده 900 مگ اقا چ وضعشه من چرا باید از اول دانلود کنم این همه رو خوب ی پک اپدیت بدن ک اضافه شه نمیشه؟؟

  7)تو مورد باطری هم گفتم اگه یه بخش اضافه شه ک بشه زمان به روز شدن هر کاشی رو مشخص کرد عالی میشه

  8)من چک نکردم اما فک کنم اگه زبان گوشی فارسی شه برنامه ها بر اساس الفبای فارسی چیده نمیشن نه؟ اگه نه ک ایشاالله درست شه

  9)آقا نهایتا اگه تو لومیا کمرا بشه دوربین جلو عقب رو ی گزینه بش اضافه کنن واسه تعویض عالی میشه

  ببخشید طولانی شد لطفا بررسی کنید ماله منم و اینا رو به گوشی ماکرو برسونید تو بخش ترجمشون هم میتونید رو من تا حدودی حساب کنید! ممنون

  navidabasi007@yahoo.com

   رضا رجب زاده
   پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

   نوید عباسی: آقا قرار نیست ک ما فقط بگیم فلان چیز تو فلان چیز هست ما بهترشیم یا برعکس هر کاربر نیاز هایی داره ک اونا رو بیان میکنه منم تا حدودی رو محدودیت شخصی سازی موافقم مثلا رنگ تم ها زیاد قشنگ نیستند و باید بیشتر و سردی و گرمی بشون اضافه شه شاید یکی مثلا با آبی گرم بیشتر حال کنه تا آبی سرد
   آقای رجب زاده اینم ی ایده قابلیت سرد و گرم کردن رنگ تم ها جدای از کل رنگ نشون داده شده از صفحه نمایش چون ی نمه تنوع رنگ رو بیشتر میکنه یا کمرنگ پر رنگ کردن ی رنگ خاص و غیره…….

   به نظر من اگه گلنس رو هم بشه عکسی ک توش میزاریم جدای از عکس لاک اسکرین باشه عالی میشه البته بگم واقعا من با هر چیزی ک شما در بالا گفتید سفت و محکم موافقم و تا آخرش باتونم
   ۲) اکه بشه رمز روی گوشی رو هم بش الگو و سایر موارد رو بش اضافه کرد و فقط عدد نباشه عالی میشه و لاک اسکرین زیبا تر شه ینی بش افکت اضافه شه نه برنامه بگیریم واسه این کار چون سرعت گوشه رو هم پایین میارن جدا از این که سرعتشون از برنامه های اصلی سیستم پایین تره

   آقا درباره ی هاب های تصاویر و بازی هم خدایی بات موافقم اما اجازه داده بشه ک بین دو حالت بازی هم یکی انتخاب شه چون تو ایکس باکس گیمز من حتی نمیتونم اواتارم رو بیارم و مدام ارور میده اگر هم بخوام ی بازی از توش اجرا کنم خود بالا اومدن بخش
   گیمز اذیت میکنه حالا زمان بالا اومدن بازی ب کنار

   ۳) اقا کاشی باطری بهتر شه من برنامه باطری رو دارم کاشیش مثلا زندس اما هر ده دقیقه به بالا بروز میشه نمیدونم هم میشه زمانش رو کم کرد یا نه

   ۴) اگه اسم رو تو کاشی های کوچیک هم نشون بده خیلی باحال میشه

   ۵) اقا به مرتب شدن بخش تنظیمات اشاره نکردید

   ۶)لازم نباشه برای اپدیت هر برنامه یا بازی کل حجمشو دوباره دانلود کرد آقا کمر ما ایرانیا رو میشکونه مثلا اسفالت اپدیت براش اومده ۹۰۰ مگ اقا چ وضعشه من چرا باید از اول دانلود کنم اینهمه رو خوب ی پک اپدیت بدن ک اضافه شه نمیشه؟؟

   ۷)تو مورد باطری هم گفتم اگه یه بخش اضافه شه ک بشه زمان به روز شدن هر کاشی رو مشخص کرد عالی میشه

   ۸)من چک نکردم اما فک کنم اگه زبان گوشی فارسی شه برنامه ها بر اساس الفبای فارسی چیده نمیشن نه؟ اگه نه ک ایشاالله درست شه

   ۹)آقا نهایتا اگه تو لومیا کمرا بشه دوربین جلو عقب رو ی گزینه بش اضافه کنن واسه تعویض عالی میشه

   ببخشید طولانی شد لطفا بررسی کنید ماله منمو اینا رو به گوشی ماکرو برسونید تو بخش ترجمشون هم میتونید رو من تا حدودی حساب کنید! ممنون

   navidabasi007@yahoo.com

   واقعا به نکات خوبی اشاره کردی نوید جان همه رو لحاظ خواهیم کرد

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  DivanGreedy:
  من درست متوجه بعضی از قضایا نشدم ؟؟؟ امکان شخصی سازی محدود ؟؟ به نظرم بهتره نویسنده یه سری به سیستم عامل ios یا بلکبری بزنه ، بعدش بگه / توی لیست های بزرگ مثل برنامه ها و افراد و … می شه راحت رفت با امکان اوردن حروف مربعی و …البته داخل اندرویید منوی برنامه ها اصلن همچین قابلیتی وجود نداره محض اطلاع / و البته شناختن usb داخل ios هم نیست

  دوست عزیز ما که برای نوشتن کم و کاستی ها سیستم عامل دیگه ای رو مد نظر قرار ندادیم درواقع ما اصلا کاری به اندروید و ios و بقیه نداریم ما میخوایم هرچیزی که دوست داریم تو ویندوزفون داشته باشیم رو بنویسیم
  ازاینا گذشته من هدفم از این مقاله خراب کردن ویندوزفون و محیطش نبوده من خودم قبل از اومدن سمت ویندوزفون خیلی خیلی مفصل در مورد همه سیستم عاملهای موجود تحقیق کردم و بعدش ویندوزفون رو انتخاب کردم و هزار تا دلیل برای اینکار دارم و هزار تا دلیل دارم که بخاطرش نباید اندروید و ios میخریدم

behnoud
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

اقاااا دکمه اینتر هم مینوشتین که وقتی به یکی اس میدیم برا طرف همش چسبیده به هم هستش..
یا از داخل ایمیل نمیتونیم فایل هایی جز عکس رو ضمیمه کنیم…
یا وقتی عکسی به طور رندم از گالری پاک میکنیم جاهاشون خالی میشه و به هم نمیچسبن تا یک بار از برنامه خارج شی دوباره بیای..
هنوز تو قسمت کانتکت نمیتونی چند شماره رو با هم علامت بزنی (دولوپر هستم اخرین ورژن )…
تمام نرم افزارهای چت واقعا ضعیفه جز واتس اپ…
خدا کنه همه اینا و خیلی مشکلات ریزو درشت دیگه با وینفون 10 از بین بره که حتما میره…
اندروید هم تو ورژن 2 همینجوری بود…
ایشالا برنامه نویسا هم کمک کنن بهترین سیستم عامل میتونه بشه چون پشتوانه خیلی قوی ای داره:)

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  behnoud:
  اقاااا دکمه اینتر هم مینوشتین که وقتی به یکی اس میدیم برا طرف همش چسبیده به هم هستش..
  یا از داخل ایمیل نمیتونیم فایل هایی جز عکس رو ضمیمه کنیم…
  یا وقتی عکسی به طور رندم از گالری پاک میکنیم جاهاشون خالی میشه و به هم نمیچسبن تا یک بار از برنامه خارج شی دوباره بیای..
  هنوز تو قسمت کانتکت نمیتونی چند شماره رو با هم علامت بزنی (دولوپر هستم اخرین ورژن )…
  تمام نرم افزارهای چت واقعا ضعیفه جز واتس اپ…
  خدا کنه همه اینا و خیلی مشکلات ریزو درشت دیگه با وینفون ۱۰ از بین بره که حتما میره…
  اندروید هم تو ورژن ۲ همینجوری بود…
  ایشالا برنامه نویسا هم کمک کنن بهترین سیستم عامل میتونه بشه چون پشتوانه خیلی قوی ای داره:)

  ممنون که اطلاع رسانی کردید همه موارد تک به تک لیست خواهد شد

DivanGreedy
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

یه خواهش دیگه از نویسنده این مطلب دارم اینه که لطفن شایعه نسازه / هنوز هیچ کس از چگونگی یکپارچگی ویندوز و وین فون چیزی نمی دونه ، و اینکه این موارد رو از خودمون بیان کنیم باعث می شه فردا خواننده توقع وجود این چیزا رو داشته باشه که در صورت نبودنشون خدا می دونه چی کار می کنن ، منظورم با همین جواب تلفن و عوض شدن رنگ کاشی ها و … است ، اینا تا حالا هیچ کدومشون خبر هاشون از وبسات های دیگه نیومده ، پس خوبه الکی شایعه سازی نشه / ممنون

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  DivanGreedy:
  یه خواهش دیگه از نویسنده این مطلب دارم اینه که لطفن شایعه نسازه / هنوز هیچ کس از چگونگی یکپارچگی ویندوز و وین فون چیزی نمی دونه ، و اینکه این موارد رو از خودمون بیان کنیم باعث می شه فردا خواننده توقع وجود این چیزا رو داشته باشه که در صورت نبودنشون خدا می دونه چی کار می کنن ، منظورم با همین جواب تلفن و عوض شدن رنگ کاشی ها و … است ، اینا تا حالا هیچ کدومشون خبر هاشون از وبسات های دیگه نیومده ، پس خوبه الکی شایعه سازی نشه / ممنون

  دوست عزیز در باره هماهنگی و یکپارچگی که خود مایکروسافت شفافا خبرشو داده حالا بماند که چندین و چند مطلب گذاشتیم که به یکپارچگی گسترده ویندوز و مشتقاتش اشاره داشته برا ثابت کردن این حرف همین بس که بگم اون عکس یکی مونده به اخر رو خوب نگاه کنید مطمئنم خودتون میدونید که این عکس رو خود مایکروسافت برای ویندوز 10 منتشر کرده
  اون عوض شدن رنگ کاشیها رو هم تو یه مطلب بررسی کامل که در مورد وان درایو بود کاملا تشریح کردم و حتی امتحان کردیم و مثال زدیم
  و اینکه ما نمیخوایم انتظار بیخود برای کاربران ویندوزفون ایجاد کنیم در اخر مطلب هم عرض کردم میخوایم اینارو لیست کنیم تا بفرستیم برای مایکروسافت
  این کجاش درست کردن انتظار بیخوده؟

  علی جعفری
  پاسخ دهید پنجشنبه 25 دی 1393

  DivanGreedy:
  یه خواهش دیگه از نویسنده این مطلب دارم اینه که لطفن شایعه نسازه / هنوز هیچ کس از چگونگی یکپارچگی ویندوز و وین فون چیزی نمی دونه ، و اینکه این موارد رو از خودمون بیان کنیم باعث می شه فردا خواننده توقع وجود این چیزا رو داشته باشه که در صورت نبودنشون خدا می دونه چی کار می کنن ، منظورم با همین جواب تلفن و عوض شدن رنگ کاشی ها و … است ، اینا تا حالا هیچ کدومشون خبر هاشون از وبسات های دیگه نیومده ، پس خوبه الکی شایعه سازی نشه / ممنون

  درمورد عوض شدن رنگ کاشی ها من همین الانش با ورژن Cyan این کارو میتونم بکنم!

امیرحافظی
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

اول اینکه قابلیت اسکرول در ویندوز فون با همه ی گوشی ها متفاوته! لطفا دقت کنید!!!
اما کاستی هایی که خواستی، کم نیستن! اما من فقط می خوام روی طراحی تمرکز کنم!
1- دکمه های کنترلی زشت! بی نهایت زشت! نمی فهمم چرا نصف دکمه های کنترلی دایره و بقیه مربع هستند.
2- عدم وجود عکس پروفایل تماس گیرنده در لیست تماس ها!
3- طراحی بد منو در بازشوهای پایینی
4- محیط زشت کرتانا!
5- کنترل کننده های موسیقی در زمان پخش موسیقی بی نهایت کریه اند!
6- تصاویر پس زمینه برای کاشی ها، عملا بی فایده و نامتعارفه! من تا امروز از اونها استفاده نکردم!
7- تم های رنگی محدود
8- تایل های بی استفاده! ایده ی کاشی های زنده فوق العاده بود که مایکروسافت از مسیرش منحرف شد! تصور کنید وقتی کسی تماس می گرفت و میس کال ثبت میشد، می تونستید عکس شخص رو بصورت یک کادر مجزا در کاشی تماس ها ببینید، یا اگر پیامکی اومده، عکس شخص، همراه بخش زیادی از متن پیامک در کاشی پیام ها دیده بشه.
9- لایو اسکرین!!!!!! به نظرم بهتره که مایکروسافت، به این بخش نگاه ویژه ای داشته باشه
10- امکان ریپلای (پاسخ) به پیام ها، ایمیل ها و یا تماس ها از روی لاک اسکرین
11- حذف بخش اعلان دوقسمتی! در همه ی گوشی ها باز شدن بخش اعلان لگ و تاخیر داره و این موضوع بخاطر دو قسمتی بودن کشوی بخش اعلانه!
12- افزودن انیمیشن های متنوع برای باز یا بسته شدن بازی ها و اپ ها! چیزی که در ویندوز 8 بود و در همه ی نسخه های ویندوز 8.1 حذف شد!!!!!!!!!!
13- افزوده شدن کیبورد ها با ظاهر های متنوع
14- محیط بهتر برای بخش پیغام ها
15- درنظر گرفتن بخش مخصوص ویدئو در هاب (هاب، بخاطر خدا هاب) تصاویر

  HOIIIIN
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  امیرحافظی:

  ۴- محیط زشت کرتانا!
  ۵- کنترل کننده های موسیقی در زمان پخش موسیقی بی نهایت کریه اند!

  ۸- تایل های بی استفاده! ایده ی کاشی های زنده فوق العاده بود که مایکروسافت از مسیرش منحرف شد! تصور کنید وقتی کسی تماس می گرفت و میس کال ثبت میشد، می تونستید عکس شخص رو بصورت یک کادر مجزا در کاشی تماس ها ببینید، یا اگر پیامکی اومده، عکس شخص، همراه بخش زیادی از متن پیامک در کاشی پیام ها دیده بشه.

  ۱۰- امکان ریپلای (پاسخ) به پیام ها، ایمیل ها و یا تماس ها از روی لاک اسکرین
  ۱۱- حذف بخش اعلان دوقسمتی! در همه ی گوشی ها باز شدن بخش اعلان لگ و تاخیر داره و این موضوع بخاطر دو قسمتی بودن کشوی بخش اعلانه!

  4. محیط کرتانا کجاش زشتــه!!!
  5.!!!!
  8.وقتی 10 تا تماس بی پاسخ داشتین چی؟؟ اون وقت کل یه کاشی اونم در سایز بزرگ کم بود! مگر اینکه آخرین نفرو نشون بده
  10. درین حالت مفهوم لاک اسکرین بی معنی میشه. هرکسی گوشی دستش باشه قدرت پاسخ به پیامک هارو داره.
  11.اتفاقا نکته مثبت بخش اعلانات همین قسمتی بودنشه. بیرون بازی 2 قسمتی . داخل بازی 3 قسمتی.

  از حرفاتون معلومه دقیقا میخوان IOS روی وینفون پیاده بشه!!! این که میشه تقلید

   نوید عباسی
   پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

   HOIIIIN: ۴. محیط کرتانا کجاش زشتــه!!!
   ۵.!!!!
   ۸.وقتی ۱۰ تا تماس بی پاسخ داشتین چی؟؟ اون وقت کل یه کاشی اونم در سایز بزرگ کم بود! مگر اینکه آخرین نفرو نشون بده
   ۱۰. درین حالت مفهوم لاک اسکرین بی معنی میشه. هرکسی گوشی دستش باشه قدرت پاسخ به پیامک هارو داره.
   ۱۱.اتفاقا نکته مثبت بخش اعلانات همین قسمتی بودنشه. بیرون بازی ۲ قسمتی . داخل بازی ۳ قسمتی.

   از حرفاتون معلومه دقیقا میخوان IOS روی وینفون پیاده بشه!!! این که میشه تقلید

   ُسلامی دوباره!
   آقای رجب زاده چند نکته تو جوابتون رو با ارز پوزش باید تصحیح کنم
   1) این که دوست عزیزمون میگن از رو لاک اسکرین جواب بدیم اتفاقا قابلیت عالییه دقت داشته باشید ک ماکروسافت این ویژگی رو ب ما داده ک آیا همه ی نوار اکشن سنتر در لاک اسکرین نشون داده بشه یا بخشیش ک دست خودمونه
   settings-nottification+action-show notification in action center when my phone is locke
   2) درباره کاشی زنده برای تماس این ک اگه ده نفر زنگ بزنن ک خودش داره بقل آرم تلفن عددشو میزنه و بله آخرین شخصو نشون بده اون همه ک جا نمیشن یا نوبتی نشونشون بده

   دوست عزیز من ک تو اکشن سنتر لگ ندیدم مگر اینکه ی صف طویلی از نوتیفیکیشن باشه ک ایشاالله اونم درست میشه دو قسمتی بودنش تازه ی حسنم هست

    HOIIIIN
    پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

    نوید عباسی: ُسلامی دوباره!
    آقای رجب زاده چند نکته تو جوابتون رو با ارز پوزش باید تصحیح کنم
    ۱) این که دوست عزیزمون میگن از رو لاک اسکرین جواب بدیم اتفاقا قابلیت عالییه دقت داشته باشید ک ماکروسافت این ویژگی رو ب ما داده ک آیا همه ی نوار اکشن سنتر در لاک اسکرین نشون داده بشه یا بخشیش ک دست خودمونه
    settings-nottification+action-show notification in action center when my phone is locke
    ۲) درباره کاشی زندهبرای تماس این ک اگه ده نفر زنگ بزنن ک خودش داره بقل آرم تلفن عددشو میزنه و بله آخرین شخصو نشون بده اون همه ک جا نمیشن یا نوبتی نشونشون بده

    دوست عزیز من ک تو اکشن سنتر لگ ندیدم مگر اینکه ی صف طویلی از نوتیفیکیشن باشه ک ایشاالله اونم درست میشه دو قسمتی بودنش تازه ی حسنم هست

    در مورد لاک اسکرین فکر کنم منظور آقای رجب زاده رو اشتباه متوجه شده باشید. آقای رجب زاده میگن وقتی گوشی در حالت قفلِ بتونی از روی همون لاک اسکرین به پیامک ها جواب بدین. بدون پایین کشیدن اکشن سنتر.
    اینجوری وقتی گوشی قفله و مثلا دست یه شخصیه! به راحتی اجازه جواب دادن به پیامکارو به طرف میدیم!! که اصلا جالب نیست

DivanGreedy
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

اخه لاین و وایبر و اینستاگرم و مشکلات وبسایت های فارسی داخل IE چه ربطی به ضعف سیستم عامل داره ؟؟؟؟ مگه مایکروسافت این برنامه ها رو درست می کنه ؟؟ می دونید هیچ کدوم از کیبورد های اندرویید و ios قابلیت سوایپ نداره / درباره home kit و health kit اپل شنیدید درسته ، می دونستید اینا همین الانشم داخل ویندوز فون هستن ، می دونستید ios قابلیتی مثل kids corner و apps corner نداره / من به اینا می گم ضعف نه نبودن تایم لاین برنامه لاین / می دونید چرا هیچ کس از بد بودن برنامه موزیک یا ویدیو و … ios چیزی نمی گه چون برنامه داخل هسته سیستم عامله چون نمی تونید دربارش نظر بنویسید یا …. فمر نکنید همه عاشقشن / یه خرده منطقی تر و با انصاف تر نظرات رو بگید ، بله ویندوز فون هم مشکلات خودشو داره اما نه اینایی که شما می گید ،

  نوید عباسی
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  DivanGreedy: DivanGreedy

  ایده کاشی زنده برای تلفن خیلی جالب بود ایول خدا کنه اضافه شه بعدا!

  soroosh
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  ببخشید ولی چرا تو هر پستی میرم من شما یا داری شکایت میکنی یا غر میزنی ؟ خب عزیز باید قبول کرد ویندوز هم مثل سیستم عامل های دیگه مشکلاتی داره نمیشه مشکلاتی که وجود دارند رو به خاطر اینکه مثلا توی آی ا اس یا اندروید هم وجود دارند مشکل به حساب نیاورد…

  DivanGreedy:
  اخه لاین و وایبر و اینستاگرم و مشکلات وبسایت های فارسی داخل IE چه ربطی به ضعف سیستم عامل داره ؟؟؟؟ مگه مایکروسافت این برنامه ها رو درست می کنه ؟؟ می دونید هیچ کدوم از کیبورد های اندرویید و ios قابلیت سوایپ نداره / درباره home kit و health kit اپل شنیدید درسته ، می دونستید اینا همین الانشم داخل ویندوز فون هستن ، می دونستید ios قابلیتی مثل kids corner و apps corner نداره / من به اینا می گم ضعف نه نبودن تایم لاین برنامه لاین / می دونید چرا هیچ کس از بد بودن برنامه موزیک یا ویدیو و … ios چیزی نمی گه چون برنامه داخل هسته سیستم عامله چون نمی تونید دربارش نظر بنویسید یا …. فمر نکنید همه عاشقشن / یه خرده منطقی تر و با انصاف تر نظرات رو بگید ، بله ویندوز فون هم مشکلات خودشوداره اما نه اینایی که شما می گید ،

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  DivanGreedy:
  اخه لاین و وایبر و اینستاگرم و مشکلات وبسایت های فارسی داخل IE چه ربطی به ضعف سیستم عامل داره ؟؟؟؟ مگه مایکروسافت این برنامه ها رو درست می کنه ؟؟ می دونید هیچ کدوم از کیبورد های اندرویید و ios قابلیت سوایپ نداره / درباره home kit و health kit اپل شنیدید درسته ، می دونستید اینا همین الانشم داخل ویندوز فون هستن ، می دونستید ios قابلیتی مثل kids corner و apps corner نداره / من به اینا می گم ضعف نه نبودن تایم لاین برنامه لاین / می دونید چرا هیچ کس از بد بودن برنامه موزیک یا ویدیو و … ios چیزی نمی گه چون برنامه داخل هسته سیستم عامله چون نمی تونید دربارش نظر بنویسید یا …. فمر نکنید همه عاشقشن / یه خرده منطقی تر و با انصاف تر نظرات رو بگید ، بله ویندوز فون هم مشکلات خودشوداره اما نه اینایی که شما می گید ،

  دیوان جان تو اون دسته بندی نوشتیم محدودیتهای (نرم افزاری و سیستم عامل)فقط که نگفتیم سیستم عامل
  درضمن نوشتیم که توسعه دهنده ها هم کم لطفی میکنن

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  DivanGreedy:
  اخه لاین و وایبر و اینستاگرم و مشکلات وبسایت های فارسی داخل IE چه ربطی به ضعف سیستم عامل داره ؟؟؟؟ مگه مایکروسافت این برنامه ها رو درست می کنه ؟؟ می دونید هیچ کدوم از کیبورد های اندرویید و ios قابلیت سوایپ نداره / درباره home kit و health kit اپل شنیدید درسته ، می دونستید اینا همین الانشم داخل ویندوز فون هستن ، می دونستید ios قابلیتی مثل kids corner و apps corner نداره / من به اینا می گم ضعف نه نبودن تایم لاین برنامه لاین / می دونید چرا هیچ کس از بد بودن برنامه موزیک یا ویدیو و … ios چیزی نمی گه چون برنامه داخل هسته سیستم عامله چون نمی تونید دربارش نظر بنویسید یا …. فمر نکنید همه عاشقشن / یه خرده منطقی تر و با انصاف تر نظرات رو بگید ، بله ویندوز فون هم مشکلات خودشوداره اما نه اینایی که شما می گید ،

  دوست خوبم همونطور که آقا رضا در نظرات قبلی هم گفتند سیستم عامل مد نظر ما ویندوزفونه نه آندروید و آی او اس . و هر کم کاستی که در مقاله بیان شده مربوط به این سیستم عامل هست . و انتظار داریم که در این سیستم عامل باشه و نه بقیه .

  مسعود
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  DivanGreedy:
  می دونید هیچ کدوم از کیبورد های اندرویید و ios قابلیت سوایپ نداره

  از تو بعید بود دیوان ، محصولات سامسونگ حتی قابلیت سوایپ فارسی هم دارند چه برسه به سایر زبانها.
  کیبورد های شخص ثالث هم که امکانات بیشماری دارند .
  مشکلات ویندوزفون بی شمارند . از خشکی و نبود رنگ و لعاب گرفته تا همون قسمت افتضاح فایلز گرفته تا هماهنگ نبودن هیچ کدوم از قسمت های مختلف سیستم عامل و … . خیلی از قسمت های ویندوزفون دارای ایرادات ریزی هستند که تنها موقعی متوجه میشید که سرو کارتون بهش بخوره . مایکروسافت هشت روز دیگه وقت داره تا ما کاربران را متقاعد کنه اینجا بمونیم ، وگرنه یک خداحافظی گرم می کنیم و در اخر ان چنان فرار می کنیم که گویی ملکه موت دنباله مان کرده ! (دروغ میگم ؟)

   Mr.Taj
   پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

   مسعود: از تو بعید بود دیوان ، محصولات سامسونگ حتی قابلیت سوایپ فارسی هم دارند چه برسه به سایر زبانها.
   کیبورد های شخص ثالث هم که امکانات بیشماری دارند .
   مشکلات ویندوزفون بی شمارند . از خشکی و نبود رنگ و لعاب گرفته تا همون قسمت افتضاح فایلز گرفته تا هماهنگ نبودن هیچ کدوم از قسمت های مختلف سیستم عامل و … . خیلی از قسمت های ویندوزفون دارای ایرادات ریزی هستند که تنها موقعی متوجه میشید که سرو کارتون بهش بخوره . مایکروسافت هشت روز دیگه وقت داره تا ما کاربران را متقاعد کنه اینجا بمونیم ، وگرنه یک خداحافظی گرم می کنیم و در اخر ان چنان فرار می کنیم که گویی ملکه موت دنباله مان کرده ! (دروغ میگم ؟)

   دروغ چیه ؟! گل گفتی

milad
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

شاید یکی از دلایلی روون بودن ویندوزفون همین باشه که کمبودهای زیادی داره واگر اینا بهش اضافه بشن مثل هنگروید بشه شایدددددددددددددد

  illustray
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  دقیقا چه امکانات خفنی داره اندروید که باعث هنگش میشه عزیزم انیمیشن های وینفون دو برابر اندرویده پرچمدارهای وینفون از اندرویدی ها پایین تره فکر کنم اصلا لومیا 520 هم ندیدی که همچین حرفی رو می زنید بسه بخدا شماها که اینقدر سنگ اندروید رو به سینه میزدید چرا اومدید وینفون چررررررررررراااااااااااااا

  milad:
  شاید یکی از دلایلی روون بودن ویندوزفون همین باشهکه کمبودهای زیادی داره واگر اینا بهش اضافه بشن مثل هنگروید بشه شایدددددددددددددد

illustray
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

من نمی دونم چرا اینقدر کاربرای وینفون غرغرو هستن یکبار ندیدم اپلی ها از مشکلاتشون جار بزنن بابا یکم یواش تر هر کی هم بخواد بره طرف وینفون یکبار بیاد این سایت میگه اوه اوه عجب اشوب بازاریه وینفون لطفا اول منتظر ویندوز موبایل 10 باشید بعد شروع کنید به گفتن مشکلات اینجا نه تو فروم های وینفون بخدا غر زدن هیچ کاری نمی کنه جز زده شدن من که راضیم از این سیستم عامل ولی 10 که می دونم یک جهش خواهد بود و من استقبال می کنم

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  illustray:
  من نمی دونم چرا اینقدر کاربرای وینفون غرغرو هستن یکبار ندیدم اپلی ها از مشکلاتشون جار بزنن بابا یکم یواش تر هر کی هم بخواد بره طرف وینفون یکبار بیاد این سایت میگه اوه اوه عجب اشوب بازاریه وینفون لطفا اول منتظر ویندوز موبایل ۱۰ باشید بعد شروع کنید به گفتن مشکلات اینجا نه تو فروم های وینفون بخدا غر زدن هیچ کاری نمی کنه جز زده شدن من که راضیم از این سیستم عامل ولی ۱۰ که می دونم یک جهش خواهد بود و من استقبال می کنم

  دوست عزیزم نمیدونم این چندمین باره که عرض میکنم هدف از این مطلب فقط بررسی ایرادات و گزارش اونهاست

m.r
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

قسمت لیست برنامه ها واقعا رو مخه…یه لیست عریض و طویل از برنامه ها جلوت هست با یه پس زمینه سفید یا مشکی…

  ms321
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  اول از همه اینکه قبلا اگر دقت کرده باشید داخل وین فون ۸ مثلا موقع sms نوشتن توو اون تکس باکس مورد نظر وقتی شما متنی رو می نوشتین و میخواستین به قسمتی از متن برید وقتی دستتون رو چند ثانیه نگه می داشتید ی علامتی شبیه به حرف I می اومد ک واقعا عالی بود و خیلی هم کارا بود ی جورایی مثل خط فرمان ولی توو نسخه ۸.۱ از بین رفته و اصلا کارایی قبل رو نداره قبلا خیلی عالی بود
  دوم اینکه قسمت موزیک باید دوباره طراحی بشه اصلا کاربردی نیست و شبیه همتای ویندوزی خودش توو دسکتاپ بشه و اینکه قابلیت import کردن داشته باشه خصوصا مسیر پذیر باشهو اینکه لیست موزیک ها بر اساس اسم موزیک یا غولدر نشون داده بشه و نه اطلاعات داخل فایل mp3
  سوم اینکه نرم افزار فایل اصلا موزیک رو نمایش نمیده ، و اینکه بعد از نمایش فایل های موسیقی باید حالت اجرا یا نرم افزار مورد نظر رو داشته باشه مثل ویندوز کامپیوتر
  تمام این قابلیت ها داخل وین فون ۶ وجود داشت خداکته باز هم در وین فون آینده جایی داشته باشه

کامران
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

دوستان قبلا توی ویندوز فون ۸ ، وقتی یک کلمه فارسی رو مینوشتم که توی فرهنگ لغت گوشی نبود ، با تپ کردن روی کلمه جدید، یک حالتی اضافه میشد که میتونستم ملمه جدید رو به سیستم اضافه کنم . ولی الان توی ۸.۱ فقط در حالت زبان انگلیسی این ویژگی هست
مثلا: کلمه نوروسایکولوژی ، که توی فرهنگ لغت فارسی گوشی نیست. قبلا میشد اضافه کرد ولی الان نمیشه
اگر کسی میدوونه این مشکل رو چطوری حل کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنه

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

  کامران:
  دوستان قبلا توی ویندوز فون ۸ ، وقتی یک کلمه فارسی رو مینوشتم که توی فرهنگ لغت گوشی نبود ، با تپ کردن روی کلمه جدید، یک حالتی اضافه میشد که میتونستم ملمه جدید رو به سیستم اضافه کنم . ولی الان توی ۸.۱ فقط در حالت زبان انگلیسی این ویژگی هست
  مثلا: کلمه نوروسایکولوژی ، که توی فرهنگ لغت فارسی گوشی نیست. قبلا میشد اضافه کرد ولی الان نمیشه
  اگر کسی میدوونه این مشکل رو چطوری حل کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنه

  اینطور اطلاعات از طریق فیدبکها ارسال میشن حتی تو قسمت کیبورد هم گزینه هایی برای بهبود کیبورد موجوده که مایکروسافت از طریق اونها فیدبکهای لازم رو دریافت میکنه

نوید
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

خیلیم عالیه 🙂

آقا ویندوز 10 داره میاد اونوقت 1520 رام ایران هنوز دنیمم نگرفته :))
فک کنم کلاً یادشون رفته ما رو 😀

namra
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

همون otg از همه مهم تره و البته یه سری کارای دیگه
به نظرم به جای این که وینفون رو به دکستاپ نزدیک کنه باید اونو به سیستم عامل های موبایل موفق دیگه نزدیک کنه
الان اندروید رم3گیگ و سی پی یو 64بیتی رو ساپورت میکنه و وین فون نه
اندروید از صفحه نمایش ها با رزولوشن بالا پشتیبانی میکنه ولی وین فون نه
اینا از مشکل های ساختاری اساسیه
به غیر از اینا یه سری ویژگی ها برای کار کردن راحت تر با گوشی که توی اندروید هست رو باید اضافه کنه
در ضمن برای گروه های برنامه نویسی باید شرط بذاره که نرم افزارشون رو در صورتی توی استور قرار میده که در صورت وجود باگ آپدیت بدن براش
اگه ویژگی قرار دادن تم یا یه چیزی مثل این رو توی وینفون10بذاره خوبه
یعنی وقتی توی منو ها هستیم بکگراند منو ی اون تم یا همون عکسی باشه که برای صفحه ی هوم قرار دادیم باشه
البته الان هم میتونیم برای صفحه ی هوم بکگراند بذاریم ولی توی منو نمیاد
و منو یا سیاهه یا سفید

milad
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

اسکرول رو هستم
تصویر پس زمینه منو و تنظیمات هم اره
کاشی ها میتونه توش یه انقلاب بشه مثل حرفی که دوستمون زدن اگر کسی بمون زنگ زد تصویرش جدا تو کاشی تماس ها بیاد واقعا شگفت انگیز میشه
او تی جی
کرتانایی زیباتر ( یکمی ارایش کنه ) 🙂
نوآوری در نوتیفیکیشن
سیتینگ خونه تکونی کنه از ریشه
خیلی از قابلیهای وین هشت برگرده ، خیلییی
وینفون هستو انیمیشنهاش ، بیشتر بشه ، جذاب میشه
نرم افزار ، نرم افزار و نرم افزار ، استور در مسیر پیشرفت قرار بگیره

به عنوان یک عضو کوچک از خانواده بزرگ وینفونی ایران از شما و سایتتون متشکرم
وینفونی باشید ، وینفونی بمانید ، وینفون زیباست

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  milad:
  اسکرول رو هستم
  تصویر پس زمینه منو و تنظیمات هم اره
  کاشی ها میتونه توش یه انقلاب بشه مثل حرفی که دوستمون زدن اگر کسی بمون زنگ زد تصویرش جدا تو کاشی تماس ها بیاد واقعا شگفت انگیز میشه
  او تی جی
  کرتانایی زیباتر ( یکمی ارایش کنه )
  نوآوری در نوتیفیکیشن
  سیتینگ خونه تکونی کنه از ریشه
  خیلی از قابلیهای وین هشت برگرده ، خیلییی
  وینفون هستو انیمیشنهاش ، بیشتر بشه ، جذاب میشه
  نرم افزار ، نرم افزار و نرم افزار ، استور در مسیر پیشرفت قرار بگیره

  به عنوان یک عضو کوچک از خانواده بزرگ وینفونی ایران از شما و سایتتون متشکرم
  وینفونی باشید ، وینفونی بمانید ، وینفون زیباست

  ممنون که نظرتونو گفتید

حسین دیانتی
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

۱-با محیط دسکتاپ مخالفم همین کاشی ها رو دوست دارم اما ار نظر شخصی سازیباید این نوار های سیاه و سفید بین کاشی ها حذف بشه و بشه واسه قسمت های مختلف پس زمینه گذاشت.صفحه قفل خیلی میتونه بهتر بشه و واقعا زنده باشه.
۲-آفیس باید از اندروید و ایفون بهتر باشه،کامل با پشتیبانی ار قلم امکان ضبط صدا در پس زمینه (ever note داره)
۳-روش ها ارتباطی رو قبول دارم اما نباید این امکان واسه اپلیکیشن ها وجود داشته باشه که بلوتوث رو روشن کنند ی دلیل ویندوزفون خریدنم امنیتش بود،ویندوزفون نباید اندروید یا آیفون باشه.
۴-رابط کاربری دوربین واسه گوشی های غیر از نوکیا باید خیلی بهتر بشه مخصوصا در فیلمبرداری.
۵-فایل منیجر نباید دسترسی به فایل های سیستمی رو باز کنه اما باید بلوتوث رو استثتا کرد و ی فولدر واسش گذاشت و امکان کپی کردن از داخل گالری وجود داشته باشه.
۵-من خیلی از کورتانا استفاده میکنم باید تشخیص صداش در محیط شلوغ بهتر بشه.
۷-باید بشه از اکشن سنتر مستقیم روی اپلیکیشن ها عملیات انجام داد و تعداد میانبر ها بالا بره.با پیشنهاد هایی مثل امکان کنترل آهنگ مخالفم کاشی ها متفاوت و به اندازه کافی مفیدند.اضافه کردن گزینه های کنترل به کاشی ها بهتره.با اندروید فرق میکنه
۸-اینکه وقتی بازی میکنی و صفحه رو لمس نکنی صفحه قفل میشه خیلی رو اعصابه.وقتی فایل آفیس یا پی دی اف میخونی نباید صفحه قفل بشه.
مسلما مایکروسافت به روز رسانی بزرگی تدارک دیده چون این مواردی که ما مطرح میکنیم بیشترشو میشه توی ی GDR2 جا داد.

Beautiful Mind
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

به مایکروسافت بگیید:
1- قابلیت تغییر اتوماتیک تصوییر زمینه (تصوییر صفحه استارت)
2- قابلیت استفاده از تصاویر متحرک تو استارت (همون لایو والپیپر)
3 – قابلیت باز کردن قفل بصورت تصویری (مثل همون قفل گشای ویندوز8.1 توی PC)
4- اضافه شدن LED به گوشی ها واسه اعلانیه ها
و تغییر چیدمان برنامه ها تو منو از حالت ستونی به حالت grid و همون چیزای که خودتونم گفتید اضافه کنه

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  Beautiful Mind:
  به مایکروسافت بگیید:
  ۱-قابلیت تغییر اتوماتیک تصوییر زمینه (تصوییر صفحه استارت)
  ۲-قابلیت استفاده از تصاویر متحرک تو استارت (همون لایو والپیپر)
  ۳ – قابلیت باز کردن قفل بصورت تصویری (مثل همون قفل گشای ویندوز۸.۱ توی PC)
  ۴- اضافه شدن LED به گوشی ها واسه اعلانیه ها
  و تغییر چیدمان برنامه ها تو منو از حالت ستونی به حالت grid و همون چیزای که خودتونم گفتید اضافه کنه

  همه در قالب پیشنهاد ارایه خواهد شد

میلاد
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

درود بر همه
واقعا مطلب کاملی بود لذت بردم.من از وقتی که با ویندوزفون آشنا شدم فکر کنم 3سال میگذره و تو این 3سال مایکروسافت چنان پیشرفتی داشته که میخواد ویندوزفون 10رو معرفی کنه،ویندوزی که هممون به کامل بودنش امیدواریم.پس خیلی بی انصافی هست که حرف از نقص زده بشه،خب طبیعتا کاستی هایی در ویندوزفون هست که درآینده اضافه خواهد شد.من به ویندوزی بودنم افتخار میکنم.

مایکروسافت و وینفون آینده ای درخشان خواهند داشت…

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  میلاد:
  درود بر همه
  واقعا مطلب کاملی بود لذت بردم.من از وقتی که با ویندوزفون آشنا شدم فکر کنم ۳سال میگذرهو تو این ۳سال مایکروسافت چنان پیشرفتی داشته که میخواد ویندوزفون ۱۰رو معرفی کنه،ویندوزی که هممون به کامل بودنش امیدواریم.پس خیلی بی انصافی هست که حرف از نقص زده بشه،خب طبیعتا کاستی هایی در ویندوزفون هست که درآینده اضافه خواهد شد.من به ویندوزی بودنم افتخار میکنم.

  مایکروسافت و وینفون آینده ای درخشان خواهند داشت…

  همه ما این احساس شما رو داریم و اصلا از ویندوزی بودن پشیمون نیستیم ولی میخوایم در کنار هم و همه با هم در اینده ویندوزفون موثر باشیم

Silver
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

تعصبی برخورد نکنید ..
گوگل مشکلاتشو داره میپذیره و حلشون میکنه
مایکروسافت هم اگه تغییراتشو از صورت لاکپشتی در بیاره میتونه طرفدارهاشو راضی نگه داره
بخواد یا نخواد منِ مشتری وقتی میبینم یک سری امکانات وجود نداره ، یک سری توسعه دهنده ها نمیتونن برنامشونو بنویسن به خاطر محدودیتهای خاص ( محدودیت نیازه ولی نه واسه هر چیزی ) ، …
اگه مشکلاتشو حل نکنه خیلیا میرن ب سمت اندرویدی که الان دیگه کم کم طرفدارهای وینفون هم مثل ios به سمت تعصب میرن
من خودم واقعا امیدوارم تغییرات راضی کننده باشه که همه چیز بهتر شه
وگرنه همین کسایی که میگن هنگروید هم میرن ..
الان گیر ندن صلوات -_-

سعید
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

جناب من یک پیشنهاد دارم شاید خنده دار باشه ولی از هر جهت دقت میکنم می بینم می تونه پیشنهاد خوبی باشه.

آنهایی که از N95 استفاده کرده اند میدونند که این گوشی و سیستم عاملش حقیقتا بی عیب و کاست بود، من پیشنهاد میکنم مایکروسافت با رعایت اکوسیستم خودش، سیستم عامل سیمبین را بذاره جلوی خودش و از تمام جزییاتش استفاده کنه.
مثلا مسیجینگ و ذخیره سازی و دسته بندی اسمس های مورد علاقه.
کانتک ها و قدرت فوق العاده یوزر بر این قسمت.
رمزنگاری روی مموری و بالا رفتن امنیت مموری
نمایش میزان اشغال رم توسط نرم افزارهای مختلف و قابلیت مدریت آنها.
دسته بندی و مرتب سازی ستینگ و تنظیمات.
باقی کاستی های آزار دهنده را هم خودتون اشاره کردید، بلوتوث و اکشن سنتر ابتدایی، قابلیت دو تیک شدن اسمس ها(ارسال و دلیور) و ….

امیرحسین حیدر
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

ایرادات:
1- پس از دانلود برنامه از استور، فایل نصبی حذف میشود.
2- دانلود از استور مدام قطع میشود.
3- در موقع دانلود از استور کاملا از قدرت اینترنت وایفای یا سیم کارت استفاده نمیکند.
4- کلا محیط سیستم عامل در مقابل ios انصافا گرافیکی ندارد و به اندازه ios سیستم عامل دلچسب نیست.
5- برنامه پیشفرض دوربین که واقعا افتضاحه و میخواین فوکوس کنید عکس میگیره.
6- برنامه های کاربردی پیشفرض بیشتری باید از همان اول نصب شوند.
7- ناتوانی در بازکردن دوبرنامه در کنار هم مانند اندروید سری نوت سامسونگ
8- نبودن قابلیت نصب تم های مختلف برای صفحه استارت و کل سیستم عامل
9- نبودن الگو در صفحه رمز
10- خشک بودن رابط کاربری رمز
11- نبودن بازی clash of clans که چند نفر از دوستان من فقط برای همین ویندوز فون نخریدند.
12- در مولتی تسکینگ نمیتوان چند برنامه را باهم بست و باید یکی یکی ببندیم.
13- واقعا سیستم عامل بی حس و بی روحه.
14- نمیتوانیم صدای بازی و آهنگ را به صورت جداگانه کم و زیاد کنیم.(یا مثلا برنامه های مختلف)
15- لیست برنامه ها باید به جز دسته بندی حروف الفبا باید دسته بندی های بیشتر مانند دسته بندی یراساس کاربرد برنامه ها یا چیز های دیگر نیز دسته بندی شود و کاربر بتواند خود دسته بندی را تنظیم کند.
16- برای آپدیت کردن کل برنامه ها باید به تنظیمات بروید و قسمت استور را انتخاب کنید و سپس برنامه هارا یکجا آپدیت کنیم که میتواند این گزینه درون خود استور باشد.
17- این ایراد واقعا اذیت کننده است. مثلا ما برنامه ای را از طریق کامپیوتر از استور دانلود کردیم و میخواهیم آن را در گوشی خود نصب کنیم و گوشی ما حافظه خارجی ندارد، آن وقت دیگر نمیتوانیم بعلاوه باید به اینترنت وصل باشیم تا بتوانیم آنرا نصب کنیم و باز کردن فایل های نصبی از طریق files امکان پذیر نیست که واقعا همه را عصبانی کرده است.
18- اینترنت اکسپلورر دانلود منجر نداره و اگر یک فایل یک گیگی در حال دانلود باشه و موقع دانلود بایت آخر اینترنت قطع بشه، دانلود هم قطع میشه که اصلا خوب نیست و مورد دوم اینکه سرعت کافی را ندارد.
پیشنهادات:
1- بتوانیم چندین دسکتاپ داشته باشیم و با نگه داشتن کلید ویندوز بین آنها جابجا شویم که هرکدام تیتر خاصی داشته باشند.
2- در قسمت عکس های پیشفرض پس زمینه گزینه ای برای آپدیت باشد تا عکس های زیباتری به صورت خودکار به گالری اضافه شوند.
3- میتواند کرتانا طوری باشد که حتی موقع بازی کردن یا هر کار دیگر قسمتی از صفحه نمایش را اشغال کند و از برنامه بیرون نیاید و دستور کاربر را اجرا کند کارهایی مانند کم و زیاد کردن ولوم را هم حتی اگر میخواهید به کرتانا بگویید باید از برنامه جاری بیرون بیاید و سپس آن را انجام دهد که نیازی به اینکار نیست.

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  امیرحسین حیدر:
  ایرادات:
  ۱- پس از دانلود برنامه از استور، فایل نصبی حذف میشود.
  ۲- دانلود از استور مدام قطع میشود.
  ۳- در موقع دانلود از استور کاملا از قدرت اینترنت وایفای یا سیم کارت استفاده نمیکند.
  ۴- کلا محیط سیستم عامل در مقابل ios انصافا گرافیکی ندارد و به اندازه ios سیستم عامل دلچسب نیست.
  ۵- برنامه پیشفرض دوربین که واقعا افتضاحه و میخواین فوکوس کنید عکس میگیره.
  ۶- برنامه های کاربردی پیشفرض بیشتری باید از همان اول نصب شوند.
  ۷- ناتوانی در بازکردن دوبرنامه در کنار هم مانند اندروید سری نوت سامسونگ
  ۸- نبودن قابلیت نصب تم های مختلف برای صفحه استارت و کل سیستم عامل
  ۹- نبودن الگو در صفحه رمز
  ۱۰- خشک بودن رابط کاربری رمز
  ۱۱- نبودن بازی clash of clans که چند نفر از دوستان من فقط برای همین ویندوز فون نخریدند.
  ۱۲- در مولتی تسکینگ نمیتوان چند برنامه را باهم بست و باید یکی یکی ببندیم.
  ۱۳- واقعا سیستم عامل بی حس و بی روحه.
  ۱۴- نمیتوانیم صدای بازی و آهنگ را به صورت جداگانه کم و زیاد کنیم.(یا مثلا برنامه های مختلف)
  ۱۵- لیست برنامه ها باید به جز دسته بندی حروف الفبا باید دسته بندی های بیشتر مانند دسته بندی یراساس کاربرد برنامه ها یا چیز های دیگر نیز دسته بندی شود و کاربر بتواند خود دسته بندی را تنظیم کند.
  ۱۶- برای آپدیت کردن کل برنامه ها باید به تنظیمات بروید و قسمت استور را انتخاب کنید و سپس برنامه هارا یکجا آپدیت کنیم که میتواند این گزینه درون خود استور باشد.
  ۱۷- این ایراد واقعا اذیت کننده است. مثلا ما برنامه ای را از طریق کامپیوتر از استور دانلود کردیم و میخواهیم آن را در گوشی خود نصب کنیم و گوشی ما حافظه خارجی ندارد، آن وقت دیگر نمیتوانیم بعلاوه باید به اینترنت وصل باشیم تا بتوانیم آنرا نصب کنیم و باز کردن فایل های نصبی از طریق files امکان پذیر نیست که واقعا همه را عصبانی کرده است.
  ۱۸- اینترنت اکسپلورر دانلود منجر نداره و اگر یک فایل یک گیگی در حال دانلود باشه و موقع دانلود بایت آخر اینترنت قطع بشه، دانلود هم قطع میشه که اصلا خوب نیست و مورد دوم اینکه سرعت کافی را ندارد.
  پیشنهادات:
  ۱- بتوانیم چندین دسکتاپ داشته باشیم و با نگه داشتن کلید ویندوز بین آنها جابجا شویم که هرکدام تیتر خاصی داشته باشند.
  ۲- در قسمت عکس های پیشفرض پس زمینه گزینه ای برای آپدیت باشد تا عکس های زیباتری به صورت خودکار به گالری اضافه شوند.
  ۳- میتواند کرتانا طوری باشد که حتی موقع بازی کردن یا هر کار دیگر قسمتی از صفحه نمایش را اشغال کند و از برنامه بیرون نیاید و دستور کاربر را اجرا کند کارهایی مانند کم و زیاد کردن ولوم را هم حتی اگر میخواهید به کرتانا بگویید باید از برنامه جاری بیرون بیاید و سپس آن را انجام دهد که نیازی به اینکار نیست.

  ممنون که همراهی میکنید

   امیرحسین حیدر
   پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

   خواهش میکنم

  امیرحسین حیدر
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  امیرحسین حیدر:
  ایرادات:
  ۱- پس از دانلود برنامه از استور، فایل نصبی حذف میشود.
  ۲- دانلود از استور مدام قطع میشود.
  ۳- در موقع دانلود از استور کاملا از قدرت اینترنت وایفای یا سیم کارت استفاده نمیکند.
  ۴- کلا محیط سیستم عامل در مقابل ios انصافا گرافیکی ندارد و به اندازه ios سیستم عامل دلچسب نیست.
  ۵- برنامه پیشفرض دوربین که واقعا افتضاحه و میخواین فوکوس کنید عکس میگیره.
  ۶- برنامه های کاربردی پیشفرض بیشتری باید از همان اول نصب شوند.
  ۷- ناتوانی در بازکردن دوبرنامه در کنار هم مانند اندروید سری نوت سامسونگ
  ۸- نبودن قابلیت نصب تم های مختلف برای صفحه استارت و کل سیستم عامل
  ۹- نبودن الگو در صفحه رمز
  ۱۰- خشک بودن رابط کاربری رمز
  ۱۱- نبودن بازی clash of clans که چند نفر از دوستان من فقط برای همین ویندوز فون نخریدند.
  ۱۲- در مولتی تسکینگ نمیتوان چند برنامه را باهم بست و باید یکی یکی ببندیم.
  ۱۳- واقعا سیستم عامل بی حس و بی روحه.
  ۱۴- نمیتوانیم صدای بازی و آهنگ را به صورت جداگانه کم و زیاد کنیم.(یا مثلا برنامه های مختلف)
  ۱۵- لیست برنامه ها باید به جز دسته بندی حروف الفبا باید دسته بندی های بیشتر مانند دسته بندی یراساس کاربرد برنامه ها یا چیز های دیگر نیز دسته بندی شود و کاربر بتواند خود دسته بندی را تنظیم کند.
  ۱۶- برای آپدیت کردن کل برنامه ها باید به تنظیمات بروید و قسمت استور را انتخاب کنید و سپس برنامه هارا یکجا آپدیت کنیم که میتواند این گزینه درون خود استور باشد.
  ۱۷- این ایراد واقعا اذیت کننده است. مثلا ما برنامه ای را از طریق کامپیوتر از استور دانلود کردیم و میخواهیم آن را در گوشی خود نصب کنیم و گوشی ما حافظه خارجی ندارد، آن وقت دیگر نمیتوانیم بعلاوه باید به اینترنت وصل باشیم تا بتوانیم آنرا نصب کنیم و باز کردن فایل های نصبی از طریق files امکان پذیر نیست که واقعا همه را عصبانی کرده است.
  ۱۸- اینترنت اکسپلورر دانلود منجر نداره و اگر یک فایل یک گیگی در حال دانلود باشه و موقع دانلود بایت آخر اینترنت قطع بشه، دانلود هم قطع میشه که اصلا خوب نیست و مورد دوم اینکه سرعت کافی را ندارد.
  پیشنهادات:
  ۱- بتوانیم چندین دسکتاپ داشته باشیم و با نگه داشتن کلید ویندوز بین آنها جابجا شویم که هرکدام تیتر خاصی داشته باشند.
  ۲- در قسمت عکس های پیشفرض پس زمینه گزینه ای برای آپدیت باشد تا عکس های زیباتری به صورت خودکار به گالری اضافه شوند.
  ۳- میتواند کرتانا طوری باشد که حتی موقع بازی کردن یا هر کار دیگر قسمتی از صفحه نمایش را اشغال کند و از برنامه بیرون نیاید و دستور کاربر را اجرا کند کارهایی مانند کم و زیاد کردن ولوم را هم حتی اگر میخواهید به کرتانا بگویید باید از برنامه جاری بیرون بیاید و سپس آن را انجام دهد که نیازی به اینکار نیست.

  ادامه:…..
  19- تغییر دادن نام بلوتوث امکان پذیر نیست.
  20- در برنامه تماس در موقع شماره گرفتن پیش نمایشی از شماره های مشابه نمایش نمیدهد.
  21- نبودن قابلیت اسلاید شو برای عوض شدن عکس ها در صفحه استارت
  22- برای حذف ویدئو ها در گالری نمیتوان به صورت جمعی آنها را حذف کرد.
  23- xbox video از فرمت های بسیار بسیار کمی پشتیبانی میکند.
  24- در آفیس امکان بوجود آوردن پاورپوینت جدید را نداریم.
  25- برنامه تایمر و ضبط صدا بهتر است به صورت پیشفرض نصب باشند.
  26- نبودن قابلیت ذخیره صفحه اینترنتی در اینترنت اکسپلورر

farhad
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

سلام اقا رضا خسته نباشی دستتم درد نکنه واسه مقاله خیلی کامل بود .زیادم خودتونو با متعصبا درگیر نکنید !!!این یه چیزی می خوان کورکورانه دنبالش برن امروز اینه فردا یه چیز دیگه! تو موضوع دسکتاپم با شما موافقم بعد یه مدت مترو تکراری میشه فقط اندازه کاشیا و رنگ شون می شه تغییر داد عکسم بذاری اغلب خوب دیده نمیشه ….تو این 2 سال مایکروسافت کاربراشو بیشتر از این که با ویژگی های جدید خوشحال کنه با رفع محدودیتهایی که خودش گذاشته خوشحال کرده

Red Death
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا و مواردی که دوستان گفتن :
1- اضافه شدن گزینه رمز گذاری بیشتر برای لاک اسکرین مثل الگو
2- اضافه شدن برنامه لاک اسکرین کامل پیشفرض برای خود گوشی
3- تغییر رابط کاربری اکشن سنتر
4- تغییر رابط کاربری قسمت games

حسین
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

سلاک ادمین جان
الان گوشی با سیستم عامل فون خریداری کنیم خوبه شما که کارت اینه قبول داری خودم هم از طراحیش خوشم اومده..؟
مرسی

کاربر
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

سلام.
به سلامتی کی دامنه سایتتون یه ویندوز دات آی آر تبدیل می شه؟(:

  محمد رضیانی
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  کاربر:
  سلام.
  به سلامتی کی دامنه سایتتون یه ویندوز دات آی آر تبدیل می شه؟(:

  هرگز! چون قبلا یه نفر دیگه ثبتش کرده.

کمیل
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

اکثر ایراداتو دوستان اشاره کردند
چیزی که به ذهن بنده رسیده و فاحش بوده این اشکال هست که وقتی دوستم برام از گوشی اندرویدیش شماره تلفناشو مارک کرد و فرستاد(بگذریم از اینکه واسه هر دونش باید اکسپت میکردی)وقتی که ارسالشون تموم شد دیدم فقط شماره آخره از اون همه مارک شده اومده بود و بقیه اش معلوم نبود کجا بود
در مورد فایلهای پی دی إف هم همینطور
از قسمت اکس باکس موزیک نمیشه چندتا از فایل هارو مارک کرد و یکجا فرستاد
تو ویدئو ایکس باکس که کلا بلوتوث تعطیله

amirr
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

1.توانایی برای انتخاب چند ویدیو همراه با عکس در گالری.. که امکان پذیر نیست !!!!
۲.مرورگر بهتر..همراه با دانلود منیجر…
۳.وقتی یه برنامرو باز میکنی و همزمان اکشن سنترو میکشی پایین.. اکشن سنتر میپره بالا !!!
۴.در صفحه اصلی سیستم عامل وقتی کاشی هارو درگ میکنی میای پایین.. دیدن ساعتو مقدار باطری سخت میشه !!
۵.من وقتی با اکسباکس ویدیو.. ویدیو رو جلو میزنم یا درگ میکنم.. گوشیم یه صدای تق میده… گوشیه دوستمم همینجور بود !!!!
۶.وقتی با اینترنت اکسپلورر آهنگ یا فیلمیو دانلود میکنی..نمیشه با درگ کردن زدشون جلو !! فقط میشه تیکه تیکه زد جلو…

مهدی
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

لاک اسکرین هم خیلی جای کار داره هرچی هم واسش اومده نصفه نیمه ول شده

سعید
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

درود
متاسفانه کمبود ها انقدر زیاد و ابتدایی هست که از حوصله خارجه برای مثال :
1-عدم قفل کردن روی شبکه خاص 2g -3g -4g
2-نبود یک نرم افزار بلک لیست برای استفاده روی گوشی های htc 8x 8s
و بسیاری موارد دیگه…

  Red Death
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  سعید:
  درود
  متاسفانه کمبود ها انقدر زیاد و ابتدایی هست که از حوصله خارجه برای مثال :
  ۱-عدم قفل کردن روی شبکه خاص ۲g -3g -4g
  ۲-نبود یک نرم افزار بلک لیست برای استفاده روی گوشی های htc 8x 8s
  و بسیاری موارد دیگه…

  برای قفل کردن روی یک شبکه خاص باید بگم که هستش ولی نه در تنظیمات بلکه با زدن یه کد میتونی دستی خودت انجام بدی – یه سرچ بزن متوجه میشی – بهش میگن field test -البته بعضی از رام های خاص اینو دارن

1Pouria
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

1- وجود مولتی تسکینگ واقعی مثل meego – salfish
2- امکان گزارش باگ ها بصورت هوشمند.
3- کمتر شدن محدودیت ها برای برنامه نویس ها.
4- وجود چند تا استارت اسکرین برای کاربری راحت تر.
5- افزودن جستچر های جدید
6- تغییر رابط کاربری با توجه به خصوصیات کاربر (مثلا گرم شدن رنگ تم در هوای سرد یا پین کردن برنامه های پر کاربرد)
7- سیستم عامل هوشمند تر (مثلا سرعت بارگزاری برنامه های پر کاربرد بیشتر شه تا اینکه برنامه ها باز بمونند مثل اندروید)
8- مدیریت رم بهتر (برنامه به خاطر گرفتن رم زید میپیره بیرون)
9- گذاشتن قفل های جدید برای ورود(پترن، طرز استفاده کاربر، چهره، اثر انگشت، قرنیه چشم و …)

shahram
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

با سلام
فکر کنم اگر گزینه ای در تقویم اضافه بشه که بشه به دیگران یادآوری کرد بد نباشه یعنی شما جلسه ای برنامه ریزی میکنید که تعدادی از کارمندان و یا همکاران باید در آن حضور داشته باشن با ارسال زمان و مکان جلسه به اشخاص مورد نظر در تقویم آنها دیگه امکان فراموش کردن یا ندیدن میل و ….. وجود ندارد.
2- یکسان سازی کامل گوشی و سایر دستگاههای ویندوز از ظریق اکانت مایکروسافت

  Milad
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  ۱.اضافه کردن یک لاک اسکرین لایو و زندهو بدون هیچ لگ که اپدیتم بشه
  ۲.اضافه کردن چراغ هشدار اعلان نوتیفیکشن،که مجبور نشیم صفحه رو روشن کنیم و باتری مصرف شه،به گلنس کاری ندارم، هرچی به جای خود
  ۳.اضافه کردن یک قفل جدید برای لاک اسکرین،خیلی مسخرس که فقط پین داریم
  ۴.اضافه کردن قابلیت otg
  5.wifi direct
  6.مرتب شدن تنظیمات بر اساس نوع عملکرد: Internet , security ,..
  7.مجهز کردن مرورگر اصلی گوشی به یک دانلود منیجر که در پس زمینه دانلود کنه و قابلیت ریسوم داشته باشه
  ۸.مولتی تسکینگ با امکانات بیشتر(که برنامه بتونه واقعا بتونه فعال بمونه و متوقف نشه
  ۹.کاشی های تعاملی
  ۱۰.انتخاب کردن برنامه ها به عنوان برنامه ی اصلی،مثل کیبوردو دیالر
  ۱۱.موزیک پلیر با قابلیت دسترسی به پوشه ها و حذف سریع و ارسال موزیک و نمایش لیریک
  ۱۲.دسترسی به other (مهم)
  13.نوتیفیکشن سنتر زنده ،با امکانات بیشتر از قبیل دسترسی کامل به اعلان ها
  ۱۴.امکان مشاهده جزییات فایل دریافتی از طریق بلوتوث
  ۱۵.امکان حذف داده های ثبت شده در برنامه ها جهت ریست برنامه
  ۱۶.امکان ارسال ویدیو ها به صورت گروهی با بلوتوث از طریق گالری
  ۱۷.ثبت فایل های دریافتی و ارسالی از طریق بلوتوث در نوتیفکشن سنتر جهت بازبینی
  ۱۸.زیباسازی محیط کرتانا
  ۱۹.امکان دریافت گروهی اطلاعات با بلوتوث با گوشی های جفت شده
  ۲۰.تغییر ظاهر نوار ارسال فایل ها با بلوتوث و در اینده با وای فای (مثلا نمایش فایل های ارسالی به صورت اسلاید یا مانند ویندوز به صورت حجم اطلاعات ردوبدل شده)
  ۲۱.امکان نشانه گذاری برنامه های موجود در استور برای دانلود در زمانی دیگر
  ۲۲.امکان دانلود بسته ی اپدیت شده ی نرم افزار ن تمام برنامه
  ۲۳.امکان رمزگذاری روی برنامه ها
  ۲۴.امکان مکث در زمان فیلم برداری
  ۲۵.مرتب سازی برنامه های منو غیر از حالت ردیفی
  ۲۶.اضافه کردن امکانی جهت ارسال فیدبک به صورت خیلی راحت (یک محیط ساده و گزینه ی ارسال نظر و پاسخ )
  ۲۷.شکلک هایی در کیبورد که در هر سیستم عامل یکسان باشد(از لحاظ منظور)
  ۲۸.امکان قفل کردن شبکه بر روی نسل های مختلف همراه (مهم و ابتدایی)(از فیلد تست اطلاع دارم)
  ۲۹.روشن ماندن صفحه گوشی در صورت لزوم(مثل برنامه چراغ قوه یا در محیط بازی(واقعا خنده داره))(یا همون موردی که گفتم برنامه در پس زمینه واقعا عمل کنه)
  ۳۰.خارج کردن تنظیم حالت روشنایی صفحه از سه میزان تعیین شده به نواری با امکان تنظیم دلخواه
  ۳۱.اجازه ی تعویض اکانت اصلی گوشی داده شود
  ۳۲.امکان اضافه کردن عملکردهای بیشتر به اکشن سنتر
  ۳۳.اضافه کردن پروتکل pptp به vpn
  ۳۴.کاشی های شیشه ای یا رنگی و شیشه ای(با دامنه رنگهای خیلی زیاد و یا هوشمند) و انتخاب تصویر برای بکگراند
  ۳۵.فعال بودن الارم حتی در زمان خاموش بودن گوشی
  ۳۶.نمایش هشدار ها به صورت pop up
  ۳۷.تغییر ظاهر در نوار پخش موزیک (ابزاری که زمان پخش موزیک در بالای صفحه ظاهر میشود و خیلی بی روح میباشد)
  ۳۸.افزودن اکولایزر
  ۳۹.تغییر در روش اعلان دلیوری پیام(واقعا مسخرس)
  ۴۰،ذهنم یاری کنه برمیگردم

viper
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

قابلیت چرخش صفحه استارت
امکان ارسال فایل با فرمت های مختلف (در وین فون 8.1 اگه فایل دریافتی ناشناخته باشه خود به خود پاک میشه)
اضافه شدن قابلیت open with

amirr
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

یه چند تا دیگه یادم اومد…
۷.صدای مسیج با صدای آلارم یکیه.. میخوام بخوابم… !!! صدای دیلیلینگ میاد.. صداشم ببندم صبح بلند نمیشم

m.r
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

تاخیر در اجرای برنامه های سوم شخص: توی ویندوزفون مشکل تاخیر در run شدن برنامه های سوم شخص یا (third party) خیلی زیاد کاربر رو آزار میده…مثلا شما اگه اپلیکیشن سوم شخصی مثل viber یا خیلی از اپلیکیشن های دیگه رو اجرا کنین خیلی وقتها با پیغام resuming مواجه میشین…

شهاب
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

به نظر من کمبود هستند:
1- پیش نمایش شماره ها در لیست تماس!باید حتما اولش بزنگی بعد ببینی شمارش چیه!
2- عدم شیر کردن فایل ازقسمت عکس یا مون آلبوم کلی!
3- قسمت ویدیوها خیلی از فیلمهای ریخته شده با بلوتوث و کابل و .. رو نمی یاره
4- بک آپی نداره برای انداختن روی هارد یا فلش! خیلی دیگه ضایع هستش مثلا فردی که یه جایی بدور از اینترنت و نگران اطلاعاتش هست(بی خیال بک آپ!؟)
5- نبود الگو به عنوان رمز برای بیسوادا واقعا کارسازه( یکی از فامیلامون با الگو گوشیشو قفل می کنه
6- حجم برنامه ها خیلی بالا نیست!
7- آفلاین نصب برنامه ها هم که با اینترنت معنی نداره!
فعلا همیسن…….!

hossein
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

سلام به دوستان خوبه وینفونی
چندتا مورد هم من میخوام اضافه کنم،اول اینکه با سیستم تشخیص صدای کرتانا موافقم.من اگه پیامی برام میاد کرتانا سوال می پرسه که پیام رو بخونم یا نه هر کسی جواب بده اره پیام رو میخونه. دوم اینکه تو قسمت بلوتوت تغییرات جدی لحاظ کنه.
دیگه مورد دیگه ای به ذهنم نمیرسه.بقیه مواردی که دوستان گفتن هم خوبه.
ممنون از سایت خوبتون

علی
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

اینا که گفتی اصلا ضعف نیست اینا مقایسه شخصیه با اندروید اکه اینا رو میخوای برو اندروید بگیر

  milad
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  علی:
  اینا که گفتی اصلا ضعف نیست اینا مقایسه شخصیه با اندروید اکه اینا رو میخوای برو اندروید بگیر

  من با شما موافق نیستم / اینا ضعف هستن نه مقایسه 🙂

  مقایسه اینه که دو تا سیستم عامل یه چیز مشخص دارن و ما اون چیز رو در سیستم عامل ها با هم مقایسه میکنیم

  اینا رو ویندوزفون نداره پس ضعف حساب میشه نه مقایسه

حسن
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

ی ایراددیگه تو call history مدت زمان مکالمه رو نمیزنه!
اگه تو دفترچه تلفن واسه مخاطبین عکس بذاریم نمیتونیم عکسو حذف کنیم.
دلیوری مسیج ها…
و…

ms321
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

۱- قبلا هنگام نوشتن متن حپچ sms چه documents برای اشاره گر توی وین فون ۸ حالتی وجود داشت که شبیه حرف I بود و حدس دقیق تر و کنترل دقیق تری برای کاربر داشت که مثلا چ قسمتی رو میخواد انتخاب کنه یا متن رو تصحیح کنه که واقعا بی نظیر بود البته این حالت توو وین فون ۸.۱ هم موجوده ولی از نظر کاربردی دیگه مثل قبل نیست
۲- طراحی مجدد موزیک پلیر و ساپورت از حالت import در موزیک پلیر و نمایش فایلهای موزیک از روی نام خودم فایل mp3 یا نام فولدروشون
۳-ساپورت برنامه فایل از فایل های موزیک و البته دیگر فایلها بطور گسترده تر ( البته نه لزوماً از فایل های سیستمی ) ، مثلا زمانیکه شما رو فایل موزیک کلیک کردین امکان باز کردن فایل موردنظر با برنامه های دلخواه و البته مربوطه باشه دقیقا همانند ویندوز دسکتاپ
دوتا مورد دوم جتی داخل ویندوز موبایل ۶ موجود بودن البته کمی و کاستی هایی داشتن ولی به بی کیفیتی موزیک پلیر وین فون ۸.۱ نبودن

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

آقا رضا واقعا گل گفتی و اگه این اصلاحات انجام بشه عالی میشه که توقع زیادی هم نیست چون من یه نوکیا سی7 دارم خیلی این مشکلات رانداره مال سال 2003 هم هست .
ولی کاش لومیا925 هم آپدیت ویندوز 10 را بگیره نه اینکه مثل آپدیت دنیم منتظرمون بزاره….

saeid
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

بعضی از نظرها اصلا جالب نیست درسته zapya نداره ولی shareit هست ومن با اندروید ارتباط برقرار کردم

سومیا
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

سلام به همه.
واقعا خوشحالم که همه بچه ها خودشون یه پا کارشناسند.والا شاید خنده دار باشه.ولی من همین الانشم هیچ کمبودی از لحاظ سیستم عاملی ندارم.خداییش کار منو راه انداخته هیچ کمبودیم ندارم.البته با نظر همه دوستان موافقم.تنها مشکلایی که من دارم یکی نبود یه پلیر خوبو قویه چه صوتی چه تصویری.اینکه صدای همه برنامه ها با هم کم میشه.مثلاً صدای بازی وقتی همزمان موزیک گوش میدی با هم کم میشه.دیگه اینکه واسه اشتراک گذاری فایلها گزینه های زیادی نیست.و حتما باید بلوتوث رو اول روشن کنی تا بتونی ازش استفاده کنی.بقیه چیزارو دوستان کامل بیان کردند.راستی اینم یه پیشنهاده مایکروسافت باید برنامه نویساشو مجبور کنه که دائم برنامه هاشونو پیشترفت بدند وگرنه مجبور به پرداخت خسارت بشند.البته میدونم نظرم یکم خشنه ولی وقتی در مقابل پیشترفت برنامههاشون از مایکروسافت امتیازات خوبی بگیرنداون ور قضیه رو جبران میکنه.اینجوری هرکسی برنامه تولید نمیکنه افراد با اطلاعاتو کاربلد جلو میاند و سطح برنامه هابه طور چشمگیری بالا میره.البته این نظر شخصیه منه.
ممنون از سایت خودتون.همیشه موفق باشید

مجید
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

یه بررسی فول
خیلی ممنون
به امید روزای بهتر ویندوز

سومیا
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

اقا نگرانم کردی مگه قراره ۹۲۵ اپدیت ویندوز ۱۰ رو نگیره؟من تازه خریدم قلبمم با باطری کار میکنه.نزن این حرفارو.میکروسافت گفته واسه همه لومیاها وین ۱۰ رو میده که؟

  محمد
  پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

  نگران نباش . مثال زدم

مجید
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

رضا جان واقعا لذت بردم از این مطلبه مفیدت..عالی بود..خسته نباشی.. :))

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

  مجید:
  رضا جان واقعا لذت بردم از این مطلبه مفیدت..عالی بود..خسته نباشی.. :))

  خواهش میکنم
  این رسالت ماست و باید در پیشرفت ویندوزفون همگی با هم سهیم باشیم

ms321
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

۴-ساپورت از قلم برای گوشی های نسل آینده هماننده ویندوز موبایل۶
۵- ساپورت از چراغLED برای اعلانیه ها ، تماس، sms پیام های برنامه های پیام رسان و ارتباطی
۶-اضافه شدن access یا حتی دیگر برنامه های آفیس دسکتاپ برای آفیس وین فون
۷- ی طرحی ام ک بنظرم می تونه جالب باشه ساپورت وین فون از ویدیو پروژکتور و هماهنگی با اون هست البته ویدیو پروژکتور هایییی با ساخت کوچک در حد و اندازه وین فون
۸- نمایش میزان حافظه و رم مصرفی در گوشی ( مثل وین موبایل ۶ )و البته مصرف برنامه های مختلف یا حتی خود سیستم عامل از این منابع
۹- مواتی تسکینگ قولی تر با جلوه های ظاهری بیشتر و البته بهبود قسمت اکشن سنتر و …

سومیا
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

راستی اینم که وقتی میخوای زنگ بزنی رو کاشی میزنی اول هیزتورریو باز میکنه خوب نیست.اگه بشه اینم شخصی سازیش کرد خیلی عالی میشه.مثلا من خودم دوسدارم وقتی بازش میکنم صفحه شمارگیر باز شه نه هیزتوری.وقتیم که شماره تلفنی واسم پیامک میشه نمیشه از همونجا بهش زنگ زد یا سیوش کرد.باید یه جا یادداشت کنی بعد دستی وارد کنی.

محمد سلطانی
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

عزیز برای ما اولین چیزی که مهمه کیفیت برنامه هاس و این قابلیت هایی که گفتید و آنقدرم که شما خوشحالید واسمون مهم نیست که کامپیوترمون با موبایل در این حد که تماسمون رو از پی سی جواب بدیم همگام بشه

محمد 21
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

سلام خسته نباشید با این سایت خوبتون من هر روز چندبار سر میزنم به این سایت بروز و خوب.و اینم نظرات من:
1. حالت کاشی ها با چرخش گوشی به صورت عمودی و افقی تغییر کنه.
2. امکان گذاشتن عکس در قسمتهای مختلف SMS و مدیریت بهتر SMSها و گرفتن بکاپ از SMSها
3. اضافه شدن گزینه برای عکس که به عنوان عکس مخاطب یا لاک اسکرین یا دسکتاپ منظور شه و همچنین آهنگ
4. تصویر زمینه هر قسمت دل به خواهی باشه
5. تنظیمات و شکل و شمایل ویندوز 8.1 مربوط به هر قسمت حذف نشه تا کسانی که از محیط ویندوز 10 موبایل خوششون نیومد همون تنظیمات قبل تو هر قسمت که دوست دارند ایجاد کنن.
6. کپی کردن اعداد و شماره در قسمت تماس و ادیت آن. که جالبه نمیشه نشانگر رو وسط اعداد برد !!!!
7. تغییر عکس مخاطبین و گرفتن بکاپ از مخاطبین در خود گوشی
8. خود مایکروسافت خلاقیت داشته باشه امکاناتی که در اندروید و IOS و بقیه نیست رو ویندوزفون استفاده کنه تا خاصتر بشه نسبت به بقیه.

نوید عباسی
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

سلام شرمنده چون ماشاالله بچه ها فعالند کامنتا زیاده نرسیدم همه رو بخونم ممکنه ایدم تکراری باشه

آقا من تا جایی ک خوندم ندیدم کسی به این اشاره کنه ک مثلا وقتی گوشی رو افقی میگیریم (مثه موقع بازی کردن آسفالت 🙂 ) محیط سیستم عامل هم بچرخه راستی خیلی از چیزایی ک ما میگیم تو ویندوز کامپیوتر هست اگه قرار باشه یکی شن همه پس من مطمنم همه ویژگی های مخصوص ویندوز به ویندوزفون هم خواهند اومد انشاالله

ی چیزی واقعا من دیدم ناراحت شدم ماکروسافت اپ Files رو داده من با اپ آقای اکبر زاده ک مقایسه میکنم ( Real manager) واقعا باید ماکرو خجالت بکشه خیلی اپ آقای اکبر زاده بهتره فقط مشکلش اینه ک گاهی اوقات کرش داره ک انشاالله درست شه من ک از اپ اقای اکبر زاده استفاده داعم دارم ب جای فایلز

ممنون لطفا اقای اکبر زاده زیبا سازی اپ Files و چرخش رابط کاربری هم اضافه کنید

مهدی جلال
پاسخ دهید سه شنبه 23 دی 1393

همه چیزایی که دوستان گفتن واقعا لازمه ولی یه چیز خیلی منو اذیت میکنه
اگر بخوایم به یکی از کانتکتامون اس ام اس بدیم گزینه تکست رو میزنیم ولی حالا اگه کانتکتمون چن تا شماره داشته باشه نمیتونیم به گوشی بفهمونیم که من میخوام به اون یکی شماره اش اس بدم.
یا مثلا همون کانتکت به ما اس میده معلوم نیس با کدوم شماره اش به ما اس داده.
بهتره زیر هر پیامکی که برامون میاد شماره فرستنده هم نوشته بشه.

  HOIIIIN
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

  مهدی جلال:
  همه چیزایی که دوستان گفتن واقعا لازمه ولی یه چیز خیلی منو اذیت میکنه
  اگر بخوایم به یکی از کانتکتامون اس ام اس بدیم گزینه تکست رو میزنیم ولی حالا اگه کانتکتمون چن تا شماره داشته باشه نمیتونیم به گوشی بفهمونیم که من میخوام به اون یکی شماره اش اس بدم.
  یا مثلا همون کانتکت به ما اس میده معلوم نیس با کدوم شماره اش به ما اس داده.
  بهتره زیر هر پیامکی که برامون میاد شماره فرستنده هم نوشته بشه.

  داخل صفحه پیامک ، گزینه option بزنین . یه گزینه داره به اسم switch number
  براحتی شماره مخاطبتونو عوض کنین

tntkgb
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

همه دوستان نظرشونو دادن. دست همه درد نکنه
اگه ممکنه Static IP رو هم اضافه کنن. من برام خیلی مهمه که IP port ها رو دستی تنظیم کنم. چون از چندین شبکه برای دلایل مختلف استفاده می کنم.
گوشی من تو ویندوز 8 این قابلیت رو داشت ولی با 8.1 از بین رفت متاسفانه

سپهر
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

علاوه بر پیشنهادایی که دوستان دادن من 2 تا چیز دیگم به ذهنم میرسه
1.دلیوری مسیج ها واقعا مشکل داره اگه به صورت دو تا تیک بود خیلی خوب میشد.الان اگه چنتا پیام بفرستیم نمیفهمیم کدومش دلیوری شده
2. من میخوام و بعضی از آلبومام تو عکسا رمز بذارم اگه میشد خیلی خوب بود.
لطفا این دو مشکلم اضافه کنید

منصور
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

در نظر بگیرین که یکی با شما تماس گرفته ولی تو لیست مخاتبین نیست. حالا بخواین به همون شماره sms بدین . باید بشه با نگه داشتن انگشت روی شماره ارسال sms رو تو گذینها داشت.
مورد بعدی هم اینکه نمیشه بیشتر از ۲ شماره موبایل رو مثلا از یک نفر داشت. میگن خوب اشکال نداره تو شرکت و خونه اینا ذخیره کنین. در جواب باید گفت اگه این کارو بکنی وقتی میخوای sms بدی به این مخاتبین فقط لیست اون 2 شماره موبایل میاد.
اینا واقعا رو مخن رو ممممممخخخخخخخخخخخ

  HOIIIIN
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

  منصور:
  در نظر بگیرین که یکی با شما تماس گرفته ولی تو لیست مخاتبین نیست. حالا بخواین به همون شماره sms بدین . باید بشه با نگه داشتن انگشت روی شماره ارسال sms رو تو گذینها داشت

  کنار شماره ( که ذخیره نشده ) یه شکلک آدمکه! روش بزنین و گزینه sms هست

علیرضا.ک
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

1-برنامه ای برای Backup از خود برنامه ها و بازی ها (حتی شده تحت PC)
2-اضافه شدن اندازه عکس رو چند مگاپیکسل (نه مثل الان فقط 4:3 و 16:9 البته htc 8x داره این موضوع رو) همچنین رزولوشن فیلمبرداری
3-امکان Pause موقع فیلمبرداری
4-اکشن سنتری بهتر و فراگیرتر
5-آپدیت برنامه ها فقط به اندازه اضافاتش باشه نه نصب مجدد
6-وای فای دایرکت
7-مرورگر اینترنت بهتر و کامل تر
8-قفل گذاری متنوع تر لاک اسکرین
9-قفل گذاری رو گالری و بعضی برنامه ها
10-اکولایزر
11-Loading , Resuming کلا حذف شه 0اصلا نبینیم)
12-باتری سیور قوی تر (جوری که زدی همه چی از کار بیوفته دیگه گوشی زنگم نخوره!!!!!)
13-اضافه کردن Profile نوکیا 1100 (موقعی که ولوم میزنی یا اکشن سنتر 3 حالت حداقل)
14- USB OTG
15-Multi Task (بابا اینجای ویندوز فون خیلی آبرو ریزیه)
—————-
ای خدا!!!!
یعنی میشه ویندوز 10 موبایل کامل باشه تا همه حسرت Windows 10 Mobile رو بخورن

  HOIIIIN
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

  علیرضا.ک:
  ۱-برنامه ای برای Backup از خود برنامه ها و بازی ها (حتی شده تحت PC)
  ۲-اضافه شدن اندازه عکس رو چند مگاپیکسل (نه مثل الان فقط ۴:۳ و ۱۶:۹ البته htc 8x داره این موضوع رو) همچنین رزولوشن فیلمبرداری
  ۳-امکان Pause موقع فیلمبرداری
  ۴-اکشن سنتری بهتر و فراگیرتر
  ۵-آپدیت برنامه ها فقط به اندازه اضافاتش باشه نه نصب مجدد
  ۶-وای فای دایرکت
  ۷-مرورگر اینترنت بهتر و کامل تر
  ۸-قفل گذاری متنوع تر لاک اسکرین
  ۹-قفل گذاری رو گالری و بعضی برنامه ها
  ۱۰-اکولایزر
  ۱۱-Loading , Resuming کلا حذف شه ۰اصلا نبینیم)
  ۱۲-باتری سیور قوی تر (جوری که زدی همه چی از کار بیوفته دیگه گوشی زنگم نخوره!!!!!)
  ۱۳-اضافه کردن Profile نوکیا ۱۱۰۰ (موقعی که ولوم میزنی یا اکشن سنتر ۳ حالت حداقل)
  ۱۴- USB OTG
  ۱۵-Multi Task (بابا اینجای ویندوز فون خیلی آبرو ریزیه)
  —————-
  ای خدا!!!!
  یعنی میشه ویندوز ۱۰ موبایل کامل باشه تا همه حسرت Windows 10 Mobile رو بخورن

  قفل گذاری روی برنامه ها! این چنین برنامه ای توی استور موجود هست! شامل سیستم عامل نمیشه

   علیرضا.ک
   پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

   HOIIIIN: قفل گذاری روی برنامه ها! این چنین برنامه ای توی استور موجود هست! شامل سیستم عامل نمیشه

   اون برنامه ها فقط کاشی هارو قفل میکنن و در واقع کاشی هارو میکشن،چون دیگه برنامه های پیام رسان عددی رو خورشون نشون نمیدن
   اگه برنامه ای هست و غیر حرفامه معرفی کنید

ناصر
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

امکان انتخاب رنگ دلخواه برای کاشی ها

  yoones
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

  ناصر:
  امکان انتخاب رنگ دلخواه برای کاشی ها

مهدی
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

با سلام
درباره اشتراک فایل از طریق وای فا باید یگم که share it هسا که من باهاش کار کردم و مشکل زیادی نداشته و بهتر از بلوتوث بوده
اما کاستی هایی که من دوست داشتم نداشته باشه
1- داخل هر فلدری که میرم آهنگ پلی می کنم محتویات همان شاخه لیست بشه البته قبلا یکی از برنامه های فایل منیجر این کارو می کرد که بعد آپ دیت این قابلیت از بین رفت نرم افزار های موزیکی هم همه آلبومی کار می کنن
2- از هر جایی بشه رینگین تون خودمونو انتخاب کنیم یعنی وقتی آهنگی نظرت را جلب کرد بشه سریع تبدیلش کرد به زنگ گوشی
3- نرم افزار لاین که البته ربطی به وینفون نداره ها ولی به هر حال تایم لاین نداره تو مدل میندوزیش
4- بشه افکت های ویندوزی را خاموش کرد و سرعت گوشی تو اجرا بیشتر بشه اگه دقت کنید هرچی می خواهیم اجرا کنیم یکمی طول می کشه تا از محیط وینفون به محیط برنامه بره
5- word folw برای فارسی
فعلا چیزه دیگه ای یادم نمی یاد

javad
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

1-با بلوتوث نمیشه به دستگاههای صوتی وصل شد
2- برای نمایش تصاویر ویا صوت وتصویر نرم افزار هست ولی جالب عمل نمیکنه
3-و زاپیا که خودتون گفتید و خیلی مهمه

رضا
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

یکی از کمبود هایی که منو آزار میده قابلیت open with هست،مثلا داخل فایل منیجر ها نمیتونیم انتخاب کنیم که مثلا فرمت mp4 برای همیشه یا واسه یک بار با فلان برنامه پخش بشه

yoones
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

اندازه ی ساعت لاک اسکرین هم بزرگه وآزار دهنده است

سینا
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

با سلام بنده پست شما رو با دقت خوندم و اون انتظاراتی رو که از سیستم عامل ویندوزفون 10 انتظار داشتم رو تو این نظر نوشتم ببخشید که یکم طولانیه ولی خوب همین نظراته که مایکروسافت بر اساس اونها میخواد ویندوزفون رو محبوب کنه. من فکر می کنم که اگر:
1. تعداد کیبرد رو به دو سه تا برسونه
2. بخش تنظیمات هم دارای نظم های خاصی بشه
3. قابلیت های مرتب سازی که فقط محدود به حروف الفبا هستش بر اساس مثلا حجم و تعداد استفاده و … هم اضافه بشه
4. بخش های xbox video و xbox music از فرمت های بیشتری پشتیبانی بکنه
5. نور زرد مرموزی که در اکثر عکس های گرفته شده وجود داره به حالت طبیعی باشه
6. پیامک هایی که در اکشن سنتر به نمایش در می اد رو بشه از همون جا ارسال پاسخ کرد
7. پیامک هایی که در اکشن سنتر به نمایش در می اد رو بشه یکی دو خط ازشون نمایش داده بشه تا راه سریعی برای دیدن دوسه کلمه ی اول بشه
8. در اکشن سنتر تعداد اعلان ها رو اگه بشه افزایش داد
9. اگه ویژگی word… یا همون پیش بینی متن ورودی از زبان های بیشتری مثل فارسی پشتیبانی کنه
10. یک فایل مخصوص برای بازی ها و برنامه های دانلودشده (جدا) وجود داشته باشه
11. افیسش اپدیت بزرگی دریافت کنه
12. به رنگ اصلی تم که فقط سیاه و سفیده رنگ های دیگه هم اضافه بشه (البته می دونم میشه به جای صفحه اصلی یه تصویر انتخاب کرد ولی خوب بعضی هام دوست دارن که به جای تصویر از رنگ استفاده کنند)
13. کرتانا از زبان های فارسی و ترکی هم پشتیبانی کنه (من اصالتا ترکم)
14. یه اسکرول کنار لیست های دراز قرار داشته باشه
15. قابلیت جست و جو در همه ی لیست ها قرار داشته باشه
16. از اکشن سنتر که مثلا بلوتوثو انتخاب میکنی اگه خاموش باشه بلافاصله روشن بشه و برعکس
17. بازی هایی که به صورت انلاین هم اجرا میشند رو بیشتر کنه
18. قیمت بعضی از برنامه ها و بازی ها رو هم کمتر کنه (باور کنین یه برنامه دیدم 6.99 دلار بود!)
19. قابلیت های کیبرد رو افرایش بده
20. خود ویندوزفون باشه و هیچوقت در مقابل اندروید و ios تسلیم نشه
اینجوری دیگه نمرش بیسته بیسته شایدم دیویسته!

حمید
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

نواقص زیادی که در اشتراک گذاری و انتقال فایل هست برطرف بشه:
-ذخیره ی فایل های دریافتی بلوتوث در یک پوشه ی خاص. وقتی یه فایل پی دی اف به گوشیم بلوتوث میکنم، هیچ جایی نمیتنونم پیداش کنم! فقط با Adobe یا PDF Reader میتونم مشاهده ش کنم!
-همین مشکل پی دی اف توی دانلود هم هست (با اینترنت اکسپلورر)
-برنامه ی Outlook فقط میتونه فایل عکس ضمیمه کنه و فایل های دیگه رو مجبورم از فایل منیجر شیر کنم!
-همون برنامه ی Outlook وقتی یه ایمیل با فایل ضمیمه میاد،یه گزینه داره برای دانلود، ولی وقتی دانلود میشه، نمیشه سیوش کرد و فقط میشه اجراش کرد (دسترسی برای ویرایش نداره).

نوید عباسی
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

آقای رجب زاده لطفا اینم منظور کنید ک کاشی ها الان جمعا با اپدیت وین 10 میشن 4 سایز کوچک متوسط بزرگ خیلی بزرگ حالا اگه بشه کاشی ها رو بصورت دلخواه تغیر سایز داد به عنوان مثال بزرگ کوچیک کردن ی صفحه تو صفحه کامپیوتر منظورمه شبیه وان عالی میشه یا حداقل کاشی ها رو بشه بصورت عمودی هم تغییر سایز داد نه فقط بصورت مربعی بلکه بصورت مستطیلی هم بشه عالی میشه مثلا اپ های خبری مثل فلیپبورد یا نیوز ماکرو اگه داشته باشن میتونن یه متن بلند رو هم تا حدودی نمایش بدن و فقط تو چن کلمه خلاصه نمیشه یا حتی کاشی پیام ها اگه اینطور باشه میشه پیام رو بدون باز کردن کاشی نمایش داد ( من نمیدونم کاشی پیام هم زندس یا نه منظورم تغییر شکل لبخندش نیست نشون دادن اطلاعاته اگه نیست ک امید وارم زنده شه ولی با قابلیت شخصی سازی ) ولی در کل اگه تغییر اندازه سایز کاشی ها اختیاری باشه مثل وقتی ک ی صفحه تو مانیتور هست با مووس بزرگ کوچیکش میکنیم عالی میشه البته برای راحتی هم میتونه ی استاندارد هایی رو هم بزاره ک تا فلان سایز بزرگ شه

hamid
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

مایکروسافت آپدیت دنیم رو منتشر کنه ویندوز ده پیشکشش ،راستی اگر کسی هست که ایمیل مایکروسافت رو بده ممنونش میشم میخواستم انقدر ایمیل بدم بهش تا فردا آپدیت دنیمو منتشر کنه(hamiddardasht@hotmail.com)

soheil1200
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

بروبچ من به شدت حامی ویندوزفونم ولی باید قبول کرد ماکروسافت اگه تو ویندوز 10 نواقصو برطرف نکنه باید قیدشو زد
دیگه خسته شدم
یه اینترنت میخوام فعال کنم واسه 3g اصلا نمیاد یا بعضی وقتا هست و نیست
یه فیلم برا دوستم نمیتونم بفرستم چون وای فای دایرکت نداره اخه ….
اون از لاین و مسنجر ها
بازی های کم
دیگه صبر ادم حدی داره

naghme
پاسخ دهید چهارشنبه 24 دی 1393

من فقط چن تا تظرو خوندم نمیدونم اینایی که میخوام بگم و دوستان گفتن یا نه
من اولین گوشی هوشمندم وین فون بوده و وین فونی میمونم
عاشق همین محیط کاربری خشکشم اگه بشه زیاد دستکاری کرد خیلی لوس میشه
بعضی از دوستان اشاره کردن که تم و پس زمینه بشه مثه ای او اس و اندروید
خب اینکه میشه تقلید
ماها دنبال یه چیز جدیدیم چون مایکروسافت با اوردن کاشی زنده ثابت کرد که دنبال محیط جدید و متفاوت تر از پلتفرمای دیگه

2 تا دیگه ایراد جزیی میشه گفت که : 1: نداشتن نیم فاصله در کیبورد
2: کنترل کردن موزیک از روی صفحه ی استارت یا لاک اسکرین (بدون اینکه بخوای صدا کم و زیاد کنی تا اون صفحه ی کنترل بالا ی صفحه پیدا بشه )

مرسی از سایت خوبتون

beautiful Mind
پاسخ دهید پنجشنبه 25 دی 1393

اگه پروفایل هم با قابلیت تنظیم اتوماتیک پیشنهاد بدید خوبه
مثلا بشه طوری تنظیم کرد که ساعت 12شب همه چی سایلنت شه و صبح دوباره اتوماتیک رو حالت جنرال بره یا اینکه سر ساعتی که طبق برنامه کلاسات باهاش هماهنگ میکنی بره تو حالت میتینگ ودوباره بعد ساعت مد نظر هم به حالت عادی برگرده

beautiful Mind
پاسخ دهید پنجشنبه 25 دی 1393

راستی پیشنهاد مکنم که تو منوی برنامه ها با سوایپ از راست به چپ پیمایش تغییری کنه مثلا با این نوع سوایپ بره به روی برنامه ای که تازه نصب شده یا اینکه بره روی شروع حرف بعدی و یا روی اخرین حرف از برنامه (حرف Z).
شایدم منو ای مثل منوی چارم ویندوز 8 باز شه که البته با تنظیمات خاص
ولی خلاصه یک راهکاری براش در نظر بگیرند حیفه تو منو فقط بشه از سوایپ بالا و پایین استفاده کرد

علی جعفری
پاسخ دهید پنجشنبه 25 دی 1393

بلک لیست که داریم خدا رو شکر
یه وایت لیست هم اضافه شه که بتونیم مثلن هروقت خواستیم فقط از وایت لیستمون زنگ و اس ام اس دریافت کنیم
و در واقع بشه بین این حالن ها انتخاب کرد
1.همه
2.همه بجز بلک لیست
3.فقط وایت لیست
4. هیشکی (نه اینکه بره آفلاین ، همون حالت بلک لیست واسه همه شماره ها)

یه چیز دیگه هم هست که البته باز فک کنم مربوط میشه به همون مجوز ها برای برنامه نویس ها…
اینکه علاوه بر اون که از تو قسمت مخاطب ها به وایبرشون مثلن دسترسی داشته باشیم که با اون جواب بدیم ، بتونیم مثل وقتی که عکس مخاطب رو از رو اکانت فیس بوکش انتخاب میکنیم ، از رو وایبرش هم بتونیم اگه خواستیم انتخاب کنیم…

راسسی درمورد رنگ کاشی ها ک گفتید درمورد همگام سازی با کامپیوتر، همین ورژن Cyan هم همین قابلیت رو داره و من با تغییر رنگ کاشی های گوشیم رنگ کاشی های کامیوترمم عوض شد!

علی جعفری
پاسخ دهید پنجشنبه 25 دی 1393

یه چی دیگه هم هست 😐
وقتی آهنگ گوش میدیم تموم میشه اون قسمتی که اضافه میشه به منوی کم و زیاد کردن صدا….
آهنگ تموم بشه هم همونجوری میمونه و نمیره
حتمن باید بریم از تو پلیر اصلی همه ی Now playing ها رو ریموو کنیم تا اون بره

اگه با یه پلیر دیگه آهنگ گوش کنیم برای از بین بردن این منو باید باز بریم تو پلیر اصلی ، یه آهنگ پلی کنیم که Now playing یچی توش باشه ؛ باز بریم همونو ریموو کنیم تا از شررش خلاص شیم . یه ضربدر بالاش بزارن بزنیم شرش کم شه دیگه :))))

شهاب
پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

اینا باید اضافه بشه
1- ریست تنظیمات بدون از دست رفتن اطلاعات!
2- پیش نمایش شماره ها در دفتر تلفن
3- خیلی مهمه هر بخشی از تنظیمات که لازمه بشه به دسکتاپ پین کرد!!!
4- وایفای دایرکت
5- ابزار کنترلی بیشتر برای وینفون(با کابل و وایفایی)

ایمان
پاسخ دهید یکشنبه 28 دی 1393

VPN نداره این مهمه توی دانشگاه نمیتونم وصل بشم باید اکانت VPN ساخت

علی
پاسخ دهید چهارشنبه 1 بهمن 1393

سلام
1-نرم افزار ی که بتونه بدون مودم فایل ارسال کنه با وای فای (مثل زاپیا)
2-نرم افزاری برای ارسال برنامه های نصب شده و لغو نصب برنامه ها(برنامه هایی که دانلود شده)

saber
پاسخ دهید پنجشنبه 2 بهمن 1393

اخ اخ
یکی از ارور 80188308 بگه .

Habib
پاسخ دهید چهارشنبه 29 بهمن 1393

به نظر من مایکروسافت کار میکرد که بشه نرم افزار و بازی های رو که با بلوتوث میگیریم رو آفلاین و بدون ورود به استور نصب کنیم مثل هنگروید از داخل فایل منیجر

Babak
پاسخ دهید جمعه 23 اسفند 1393

با سلام یکی از بزرگترین ایراداتی که بعد از یک سال کار با لومیا 720 متوجه شدم چون تازه منطقه ما 3G رو پوشش میده اونم اینه که گوشی من نمیتونه رو 3G قفل بشه به سایتهای زیادی سر زدم کدهای دستوری گذاشتن که اونم چون رام گوشیم مال خاورمیانه است کد دستوری هم جواب نمیده میگن باید بری گوشی رو فلاش کنی رامو عوض کنی ………خلاصه چرا از اول این مشکل رو حل نمیکردن دیگه وقتی که از اول این مشکل و داشت بهتر بود وقتی این گوشی معرفی میشد بدون 3G اعلام میکردن که نرم گوشی رو بگیرم که این همه مسخره بازی داره حالا با وجود این که این همه از این سیستم عامل خوشم اومده و این همه قابلیت داره پیش همه گوشی های دیگه به خاطر این مشکل کوچیک کم میارم و همه از 3G لذت میبرن من برای 3G باید هفت خان رستم رو رد کنم اگه این جوریه همون آندروید بهتره واقعا” که دیگه خسته شدم .

LUMIA 1020
پاسخ دهید چهارشنبه 10 اردیبهشت 1394

تنها مشکل من همین pptp هست واتصال به اینترنت تو اداره با این پروتکل وگرنه بقیشو میشه با برنامه های دیگه پوشش داد.

حمید
پاسخ دهید جمعه 24 مرداد 1394

سلام من لومیا ۱۵۲۰ دارم که به تازگی اپدیتش کردم به ویندوز فون ده. الان نمیشه اینترنتم رو اشتراک بزارم باید چی کنم لطفا کمک کنین

elyas
پاسخ دهید جمعه 20 اسفند 1394

من خیلی محیطه ویندوز فون رو دوست دارم باهوش تر از ۲ پلتفرم دیگس ولی همیشه چندتا کمبود رو احساس می کنم که شامل:
۱- پس کی اینستاگرامش از بتا در میاد و ساپورت ویدیو و دایرکت مسیج میده
۲- وقتی یک کمپانی در دنیایی که یک سری ارزش های تکنولوژی خاصی داره قطعه ای تولید می کنه باید طابع اون ارزش ها باشه مثلا خوب وقتی با supercell قرارداد نمی بنده یا اینستاش ناقصه فایل منیجر یا پلیر های روز بازار که همه دارن رو نداره حالا بیاد ۲۰۰ تا بازی انلاین استراتژیک بده یا بیاد بگه من نرم افزار های خودم رو دارم ,وقتی کمپانی میبینه در دنیا به اندازه عوض کردن رفتاره دیجیتالی ۹۰ % مردم قدرت نداره باید به نظر من بهایی مثل درست کردن اینستا لاین کلش و… رو به جون بخره تا مشتریاشو راضی کنه من هم اندروید z2 داشتم هم اپل ۵s همین الانم موبایلم ۶۴۰ xl
۳ – یکی از بزرگترین ایراداتش اینکه که تفاوتی بین پرچمدارش با میان ردش با پایین ردش نداره و این برای اقتصادش بده الان فقط لومیا ۹۵۰ اومده که با خودش تکنولوژی کانتینیوم اورده و فرق داره وگرنه مثلا گوشی ۶۴۰ من که خریدم ۷۹۰ با گوشی برادرم ۹۳۰ که خرید ۱.۴۳۰ یعنی فقط توی دوربین و کیفیت تصویر فرق داره؟ خوب این اقتصاد اشتباهه وقتی سام سونگ و سونی و ال جی یک نسل به جلو میرن درسته قیمتشون بالاس ولی حداقل می دونم دارم به چی پول می دم

نیما
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

رفقا سلام

یه سوال بدجورذهنمو مشغول کرده

تو ویندوز ۱۰ وقتی دکمه هوم گوشیو تاچ میکنم و یکم نگه میدارم صفحه گوشی میاد پایین کلا و نصف به بالای صفحه گوشی سیاه میشه و با کلیک رو قسمت مشکی دوباره برمیگرده سرجاش همه چی ! قضیه چیه؟ یکی راهنمایی کنه تورو خدا هرچقد میگردم دنبال این پیدا نمیکنم چیه

این ایمیلمه
nimakiaofficial@gmail.com
هرکی اطلاعات داره راجع بهش ایمیل کنه برام دمتون گرم😘😘 منتظرم 😍

  شهاب
  پاسخ دهید دوشنبه 13 شهریور 1396

  دوست گرامی این قابلیتی است که صفحه نمایش گوشی رو برای شما کوچک می کند تا با دستان و انگشتان شما راحت تر باشه!
  برای خیلی افراد که صفحه گوشی بزرگ و کار کردن با آن ممکنه دستشان را اذیت کند طراحی شده.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,