wp-start-screen3

بررسی عشق – نفرت،  به عوامل عشق و نفرت مردم به ویندوزفون می پردازد. عواملی که در اکثر سایت های جهانی به تاثیر گذاری در خرید گوشی ویندوزفونی مشهورند . عواملی که بعضی از افراد در دنیای تکنولوژی ، حماقت و بعضی از افراد ان را حرکت به سوی بهترین تکنولوژی می دانند.

3% دستگاه های جهان ویندوزفون هستند . دستگاه هایی که با ارم مایکروسافت ، امید بیشتری به فروش در مهمترین بازار جهانی یعنی امریکا را دارند. برندی که تمامی جهانیان ان را به خوبی می شناسند و به این اعتقاد دارند که محصولات با کیفیتی روانه بازار تکنولوژی می کند.

علاوه بر شرکت مایکروسافت ، همراهان دیگری نیز به ویندوزفون پیوسته اند و جزو شریکان تجاری مایکروسافت در زمینه تلفن همراه هستند ، شرکت هایی که میثم تراشیه عزیز به صورت کامل در این مطلب برای شما ذکر کرده است ؛ اگرچه بعضی از این شرکت ها در تمام جهان معروف نیستند ، اما در منطقه ی خود کاملا محبوب و شناخته شده اند.

آخرین ورژن رسمی ویندوزفون ، ویندوزفون 8.1 قابلیت های فراوانی به گوشی ها تقدیم کرد و این تحولات در نسخه ی بعدی(ویندوز 10) به مراتب بیشتر خواهد بود

حال بیایید عوامل مختلفی که در “عشق” افراد  به ویندوزفون تاثیر گذار است را باهم مرور کنیم :

BxGji5QIgAApxTL.png large

Live Tiles ( کاشی های زنده )

اولین تفاوت ویندوزفون با سایر سیستم عامل ها ، کاشی های بسیار جذاب و دیدنی ان است ! کاشی هایی که گوشی را مشابه ویندوز 8 کرد . کاشی های با تفاوت رنگ و اندازه های مختلف و تغییر شکل و متن !

10592808_1491985254390634_1728602695285851440_n

با ایجاد قابلیت پس زمینه در صفحه استارت ، کاشی ها متنوع تر و زیباتر از گذشته شدند . شخصی سازی ویندوزفون به مراتب بیشتر شد تا اپدیت GDR1(دنیم) که قابلیت بهتر و مفیدتری به نام apps folders را به صفحه استارت اضافه کرد. قابلیتی که باعث شد تا به راحتی پوشه ای برای کاشی ها بسازید و صفحه استارت خود رامنظم و زیباتر نمایید.

شاید حرکت های کاشی ها جزو بارزترین پیشرفت ها نباشد ، در اصل حرکت کاشی ها و نمایش اطلاعات مفید بدون بازکردن برنامه باعث شده تا این قابلیت بسیار جذاب  به نظر برسد . کاشی های MSN weather ، فیس بوک و یا وب سایت ها ، شما را از اخرین اطلاعات موجود در برنامه اگاه می کند.کاشی زنده ی استور نیز به شما کمک می کند تا جدیدترین اپدیت ها را از طریق صفحه استارت مشاهده کنید .

10441255_705804432789228_5311251082486148272_n

برنامه های مختلف تولید کاشی نیز به شما در زمینه شخصی سازی کاشی ها کمک می کند ، برنامه هایی که قابلیت تولید کاشی بدون هیچ برنامه ای را نیز دارند و می توانند کاشی های خاصی برای جلوه ی بهتر گوشی شما ایجاد کنند

اگر شما از کاشی های زنده و یا پس زمینه خسته شدید ، به راحتی می توانید این قابلیت را خاموش کنید و به صفحه ویندوزفون 8 بازگردید ، این دلخواه شماست، کدام را انتخاب می کنید؟

در کل شاید بتوان محیط کاربری ساده ی مایکروسافت را یکی از مزایای اصلی در کنار کاشی ها دانست ، محیطی ساده  و بدون آلایش و تجملات که کاربران زیادی را به همین دلیل به خود جذب کرده است.

10646692_1489247857997707_1952065160485496396_n

 عملکرد سیستم عامل 

ویندوزفون همیشه روان و تقریبا بدون هنگ بوده است . این مطلبیست که حتی در سایت ما نیز به مراتب توسط مخاطبان عزیز اشاره شده است . عملکرد ویندوزفون با هر سخت افزاری هماهنگ است ، عملکردی که با پایین ترین سخت افزارها نیز به مشکل نمی خورد و گرافیکی ترین بازی ها را به نمایش می گذارد.

سیستم عامل محبوب مایکروسافت ، برایش مهم نیست که برروی پرچمدار نصب است یا برروی یک میان رده و یا حتی پایین رده، او کار خودش را براساس برنامه نویسی بسیار خوبش انجام می دهد. تفاوتی که بادستگاه های پایین رده ی اندرویدی ایجاد می شود همین موضوع عدم هنگ و پشتیبانی از تمامی سخت افزارهاست.

مایکروسافت با این سیستم عامل توانسته است تا در برابر ایفون گران قیمت  و اندروید عامه پسند قد علم کند و تمامی سلایق را پوشش دهد ، گوشی پرقدرت و توانمندی مثل لومیا 1520 برای سرمایه داران ، گوشی لومیا 520 برای افرادی که نمی خواهند پول زیادی خرج کنند و لومیا 830 و 1020 برای عاشقان عکاسی ! لومیا 730 برای عاشقان سلفی!

love-hate-wp-love-03

Action Center

این قابلیت در ویندزوفون 8.1 ایجاد شد.کاربران ویندوزفون 8  در نبود این قابلیت در مواقع مختلف مورد ازار و اذیت دوستان یا روح خود قرار گرفتند. و شاید در بعضی مواقع ازانتخاب خود پشیمان! اما با اضافه شدن این توانایی به ویندوزفون ، مشکل بسیاری از افراد در دسترسی به قسمت های مهم گوشی برطرف شد.

این بخش به صورت پیش فرض قسمت های محدودی را در اختیار کاربران قرار می دهد ، اما با نرم افزار های موجود به راحتی می توانید بخش های موردعلاقه ی خود را به اکشن سنتر اضافه نمایید

اما اگر عادلانه قضاوت کنیم ، این قسمت هنوز کامل نشده و جای کار بسیاری دارد. توانایی ای که در ویندوز 10 شکل و شمایل جدیدی را به خود خواهد گرفت.

love-hate-wp-love-04

Previw for Developers ( نسخه پیش نمایش ویندزوفون)

مایکروسافت همانند شرکت های دیگر ، نسخه پیش نمایش ویندوزفون خود را زودتر از نسخه رسمی برای توسعه دهندگان منتشر می کند ، اما انتشار ردموندی ها برای توسعه دهنده ها متفاوت از سیستم عامل های دیگر است

کاربران ویندوزفون تنها با نصب یک برنامه ی 2 مگابایتی می توانند خود را توسعه دهنده معرفی نمایند و زودتر از کاربران دیگر به نسخه ی ویندوزفون دسترسی داشته باشند .. البته در نسخه ی پیش نمایش اشکالات متعددی وجود دارد که دوستان صبور به راحتی می توانند با ان کنار بیایند و تا نسخه های بعدی اپدیت و بهبود ان تحمل کنند.

این برنامه به محبوبیت ویندوزفون بسیار کمک کرد ، افراد عادی که هیچ تجربه ای در برنامه نویسی و توسعه دهندگی ندارند بدون هیچ دغدغه ای می توانند خود را به نسخه ی پیش نمایش برسانند و زودتر از دیگران، تجربه ای جدید را بچشند

cortana-03

Cortana

هر ویندوزفونی یکبار از کرتانا استفاده کرده است و اگر مجذوب توانمندی های او نشده باشد ، بایستی در احساسات او  شک کرد. دستیارصوتی هوشمندی که تنها در حدود چندماه و در نسخه ی ازمایشی ، دستیاران باسابقه ای مثل سیری و Google now را در جیب بغل خود گذاشت.

دستیارهوشمندی که مطالب مختلفی را به شما یاداوری می کند ، اهنگ می خواند ، جوک می گوید ، تقلید صدا انجام می دهد ، تماس می گیرد ، پیام می دهد ، در زمان مکالمه به شما مطلبی را یاداوری می کند تا به فرد مقابل بگویید ، مسیریابی می کند ، بهترین رستوران ها و کافی شاپ های اطراف شما را پیشنهاد میکند ، معنای کلمات انگلیسی را می گوید و ده ها ویژگی دیگر که شما بهتر از ما می دانید .

از قابلیت های بالا که بگذریم ، او پیش بینی ها مهمی در طول مسابقات جام جهانی و لیگ NFL انجام داده است . پیش بینی ها و جستجوهایی که به لطف جستجوگر بسیار کاربردی Bing انجام می شود.

مایکروسافت طبق شعار همیشگیش ( تکنولوژی برای زندگی بهتر ) دستیار صوتی خود را برای مدیریت زندگی افراد طراحی کرد. دستیاری که تا چندماه دیگر به طورکامل وارد زندگی افراد خواهد شد و مدیریت خانه ها را نیز بدست می گیرد ، تا کنون چند شرکت اتوماسیون خانگی ،نرم افزار خود را با کرتانا هماهنگ کرده اند که از جمله ی مهمترین ان ها Insteon می باشد.

امنیت :

عاملی که باعث گرایش عده ی زیادی به ویندوزفون شده است ، وجود 97% ویروس ها برای سیستم عامل اندروید رقم کمی نیست که بتوان از ان چشم پوشی کرد . امنیت فعلی ویندوزفون و مایکروسافت تا به حال بالاتر از شرکت گوگل و اپل بوده و اعتماد کاربران به شرکت مایکروسافت بالاست و قطعا این مورد به محبوبیت ویندوزفون کمک زیادی نموده است.

برنامه هایی ورودی به استور ویندوزفون ، قبل از هرچیزی توسط تیم بررسی مایکروسافت ، از نظر ویروس و عوامل مخرب بررسی می شوند و در صورت تاییدیه مایکروسافت به استور راه پیدا می کنند ، حدود دوماه پیش نیز ، بدافزار یا نرم افزارهایی که برای کلاهبرداری مالی از کاربران در استور قرار داده شده بودند را از استور حذف کرد تا بدافزاری در استور نباشد.

wp-start-screen1finn

اما بعد از همه ی ویژگی های بالا که باعث محبوبیت ویندوزفون شده است ، بیایید به سراغ موارد تنفرامیز ویندوزفون برویم . افراد مختلفی به دلایل موجه خود به سمت ویندوزفون نمی ایند و داشتن یک گوشی ویندوزفونی را حماقت می دانند. قطعا شماهم این صحبت ها را شنیده اید و با ان ها به گفتگو نشسته اید.

دلایل تنفر از  ویندوزفون : 

اگرچه اکثر کارشناسان و طرفداران ویندوزفون امید دارند تا ویندوز 10 اشکالات را برطرف کند ، اما فاصله تا ان روز کمی زیاد است و باید فعلا بر سر ویندوزفون 8.1 صحبت کنیم .

shutterstock_63569161

انگ و ذهنیت مردم

در اینکه گوشی های ویندوزفونی ، دوربین فوق العاده ، صفحه نمایش بسیار زیبا ، ویژگی های به صرفه ی فراوان دارند شکی نیست ، قابلیت هایی که اگر به دوستان خود پیشنهاد دهید ان ها نیز مجذوب خواهندشد

اما بعد از توضیحات بالا ، بسیاری از مردم به ویندوزفون اعتماد ندارند و به ان علاقه ای نشان نمی دهند . رسیدن به دلیل این عدم علاقه مندی کار سختی نیست

ویندوزفون برندی نیست که تمام مردم با چشم های خود به ان عشق بورزند ، ویندوزفون ( یا در اذهان عمومی ویندوزموبایل) متاسفانه با انواعی از ارورها، کرش های غیر منتظره و البته صفحه ابی مرگ عجین شده است . این در ذهن مردم کاملا ثبت شده و ان ها نمی توانند به ویندوزفونی که این همه ایراد را در بر داشته اعتماد کنند.

دیروز در دانشگاه ، یکی از دوستان با تنها یک ایراد موقعیت یابی در همان زمان توسط بنده ،به طرز مسخره امیزی گفت : ” ویندووووووووووفون ؟؟؟ “

خب این عکس العمل قشر دانشگاهی و تحصیل کرده ی ماست ، قشری که بایستی به سمت تکنولوژی حرکت کرده وان را تست کنند ، اما حاضر نیستند به دلیل سابقه ی ویندوزفون 7.8 یا ویندوزموبایل ان را آزمایش کنند.

پس اگر مردم با شنیدن نام ویندزوفون ان را سریعا به تمسخر گرفتند ، جای تعجب نیست . اگر شما به علت های شخصی به گوشیتان عشق ورزیدید ، این دلیلی نیست که مردم نیز از ان شگفت زده شوند .

این موضوع یک برداشت ناعادلانه از ویندوزفون و ویژگی های جدید ان است که به راحتی و در عرض یک ساعت یا دوساعت بحث و توضیح نمی توان ان را عوض کرد

10659205_1487820341473792_3738450366560277391_n

تصور شکاف نرم افزاری 

مدت هاست که در بازار تلفن همراه (چه در ایران چه در جهان) ، شکاف نرم افزاری و عدم وجود برنامه های کافی برای ویندوزفون باعث شده تا لطمه ببیند . به طور حتم ، صحبت های یک فروشنده ی تلفن همراه برروی خریدار اثر فراوانی دارند ، حال اگر ان خریدار اطلاعات کافی را نیز نداشته باشد واویلا!

اکثر فروشنده های ایران می گویند : برای ویندزوفون برنامه نیست ! این جمله کافیست تا خریدار عطای ویندوزفون را به لقایش ببخشد.

درحالی که سایت وینفون حدود چند ماه پیش به قلم رسای حسین آقاتبار  ، به طور مفصل دلایل عدم استقبال فروشنده ها از ویندوزفون را بررسی کرد.

امروز ، اکثر ویندوزفونی ها می دانند که این شکاف به شکل قدیم وجود ندارد و بسیاری از برند های معتبر مثل EA , Gameloft, Rovio  و اکنون موجانگ برای ویندوزفون برنامه های مشخصی دارند و نمی توانند استور ویندوزفون را فراموش کنند.

اگرچه خطوط هوایی موردعلاقه ی شما ، نزدیک ترین سینماها ، نزدیک ترین وسایل حمل و نقل عمومی ، نزدیک ترین کافی شاپ و … از جمله توانایی های ویندوزفون در زندگی شخصی شماست ، اما به اندازه ی وجود برنامه نمی تواند مردم را به سمت و سوی ان بکشد.

ما هم می دانیم که نرم افزار رسمی Clash of clans یا Medscape ، youtube و برنامه های گوگل وجود ندارد  و برنامه های پزشکی و مهندسی کمی در ویندزوفون وجود ندارد .  اما عادلانه قضاوت کنیم برنامه های غیررسمی و جایگزین بسیار کارامدی برای ویندوزفون طراحی شده است . که در این مطلب به نوشتار علی گلشن به طورکامل توضیح داده شده است.

از طرفی برنامه های رسمی برخی کمپانی ها مثل Line یا وایبر در مقایسه با نسخه های سیستم عامل های دیگر عملکرد ضعیف تری دارد و این ایراد کاملا برحق است و مربوط به سازنده ی برنامه!

اما هنوز تفاوت 2 میلیونی استور iOS و اندروید با استور 400 هزار برنامه ای ویندوزفون تا حدودی حس نمی شود ، حتی اگر ما بیش از 100 برنامه در گوشی خود نداشته باشیم.

برای ما ایرانی ها نیز ، برنامه های فارسی اهمیت بسیاری دارد . ولی تیم های نرم افزاری و توسعه دهندگان خلاق در ویندوزفون روبه افزایش است و تا به حال نرم افزارهای فارسی مفیدی به استور اضافه شده است

افرادی مثل امیر یاری ، صادق حاجی زاده ، تیم نرم افزاری امیر راستگو ، علی محی ، امیر اسد زاده ، مهدی تشت زرین ،  محمد امین افشارپی، مهدی برجیان  و دیگران ، نرم افزارهای بسیار خوبی را روانه ی ویندوزفون کرده اند ، نرم افزارهایی که اکثریت کاربران فارسی زبان از ان ها استفاده کرده اند و امیدواریم در ماه های اینده شاهد برنامه های بیشتری از توسعه دهندگان ویندوزفون باشیم.

10698624_1487163221539504_7302448648088874733_n

موزیک پلیر و ویدیو پلیر ویندوزفون

موزیک پلیر ویندوزفون ، در حد و اندازه های نام Xbox Music نیست . این برنامه با وجود حدود 11 اپدیتی که دریافت کرده ، نتوانسته رضایت کاربران را جلب کند و اکثر کاربران مجبور به استفاده از نرم افزارهای فرعی می شوند. موزیک پلیر ویندوزفون تا حدودی از موزیک پلیر سیمبین نیز ضعیف تر عمل کرده و تنوع و جذابیت یک موزیک پلیر محبوب را در خود ندارد

ویدیو پلیر ویندوزفون نیز مشکلاتی دارد که در اپدیت اخیر و با اضافه شدن قابلیت زیر نویس محبوبیت خود را بیشتر از موزیک پلیر کرد ، اما هنوز عدم پشتیبانی از تمامی فرمت های ویدیویی باعث می شود تا نرم افزارهای جانبی کاربرد بیشتری نسبت به ان داشته باشند.

بازی مایکروسافت با ویندوزفون

شاید این عنوان کمی بزرگ تر از حد باشد ، اما به هرحال نمی توانیم به ان اشاره نکنیم

نرم افزارهایی مثل Tango یا Mango در ویندزوفون 7.8 حضور داشتند، درحالی در ویندوزفون 8.1 برنامه ندادند و از کاربران ویندوزفون چشم پوشیدند.

از ان طرف مایکروسافت برای ویندوزفون اپدیت های متعددی منتشر کرد تا به اندروید و iOS نزدیک تر شوید و این پیشرفت ها غیرقابل چشم پوشیست ، یکی از مثالها در این پیشرفت ، کرتاناست.

اما نمی توانیم این سوالات را مطرح نکنیم : پشتیبانی ویندوزفون از صفحه نمایش های Quad HD کجاست ؟ چرا قابلیت کیبورد بلوتوثی برای ویندوزفون ایجاد نشده است؟ چرا فبلت های ویندزوفونی از قلم پشتیبانی نمی کنند ؟ چرا برخی برنامه های مایکروسافت فقط برای ایفون تولید می شود؟

سوالات بالا جزیی از اختلاف های ویندزوفون با دیگر سیستم عامل هاست ، و قطعا مایکروسافت می تواند این قابلیت ها را به سیستم عامل خود اضافه کند و سریعا به سیستم عامل های دیگر نزدیک تر شود.

love-hate-wp-hate-04

تنظیمات

عملکرد ویندوزفون در مقایسه با سیستم عامل های دیگر در تنظیمات ضعیف بوده . 4سال بعد از شروع کار ویندوزفون ، هنوز تنظیمات به طور منظم و دسته بندی شده قرار ندارد و جایگاه های مناسب و مشخصی ندارد (البته شایعه شده که این نظم در اپدیت GDR2 ایجاد شود )

مدت هاست کاربران انتظار می کشند تا تنظیمات شخصی سازی بیشتری ، تغییرات چشمگیر تری در این 4 سال انجام شود ، اما دریغ از تغییرات اندک!

می خواهیم تنظیمات زمان/روز را عوض کنیم ؟ پایین رفتن ، پایین رفتن و دورتر تا رسیدن به بک اپ و … اما کجاست این تنظیمات ؟ پایین تر از حد. حالا تنظیمات روشنایی کجاست ؟ در بالاتر و باید دوباره سوایپ به بالا کرد!

یکی دیگر از اشکالات در تنظیمات ، عدم هماهنگی کامل با بخش اکشن سنتر است ، هر بخشی از تنظیمات به راحتی به اکشن سنتر وارد نمی شود و از طرفی در صورت اضافه شدن به اکشن سنتر ، قابلیت کار در همان اکشن سنتر را ندارد.

همچنین عدم پشتیبانی از میانبر صفحه استارت نیز از ایرادات دیگریست که در این بخش وجود دارد

در کل می توان تنظیمات ویندوزفون را ، تنظیماتی گیج کننده دانست

wifidirect

Wi-Fi direct  و OTG

شاید این قابلیت ها از جمله مواردیست که در نظرات صدای کاربر ویندوزفون بسیاردیده شده است ، قابلیتی که جایگزین بلوتوث شد تا کاربران به راحتی و با سرعت بیشتری اطلاعات خود را جابجا کنند ، با وجود اینکه نرم افزارهایی برای این کار طراحی شده اما هنوز پاسخگوی نیاز کاربران نیست و به حضور مایکروسافت در این مسیر نیاز است

قابلیت OTG و پشتیبانی از USB در مناطق مختلف جهان و باتوجه به گسترش سیستم اینترنت بی سیم و گسترش فضای ابری ، انچنان مورد توجه نباشد ؛ اما این قابلیت اگر در ویندوزفون ایجاد شود مشکلات عده ی بسیارزیادی حل می شود.

از طرفی قابلیت NFC نیز در ویندوزفون وجود دارد ، این درحالیست که این قابلیت به تازگی در ایفون 6 قرار داده شده است.

love-hate-wp-hate-05a

گزینه های سخت افزاری 

مایکروسافت امسال توانست که دو برند بسیار معتبر را به ویندوزفون جذب کند و گوشی های خوبی از انها به بازارعرضه نماید.  البته از انجا که ما در جریان اخبار هستیم ، مایکروسافت تمرکز بیشتر خود را برروی گوشی هایی با قیمت 100-150 دلار قرار داده است و قصد تسلط بر بازار ارزان قیمت ها را دارد . اما مهمترین قسمت برای شهرت ویندوزفون ، گوشی هایی با کیفیت بسیار بالاست ، گوشی هایی که در رقابت با پرچمداران سروری کند و نمایش خیره کننده ای همانند لومیا 1520 داشته باشد.

ضعف فروش ویندوزفون در گوشی های میان رده و بالارده غیرقابل انکاراست و امیدواریم تا ماه های اینده و با حضور پرچمداری مثل HTC One M8 for windows ، لومیا 930 و لومیا 830 این موضوع حل شود. البته HTCداران نسبت به این شرکت دید خوبی ندارند و از نظر ویندزوفونی های سابق لومیا بهترین برند برای ویندوزفون است.

در هر صنعتی برای رقابت با کمپانی های مختلف ، نواوری حرف و اخر را میزند.ویندوزفون برای رقابت نیاز به ویژگی های بالاتری دارد تا بتواند مصرف کننده را قانع کند ، مصرف کننده ای که به شخصی سازی های بسیار زیاد اندروید ایمان دارد ، به برنامه نویسی اسان اندروید تکیه دارد و مصرف کننده ای که ایفون را برای کلاس بالاتر خود انتخاب می کند.

این مصرف کننده های بایستی در تیررس مایکروسافت قرار بگیرند و ان ها را با انواعی از گوشی ها مجبور به حضور در ویندوزفون نماید

موارد بالا از نظر ما عوامل عشق و تنفر نسبت به ویندوزفون بود  ، شاید خیلی از شما دوستان ان ها را قبول نداشته باشید و یا خیلی از شما موارد دیگری به ان اضافه کنید .

پس نظرات خود را با سایت خودتون در میان بگذارید . نظرات شما باعث تصمیم بهتر ، خریداران ویندوزفون خواهد شد.

با تشکر از علی گلشن بابت طراحی تصویراصلی مطلب و حسام شکوهی بابت تصاویر مطلب …

ایده ی بررسی از سایت NeoWin گرفته شده است ولی این مطلب تا 70% اختصاصی سایت وینفون می باشد.

منبع : وینفون
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mahdi_sajadi
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

سلام خیلی ممنون که این مطلب و گذاشتین من که باگوشیم خیلی حال میکنم هرروز تو اینترنت ۵ ساعت بکوب یه سره تواینترنت لومیا ۸۲۰ واقع سرعتش عالیه فکر کنم اگه یه گوشی انرویدی دستم بود منفجر میشد هر روز هم علاقه من به ویندوز فون بیست و بیشتر میشه و

mohsen yazdani
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

ذست درد نکنه حاجی به نظر من خیلی کامل بود

Mehdi Nataj
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

بسیار عالی بود دوست من
اره واقعا چرا ویندوز فون که با کمترین سخت افزار گوشی بهترین کارو میکنه و هنگ تو کارش نیست چرا باید از نداشتن چنتا برنامه پر کار برد این همه رنج بکشه
یه موزیک پلیر مثل jetadio اندروید یه ویدیو پلیر مثل Mxplayer یه فایل منجر مثل esexplorer

ولی بازهم لومیا 520 خودم حرف نداره ما منتظر قدرت واقعی microsoft میمونیم

sohrab08
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

سلام
عالی بود واقعا خسته نباشین:)

MinHaM
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

با سلام و خسته نباشید
تشکر بابت متن. حرفاتون کاملا بجا و درست بود. ویندوزفون مخالفای خیلی زیادی داره چون هنوز بعد از مدت طولانی به اون شکلی که انتظار میرفت درنیومده، فقط اندکی سمتش رفته که اینقدر کمه که به چشم نمیاد.
بخاطر انتظارات بالایی که از غول برنامه نویسی ماکروسافت هست که نمیشه با این کمبود ها کنار اومد. چون انتظارات بسیار بالاست.
از طرفی شرکت هایی که برنامه هایی مثل Line رو میزنن، به دلایل نامشخص! گویا از وقت گذاشتن بیشتر و بهبود نرم افزاراشون برای ویندوزفون طفره میرن (!)
شما به یکی از پیش پا افتاده ترین مورد ها اشاره کردید، یعنی پخش کننده موسیقی! خب چرا نباید یه پخش کننده ی موسیقی جامع و کامل مثل پخش کننده های سیمبین، یا حتی پخش کننده های گوشی های Asha روی گوشی های لومیا باشه؟ من به شخصه خیلی موسیقی گوش میدم و این مورد بسیار آزار دهنده ست واسم.
فکرمیکنم دلیل این همه ضعف و اینکه توسعه دهنده گان به درستی وقت نمیذارن برای ویندوزفون، این باشه که دیگ کار ویندوزفون رو دربرابر اندروید تمام شده میدونن، بخصوص اینکه اندروید L هم داره میاد و طبق مستندات خیلی بهینه شده.
امیدوارم ماکروسافت بیشتر تلاش کنه تا نظرها رو به سمت خودش جلب کنه و کاری نکنه ما ویندوزفونیا از خریدامون پیشمون بشیم.
با سپاس

  PHOTON
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

  البته منم باشما موافقم
  ولی اینم در نظر بگیریم که تمام کمپانی از کوچیک تا بزرگ همه بفکر سود و درامد خودشون هستن پس باید توجیه اقتصادی داشته باشن تا بیان برنامه هاشونو واسه ویندوزفون تولید و توسعه بدن ولی اونچه مسلمه اینه که ویندوزفون نصف بیشتر راه رو طی کرده و تنها چیزی که لازمه یه جرقه و یه جهش کوچیک هستش به این صورت که اگه مایکروسافت کاستیهای موجود رو بتونه تو نسخه اینده برطرف کنه تمام این مشکلات حل میشن ولی یه نکته مهمتر دیگه هم وجود داره که بنظرم بیشترین تاثیر رو داره و اون تبلیغات مفید هستش مایکروسافت باید بدونه که ذهنیت مردم از ویندوزفون چیه که بسمتش نمیرن بعد بیاد این ذهنیت رو با تبلیغات خوبش درست کنه بنظرم اگه این دو پله رو برداره ویندوزفون روبه گسترش میره چون واقعا بنظرم این سیستم عامل چیزی کمتر از رقبا نداره و در ضمن یکی دیگه از دلایل درجا زدن ویندوزفون اینه که دشمن زیاد داره برای نمونه همین وبسایتهای ایرانی که واقعا شورشو دراوردن یعنی اگه ویندوزفون تو یه زمینه مثل دستیار صوتی ابر قدذت باشه میان به یه نحوی تو سایتشون این قابلیت رو تکذیب میکنن و میگن که اصلا بدرد نمیخوره و …
  و چون ویندوزفون کاربران زیادی نداره همه این دروغها رو باور میکنن
  خلاصه بنظرم یکی از بزرگترین مشکلات ویندوزفون با همین کاری که سایت وینفون انجام میده حل میشه و اینکار اگاه سازی هستش خیلیها اصلا دید درستی از ویندوزفون ندارن که بیان بسمتش
  ببخشید طولانی شد

KinG..NimA
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

اقا خسته نباشی.ولی من اندرویدی هارو بی منطق میدونم چون قانع نمیشن ببخشید رک گفتم ‎:/‎

  MinHaM
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

  سلامت باشید
  من خودم لومیا 520 دارم ب شدت ازش راضیم و حتی از گوشی خواهرم که z هست بیشتر قبولش دارم 🙂
  من طرفدار پروپاقرص ویندوزفون و ماکروسافتم و فقط ب عنوان یه طرفدار دوآتیشه خواستم ضعف هارو بیان کنم 🙂
  موفق باشید

mehdidav
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

سلام منم اولش خیلی ویندوزفونو دوست داشتم ولی الان دیگه خسته شدم مشکلات خیلی بزرگی داره مثله : اینستاگرمش قاطی میکنه ، لاینش تایم لاین نداره ، تانگو ، کلش ، بیتاک و….. دوربینش عالی قبول ولی دوربین توی یه هفته چهار بار استفاده می کنیم ولی از این برنامه ها هرروز استفاده میکنیم ،کورتانا که فارسی نمیشه . وقتی یه سیستم عامل روون به درد ادم می خوره که بتونه ازش استفاده کنه

heath
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

اقا چرا پس خبر ویندوزفون زدن جی ال ایکس رو پوشش ندادید؟؟؟

  هادی اکبری زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

  ما منتظر پاسخ رسمی و قطعی شرکت GLX هستیم … زمانی که خبر قطعی از سوی خود شرکت به ما رسید منتشر خواهیم کرد
  جی ال ایکس هنوز گوشی ویندوزفونی نزده و تا زمان تولید اون فاصله ی زیادی داره ( البته اگه مجوزهای لازم رو کسب کرده باشه)

sml
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

باید زمان بدید تا همه چیز بخوبی مشخص بشه برای مقایسه خیلی زوده

osati1360
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

باسلام
اینکه ویندوزفون جونه و تا مقصد راه زیاد داره شکی نیست اما واقعاً چند مورد هست که گفتنش خالی از لطف نیست و این تجربه یکسال کار کردن با ویندوزفون
۱- امنیت : اینکه شما با تایید ماکروسافت و صرفاً با اجازه بتونید نرم افزارهاتون رو نصب کنید شاید آزار دهنده باشه ولی اگر به این درک برسیم که این یعنی امنیت و بس مطمعناً دیگه به سیستم عامل دیگه ای گرایش پیدا نمیکنیم
و اونای که اندرویدین چون تنها با یه بلوتوث میتونن کلی برنامه و تروجان رو ردوبدل و نصب کنن ولی شاید باور نکنید بنده خیلی از افرادی رو دیدم که واقعا نمیتونن اسم برنامه رو صرفاً بخاطر زبان خارجی بودنش رو بخونن و یا.. ولی موقع خرید …..

  پرهام
  پاسخ دهید پنجشنبه 2 بهمن 1393

  خود مایکروسافت بزرگترین شرکت جاسوسیه. متاسفانه مردم ما عقلشون به چشماشونه وگرنه یکمی فکرمونو به کار بندازیم میفهمیم خیلی چیزارو. بحث امنیت یه بازیچه تبلیغاتی بیشتر نیست.

مایک
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

خدایی قبل از اینکه وین فونی شم ۱ماه فقط تو نت تحقیق کردم و واقعا دیدم چقد این سیستم عامل خوبه اکثر مردم بدون تحقیق گوشی میخرن واسه همینه که خیلیا بعد از یه مدت پشیمون میشن چون انتخاب غلط کردن .خلاصه ویندوز فون با کلی محدودیت یه سیستم عامل بسیار خوبه که بنده بشدت عاشقش شدم ۱۶گیگ حافظه پر دارم که حتی یک بار هم نه هنگ کرد نه چیزی این عالیه عالی و بی صبرانه منتظر ویندوز ۱۰هستم .دنیا ویندوز فون دنیا نوکیا دنیا ماکروسافت …..گوشیم هم لومیا ۹۲۵ هست با تشکر

miladbruce
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

مرسی بچه های گل وینفون عالی بود این نوشته :*

mspforg
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1393

سلام شبتون بخیر
مطلب مفید و موثری بود . شاید بشه گفت دلایل زیادی همونطوری که توی متنتون اومده بود باعث عدم اقبال فروش ویندوز فون شده باشه هم ایرادهای خود سیستم عامل که ذکر کردین و بعضیاش هم ذکر نشد … ایرادهای طراحیه بعضی از مدلها … ( من خودم با اینکه 920 دارم ولی بعضی وقتها از سنگینیش خسته می شم ) … ولی به نظر من در حال حاضر و با پیشرفتهایی که خصوصا سیستم عامل و در کنارش گوشی های رده بالایی که تولید شده داشتن عدم پیشرفت فروش جهشی رو باید عدم اطلاع عموم از سیستم عامل ها دونست بخصوص ویندوز فون و عدم اطلاع به نظر من بیشتر برمیگرده به نبودن تبلیغات مناسب و با حجم بالا … به نظر من کیفیت معرفیه پرچم دارای ویندوز فون خیلی فاصله داره با کیفیت معرفیه (از آیفون که بگذریم) حتی اندرویدیهای سر شناس و این جای کار خیلی زیادی داره که توی این مطلب نمی گنجه
من برای یکی از دوستان نزدیکم حدود یک سال و نیم پیش اکسپریا وی خریدم اون موقع خودم گلکسی اس ادونس داشتم خیلی نسبت به گوشیه من سریعتر و روونتر کار می کرد چند وقت گذشت با بررسیهایی که میکردم کلا از ویندوز فون خوشم اومده بود سه یا چهار ماه شاید طول کشید تا سراغ لومیا 920 رفتم . حتما می دونین پردازنده و رم و کلاک پردازنده و در واقع همه مشخصات پردازنده و رم دقیقا همون سخت افزار اکسپریا وی هستش با وجود این سیستم عامل 920 خیلی روونتر و دلنشینتر کار میکنه ولی امان از برنامه های بی کیفیتی که شما هم توی متن به اونا اشاره کردید ( وایبر وایبر وایبر …. لاین … بلک بری که نگو) بازم به اینستاگرام …با این حال سراغ تلگرام و گروپ میه خود مایکروسافت رفتم و خیلی هارو دعوت به استفاده کردم .
در کل ویندوزفون 8.1 نسبت به نسخه 8 خیلی هارو با اشتیاق نگه داشت و من از همون دسته ام ولی بازم خیلی جای کار داره با این حال آینده خوبیرو براش میبینم البته اگر با این روند فعلی پیش بره و صد البته اگر به درد دلای مشتریاش اهمیت بده و براش مرهمی داشته باشه… چون تو دنیای رقابتیه الان هر مصرف کننده ای هر چقدر هم که عاشقانه به قضیه نگاه کنه ولی کارش گیر باشه و دستگاه دوست داشتنیش نتونه گیرش رو برطرف کنه مسلما از ریشه سراغ یه سیستم دیگه میره و اگر منطقی به موضوع نگاه بشه نمیشه بهش خرده گرفت .
خیلی زیاد شد ممنون سایت خودمون می دونیم دیگه موفق باشید

N9 MeeGo OS
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

مایکروسافت با این سیاستی که پیش گرفته هیچوقت نمیتونه بازار را از اندروید بگیره یا حتی رقیبی جدی باشه، میدونید چرا؟
یا باید مثل گوگل عمل کنه یا مثل اپل، یا سیستم عاملش مثل اپل مختص خودش باشه یا مثل گوگل فقط وظیفه ی پشتیبانی نرم افزاری را بگیره و از شرکای سخت افزاری حمایت کنه و خودش گوشی تولید نکنه. اگه به جای بلعیدن نوکیا ازش حمایت میکرد میتونست بیشتر پیشرفت کنه و بهتر به ارتقای سیستم عاملش میرسید ولی اینجوری هیچ شرکت مطرح تولید موبایلی نمیاد با تولید کننده سیستم عاملش بر سر فروش سخت افزار “موبایل” رقابت کنه و این خیلی واضحه، الان شرکاش کیا هستن، یه زمانی نوکیا بود و اچ تی سی و حتی سامسونگ و هواوی، ولی الان نه هواوی و نه سامسونگ میلی به ویندوز دارن و نوکیایی نیست و اچ تی سی هم به حالت ترحم ویندوز میزنه و مایکروسافت به دلیل ذات فریبکار و تمامیت خواهش تنهاست، کسی که به بزرگترین متحدش خیانت میکنه و اونو میبلعه، باید تنها بمونه

mspforg
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

به نظر من ترحم توی اقتصاد بی رحم و شدیدا رقابتیه حال حاضر دنیا هیچ جایی نداره تا شرکتهایی مثل اچ تی سی بیان سرمایه گذاریه عظیمی کنن و بشه اسم اونو ترحم گذاشت
بحث سامسونگ جدای شرکتهای دیگه هستش سامسونگ اگه همین امروز صد در صد اطمینان داشت که با کنار گذاشتن اندروید می تونست فروشش رو حفظ کنه لحظه ای درنگ نمی کرد منتها شرکتهایی که به این رده از قدرت و رتبه تکنولوژی و سرمایه رسیدن هزاران هزار آدم کارشناس اونم توی تک تک ریز مسایل دارن که تحقیق می کنن و بعد وارد عمل می شن سامسونگ داره روی تایزن شدیدا کار میکنه و یکی از عللش هم همین انحصار طلبیهای گوگله اونم با خط و خال خوش . حالا سامسونگ از سخت افزار داره میاد به طرف نرم افزار (البته نه اونم به صورت انفرادی چون خیلی از شرکتهای معتبره دیگرو در کنار خودش جمع کرده وغیر از این حوزه سیستم عامل خیلی سنگینتر از یه نرم افزاره) و در طرف دیگه هم مایکرو سافت از نرم افزار داره میره به سمت سخت افزار ولی خیلی مستقل تر اونم به خاطر سابقه نرم افزاری که همه اونو غول شرکتای نرم افزاری می دونن . گوگلی که موتورولا رو به لنوو فروخت شاید بشه گفت در واقع یه ماشین بدون کامپیوتر رو بهش داد چون 30000 پتنت موتورولا رو برای خودش نگه داشت . به نظر من الان و در این زمان حاضر 2014 شرکتهایی با این تشکیلات دقیق و در درجه اول با این تشکیلات تحقیق شاید اشتباهات کوچیکی ازشون سر بزنه ولی بعیده اشتباهی وارد یه حوزه کاریه دیگه حالا نرم افزار یا سخت افزار بشن . من که فکر کنم مایکروسافت موفق میشه تا سهمش رو حداقل در 5 سال آینده به 25 الی 30 درصد بازار برسونه و البته با کیفیت نرم افزاریه قابل قبول

Mansour S G
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

یکم فکر کنین ، کجا اندروید و ایو اس بصورت پیشفرض اپلیکیشن قوی دارن؟!! همه اپ ها رو نرم افزار نویسا نوشتن ، والا اگه با ویدیو پلیر یا موزیک پلیر پیشفرض اندروید کار کنی حالت از هرچی اهنگ بهم میخوره

  پرهام
  پاسخ دهید پنجشنبه 2 بهمن 1393

  Mansour S G:
  یکم فکر کنین ، کجا اندروید و ایو اس بصورت پیشفرض اپلیکیشن قوی دارن؟!! همه اپ ها رو نرم افزار نویسا نوشتن ، والا اگه با ویدیو پلیر یا موزیک پلیر پیشفرض اندروید کار کنی حالت از هرچی اهنگ بهم میخوره

  موزیک پلیر گوگل بده؟
  حرفا میزنیا

AminimA
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

من ویندوز فون رو انتخاب کردم چون از هرنظر پاسخگوی کارام هستش…
من مقیاس ویندوز فون رو با سیستم عاملای دیگه رو تو امنیت،سرعت و پردازش و دوربین میزارم،نه وایبر و لاین و اینستا و…
آدم یخورده مهندسی تر به قضیه نگاه کنه بهتره…
عمرخودتون رو با تایم لاین،لاین و اسمیل های وایبر و عکسای سلفی اینستا نگزرونید…
به فکر طراحی یه برنامه ویا خلاقیتی روی سیستم عامل مهبوبتون اعمال کنید تا بیشتر دیده بشیم…
AminimA

  پرهام
  پاسخ دهید پنجشنبه 2 بهمن 1393

  مهندس محبوب درسته نه مهبوب

AminimA
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

اینم بگم هیچوقت تولید انبوه برنامه های باگ دار نشانگر پیشرفت در بحث نرم افزار سیستم عامل …نیست،AminimA

kate
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

متن خوبی بود ولی باید بخش دوم رو با عنوان نفرت و توجیه معرفی میکردید ..چون برایه هر دلیله منفی یه توجیه اوردید جوری که اصلا مسئله مهمی نیست و میشه راحت از کنارش گذشت
ویندوز فون رو گوشی هایه میان رده و پائین رده زنده نگه داشتنند و اگه این گوشی هایه نسبتا ارزون نبودنند که با کله میخورد زمین ..بعید میدونم اتفاق خاصی ظرف 3-4 سال اینده تو پیشرفت وین فون پیش بیادو با توجه به اینکه قراره جوونی مون رو به پایه قول امریکائی بزاریم وقتی این سیستم عامل به نتیجه میرسه که ما دیگه تو زندگی روز مره و کار غرق شدیم و اون موقع شاید خیلی ویندوز فون یا اندروید برامون فرقی نداشته باشه
در کل هر سیستم عاملی یه ضعف هایی داره واین کاربره که باید بهترین انتخاب رو نصبه به استفادشانجام بده
حمایت کور کورانه بیشتر از اینکه نشانه وفاداری و عشق باشه نشانه بارز حماقته
لومیا با این امکانات و مشکلات بیشتر به عنوان گوشی دوم بدرد میخوره(پائین رده)

Abbas
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

متاسفانه ما ایرانیا عادت داریم درمورد چیزی که نمیدونیم بر اساس شنیده هامون تز میدیم. من نمایندگی اچ تی سی رفتم میخواستم گوشیمو قیمیت بزارم که یه مدل بالاترشو بگیرم طرف چنان زد تو سر گوشی که اصن بهش گفتم گوشیمو بده نمیخوام قیمت بزاری خوب این مشخصه که تا حالا با ویندوز کار نکرده فقط یه چیزی شنیده درموردش. میخواستم که از مغازه برم بیرون صاحاب مغازه گفت میخوای اندروید بگیری دیگه؟منم نامردی نکردم گفتم نه اتفاقا میخوام یه مدل بالاترشو بگیرم خلاصه جلو مشتری ها قهوه ایی شد منم تو افق محو شدم به قول فیس بوکی ها.

farzinkarimi78
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

من از گوشیم بشدت راضیم شما تصور بکنین اندروید اون همه مشکلات رو داره مثلا هنگ می کنه و از کل سی پی یو استفاده نمی کنه و فضای زیادی از رم رو اشغال می کنه از اون طرف آیفون داشته باشی آی او اس رو آپدیت می کنی ولی باید دو سه ماه منتظر جیلبریک باشی وگرنه نمیتونی بازی کرک شده نصب کنی اگرم جیلبیریک کنی گوشیت براحتی میتونه هک بشه ولی ویندوز فون رک و پوست کنده هستش و کار کردن باهاش خیلی راحت تره

mspforg
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

اتفاقا هم اندروید و هم آی او اس نرم افزارهای پیش فرض خیلی قوی و خوبی دارن نرم افزار مپ گوگل اگه اولین نباشه جزو سه نقشه برتر دنیاست و همین طور نقشه آی او ای و همین طور مپ نوکیا که البته این آخری مربوط به سیستم عامل نیست
نرم افزارای پیش فرض خیلی قویه دیگه هم هست کیت سلامتیه اپل نرم افزارهای دوربین هر یک از سیستم عاملها و …
در جواب دوستمون هم که فرمودن عمرمونو با وایبر لاین و اس ام اس هدر ندیم هم من به شدت قبول دارم ولی استفاده کاری وایبر و واتس آپ رو نمیشه هدر دادن عمر دونست و خوب شدن کیفیت این نرم افزارا منافاتی با کارای مهندسی مثل شما دوست عزیز و خیلی از اشخاص شاغل دیگه که کارشون به امثال این نرم افزار گره خورده نداره
در مورد نرم افزار نویسی هم به نظر من قرار نیست همه نرم افزار نویس بشن اگه شما یه بار با دقت با نرم افزارایی مثل فوتو شاپ تری دی مکس نرم افزارای طراحیه لباس پارچه تدوین فیلم و و و و مواجه شده باشید می بینین که اپراتوریه این نرم افزارها خودش یه شخص چیره دست و خبره رو میطلبه و اگه قرار باشه همه نرم افزار نویس بشن خوب دیگه کی از این نرم افزارا استفاده کنه
نقد یه سیستم عامل البته منصفانه میتونه به افراد استفاده کننده کمک کنه و البته اشخاصی که تعصب روی برند و یا سیستمی دارن نمیتونن مشکلات رو ببینن و حداقل پیشنهادی برای رفع مشکل بدن حالا هر کسی به نوبه خودش ودر حد توان علمی و آشنایی خودش با سیستم و نرم افزارها

kambiz ganjeh
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

سام خسته نباشي دوست عزيز واقعا عالي بود ممنون من اندرويد داشتم و ازش بيزارم و ترك كردم الان ميخام وينفون بگيرم چون واقعا به نظر من عالي و از بهترين گوشي هاست،مشكل موزيك و اينا به نظر من چيزي نيست كه بخاطرش وينفون رها بشه،فقط يه راهنمايي ميخاستم اگه جواب بديد ممنون ميشم

kambiz ganjeh
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

يه راهنمايي ميخاستم اگه جواب بديد ممنون ميشم،لوميا 1520 بهتره يا مدل ديگه لطفا اگه مدل ديگه هست بگيد،

  mspforg
  پاسخ دهید پنجشنبه 24 مهر 1393

  kambiz ganjeh:
  یه راهنمایی میخاستم اگه جواب بدید ممنون میشم،لومیا ۱۵۲۰ بهتره یا مدل دیگه لطفا اگه مدل دیگه هست بگید،

  سلام گرامیه عزیز
  در وهله اول بودجه رو باید در نظر بگیرید که به نظر میاد با این انتخابتون مشکلی ندارید بعد از اون به نظر من اندازه و سخت افزار گوشیه (البته داریم راجع به فقط ویندوز فون صحبت می کنیم) اگر که گوشیه خیلی بزرگ و در واقع فبلت دوست دارید که باید به سراغ 1520 برید واما نه با تمام خصوصیات یک فبلت
  ولی اگر گوشی کوچیکتر مد نظرتونه من 930 رو بدون هیچ شکی پیشنهاد میکنم البته نسخه ویندوز اچ تی سی ام 8 هم غولیه واسه خودش که اگه بدنه فلزی دوست دارین خیلی عالیه
  ولی خوب به خاطر همین بدنه محرومه از شارژر بی سیم که به نظرم زیاد مهم نیست . یکی از مزیتهای ام 8 اینه که با توجه به اخباری که در مورد این گوشی ذکر میشه اگر حوصله و دانش کافی داشته باشین چون بوت لودر هر دو نسخه اندرویدی و ویندوزی یکیه هر موقع خواستین می تونین سیستم عاملتون رو عوض کنید و شاید در آینده نزدیک سوییچ هم بشه کرد منتها این کارا در حال حاضر امکان پذیر نیست باید امتحانش رو پس بده

bahram
پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

مایکروسافت باید قبل از ارایه ویندوزفون بطور نسبی انرا به بلوغ میرسند.الان ابونتوتاچ داره همین راه رو قبل از ارایه به بازار طی میکنه که به نظر من یک حرکت دورسته…ویندوزفون هنوز به بلوغ نرسیده…امیدوارم که مدیرعامل مایکروسافت همگرایی نسخه های دسکتاپ و موبایل رو با جدیت ادامه بده …کاری که مارک شاتل ورث بنیان گذار کانونیکال ( همون ابونتو که همه میشناسید) حدود دو سال پیش عنوان کرد و تا الان تا حد قابل ملاحظه ای پیش رفته…

hamid_violin
پاسخ دهید پنجشنبه 24 مهر 1393

نفرت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا میشه از ویندوزفون نفرت داشت؟
این سیستم عامل واقعا عالیه. به نظر من جز کمبود نرم افزار عیب دیگه ای نداره.
من از حامیان سرسخت ویندوزفون هستم. همین که طرفدار یه گوشی خاص هستیم به هرچی می ارزه.
ما منتظر میمونیم تا نرم افزارهای بیشتری براش بیاد. فکر میکنم به اومدن ویندوزفون 10 این کمبود هم برطرف شه.

فارسی
پاسخ دهید شنبه 6 دی 1393

مشكلي كه اكثر ما ايراني ها داريم اينه بدون شناخت كامل اونچيز براحتي در موردش نظر ميديم و گاهي تعصب هم پيدا مي كنيم

مهدی
پاسخ دهید یکشنبه 7 دی 1393

من ۹۲۵ دارم از خود گوشی راضیم ولی خدایی خدایی ضعف برنامه هاش شدیده . دهن بنده آسفالت میشه تا بخوام یه فیلمو پاک کنم یا مثلا یه آهنگ برا دوستم بفرستم یه بخوام حتی آهنگ گوش بدم منوی تنظیماتش واقعا چرته هیچ عکس و علامتی نداره مثلا میخوام نور صفحه رو کم کنم نابود میشم تا تنظیماتشو پیدا کنم خلاصه فعلا قید وینفون رو بزنید چون مایکروسافت انگار اصلا تلاشی برای بهبود سیستم عاملش نمیکنه

Habib
پاسخ دهید شنبه 2 اسفند 1393

من با تمام زشت و زیبای ویندوز فون ازش کاملا راضی هستم در کل تا به حال انقدر با گوشی تو اینترنت نبودم و زیاد با گوشی کار نمی کردم اما از وقتی که این گوشی رو گرفتم (525 ) با قاطعیت میتونم بگم که اطلاعات عمومیم روز به روز داره بیشتر و بیشتر میشه. زنده باد ویندوزفون و مایکروسافت

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,