resumingwinphone

از آنجا که اکثر شما عزیزان همیشه از  مشکل Resuming (بخوانید= ریزیومینگ) و Loading در قسمت نظرات سخن میگویید و گله و شکایت برحق خود را بیان میکنید بر آن شدیم تا این مورد را در کنار هم بررسی کنیم فقط خواهشی که داریم این است که حتما مطلب را به طور دقیق و کامل مطالعه کنید و سپس در قسمت نظرات سوالات و مطالب خود را بیان کنید.

 

image_5F00_24973F3C

تشریح قابلیت Fast Switching

همه میدانیم که ویندوزفون یک سیستم عامل کاملا روان و بدون لگ میباشد و دلیل اصلی آن هم مدیریت بسیار عالی حافظه رم میباشد اما این مدیریت چگونه است؟

با یک مثال توضیح میدهم وقتی مثلا شما برنامه دوربین را اجرا میکنید سپس برای انجام کار دیگری بدون بستن برنامه دوربین به استارت مراجعه کرده و نرم افزار دیگری را باز میکنید در این حالت برنامه دوربین به این خاطر که فضای رم را بیهوده اشغال نکند به حالت تعلیق در میاید یعنی به کل اجرای کدها و دستورات آن متوقف میشود و از لیست پروسه های سی پی یو خارج میشود ولی جزئیات و مختصات کدهای متوقف شده به صورت یک فایل بسیار کوچکتر در حافظه رم ذخیره میشود که تقریبا هیچ فضایی اشغال نمیکند(در اصطلاح به حالت تعلیق در می آید). دقیقا به همین دلیل است  که هر تعداد نرم افزار هم در ویندوزفون باز کنید هیچ لگ و تاخییری مشاهده نمیکنید. اما هنگامی که دوباره به سراغ برنامه دوربین می آییم سیستم عامل آن فایل کوچک که حاوی جزئیات کدهای متوقف شده میباشد را باز کرده و سریعا نرم افزار را بار گذاری میکند به این ترتیب تجربه خیلی بهتری برای کاربر از لحاظ سرعت بوجود می آید. به کل این چرخه یا الگوریتم قابلیت  Fast App Switching هم اطلاق میشود.

 

تشریح قابلیت Fast Resuming

با همان مثال دوربین شروع میکنیم، اگر نرم افزار دوربین را اجرا کنیم در این حالت اگر کاربر به صفحه استارت و یا لیست برنامه ها رجوع کند بدون اینکه برنامه دوربین را ببندد و در این حالت اگر نرم افزار دوربین را دوباره اجرا کند یعنی در لیست برنامه ها نرم افزار دوربین را پیدا کرده و روی آن تپ کند یا اینکه از طریق کاشی برنامه در استارت برنامه دوربین را دوباره اجرا کند اینبار برنامه از اول بارگذاری خواهد شد به این صورت که حالت تعلیق برنامه دوربین به صورت پیشفرض از بین رفته و فرایند جدیدی از اجرای برنامه شروع خواهد شد و همانطور که مشخص میباشد این روش تجربه خوبی برای کاربر نخواهد داشت ولی در روش جدید دقیقا همان فرایند Fast Switching تکرار میشود به این صورت که وقتی کاربر بخواهد خواسته یا ناخواسته برنامه در حال اجرا را دوباره اجرا کند اینبار برنامه تازه اجرا شده جایگزین همان حالت معلق قبلی برنامه خواهد شد.

 اما ویندوزفون 8 چنین قابلیتی نداشت (منظور نسخه های اولیه میباشد) به این صورت که اگر چرخه بالا را در ویندوزفون 8 انجام دهیم اینبار نرم افزار دوربین تماما از ابتدا بارگذاری و اجرا میشود و این یک پروسه طولانی تر و سنگینتر میباشد که تجربه بدی را به کاربر تحمیل میکند.(توجه داشته باشید که برنامه دوربین فقط یک مثال است)

resuming

نرم افزارها و توسعه دهندگان چه نقشی دارند؟

همانطور که گفته شد قابلیت Fast Resume از ابتدا در ویندوزفون 8 وجود نداشت و طی آپدیتهای مکمل معرفی و عرضه شد و مشکل هم دقیقا همینجاست!

مشکل انجاست که SDK ویندوزفون 8 (نسخه های اولیه) هیچ API در رابطه با قابلیت Fast Resume ندارد و اگر بیاد داشته باشید مایکروسافت هنگام عرضه نسخه 8.1 اعلام کرد که تمام نرم افزار های ایجاد شده برای نسخه 8 در نسخه جدید هم قابل اجرا بوده و خواهند بود ولی برعکس آن ممکن نخواهد بود یعنی ویندوزفون 8 توانایی اجرای نرم افزار های نسخه 8.1 را نخواهد داشت.

توسعه دهندگان هم به همین دلیل تصمیم گرفتند که نرم افزار های خود را برای ویندوزفون 8 و با استفاده از API های آن ایجاد کنند و یا برنامه هایی که ساخته شده بودند را تغییر و بروزرسانی نکنند چون از این طریق میتوانستند نرم افزار خود را هم برای نسخه 8 و هم 8.1 ارایه دهند غافل از اینکه در API های جدید قابلیتی به نام Fast Resume وجود دارند و توسعه دهندگان حتما باید نرم افزار خود را با این قابلیت برای نسخه های جدید ویندوزفون مانند نسخه 8.1 بهینه کنند.

و اینگونه شد که اکثر نرم افزارها از قابلیت Fast Resume بی بهره ماندند و این مسئله تبدیل به علت بروز مشکل Resuming و Loading در ویندوزفون 8.1 شد.

برای شفاف سازی مطلب یکبار دیگر با مثال مشکل را بازگو میکنیم:

برای مثال نرم افزار اینستاگرام بتا تحت SDK ویندوزفون 8 (نسخه ساخت اولیه) توسعه داده شده و از قابلیت Fast Resume بی بهره میباشد حال اگر در ویندوزفون 8.1 این نرم افزار را اجرا کرده و سپس بدون آن که برنامه را ببندیم به استارت رفته و سپس دوباره از منوی مالتی تسکینگ انتخابش کنیم با مشکل Resuming و Loading  مواجه میشویم زیرا این برنامه از چرخه و الگوریتم یاد شده پشتیبانی نمیکند یعنی برای ویندوزفون 8.1 و نسخه های آخر ویندوزفون 8 بهینه نشده در این مورد حتی اگر بعد از رفتن به قسمت استارت نرم افزار را دوباره اجرا کنیم حالت معلق قبلی از بین رفته و نرم افزار دوباره از نو بارگذاری و اجرا خواهد شد.

اما برنامه بینگ ترنسلیتور برای ویندوزفون 8.1 بهینه شده و از قابلیت Fast Resume هم پشتبانی میکند برای همین است که این مشکل در این برنامه دیده نمیشود و اگر هم رخ دهد به دلیل برخی باگهای موجود در سیستم عامل است که این باگها هم اکثرا در نسخه های پیشنمایش سیستم عامل وجود دارند.

(توجه داشته باشید ممکن است شرایط مذکور حتی در برنامه های مثال زده شده هرگز برای شما اتفاق نیافتد که در این مورد باید بگوییم که نوع نرم افزار و سخت افزار گوشی در این امر بسیار تعیین کننده هستند یعنی سنگین یا سبک بودن نرم افزار و همچنین قوی یا ضعیف بودن سخت افزار گوشی مستقیما در این امر موثر است)

چگونه این دست نرم افزارها را بشناسیم؟

روش اول اطلاعات موجود در صفحه برنامه ها در استور میباشد:

وقتی از طریق رایانه به استور ویندوزفون مراجعه میکنیم میتوانیم با مشاهده اطلاعات مربوط به نرم افزار ها این دست نرم افزارها را شناسایی کنیم.

bt

برای مثال این تصویر مربوط به صفحه دانلود برنامه Bing Translator از استور ویندوزفون (از طریق رایانه) میباشد همانطور که میبینید و در تصویر هم نشان داده شده این نرم افزار فقط در ویندوزفون 8.1 قابل اجرا میباشد به این معنی که تحت SDK های ویندوزفون 8.1 ایجاد شده و از قابلیت Fast Resume پشتیبانی میکند.

برای مثالی دیگر به تصویر دقت کنید:

Untitled-1

این تصویر هم مربوط به برنامه اینستاگرام در استور میباشد و همانطور که میبینید این نرم افزار هم در نسخه 8 و هم در نسخه 8.1 ویندوزفون قابل اجرا میباشد به این معنی که این برنامه برای ویندوزفون 8 ساخته شده و برای نسخه 8.1 بهینه نشده است و از قابلیت Fast Resume بی بهره است.

روش دوم ازمایش عملی نرم افزار در گوشی میباشد:

مراحل زیر را دنبال کنید تا از پشتیبانی یا عدم پشتیبانی نرم افزار از Fast Resume مطمئن شوید:

ابتدا نرم افزار Bing Translator را اجرا کنید سپس از محیط اصلی نرم افزار به قسمت دیگری بروید برای مثال به بخش تنظیمات

سپس روی دکمه استارت تپ کنید و از لیست نرم افزارها این برنامه را دوباره اجرا کنید و یا میتوانید از کاشی برنامه در استارت استفاده کنید.

Untitled-2

و نکته اینجاست که اگر این نرم افزار دوباره اجرا شود و محیط اولیه برنامه به نمایش در نیاید و دوباره همان قسمت از نرم افزار که قبلا در آن بودیم نمایش داده شود به این معنی است که این برنامه از Fast Resume پشتیبانی میکند زیرا همانطور که گفته شد برنامه بعد از مراجعه به دسکتاپ به حالت تعلیق درآمده و فقط اجرای آن متوقف شده و سپس با اجرای مجدد برنامه همان حالت معلق نرم افزار به اجرا درآمده و برنامه از اول اجرا نشده است.

حال به مثال دیگری میپردازیم:

(دلیل اینکه وقتی برای اولین بار نرم افزار را اجرا میکنیم به بخش تنظیمات یا هر بخش دیگری مراجعه میکنیم این است که وقتی برای بار دوم نرم افزار را اجرا میکنیم متوجه شویم که آیا برنامه از نو بارگذاری شده یا از حالت تعلیق درآمده است به این صورت که اگر از نو اجرا شود محیط اصلی برنامه به نمایش در می آید ولی اگر از حالت تعلیق خارج شده باشد همان محیط قبل از رفتن به استارت به نمایش درخواهد آمد)

اینبار همین مراحل را با برنامه اینستاگرام انجام میدهیم:

ww

همانطور که در تصویر مشخص است ایتدا نرم افزار اینستاگرام را اجرا کرده و به بخش تنظیمات میرویم سپس با تپ کردن روی کلید استارت و مراجعه به لیست نرم افزارها برنامه را دوباره اجرا میکنیم ولی اینبار نرم افزار تماما از اول بارگذاری و اجرا میشود بنابراین نتیجه میگیرم که این نرم افزار از قابلیت Fast Resum پشتیبانی نمیکند و برای ویندوزفون 8.1 بهینه نشده است چراکه اگر چنین بود برنامه پس از مراجعه به استارت به حالت تعلیق در می آمد و بعد از اجرای مجدد از اول بار گذاری نمیشد.

برنامه نویسان

برنامه نویسان عزیز برای اینکه بتوانند این قابلیت را برای نرم افزارشان فعال کنند میتوانند از این لینک استفاده کنند و خوبی کار آنجاست که برای اینکار نیاز به زحمت زیادی نیست و طبق گفته های وبسایت مرکز توسعه دهندگان مایکروسافت فقط کافیست چند خط کد به بخش XML نرم افزار خود اضافه کرده و بعضی بهینه سازیها را انجام دهند.

نکته3: دوستان توجه داشته باشید اینکه نرم افزارهای ویندوزفون 8 باید برای نسخه 8.1 بهینه سازی شوند هیچ شکی نیست.و اگر مطلب لینک درج شده را کاملا مطالعه کنید متوجه خواهید شد منظور فعال کردن قابلیت Fast Resuming برای نرم افزارهای تحت ویندوزفون 8 میباشد یعنی این قابلیت در نرم افزارهای ویندوزفون 8 وجود نداشته (تاکید میکنم اگر وجود داشته در نسخه های جدید ویندوزفون 8 بوده) و حالا توسعه دهندگان باید نرم افزار خود را با فعال سازی این قابلیت برای ویندوزفون 8.1 بهینه کنند.

برای مطالعه بیشتر میتوانید به این لینک هم مراجعه کنید:

How to enable “Fast App Resume” in your WP8 app?

این مطلب با توجه به اینکه بسیاری از شما در مورد مشکل اجرای دوباره نرم افزارها ابراز ناراحتی میکردید و واقعا هم این ناراحتی بجایی میباشد تهیه شده و امیدواریم حداقل پاسخ سوالهای خود را در مورد چرایی و چگونگی این مشکل دریافته باشید و اینکه مسئله که مایکروسافت مسئول مستقیم این مشکل نیست را متوجه شده باشید.

منبع: اختصاصی وینفون

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مسعود
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

بسیااااااار روان و قابل فهم. ممنووونم واقعا. این مسئله واسم جالب بود که بعضی برنامه ها با به مکان قبلی خودشون برمیگردن ( مثل عکس هاتون ) اما دلیلشو نمیدونستم. واقعا متشکرم

آرش
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

چرا برنامه موزیک اکس باکس ریزامینگ میزنه یعنی برای 8.1 بهینه نشده؟بیشتر تو ی این برنامه اینطور میشه و زمانی که از یه برنامه ای چند دقیقه ای استفاده نمیکنم و مخصوصا وقتی صفه لاک میشه و باز میکنم..

tntkgb
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

دمتون گرم خیلی عالی بود.

omid
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

سلام اقا ب خدا که خیلی مردی دمت گرم
فهمیدم که ب نظر کار برا اهمیت زیادی میدی
خداییش کامل ترین مطلب رو درباره این موضوع نوشتی
دست گلت درد نکنه
حالا کامل فهمیدم
ولی ی سوال برنامه هایی مثل وایبر چرا برنامه هاشوناز fast resum بهره نمیبره.این طور که شما گفتی کلا نوشتن دو خط اضافی تر زمان زیادی نمیگیره
ولی در کل باز هم تشکر

  rezatrolljan
  پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

  چون میخوان نرم افزارشون توی دو تا نسخه استفاده بشه چون همینطور که گفته شد نسخه۸ازین قابلیت بهره نمیبره

  omid: نقل

rob lucci
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

میگم یه لیست درست کنید و لیست کاربر برتر هفته یا ماه توش باشه
بر اساس پاسخ دادن به جواب و حل مشکلات یا حضور فعال و مفید و…
اگه هم شد لیست برای بدها بسازید…
اغا اجازه ما همیشه حاضریم،غیبتم هم نداریم.
تو مهدکودک هم همیشه جز خوبا بودم،اغا
نمره انضباط همم همیشه همیشه ۲۰بیسته.

  SHAYANN
  پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

  rob lucci:
  میگم یه لیست درست کنید و لیست کاربر برتر هفته یا ماه توش باشه
  بر اساس پاسخ دادن به جواب و حل مشکلات یا حضور فعال و مفید و…
  اگه هم شد لیست برای بدها بسازید…
  اغا اجازه ما همیشه حاضریم،غیبتم هم نداریم.
  تو مهدکودک هم همیشه جز خوبا بودم،اغا
  نمره انضباط همم همیشه همیشه ۲۰بیسته.

  بی تربیت آغا با غ زشته ینی خنثی آقا درسته بچه مه کودکی

   rob lucci
   پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

   بعضی از کلمات دو املایی هستند(این کلمه رو خودم دو املای کردم)
   خخخخخخخ

   اما بدون شوخی
   راست حسینی جواب میدم
   چون بعضی از کلمات جلب توجه میکند(جذب لایک)

    SHAYANN
    پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

    افرین از این کلمات به ما هم یا د یده خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

     rob lucci
     پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

     افرین اشتباه است
     باید ف رو ببن ف و پ تلفط کنی

     وسه با پشت سرهم بگو

     مهران مدیری تو چندتا از فیلم ها از من تقلید کرده

omid
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

البته من وایبرم رو اپدیت نکردم نمیدونم تو اپدیت این موضوع حل شده یا نه

meisam
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

جامع ،ساده و مفید

kamal
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

عجب!!!!!!!!
پس که اینطور!!!!!!!!

omid
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

من گاهی وقتا وقتی دوتا برنامه باز میکنم و بعد اینترنت اکسپلور رو اجرا میکنم یکسره ریسام میده و باز نمیشه تا اون برنامه ها رو کامل ببندم در صورتی که اینترنت اکسپلور خیلی سریع هستش گاهی هم وسط کار اکسپلور بسته میشه و دوباره که باز میکنم از اول اجرا میشه!چرا؟؟!یعنی مشکل از رم ۵۱۲هست!؟
۶۲۵

ali.naseri
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

عالی بود دستتون درد نکنه

حامد
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

بسیار روون و قابل فهم بود
دمتون گرم

rob lucci
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

خواهشن کسی بخصوص نویسنگان سایت میدنه
بعد از SDK های ویندوزفون ۸.۱ که باعث افزایش سرعت میشه
قراره برنامه بیاد مثله SDK های ویندوزموبایل۱۰که سرعتش ازSDK های ویندوزفون ۸.۱ بیشتر بشه!
یعنی اگه بازم کد جدید بیاد SDK های ویندوزفون ۸.۱ هم مثلهSDK های ویندوزفون ۸ میشه و شاهد کاهش سرعت هستم!

((((اگه هر سال کد جدید بیاد سرعت رو افزایش نمید بلکه با کاهش رو برو هستم
مگر همه برنامه نویسان همزمان برنامهاشون بروز کنن که محاله!)))))

mohamad
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

انصافا این پست برترین پست هفته بود…
دم رضا رجب زاده گررررم…

ابراهیم
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

کسی میدونه چرا برنامه هایی مثل دیوار و جملک رو برای ویندوزفون نمیدن؟!یا برنامه هایی از این قبیل(جملک رو میدونم هست! ولی رسمی نیست) برنامه ی ساده ی دیوار یعنی ساختنش خیلی مشقت باره؟! بیاین یه درخواست چند هزارتایی به اینجور سایتا بدیم برای ساخت این برنامه ها وینفون توام اگه میتونی یه کمکی کن

  rob lucci
  پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

  یه حرفها میزنیا!
  نفست از جای گرم بلند میشهها؟
  عینه ما که ویندوز فون هستیم
  هزارتا سیستم عامله دیگه هم هست ابنتو فایرفاکس بلکبری و…
  اگه همه برنامههای جهان برای همه سیستم عاملهای جهان منتشر بشه=قیامت

  اخه یعنی نمیدونی برای اندروید و ای او اس هم برنامه هست که منتشر
  نشده؟اونم هم زیاد!
  هر سیستم عامل به اندازه کاربرهش برنامه ساخته میشه.
  این قانون بقای سیستم عامل هاست!(برنامه داشته باش تا زنده بمونی)

parham soltani
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

آقا رضا مرسی ، ولی استارت هم بعضی وقت ها اینطوری میشه چرا؟
بعضی از نرم افزار های خود ویندوز فون مانند استور وقتی سرچ می کنی اینستاگرام و بعد اینستاگرام رو میزنی و روی اینستال کلیک می کنی بعد استار رو میزنی دوباره استور می زنی از اول میاد ؟ نیز این Fast resuming نداره چرا؟

خشایار
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

سلام! آقا رضا اون تستی که واسه اینستاگرام بود رو انجام دادم! فقط وقتی تو settings باشی و بیای بیرون از اول شروع می شه، وگرنه تو تبای دیگه مثل explore یا Like باشی resume می شه!

rob lucci
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

میگم حالا که نمیشه همه برنامهها رو در مدت کوتاه به۸.۱ارتقا داد
یا جمع وحذف کردن همه برنامههای ۸و هزار راه غیرممکن دیگه…
یه راه آسان هم هست که
ماکرو یه اپ بده که خودش بر نامه ها رو که ۸هست رو پاک و دوباره نصب کنه
با این تفاوت که این بار خوده اپ چند خط به اول هر بر نامه اضافه کنه
که بازم محاله چون رو گوشی sdkنصب نمیشه!
خخخخخ
پس باید اپ جدید ماکرو یه خاک دیگه تو سرش بریزه
که این مشکل حل بشه
اره دادش مشکله خودشونه و خودشون باید حلش کنند نه ما برنامه نویسها
ولی ما درد کاهش سرعت رو میخوریم
اگه هر سال یه کد جدید بدن مشکله برنامه نویس نیست که…
اگه اضافه کردن چند خط کار سختی نیست پس خوده ماکرو اضافش کنه…
ما برنامه نویسان هم بیکار نیستم!

Mohammad
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

سلام
کسی میدونه lcd 1520 چنده ویا از کجا میشه پیداش کرد خسته شدم دیگه از ماه رمضون شکسته یکی میگه ۵۰۰ یکی میگه ۶۰۰،۷۰۰،۸۰۰،۹۰۰ یکی میگه اصل پیدا نمیشه همه چینیه تو رو خدا به جواب درست و حسابی بدین لااقل بدونم چنده
آقا رضا جواب بده و گر نه فوش میدما

  rob lucci
  پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

  فوش دیگه چیه؟
  این کار از اوردن اسم سایتای دیگه هزار برابر بدتر!
  لطفاً عفت کلام داشته باش.
  شئونات اسلامی رو رعایت کنید.
  معمولاً من برای کسی این لطف رونمیکنم.
  ولی این کار رو میزارم به حساب جهالت و عصبانیت که گوشیت داغون شده

  خوب حلا اگه کسی میتونه مشکل این اغا رو حل کنه بسم الله…
  خدا مشکلات همه رو حل کنه
  امین

   Mohammad
   پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

   فوش خیلی کلمه بدی بود؟من به شما گفتم؟فوش کلمه رمز بین من و آقا رضاست.

   من این جسارت رو نمیکنم به نویسنده های این سایت فوش بدم اون که وظیفه نداره به سوال من جواب بده من به شوخی این کلمه رو گفتم چون اکثر نویسنده های این سایت شوخ طبعا در ضمن من استیکر خنده هم گذاشته بودم ولی نمیدونم چرا نیفتاده.

   ببخشید اگه ناراحت شدین.

    rob lucci
    پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

    شما هنوز اینجای؟
    شاید باید بگم من هنوز اینجام!
    ولی این کاری که شما میخادخدا وکیلی جز کاری سخته اگه تو هم جای من
    بود شاید این کارا رو جز کارای محال میدونستی!

    ولی در ناامیدی بسی امید است…
    امیدوارم این پست رو بخونی(اگه خوندی بگو تا دنبالت نباشم که جوابت بدم و راحت بخوابم توهمین پست جواب بده لطفاً)
    شاید سایتهای مهمی مثل اینجا یجای واسه افرادی مثل شما درست کنن
    خودت یه درخواست به مدیر بده قسمته لوازم یدکی یا… اسمه باکلاس باشه فقط

محمد رضیانی
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

“برای مثال این تصویر مربوط به صفحه دانلود برنامه Bing Translator از استور ویندوزفون (از طریق رایانه) میباشد همانطور که میبینید و در تصویر هم نشان داده شده این نرم افزار فقط در ویندوزفون ۸.۱ قابل اجرا میباشد”
من بینگ ترنسلیتور رو چک کردم، هم از 7.5 ، هم از 8 و هم از 8.1 پشتیبانی میکنه برای چی اطالاعات غلط میدید؟

“SDK ویندوزفون ۸ هیچ API (مجوزهای برنامه نویسی) در رابطه با قابلیت Fast Resume ندارد چون اصلا ویندوزفون ۸ از این قابلیت پشتیبانی نمیکند”
این لینکی که دادید میگه Fast Resume هم از 8 و هم از 8.1 پشتیبانی می کنه!
در ضمن API مخفف Application programming interface هست به معنای رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار، نه مجوز برنامه نویسی!!

“اما ویندوزفون ۸ چنین قابلیتی نداشت به این صورت که اگر چرخه بالا را در ویندوزفون ۸ انجام دهیم اینبار نرم افزار دوربین تماما از ابتدا بارگذاری و اجرا میشود و این یک پروسه طولانی تر و سنگینتر میباشد که تجربه بدی را به کاربر تحمیل میکند.”

On Windows Phone 8, when the user navigates away from an application, the application is suspended and its state is preserved in memory.
این متن رو از لینکی که دادید کپی کردم. میگه در ویندوز فون 8 وقتی کاربر از اپلیکیشن به جای دیگری می رود، اپلیکیشن معلق می شود و حالت آن در حافظه نگهداری می شود!
وقتی معلق میشه پروسه ی طولانی تر و سنگینترش کجا بود؟
در ضمن این ویدیو رو ببینید که resume در لومیا 920 با ویندوز فون 8 چقدر خوب بود.
در واقع من نمی دونم چرا این Fast Resume از سیستم resume ویندوزفون 8 کند تره!

http://www.aparat.com/v/XVdzZ/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C_3_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C%D9%86_%D8%A8%D9%87_%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA_%D9%87%D9%85%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%D9%84%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%A7_920!

  rob lucci
  پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

  هر کی جواب این با هر کس دیگه رو میده تور خدا کل کل نکید
  بزارید جو صمیمانه حفظ بشه
  از بابت نویسندگان گل هم باری دیگر تشکر میکنم.
  راستی اگه از نویسندگان سایت خواست پستهام رو لایک کنه اسمش بگه.
  چون لایک نویسندگان یه چیز دیگه هست(مدال افتخار شایدم بیشتر)

Maziar
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

Khub in kar dorose k baese kamtar eshqal shudane RAM mishe ama masalan man az ye barname mese nimbuzz miam biron disconnect mishe,hala age masalan in fast beshe yani dige age biay biron dis nemishe?

امین یحیی اوغلی
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

خیلی روون و ساده توضیح دادید،واقعاً ممنون.
پس حداقل برنامه نویسای ایرانی شما اون دوخط رو هم تو برنامه های خودتون بنویسید تا به مشکل بر نخورید.
مطلب مفیدی بود.

arash.lumia
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

ما ک ی بار مطرح کردیم این مشکلو دوستان چنان مارو کوبوندن انگار ب باباشون توهین کردیم،اقا وقتی ویندوز این مشکلاتو داره اگه بازگو نشن ک درست نمیشه،بیاید از این جهان سومی بودن یکم دربیایم و انتقاد پذیر باشیم ماکروسافتم واس بابا من یا شما هم نیست ،اگه ی درصد احساس خطر کنه ب راحتی ب همه طرفداراش پشت میکنه

سعید
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

سلام، uc browser هم احتمالا همین مشکل را داره، چون اصلا رزیومینگ نداره و وقتی از نرم افزار میریم بیرون و مجدد بر میگردیم دو باره باید همه مراحل را تکرا کنیم تا مثلا فیسبوک اجرا شود

  محمد رضیانی
  پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

  سعید:
  سلام، uc browser هم احتمالا همین مشکل را داره، چون اصلا رزیومینگ نداره و وقتی از نرم افزار میریم بیرون و مجدد بر میگردیم دو باره باید همه مراحل را تکرا کنیم تا مثلا فیسبوک اجرا شود

  UC Browser WP8.1 رو نصب کنید ببینید مشکلتون حل میشه؟

Pejman
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

برنامه‌ی OneDrive در توضیحاتش نوشته فقط برای ویندوز ۸.۱
Works with
Windows Phone 8.1
ولی وقتی بازش می‌کنیم و وارد یه فولدر میشیم وقتی برنامه رو از استارت دوباره اجرا می‌کنیم دیگه تو اون فولدری که بودیم نیست و از اول میاد.
من فک کنم برنامه‌هایی مث لومیا کمرا یا ترانسلیتر واسه این دقیقن به همون جا برمیگرده چون با زدن کلیک back ‌درسته از برنامه خارج میشه ولی برنامه کاملن بسته نمیشه و همچنان اجراست.

  رضا اجب زاده
  پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

  Pejman:
  برنامه‌ی OneDrive در توضیحاتش نوشته فقط برای ویندوز ۸.۱
  Works with
  Windows Phone 8.1
  ولی وقتی بازش می‌کنیم و وارد یه فولدر میشیم وقتی برنامه رواز استارت دوباره اجرا می‌کنیم دیگه تو اون فولدری که بودیم نیست و از اول میاد.
  من فک کنم برنامه‌هایی مث لومیا کمرا یا ترانسلیتر واسه این دقیقن به همون جا برمیگرده چون با زدن کلیک back ‌درسته از برنامه خارج میشه ولی برنامه کاملن بسته نمیشه و همچنان اجراست.

  به نکته خوبی اشاره کردین
  توجه داشته باشین این قبیل برنامه ها کلاینت هستند یعنی یه برنامه هستن که به میشه به جای اکسپلورر از این برنامه ها برای چک کردم مثلا میل و یا همین وان درایو استفاده کرد و باید توجه کنید که این برنامه ها از تریق اینترنت بارگذاری میشن و اینکه بعد از اجرای دوباره نرم افزار برنامه دوباره بارگذاری میشه و محیط اول به نمایش درمیاد طبیعی هستش
  به این قبیل برنامه اصطلاحا نرم افزار های شخص سوم میگن مثل اینستاگرام و ۶تگ و …

   Pejman
   پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

   درست می‌فرمایید. منظورم این بوده که خلاف چیزی که در متن اومده رو نشون میده.

علیرضا
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

دلم نیومد نظر ندم، بسیار عالی

محمد
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

من فقط و فقط با مشکل resuming توی آنلاک کردن و رفتن به صفحه استارت اونم وقتی که قبلش هیچ برنامه ای باز نبوده بر می خورم. و جالب ترش اینه که وقتی متوجه این مشکل میشم می بینم که باتری دستگاه هم مثلا در یک ساعت گذشته حدود ۱۵ درصد خالی شده و در این حالت تا گوشی رو یکبار ری استارت نکنم مشکل ادامه پیدا می کنه.
احتمالی که می دم به برنامه هایی هست که در بک گراند کار اجرا می شن ولی دونه دونه غیر فعالشون کردم و نتیجه ای ندیدم. حتی حس کردم شاید مربوط به xbox music باشه ولی بازم امتحان کردم و این طوری نشد. گاهی هم فکر می کنم یکی از برنامه هایی که می خواد لایوتایلش رو آپدیت کنه این اتفاق می افته ولی بعد دیدم مثلا گوشی من یک ساعت روی میزم به صورت لاک بوده و بعد که برداشتمش دیدم که با یک رزیومینگ طولانی برای دسترسی به استارت مواجه می شم و حدود ۲۰ الی ۴۰ دقیقه ای هست که مصرف باتریم بالا بوده و ۱۲ الی ۲۰ درصد از شارژ باتریم توی این مدت خالی شده.
خلاصه اینکه امیدوارم توی denim این مشکلات حل شده باشه گرچه مال من هنوز آپدیتش نیومده.
گوشیم هم 1520 با رام ایرانه.

  علیرضا.ک
  پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

  محمد:
  من فقط و فقط با مشکل resuming توی آنلاک کردن و رفتن به صفحه استارت اونم وقتی که قبلش هیچ برنامه ای باز نبوده بر می خورم. و جالب ترش اینه که وقتی متوجه این مشکل میشم می بینم که باتری دستگاه هم مثلا در یک ساعت گذشته حدود۱۵ درصد خالی شده و در این حالت تا گوشی رو یکبار ری استارت نکنم مشکل ادامه پیدا می کنه.
  احتمالی که می دم به برنامه هایی هست که در بک گراند کار اجرا می شن ولی دونه دونه غیر فعالشون کردم و نتیجه ای ندیدم. حتی حس کردم شاید مربوط به xbox music باشه ولی بازم امتحان کردم و این طوری نشد. گاهی هم فکر می کنم یکی از برنامه هایی که می خواد لایوتایلش رو آپدیت کنه این اتفاق می افته ولی بعد دیدم مثلا گوشی من یک ساعت روی میزم به صورت لاک بوده و بعد که برداشتمش دیدم که با یک رزیومینگ طولانی برای دسترسی به استارت مواجه می شم وحدود ۲۰ الی ۴۰ دقیقه ای هست که مصرف باتریم بالا بوده و ۱۲ الی ۲۰ درصد از شارژ باتریم توی این مدت خالی شده.
  خلاصه اینکه امیدوارم توی denim این مشکلات حل شده باشه گرچه مال من هنوز آپدیتش نیومده.
  گوشیم هم ۱۵۲۰ با رام ایرانه.

  احیانا کاشی کرتانا رو استارتت پین هست؟اگه هست آنپین کن

   محمد
   پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

   علیرضا.ک: احیانا کاشی کرتانا رو استارتت پین هست؟اگه هست آنپین کن

   آره پین هست. الان برش داشتم اگه درست بشه کلی ممنونت می شم و دعات می کنم….

MohaMmad
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

خسته نباشید
با این که گوشی ویندوزفونی ندارم اما هر روز به سایتتون سر میزنم

Alireza
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

خیلی ممنون آقای رجب زاده بابت این مطلب عالی و بسیار پر محتوا. جواب بیشتر سوالامو گرفتم.
خســـــــــــــــــته نباشـــــــــــید

me
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

مزخرفترین رزومینگ رو موزیک پلیر داره که اتفاقا مال خود مایکروسافت هست لامصب رزومینگش هم خیلی طولانیه ادم گاهی اوقات خوابش میگیره.کلا رو اعصابترین و اصلی ترین مشکل ویندوزفون همین رزومینگش هست و البته اجرای برنامه ها تو پس زمینه مثلا نمیشه تو پس زمینه دانلود کرد این دیگه واقعا مسخره است .همین اینترنت اکسپلورر رو که میزنی پس زمینه دوباره که بهش برمیگردیم دوباره از نو صفحه لود میشه.یعنی اینا اگه تو ویندوزفون ده حل نشه دیگه واقعا باید گوشی رو کوبید به دیوار.بعدشم تو بررسیتون گفته بودید روان هست و همچین چیزا!همین صفحه استارت که خیلی وقتها میریم توش لگ میزنه مخصوصا اگه چندتا کاشی گروهبندی شده هم توش باشه

ma
پاسخ دهید جمعه 26 دی 1393

مشکلresuming و loading فقط برای چندتا از Appهای خود مایکروسافت رخ میده که علتش هم این هست که موقع اجرای اون برنامه قرار هست که کانکشنی به سرور مایکروسافت برقرار بشه که حالا به دلیل سرعت پایین اینترنت یا اینکه سرور در اون لحظه در دسترس نیست resuming کمی طولانی میشه

Hassan
پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

Fast app resume for Windows Phone 8
جناب رجب زاده این تیتر مطلبیه که لیک داید و توضیح داده که برای 8 هست ن 8.1
متاسفانه شما مطالبی عنوان کردید که خلاف وقعیته یه سری نظریه از خودتون دادید بابت این مطلب در حالی که مشکل ریزیومینگ اون چیز نیست که شما اشاره کردید . راضی کردن کاربرا به هر قیمتی؟ حتی به قیمت سو استفاده از ناآگاهی کاربرا از علم برنامه نویسی؟
بهتره جوابگو باشید و این مطلب پر از اشکال رو حذف کنید
تناقصات جملات شما از اونجا شروع میشه که اپ هایی مثل میوزیک ماکروسافت فقط برای نسخه 8.1 ارایه شدن و باز هم همین مشکلو دارن و از نو شروع بکار میکنن
نمومنه دیگه این اپ ها واتس اپ هست که این نسخه مخصوص 8.1 ارایه شده و نسخه 8 اون موجوده ولی مشکل در این اپ پابرجاست.

  رضا اجب زاده
  پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

  Hassan:
  Fast app resume for Windows Phone 8 جناب رجب زاده این تیتر مطلبیه که لیک داید و توضیح داده که برای ۸ هست ن ۸.۱
  متاسفانه شما مطالبی عنوان کردید که خلاف وقعیته یه سری نظریه از خودتون دادید بابت این مطلب در حالی که مشکل ریزیومینگ اون چیز نیست که شما اشاره کردید. راضی کردن کاربرا به هر قیمتی؟ حتی به قیمت سو استفاده از ناآگاهی کاربرا از علم برنامه نویسی؟
  بهتره جوابگو باشید و این مطلب پر از اشکال رو حذف کنید
  تناقصات جملات شما ازاونجا شروع میشه که اپ هایی مثل میوزیک ماکروسافت فقط برای نسخه ۸.۱ ارایه شدن و باز هم همین مشکلو دارن و از نو شروع بکار میکنن
  نمومنه دیگه این اپ ها واتس اپ هست که این نسخه مخصوص ۸.۱ ارایه شده و نسخه ۸ اون موجوده ولی مشکل در این اپ پابرجاست.

  حسن اقای گل این لینک که من درج کردن صرفا میخواد برنامهدنوسی ها رو برای انجام این بهینه سازیها تشویق کنه در حالی که من این مطلب رو اصلا از روی این منبع ننوشتم من به چندین و چند وبسایت پرسش و پاسخ رفتم و کلی تحقیقات دیگه
  این لینک فقط برای استفاده برنامه نویسها درج شده در ضمن شاید از عنوان مطلب چیزی که شما میگید بدست بیاد ولی توصیه میکنم متن رو تا انتها بررسی کنید در این صورت حتما متوجه میشید که تو این مطلب نوشته شده برنامه نویسا چطور باید برنامه خودشونو با قابلیت فست ریزوم بهینه کنن

Afshin
پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

پشتیبانی از ویندوزفون 8 مگه تموم نشده؟
چرا برنامه نویس ها هنوز 8 رو رها نمیکنن اینجوری اونایی که آپدیت نکردن مجبور میشن آپدیت کنن و تعداد ویندوز 8 یی ها کم میشه برنامه نویس ها هم واسه 8.1 فقط میسازن
فعلا انگار همه منتظرن 10 بیاد و ببینن باید چیکار کنن این مایکروسافت اصلا ثبات نداره همه رو گیج کرده خودشم اهمیت نمیده بخش تلفن همراهش انگار جدا از خودشه به عنوان یه بخش جدا بهش نگاه میکنه که روابط دوستانه باهاش داره و بعضی وقتا یه سری بهش میزنه

حمید فروزان فر
پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

مرسی از مطلبی که گذاشتین.
فقط یه مشکل دیگه هم هست.
اونم اینه که بعد از نصب ویندوز8.1 گوشی کمی کند عمل میکنه. بصورتی که وقتی نرم افزارها رو روی صفحه اصلی پین میکنیم و هنگام سویچ کردن به بالا و پایین مقداری طول میکشه تا کاشی ها بارگذاری بشن. این مشکل رو همه دارن یا فقط گوشی من اینجوریه؟!
لومیا 520

  me
  پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

  حمید فروزان فر:
  مرسی از مطلبی که گذاشتین.
  فقط یه مشکل دیگه هم هست.
  اونم اینه که بعد از نصب ویندوز۸.۱ گوشی کمی کند عمل میکنه. بصورتی که وقتی نرم افزارها رو روی صفحه اصلی پین میکنیم و هنگام سویچ کردن به بالا و پایین مقداری طول میکشه تا کاشی ها بارگذاری بشن. این مشکل رو همه دارن یا فقط گوشی من اینجوریه؟!
  لومیا ۵۲۰

  تو 625 هم همینطوری میشه البته بیشتر مواقعی که از تو یه برنامه در حال اجرا میرم تو استارت بعضی وقتها خیلی بدجوره.مخصا اگه صفحه استارت گروهبندی داشته باشه و کاشیها زیاد باشه و البته تصویر ‍‍‍‍‍‍بس زمینه هم داشته باشه.ولی فکر کنم تو 520 باید بیشتر باشه به سی بی یو هم ربط داره.ویندوزفون ده که بیاد فکر کنم صفحه استارت هم از اون به بعد براش لودینگ هم میاد. (:

   حمید فروزان فر
   پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

   me: تو ۶۲۵ هم همینطوری میشه البته بیشتر مواقعی که از تو یه برنامه در حال اجرا میرم تو استارت بعضی وقتها خیلی بدجوره.مخصا اگه صفحه استارت گروهبندی داشته باشه و کاشیها زیاد باشه و البته تصویر ‍‍‍‍‍‍بس زمینه هم داشته باشه.ولی فکر کنم تو ۵۲۰ باید بیشتر باشه به سی بی یو هم ربط داره.ویندوزفون ده که بیاد فکر کنم صفحه استارت هم از اون به بعد براش لودینگ هم میاد. (:

   ممنون از پاسختون

me
پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

بیشتر نرم افزارایی که لودینگ و رزومینگ دارن مال خود مایکرو کوفتی هست مثل میوزیک اینترنت اکسبلورر فکر نکنم مطلبی که گذاشتین زیاد درست باشه مشکل از خود سیستم عامل هست تقصیر برنامه نویسا نندازن بهتره.

Fm.federal
پاسخ دهید شنبه 27 دی 1393

من مشکله Resuming رو فقط موقعی که دکمه پاور رو میزنم تا صفحه گوشی روشن بشه دارم وعکس لاک اسکرین کمی بعد از نشون دادن Resuming بالا میاد.
این مشکل از وقتیکه دلوپر شدم و اپدیت های پیش نمایش دنیم رو گرفتم ایجاد شد.
lumia 1520

  محسن
  پاسخ دهید جمعه 10 بهمن 1393

  من این مشکل رو داشتم برنامه لاک اسکرین پاک کردم درست شد

ehsan
پاسخ دهید یکشنبه 28 دی 1393

عاقا امروز واس گوشیم یه آپدیت اومد واس شبکه ونقاط دستیابی و اگه اشتباه نکنم سایر موارد منم دانلودشون کردم حپصب تا حالا که آپدیت شده گوشیم خیلی عصبی شده نمیشه رفت طرفش به قولا شیرازی شده یه کار ساده هم ازش میخوام اول که صفحش سیاه میشه بعدش مینویسه ادامه … حتی وختی صفحه گوشی رو میخوام باز کنم دکمه پاورو که میزنم بی هوش میشه چن ثانیه معذرت شاید بی ربط بود ولی به resuming فک کنم،ربط داشته باشه

saghar
پاسخ دهید دوشنبه 29 دی 1393

salam , matalebe site besiaaar alie
ye soal dashtam k ziad b in bahs marboot nis
man goshim lumia 925 va update lumia cyan
chand vaghte vaghti goshim z mikhore bade chand sanie k ringtone pakhsh
mishe goshi esme kac k z mizanaro mikhone
a ghesmate speech off kardam ama baz faydee nadashte va vaghti esmm khonde mishe sedaye goshi kam tar mishe va man motovajehe z khordane goshim nemisham mishe mano rahnemae konin k chejori in halato gheire faal konam?
tashakore faravan 🙂

پرهام
پاسخ دهید سه شنبه 30 دی 1393

اقا اگه بخاطر این چیزاس که وینفون روونه پس چرا ای او اس ایفون مشکل رزومینگو نداره و روونم هست؟ این وسط یه جای کار میلنگه. من که گوشیمو از وقتی اپدیت کردم بسیار کندتر شده. دولوپرم نیستم که بندازید گردن پیش نمایش و اینا. برنامه کرک شده هم نصب نکردم. ولی مشکل لودینگ و رزومینگو نه تنها دارم بلکه بعد از سیان بیشترم شد. نمیدونم گیر کار از کجاست. ولی هرچی هست امیدوارم تو ده حل شه.

shahab
پاسخ دهید شنبه 4 بهمن 1393

viber هم دقیقا
همین مشکل رو داره!!!!!

محسن
پاسخ دهید جمعه 10 بهمن 1393

سلام من جدیدا گوشیم میره روی حالت لودینگ و بسیار داغ میکنه و مصرقف باطریش شاید نصف میشه حدود 1 دقیقه توی این حالت میمونه تا استارت باز بشه میخواستم بدونم مشکل کجاست
لومیا1520
ممنونم:)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,