nokia-store

قبل از هر چیز فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به شما تبریک عرض می نماینم و یادکردن بچه های وینفونی در موقع رازو نیاز با پروردگار  را  خواستارم ،بعد از مدتی وقفه بخاطر امتحان ها دوباره با سری بررسی های اختصاصی سایت وینفون برگشتیم تا از نزدیک ببینیم در دنیای ویندوزفون چه اتفاقاتی میگذرد که سعی میکنیم که  بررسی هایی از مسائل داخلی نیز داشته باشیم.

شاید میشه گفت یکی از مهم ترین مسئله ناشناخته بودن ویندوزفون در ایران نسبت به بازارهای جهانی خود مغازه داران یا فروشگاه های تلفن همراه در سطح کشور باشند ، در این بررسی می خواهیم ببینیم که چه مسائلی باعث شده که این سیستم عامل محبوب و روان و پرقدرت در داخل کشور نسبت به دنیا ضعیف باشه ،پس با ما همراه باشید.

Nokia_Lumia_1520_35829228-7242

وقتی برای خرید و یا قیمت کردن یک  گوشی ویندوزفونی وارد یک مغازه ای میشویم که در ویترین آن گوشی های ویندوزفونی را مشاهده کرده ایم، معمولا با سه دسته مغازه دار و فروشنده مقابل میشویم

دسته اول از طرفداران ویندوزفونی هستند و حسابی از وضع و نوع آن با خبرند و شما را به خرید  گوشی ویندوزفونی تشویق می کنند و تمام قاب ها و لوازم جانبی آن ها را هم آورنده اند و به طور خلاصه سرمایه گذاری خوبی روی ویندوزفون کرده اند (که تعداد آن ها در حال حاضر کم است )

دسته دوم به اصطلاح برای جوری جنس ویندوزفون را کنار اندروید و آی او اس آورده اند و بنا به سلیقه مشتری آن ها را راهنمایی به خرید پلتفرم مورد نظر می کنند .(که تعداد این ها در حال افزایش است )

و اما دسته سوم که دسته ای هستند که بطور ذاتی پدرکشتگی خاصی با ویندوزفون دارند ! و اگر کلمه ویندوزفون را جلوی آن ها بیاورید ،شما را  ساده و بد سلیقه و حتی ظاهر پسند میدانند! و شما را به طور ماهرانه و با استفاده از شیوه ی خاص خودشان به خرید گوشی اندرویدی توصیه می کنند. مورد بررسی ما دسته سومی ها هستند که میخواهیم ببینیم چرا از ویندوزفون دل خوشی ندارند؟! (که تعداد این ها کم نبوده و البته رو به کاهش است )

 

سازندگان :

micmwc1

شاید قبل از هر چیزی مهم ترین عامل اصلی را خود سازندگان ویندوزفونی نام برد ،هنوز بی اعتمادی را در سازندگان (به جز نوکیا ) میبینیم ،با اینکه ویندوزفون سود قابل قبولی به سازندگانش رسانده ولی همچنان آن ها دست نگه داشتند تا مایکروسافت به تنهایی ویندوزفون را در جهان محبوب کند و از نظر ویژگی ها و قابلیت ها و نرم افزارها به دیگر رقبای خود برساند !

علاوه بر نوکیا که این روزها فرزند خوانده ی مایکروسافت نیز شده است ،تولیدکنندگان در جاهای دیگر ویندوزفون را آن چنان که باید  حمایت نمی کنند  البته با آمدن (آپدیت) ویندوزفون 8.1  که قابلیت های بسیاری به ویندوزفون آورد ،جان دوباره ای به این زیست بوم داده است و تولیدکنندگان را بیشتر به خود جذب کرده.

در هر صورت بدیهی و روشن است که هرچه سازندگان ویندوزفونی بیشتر شوند ،تولید گوشی ویندوزفونی هم بیشتر می شود و وکاربران بیشتری در دنیا خواهان این هستند که همراهشان یک ویندوزفونی باشد .

ناگفته نماند تا زمانی که مایکروسافت برای هر گوشی ویندوزفونی پولی برای خود کنار میگذارد و همانند اندروید گوگل رایگان نباشد تولید کنندگان کمتر رقبت به تولید ویندوزفون می کنند.

برنامه ها :

apps

با مقایسه برنامه های نصب شدنی و جانبی که مردم داخل کشور میخواهند بر روی گوشی خود ببینند و این نرم افزارها به خوبی همان برنامه برروی دیگر پلتفرم ها باشد میبینیم هنوز فاصله ای چند ماهه را این برنامه ها با دیگر سیستم عامل ها دارند،البته از نظر بازی و سرگرمی به جز معدودی بازی همچون بازی معروف ClashOfClans (که قبلا بر روی استور ویندوزفون قرار داشت و برای بازسازی یه دو ماهی هست که برداشته شده) بقیه بازی ها و نرم افزار هم بصورت قانونی و خریدنی و هم کرک شده یافت می شود ولی نرم افزارهای وایبر و لاین به خوبی نسخه هایشان بر روی دیگر پلتفرم ها نیستند و البته باز هم سازنگان آن قول هایی برای بهبود آن داده اند و در عوض هم نیز برنامه هایی همچون واتس اپ و به تازگی اسکایپ (آخرین آپدیت خود )  موفق شده اند  به خوبی  با ویندوزفون هماهنگ شوند.

دسترسی به شبکه های اجتماعی :

social-media-icons-download-erlen-website

دیگر مشکل نرم افزاری ویندوزفون شاید میشود به عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی در ایران پی برد،البته قابلیت وارد کردن پروکسی و نوع خاصی از VPN در ویندوزفون 8 و 8.1 وجود دارد ولی هنوز راه محکم و درستی که رایگان و بی دردسر هم باشد یافت نمی شود ،که البته در هفته آینده راه  هایی را برای رسیدن به این سایت ها از طریق  پیج رسمی فیسبوک وینفون  به شما اعلام می کنیم و آموزش می دهیم.

نرم افزار کارها :

spinning_cog_WP8

منظور از نرم افزار کارها همان تعمییرکارهایی هستند که در گوشه ای از مغازه موبایل فروشی کار تعمییر نرم افزاریه موبایل ها را به عهده گرفته اند،شاید بعضی از آن ها هنوز اطلاعاتشان آنقدر به حد کافی در مورد ویندوزفون زیاد نیست که بتوانند مشکلات مردم را حل کنند و شاید برنامه ریختن روی اندروید را به ویندوزفون ترجیح دهند ! شاید برای آن ها آسانی کار و ریختن 100 ها برنامه با یک کلیلک در اندروید راحت تر از ساخت یک اکانت مایکروسافت و ریختن برنامه ها بصورت کپی کردن باشد! (که البته به زودی برای تازه واردها بخش جدایی در سایت راه اندازی می شود )

نمایندگان رسمی ! :

999

بعد از بسته شدن دفتر نوکیا در ایران ،وارد کننده و شرکت های گارانتی کننده  کمی وجود دارند که اقدام به تبلیغات گوشی های هوشمند نوکیا بکنند،وارد کنندگان آنقدر که بر روی گوشی های اندرویدی نوکیا تمرکز کرده اند برروی ویندوزفونی های نوکیا تمرکز نکرده اند،نمایندگانی که صرفا به خاطر واردات قانونی و غیر قاچاق خود را نماینده رسمی می نامند آن چنان به واردات ویندوزفون اهمیت نمی دهند واکثر گوشی های ویندوزفونی به صورت قاچاق وارد ایران میشوند،به امید روزی که خود مایکروسافت و نوکیا در ایران دفتری مرکزی و کاملا رسمی و زیر نظر دفاتر مرکزی خود در ایران افتتاح کنند و مردم ایران را با محصولات با کیفیت ویندوزفونی بیشتر آشنا کنند.

در حال حاضر شرکت اتصالات جزو معدود شرکت هایی است که اقدام به ورود گوشی های ویندوزفونی کرده و میتوان به سایت  آپدیت نشده پشتیبانی نوکیا در ایران هم سری بزنید درمیابید که چقدر بی کار است .

 

ویندوزفون! :

PhoneLandingHero_en-US_Default2

شاید هنوز خیلی از ما کار با قسمت هایی از گوشی خود را یاد نگرفته باشیم ولی همه دیگر حداقل این را بلدیم که برویم در استور مایکروسافت و چرخی بزنیم و برنامه ای را دانلود بزنیم و خود گوشی آن را نصب شده به ما تحویل دهد و از این لحاظ به مراجعه پی در پی به موبایل فروشی ها و سایت های مختلف خود داری کنیم و یا هر چند وقت یکبار به تنظیمات گوشی خود رفته و گزینه چک اپدیت را بزنیم و گوشی خود را (در صورت موجود ) ارتقای نرمافزاری بدهیم .

قبلا به طور مفصل به  مقایسه اندروید و ویندوزفون پرداخته ایم ولی شاید یک چیز را باید یاد آوری کنیم که به علت پایدار بودن بالای ویندوزفون و گزارش کم خرابی نرم افزاری آن ،افراد بسیار کمی احتیاج به مراجعه  متخصص نرم افزاری  برای نصب رام مجدد یا ارتقا به  ورژن بالاتر را می کنند و موبایل فروشی ها و نرم افزار کارها را که حدودا از قیمتی نزدیک 40 -50 هزار تومان ناقابل به بالا  بی نصیب بگذارند.

خریداران ویندوزفون! :

20121016-FIRST-TIME-SMARTPHONE-059edit2

کاربران ویندوزفون را به طور کلی بخواهیم بگوییم ،کاربرانی هستند که حداقل یک ساعتی یا بیشتر در اینترنت و سایت ها در مورد ویندوزفون و برنامه ها و قیمت های آن تحقیق کرده اند و صرفا به خاطر نام سازنده تلفن همراه مورد نظر آن را تهیه نمی کنند،خریداران ویندوزفونی معمولا اهل ریسک هستند و برای تنوع و ورود به دنیایی جدید خود را آماده می کنند و خلاصه جزو آن دسته نیستند که بخاطر یک برنامه یک گوشی بخرند!آن ها کل گوشی را در نظر میگیرند .

 

ATT_1020_Party

 

در آخر هم باید گفت دیر یا زود موج جدید گوشی های ویندوزفونی در بازار تلفن همراه دنیا به راه می افتد و بیش از پیش با اندروید و آیفون به رقابت نزدیک تر می پردازد و فروشندگان را اجبار می کند که در هر ویترینی حداقل یک ردیف را برای گوشی های ویندوزفونی جا کنار بگذارد .

 

منبع : وینفون
71 پست
حسین آقاتبار
جدا شده از ویندوزفون!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
vahid
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

آقا شرمنده یه سوال بی ربط میپرسم.ویندوز فون برنامه تانگو رو داره؟اگه جواب مثبته میشه لینکشو تو استور بدید.

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

  خیر دوست عزیز نداره
  لطفا سوالاتتون رو تو بخش پرسش و پاسخ جستجو کنید، اگر پیدا نکردید سپس اونجا سوالتون رو بپرسید، زودتر به جواب میرسید.

  reza
  پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

  تانگو نرم افزار خوبی نیست دیگران حتی میتوانند تمام شماره های شما رو ببینند
  جاسوسیه
  ولش کن

   بلوکی فر
   پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

   نرم افزار تنگو برای ورژن 7.5 موجود بود و قولش رو دادن که به زودی برای ویندز فون 8 هم خواهد آمد.

   Minoo
   پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

   راست می گین ؟؟ جاسوسیه ؟؟ مرسی ک گفتین ؟؟
   اما لاین رو به کی باید بگیم ک اپدیت کنه ؟ کجا درخواست بدیم؟؟

sajjad
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

هرچی گفتی حرف دل ما بود.واقعا ممنون و خسته نباشید

halil
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

همین مشکل رو بنده اینجا تو ترکیه دارم…

به هر فروشنده ای مراجعه کردم سعی در پشیمون کردن من داشت دست آخر یه فروشنده ی( دسته دوم به اصطلاح برای جوری جنس ویندوزفون را کنار اندروید و آی او اس آورده اند و بنا به سلیقه مشتری آن ها را راهنمایی به خرید پلتفرم مورد نظر می کنند .(که تعداد این ها در حال افزایش است ) ) پیدا کردم از اون خرید کردم

مازيار
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

لوميا وقعاً گوشي خوبي هست، ولي به نظر من علت جبهه گرفتن فروشندگان پشتيباني افتظاح و غير انساني مايكروسافت از ايران هست، وقتي اكثر كارهاي لوميا از طريق اينترنت و همچنين لذت داشتن يك لوميا در اينترنت اون هست، و وقتي مايكروسافت از مورد مهم رو رو به مردم ايران تا حد بسيار زيادي بسته تا اونجايي كه مجبور ميشيم براي استفاده از سرويسهاشون مليت خودمونر و تغيير بديم!!! چه انتظاري ميشه داشت؟؟ اين اشتباه بزرگ مايكروسافت هست كه سيستم عاملشو به اين شكل مورد نفرت بعضي ها قرار داده، اين عدم پشتيباني و موزيگري مايكروسافت به حدي هست كه الاني كه ويندوز 8.1 در حال نصب برو روي گوشيهاي غير خاورميانه هست هنوزم كه هنوزه توو ايران خيليها نتونستن حتي به بلك هم آپديت كنن، براي استفاده از استور بايد خارجي بشن!! براي ساير امكانات هم بايد غير ايراني باشن توو تلفنشون!! آيا اين پشتيبانيه؟ اين علت اصلي ترس مردم از پيشروي به سمت لوميا هست، تا زماني كه مايكروسافت به كمترين حقوق مصرف كنندهاش در ايران احترام نزاره اين ترس همچنان باقي ميمونه.

  moh3n-820
  پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

  با نظرتون کاملا نه ولی مخالفم

   هادی
   پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

   دوست عزیز سلام، یادتون نرفته که گوگل حتی نام خلیجمون رو عوض کرد؟ گوگل هم ایران رو تحریم کرده! اپل نیز هم!
   کلا اتحادیه اروپا ما رو تحریم کرده!
   این ربطی به مایکروسافت نداره، وگرنه به نظرتون مایکروسافت دوست داره حداقل یک میلیون کاربر رو از دست بده!؟؟

  javad
  پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

  عزیز من از زمان اندروید 1.5 گوشی آندرویدی داشتم انقدر بدقولی از گوگل دیدم که این انتظار واسه 8.1 واسه من شیرینه
  استور مایکروسافت الان قابل دسترسی برای کاربرای ایرانی بوده و هست وگرنه فکر میکنی کاری نداشت واسش از طریق ip ویا حتی دکل های bts موقعیتت رو پیدا کنه ولی آندروید تا 1 ماه پیش فیلتر بود برای ما
  استور اپل که دیگه وضعش مشخص و فروشگاههاش بشرط ایرانی بودن از داخل مغازه پرتت میکنن بیرون فرسی هم که نداره اصلا کیفیتش به کنار
  مایکروسافت جز اولین کمپانی های بود که فارسی رو کامل و جامع پشتیبانی کرد و همین الان هیچ ایرادی به ایرانی بودنت نمیگیره برعکس همین گوگل که دسترسی به منبع سورس هاش رو هم فیلتر کرده

  msh_charmer
  پاسخ دهید دوشنبه 9 تیر 1393

  سلام، مازیار جان مایکروسافت ما ایرانی هارو تحریم نکرده، اگه میخواست مارو تحریم کنه مطمئن باش مثل گوگل و اپل خیلی راحت میتونست بر اساس ip مارو تحریم کنه که دیگه عمرا نتونیم بدون فیل شکن بریم استور.
  دقیقا موضوع بر عکس برداشت شماست یعنی وقتی دولت امریکا به همه ی شرکت هاش میگه کاربران ایرانو تحریم کنین اپل و گوگل خیلی راحت مارو بر اساس ip تحریم میکنن، اینجاست که شرکت مایکروسافت به دولت امریکا نه نمیگه اما یه راه پشتیبان برای ما ایرانی ها میزاره، پس باید ممنون مایکروسافت باشیم.

   مازيار
   پاسخ دهید دوشنبه 9 تیر 1393

   ممنونم به خاطر توضيحات دوستان، در واقع من از اينكه هنوز نتونستم گوشيمو به بلك آپديت كنم ناراحتم، رامم مال عراق هست و همش ميگه گوشي شما آپديت هست!! اينكه بايد راممو عوض كنم اصلاً دوس ندارم، تا حالا كسي بوده براي رام عراق يا خاورميانه تونسته باشه آپديت دريافت كنه؟ جالب اينجاست توو سايت زدن در دسترس! ولي ميخوايي آپديت كني ميگه شما آپديت هستي! 😐

mohammad
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

عالی بود. ممنون
اما باید گفت که گوگل و اپل در مقابل پول کاربراشونو میفروشن (اطلاعات کاربراشونو برای هرکی پول زیادی بده، لو میدن) اما مایکروسافت امنیتی ترین شرکت دنیاست که هیچوقت و در هیچ شرایطی حاضر به لو دادن کاربراش نمیشه.

حسین ر
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

مهمترین مشکل ویندوزفون کمبود تبلیغات و نابلد بودن اکثریت مردم ایرانه، اکثرا دوست دارن برن پیش موبایلی یه خروار نرم افزار و بازی بریزه رو گوشیشون تا خودشون برن نرم افزار پیدا کنن
تا همین دو سال پیش ۹۹٪ مردم ایران نمیدونستن سیمبین چی هست در حالی که اکثرا سیمبین دستشون بود، حالا مدام به سیمبین بد و بیراه میگن در حالی که هنوز هیچ سیستم عاملی تو مواردی از قبیل مصرف باطری و فایل منیجر و مولتی تسکینگ به پای سیمبین نرسیده!
در نهایت باید بگم درسته ویندوزفون محشره ولی نمیشه منکر شد که رشد و شهرتشا مدیون پادشاه ابدیه صنعت موبایل نوکیا هست
گوشیه من نوکیا لومیا ۶۲۰

عرفان
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

تو بازار موبایل برید یه گوشی ویندوز فونی روشن نمی بینید که باهاش کار کنید ! 😐

EsiPooli
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

به نظر من مشکل دقیقاً همون افرادیه که بدون اینکه تا حالا حتی یه بار هم یه گوشی وینفونی دستشون گرفته باشن در موردش نظر میدن و به قول خودتون پدر کشتگی باش دارن. پدر کشتگی نه تنها با ویندوزفون ،بلکه انگار مشکلشون با نوکیاس. انگار یادشون رفته زمانی که تو فروشگاها فقط نوکیا میدیدی و دست همین افراد هم نوکیا بود و به اندرویدی که خیلی کم تو بازار دیده میشد به عنوان یه سیستم عامل مسخره نگاه میکردن(که همین الانشم هست). نوکیا ای که نه فقط ما بلکه خاطره ی پدرامون رو هم ساخته ولی اینجوری به خدمت چندین سالش جواب میدن.
امیدواریم روزی برسه که همه ویندوزفون رو بشناسن و با این رشدی که داره بتونه حداقل به اون فروشنده ها بفهمونه که اینجوریاس.

  شادی
  پاسخ دهید سه شنبه 18 شهریور 1393

  دقیقا من وقتی گوشی خریدم گفتن اندرویده گفتم نه وینفون. اول اینکه اصلا نمیدونستن ویندوزفون چیه!! تا یکساعت پرسیدن اندرویدم داره یعنی؟؟ 😀 (ازونجایی که نصف افرادی که اندروید دارن نمیدونن اندروید اصن چیه!!)
  و بعدش گفتن گوشیت چیه گفتم نوکیا، نظرشون این بود نوکیا که میگن قدیمیه به روز نیس دیگه از رده خارجه!!!
  و کلا تو شهرمون که خیلی هم کوچیک نیس یه جا پیدا کردم برا گوشی ، اونم آماده نداشت سفارش داد برام آوردن یکی!!

  …و همچنان در خم یک کوچه ایم!!

mohammad
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

mn opera miniiiiiiii

علیرضا عباسی
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

بسسیارممنون اگر دقت کنین سایت دیجی کالا بعد ازامدن گلکسی اس فایو اشغالی نقد وبررسی اش راگذااشت بااینکه گوشی اشغالی می باشد اما هنوز بعد از گذشت شش ماه نقد وبررسی لومیا ۱۵۲۰ راگذاشته همه تواین ایران عاشق اپل ان با ان دزد یاش با اون دروغاش اما نوکیای صادق راکسی دوست نداره همه عاشقانه گلکسی را دوست دارن ام می دونیم یه اشغاله حقیقت سختههههههههههههههههه

  ahmad
  پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

  Slm dadash boro ye negah bendaz male 1520 ham hast

   msh_charmer
   پاسخ دهید دوشنبه 9 تیر 1393

   احمد جان بررسی تخصصی 1520 توسط دیجی کالا یکی دو هفته هست که اومده در صورتی که خود گوشی 6 ماه که اومده به بازار.

SKYFALL
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

من لومیا 625 دارم..یه روز بردم بازار موبایل گرگان که همینجوری ببینم تو گرگان جند میخرن ازم…خودم از تهران 700 گرفتم جون تو گرگان تعداد لومیا اندازه انگشتای یه دست آدمه :دی خلاصه با کلی ناز که این گوشی رو هیچکی نمیخره و این حرفا .. یکی گفت 200 هزار تومن میخرم :دی اصن هنگ کردم

  حسین آقاتبار
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 تیر 1393

  به قول یه مثال هست که میگه؛شهر بی کلانتر میشه،قورباغه ترانداز میشه 😐

هادی
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

باسلام
تبلیغ و شفاف سازی این دو گزینه برای ویندوزفون بهترینه
باور شاید نکنید بنده هزینه بالا برای ویندوزفون یا بهتر بگم برای موبایل نداشتم ولی کلی تو سایت ها گشتم حدوداً دوماهی شد در آخر لومیا ۵۲۰ خریدم هم بخاطر قیمتش و هم بخاطر نامش و هم ارقی که ماکروسافت دارم
و حالا بعد از تقریباً ۸ ماهه خریدم یک بار هم هنگ یا کندی نداشتم شاید باور نکنید با آپدیت به ۸.۱ هم با رم ۸ گیگی اونم کلاس ۴ بازی آسفالت و بازی های از این دسته که هم سنگینن و هم گرافیکی اند رو اجرا میکنم آخه بنظر شما این رو نمیشه گفت شاهکار
با تشکر از کلیه عوامل سایت خودم

b.g.s
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1393

سلام و عرض خسته نباشید؛

شاید یکی از مهمترین دلایلی که ذکر نکردید این باشه که مدت زیادی نوکیا از دور رقابتها به کنار رفت، یعنی یکی دو سال نوکیا خیلی ضعیف توی بازار عمل کرد و در این مدت برای دیگر رغبا فرصت ماهی گیری از آب گلالود رو فراهم کرد و اعتبار خودش رو کمی زیر سوال برد، الان نوکیا حدود یک ساله دوباره به بازار رقابت برگشته، با افزایش سطح کیفیت و امکانات گوشیهاش، باعث شد هم مردم مجددا به نوکیا توجه کنند و بتونه کم کم به بازار رقابت برگرده و هم مایکرو سافت رو تشویق کرد که سیستم عاملش رو بیشتر و بهتر گسترش بده… در نهایت باید بگم نوکیا الان دوباره خیلی خوب تونسته به بازار برگرده و خیلی از مردم رو جذب خودش کنه، قطعا با افزایش تنوع و کیفیت و امکانات گوشیهاش و همینطور افزایش سطح کیفیت و امکانات سیستم عاملش یعنی ویندوز فون، به زودی بازار رقابت رو به دست میگیره و خیلی سریع میتونه مجددا نامبر وان دنیا بشه… یادتون باشه نوکیا زمانی بهترین گوشیهارو تولید میکرد که خیلی ها آرزوشون بود مثلا یه گوشی ان73 یا ان95 داشته باشن و توی خیلی از فیلمهای خارجی شما گوشیهای نوکیارو میدید که دست بازیگرها و توی فیلمهای هالیوودی و معروف داره استفاده میشه… قول میدم خیلی زود این جایگاه دوباره به نوکیا اختصاص پیدا میکنه(البته جدیدا خیلی خوب شده و مدل 1020 نوکیا رو توی یکی دوتا فیلم و سریال هالیوودی دیدم)…
آقا توضیح و پیشبینی زیاده، همین که تا همینجا این صحبتهارو خوندید ازتون تشکر میکنم…

  حسین آقاتبار
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 تیر 1393

  سلام دوست عزیز،خسته نباشید برای متنتون 😀
  سعی شد تو متن بالا به تمام ویندوزفونی ها به یک چشم دیده بشه و روی یک برند خاص تمرکز نشه ولی حرفای شما هم درست و باید نوکیا تلاش زیادی بکنه برای بازسازی برند خودش،جدیدا هم تو خیلی از موزیک ویدیوها و فیلم ها گوشی های نوکیا دیده میشه
  با تشکر و به امید پیشرفت سازندگان ویندوزفون

Diho
پاسخ دهید دوشنبه 9 تیر 1393

کاربران ویندوزفون را به طور کلی بخواهیم بگوییم ،کاربرانی هستند که حداقل یک ساعتی یا بیشتر در اینترنت و سایت ها در مورد ویندوزفون و برنامه ها و قیمت های آن تحقیق کرده اند و صرفا به خاطر نام سازنده تلفن همراه مورد نظر آن را تهیه نمی کنند،خریداران ویندوزفونی معمولا اهل ریسک هستند و برای تنوع و ورود به دنیایی جدید خود را آماده می کنند و خلاصه جزو آن دسته نیستند که بخاطر یک برنامه یک گوشی بخرند!آن ها کل گوشی را در نظر میگیرند .

دقیقن من خودم شش ماه تحقیق کردم بعدش گوشی خودمو خریدم و واقعن الانم بعد از یک سال هر دفه که صفحه گوشیمو روشن میکنم ذوف مرگ میشم :)))))

  حسین آقاتبار
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 تیر 1393

  دوست عزیز شما کارت درسته و پرچ بالاست 😉

XXXX
پاسخ دهید دوشنبه 9 تیر 1393

با سلام خدمت همه مدیران و اساتید بزرگوار:
بنده یکی از پرسنل نوکیا در ایران هستم و تقریبا هر روز ازسایت خوب شما بازدید می کنم
اما بنا به دلایلی اجازه دهید ناشناس بمانم
مطلب مفصل وجالبی از وضعیت فعلی نوکیا و ویندوز فون را مطرح وبررسی کرده اید که حدود 80 درصد آن کاملا درسته و 20 درصد بقیه متاسفانه …………
اما در مورد دلایل تاخیر در تبلیغات باید به عرض برسانم:
1.در حال حاضر تمام تمرکز نوکیا در ایران بر روی پروژه گوشی X می باشد که نزدیک به 500 فروشگاه در 10 استان
Live Device برای استفاده عملی مراجعین دریافت کرده اند.
2.بدلیل اعمال تحریم ها اجازه تبلیغ لومیا و ویندوز فون در ایران را نداشتیم.
3.اما خبر خوش برای کاربران و طرفداران لومیا و ویندوز فون در ایران:
کمپین بعدی نوکیا در ایران Lumia 630 & Nokia XL می باشد که تا 30 یا 45 روز آینده آجرایی میشود.
در آخر از مدیران و بازدید کنندگان سایت بابت مطالعه مطالب بنده سپاسگزارم.

  حسین آقاتبار
  پاسخ دهید پنجشنبه 12 تیر 1393

  با سلام خدمت شما دوست عزیز،ممنون که به سایت خودتون سر میزنید و برای ما هم باعث افتخاره،از 20درصدی که آوردید گفتم که روی گوشی های سری X در حال تمرکز هستند،تحریم ها هم در مورد همه سیستم عامل ها یکسانه درست نیست؟ و برای خبر خوشتونم باید بگم امیدوارم این اتقاق خوب پیش بیاد و تمرکز بیشتر روی ویندوزفون باشه،فراموش نکنیم که نوکیا و مایکروسافت یکی از افدافشون این بود که با سری X به مردم ویندوزفون را بشناسانند که در ایران شاهد این هم بودیم که کم کم مردم نیم نگاهی به ویندوزفون می اندازند ،بعد از بروزرسانی وایبر و لاین دیگه هیچ مشکلی برای ویندوزفون در ایران وجود نخواهد داشت، با تشکر

amir masoud
پاسخ دهید دوشنبه 9 تیر 1393

زنده باد نوکیا

یلدا
پاسخ دهید پنجشنبه 12 تیر 1393

با سلام خدمت همه دوستان
من گوشی لومیا۵۲۰ داًرم،ولی هر کاری کردم نتونستم به ۸.۱ آپدیتش کنم

mohamad zare
پاسخ دهید یکشنبه 29 تیر 1393

لومیا حرف نداره
من که با سیستم عاملش کلی حال کردم
در ضمن ملت ایران اکثرا نمیدونن ویندوز فون چیه

nightbreed
پاسخ دهید دوشنبه 27 مرداد 1393

من قصد دارم از اندوید به ویندوز فون بیام اما هنوز کامل مطمئن نیستم اما سایت خوب شما خیلی کمک ام کرد

erfan
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1393

سلام من خودم لومیا ۱۵۲۰دارم هر وقت درباره ی گوشیم حرف میزنم انگار دارم دروغ میگم چرت میگم نمیدونم کی میشه که این ملت ویندوزفون را درک کنن الان خود داداشم میگه برو بفروشش ایفون بخر من که عمرا اینکارو نمیکنم کی میشه که این جامعه دیگه فکر نکن

مهرداد
پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

چرا نمیشه از استور ویندوز فون خرید کرد

بردیا
پاسخ دهید پنجشنبه 11 دی 1393

باتوجه به پیشرفت ویندوزفون اگه گوگل بخواد با همین سرعت پایین اندروید رو جلو ببره بزودی امکان دارد ویندوزفون پرفروش ترین گوشی ها رو داشته باشه.حتی پرفروش تر از ios ^_^

امین
پاسخ دهید سه شنبه 16 تیر 1394

منم لومیا ۷۳۰ دارم نمیدونم چرا بقیه هر قدرم از اندروید تعریف کنن و بگن ویندوز فون خوب نیست روم تاثیر نمیزاره برام مهم نیست اصلا حس خوبی دارم نسبت به ویندوز فون حس میکنم سیستم عاملش فوق العاده با حساب کتاب کار میکنه و مثل اندروید افزونگی اطلاعات نداره، عاشقتم لومیا مخصوصا با منوی فوق العاده با کلاس و چشم نوازت

Hassanove
پاسخ دهید سه شنبه 15 فروردین 1396

الان سه سال از این مطلبی که گذاشتید گذشته و سهم ویندوز فون در بازار جهانی کمتر از یک درصد شده ‎:)‎ … نمیدونم شاید غم انگیز باشه . ولی باید قبول کنیم ویندوزفون هم داره به سیمبین ملحق میشه 😞

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,