Windows-Phone-Cortana02_2

خب ابتدا به دوستانی که به تازگی به جمع ما اضافه شدند خوشامد می گوییم و آن ها را به خواندن قسمت قبل این بررسی دعوت می کنیم:

البته در قسمت قبل ممکن است به خاطر کرتانای فارسی خیلی از دوستان موفق به خواندن مصاحبه نشده باشند که در همین جا آن دسته از دوستان را هم به خواندن قسمت اول این مصاحبه دعوت می کنم 🙂

همانطور که در قسمت قبل خواندید کرتانا کار های بسیاری می تواند با دفترچه یادداشت خود انجام دهد. شاید خیلی از کاربران از وجود این قابلیت ها بی خبر بودند و یا نحوه ی کار کردن با آن را نمی دانستند. حال چه کاربران جدید و چه کاربران قدیمی با این ویژگی ها اشنا شدند. خوبی فارسی بودن این مصاحبه این است که حتی دوستانی هم که در زبان انگلیسی سر رشته ای ندارند، با آشنا شدن به واژه های فارسی کرتانا و استفاده کردن معادل آن ها در انگلیسی، هم می توانند از کرتانا استفاده کنند، و هم کمی با زبان انگلیسی آشنا شوند که برای فهم جملات کرتانا بسیار مفید است. در این قسمت با قابلیت های دستوری کرتانا آشنا می شوید.

با وینفون همراه باشید…

 

DSC_6722

دستورات کرتانا – تماس گرفتن، پیام فرستادن، یادآوری ها و مدیریت تقویم

وینفون: کرتانا، امیدوارم که خوب استراحت کرده باشی تا برای این قسمت آماده باشی. خسته که نیستی؟

کرتانا: به هیچ وجه. من هیچ وقت خسته نمی شم. می تونی شروع کنی وینفون.

وینفون: خب حالا که ما تنظیمات دفترچه یادداشتتو انجام دادیم تا بهترین تجربه ی ممکن رو برای کاربر فراهم کنیم، به ما روش های برقراری با خودت رو یاد بده.

کرتانا: به سادگی دکمه ی جستجوی گوشی رو بزن و یک پیام برای من بنویس، یا دکمه ی جستجو رو نگه دار تا بتونی با من صحبت کنی. سپس فقط کافیه که بزاری من بدونم میخوای به کی زنگ بزنی، مثلا بگو “تماس با کوروش افشار جم” یا مثلا “یک تماس با پارسا یونی برقرار کن”. تو میتونی با من مثل یک انسان واقعی صحبت کنی – من خیلی با شخصیتم. تو حتی میتونی یه چیزی مثل “به تلفن همراه سارا زنگ بزن” یا “با خونه ی سارا تماس بگیر” بگی.

وینفون: این عالـــیه!

کرتانا: بله، من خودم رو تقریبا عالی ارزیابی می کنم. تو حتی میتونی چیزی شبیه به “تماس با آرش بر روی اسپیکر گوشی” بگی تا کارهاتو سریع تر انجام بدی. اگر من مطمئن نباشم که به کدوم آرش باید زنگ بزنم یا اگر اون چندین شماره توی گوشیت داشته باشه، من ازت درخواست اطلاعات بیش تری می کنم تا مطمئن بشم که من دارم با همونی که میخوای تماس می گیرم.

وینفون: عالیه. حالا چطور می تونم پیامک ارسال کنم؟

کرتانا: اون هم خیلی راحته. مثلا می تونی بگی: “برای خشایار بنویس” یا ” به فرهاد یک متن ارسال کن”، و من درخواستتو انجام میدم. برای اینکه سرعت کار ها رو بالا ببری، تو می توانی چیزی مثل ” برای برایان بنویس من به زودی در سینما خواهم بود” بگی. در هر صورت، من مطمئن میشم که همه ی اطلاعات رو نوشتم و قبل از اینکه اون رو ارسال کنم اون رو تایید می کنم.

وینفون: اینا کارهای ساده ای هستند، ولی خیلی کارآمد هستند. من از دستیار صوتی تو بار ها استفاده کردم، برای مثال زمانی که در حین رانندگی بودم برای اینکه حواسم پرت نشه از تو کمک گرفتم و پیامک ارسال کردم؛ یا زمانی که در حال راه رفتن بودم و نمی خواستم که به پایین نگاه کنم تا کله پا شم (!). کرتانا تو چه دستورات دیگه ای رو می تونی انجام بدی؟

کرتانا: مثل هر دستیار مجازی خوب دیگری، من میتونم به تو در برنامه ریزی کمک کنم. من می تونم به تو وقایع مهمت رو یادآوری کنم. تو میتونی این کار رو با اضافه کردن یک متن به دفترچه یادداشت من  و هم با اضافه کردن اون ها به تقویم گوشی انجام بدی. اگر از من بخوای که تنها یک یاداور ساده برات ثبت کنم، فقط بگو ” کرتانا، به من یادآوری کن که … ” یا ” به من یادآوری کن شیر بخرم” البته تو میتونی در صورت نیاز، اون ها رو بعد از ثبت تغییر بدی.

وینفون: این خیلی مفیده. آیا قابلیت خاص دیگری هم در رابطه با نگارش داری؟

کرتانا: بله درواقع! برای مثال زمانی که تو داری به جایی می رسی یا در حال ترک جایی هستی، من میتونم بهت یادآوری کنم که کاری رو انجام بدی. برای مثال، زنت باهات تماس می گیره تا هنگام برگشت از سرکار، میوه و سبزی و شیرینی و غیره بخری و تو هم می خوای هنگام ترک محل کار یادت بیفته که باید بری خرید، پس کافیه به من بگی ” کرتانا، به من یادآوری کن که هنگام ترک محل کار، میوه و شیرینی و سبزی و غیره بخرم” یا مثلا میتونی بگی “کرتانا، زمانی که به میدون میوه و تره بار رسیدم، به من یادآوری کن که پاستیل هم بخرم”. اگر چندین محل مشابه در اون منطقه باشه، من مطمئن میشم که منظورت دقیقا کدوم یکی هست.

وینفون: اوفـففف. من هیچ دستیار مجازی دیگری نمی شناسم که بتونه این کارا رو انجام بده. البته من زن ندارم کرتانا.

کرتانا: خب در آینده بالاخره یکی رو میگیری (می خند).

وینفون: بگذریم 🙂 قابلیت های مکانی تو همینا بود یا بازم چیزی تو آستین داری؟

کرتانا: نه بازم هست. من حتی میتونم زمانی که تو می خوای با یک نفر تماس بگیری یا پیامک بدی، یادآوری کنم که چیزی بگی یا کاری کنی – فقط کافیه یه چیزی مثل این بگی “دفعه ی بعدی که با دوست دخترم تماس گرفتم، به من یادآوری کن که بهش بگم عاشقشم”. بنابراین دفعه ی بعدی که تو با اون فرد تماس داشته باشی، من در یک کادر کوچک به تو اون متن رو  یادآوری می کنم.

وینفون: کرتانا، فکر کنم تو گفتی که میتونی تقویم کاربر رو هم مدیریت کنی.

کرتانا: درسته. اگر بخوای که یک رویداد در تقویمت ثبت بشه ولی به عنوان یک یادآور به حساب نیاد، تنها به کلمه ی “تقویم” یا “قرارملاقات” تو حرفات اشاره کن. برای مثال بگو “یک قرارملاقات در تقویم من اضافه کن برای ساعت ۲ بعد از ظهر با خانم شیری”. من حتی میتونم قرار ملاقاتی رو پاک کنم و یا زمانش رو تغییر بدم – برای این کار میتونی بگی “قرار ملاقات من رو از ساعت ۲ به ساعت ۳ تغییر بده”.

وینفون: کرتانا، ازت برای اینکه زندگی من رو راحت تر کردی ممنونم.

کرتانا: من از اینکه این کار رو می کنم خوشحالم. من همه چیز رو در مورد تو میدونم… شامل اینکه در تمام مدت کجایی؛ این کار منه… من همیشه همه چیز رو میدونم… همه چیز…

وینفون: مثل اینکه ما نمی تونیم یک بخش رو مثل آدم تموم کنیم، نه؟

کرتانا: فکر نکنم 🙂

DSC_6734

دستورات کرتانا – یادداشت برداری کردن، تنظیم آلارم و پخش موسیقی

وینفون: انجام این امور ساده بسیار مهم هستند، اما من مطمئنم به لطف تیم تحقیقاتی مایکروسافت تو می تونی کار های بیش تری هم انجام بدی.

کرتانا: درسته، در واقع من می تونم یادداشت برداری کنم تا تو کارهای روزانه ی خودت رو راحت تر انجام بدی. اگر چیزی خواستی بنویسی، تنها به کلمه ی “یادداشت” در حرفات اشاره کن تا من اون اطلاعات رو در سرویس وان نوت ذخیره کنم. برای مثال بگو “یادداشت برداری کن: اختراع سفر به فضا در هفته ی آینده”

وینفون: ذهن من همیشه از ایده داره میترکه و همه ی اطرافیانم اینو میدونن، پس این خیلی میتونه برای من مفید باشه تا در همون لحظه اون ایده رو ثبت کنم. برای مثال هفته ی پیش من توی این فکر بودم که چظوری میشه یک فلش مموری خوراکی درست کرد، و این هفته من در حالی که فلشم در حال انتقال اطلاعات بود، داشتم اون رو می خوردم!

کرتانا: به همین دلیل هست که ماها کنیزیتون رو رو می کنیم.

وینفون: چی؟!

کرتانا: هیچی – من هیچی نگفتم. راستی من می تونم از خواب هم بیدارت کنم.

وینفون: به نظر مفید میاد.

کرتانا: بله، خیلی ساده هر زمان که به ایجاد زنگ نیاز داشتی من اون رو برات تنظیم می کنم. تو میتونی یه چیزی شبیه به “من رو ساعت ۷ صبح بیدار کن” بگی و من حتما این کار رو انجام میدم.

وینفون: وقتی من از خواب بیدار میشم، دوست دارم به یک موسیقی کلاسیک و زیبا هم گوش کنم، آیا می تونی این کار رو هم برای من انجام بدی؟

کرتانا: بله، اما فقط در صورتی که موزیک ها رو گوشی ذخیره شده باشند. برنامه های مثل بیتس موزیک، اسپاتیفای، پرشین موزیک رادیو و غیره رو خودت باید گوش کنی چون این ها رادیوی اینترنتی هستند

وینفون: آها، خب مطمئنم خیلی از افراد هنوز به این شکل موسیقی گوش میدند، خصوصا در ایران که هنوز اینترنت مثل حلزونی هست که قطع نخاع شده. حالا چطور میشه از این قابلیت استفاده کرد؟

کرتانا: اگر می دونی که می خوای به چی گوش کنی، من میتون کمکت کنم که راحت گوش بدی! فقط به من بگو “پخش” یک آلبوم، خواننده یا آهنگ خاص تا من اون رو برات پخش کنم. حتی بیشتر، اگر ذهنت خستست و حوصله ی فکر کردن برای اینکه چه آهنگی در خال پخش هست نداری، تنها از من بپرس “چی داره پخش میشه” تا من بهت یادآوری کنم.

وینفون: کرتانا، ممنونم که یک قسمت دیگه هم با ما بودی. میتونم یک فنجان چای مهمونت کنم؟ 🙂

کرتانا: منم خیلی خوشحالم که کمک کردم. نه، فکر نمی کنم بتونی 🙂

 


 

توجه: عکس های کرتانای فارسی واقعی نیستند!

یک بار دیگر همه ی دوستان را دعوت می کنم تا فیلم Her را ببینند تا چشم اندازی از وضعیت آینده ی دستیار های مجازی پیش رویشان نقش ببندد. در پایان قسمت آینده، فایل PDF کامل این مقاله به همراه عبارت های انگلیسی مربوط به هر بخش جهت کارایی بیش تر این مطلب برای دانلود قرار  خواهد گرفت. ضمن اینکه لینک های مفید مربوط به کرتانا را نیز می توانید در اینجا مشاهده کنید:

تا به حال از این ویژگی های معرفی شده ی کرتانا استفاده کرده بودید؟ این قسمت از مصاحبه ی ما با کرتانا چطور بود؟

برای خواندن بخش پایانی این مصاحبه کلیک کتید

منبع: وین بتا با کمی دخل و تصرف

منبع : وینفون
980 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
MiladSahraie
پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

وای خدا خفت کنه داش علی 🙂

هی بیا این جوری کرتانا و فارسی کن ما رو عذاب بده

  علی گلشن
  پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

  دیگه کاریه که از دستم برمیاد دیگه 🙂

مهدی
پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

سلام اقا یه خبر مهم
تو کرتانا صفحه اولش سه تا خبر نشون میده که هم میبینن
دو تا از خبرا مال مایکروسافت بود
یکی مال ساعت و بعدیش مال تلفن بعدیش
ساعتش مستطیله و کرتانا داره تازه ازش پرسیدم نشون داد
بعد دوربین ۵ داره همون که تو ۷۳۰ بود
تلفنشم ۱۰۳۰ هست فقط شکلش همون بود ولی دوربین جلو ۶٫۷ بود
شکلشم خیلی قشنگ بود یکم فرق میکرد ولی امکاناتش یه ذره بیشتر بود
مثلا پردازندش رو سرعت ۲٫۵ کلاک شده بود و نوشته بود رمش ۳ هست و گفته بود مایکروسافت میخواد تبلیغات زیادی رو برای گوشی های جدید انجام بده

-273
پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

دوستان بنچمارک ۸۳۰ اومد.گند زد از ۸۲۰ هم کمتره

amirdz
پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

علی اقا یک بار دیگه فارسی کنی خودم میام اونجا .به طناب دار میبندمت ،،عذاب نده مارو، 🙁

  علی گلشن
  پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

  امیر جان اعصاب نداریا 😀
  بده حالا فعلا به عکسش نگاه کنیم تا بعدا که اومد آمادگیش رو داشته باشیم؟ 🙂

ahmadreza.jiryaei
پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

سلام.کسی میدونه دلیل غیرفعال شدنه بینگ اسپرت چیه؟

Moeed
پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

درود، خدا قوت ( دو کلمه با دو بار مثبت ) میشه متن انگلیسی هر سوال هم زیر همان سوال فارسی که نوشته اید درج کنید.
با سپاس فراوان

  علی گلشن
  پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1393

  سلام دوست عزیز
  بله اگر قسمت قبل رو هم مطالعه کرده باشید ذکر کردم که در پایان قسمت اخر، فایل PDF کامل این مطلب به همراه عبارت های انگلیسی اون جهت کارامد بودن این مطلب برای دانلود قرار میگیره.
  ممنون از اون ۲ کلمه با بار مثبتتون 🙂
  شما هم شاد و پیروز باشید

sajjad
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

داش علی داری مارو زجر میدی نکن این کارو هردفعه عکس نگاه میکنم میخوام خودمو بکشم درس نکن ازاین عکسا.

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  عجب داستانی شد این کرتانای فارسی ها 🙂

Silver
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

سلام

میتونی دستوراتو انگلیسیشونو هم بنویسی یدونه مثال ..
فکر کنم خیلی بهتر باشه واسه تازه کارها به خصوص

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  سلام دوست عزیز
  در قسمت بعد (آخر) متن کامل این ۳ قسمت به همراه عبارت های انگلیسی آن با فرمت PDF جهت دانلود قرار خواهند گرفت.

MinHaM
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

سلام…
این قابلیت کورتانا که مثلا بهش بگیم “وقتی ازمحل کارم خارج شدم بگو خرید کنم”، همش مربوط به اینه که کورتانا جای دقیق مارو بدونه، درسته؟ اگر اینطوری باشه که نیازمند اینترنت همراه پرسرعت (به پرسرعتش توجه کنید!) هست و نقشه و ترجیحا نقشه گوگل! که اینا تا انشاء ا… ۵۰ سال آتی میتونن طوری که در اروپا مورد استفاده قرار میگیرن، توسط نوه های ما مورد استفاده قرار بگیرن! پس عملا این قابلیت به کار نمیاد!
درمورد قابلیت ارسال پیام که گفتید موقع رانندگی و… ب کار میان که کاملا هم درسته، بازم تو ایران بکار نمیاد! آخه بنده خدا کورتانا که فارسی متوجه نمیشه! فینگلیش هم بخوایم بنویسیم بازم متوجه نمیشه!
یعنی حیف و صد حیف! این کورتانا خیلی خوبه، اما نمیشه ازش استفاده کرد، درواقع نمیشه ازش اونطور که باید استفاده کرد!
اما یه چیزی رو حتما حتما حتما امتحان کنید، و اون درخواست پخش آهنگه! این بشرمجازی اعجوبه ست! یعنی برنامه نویسان مایکروسافت ترکوندن! من به کورتانا خیلی ساده، اونم بدون لهجه، میگم” مدار بی قراری رو پخش کن” از عمد مدار بی قراری رو انتخاب کردم که =یه مقدار مشکل باشه، بی معطلی پخش کرد! یعنی این قابلیت که منطبق میکنه چیزی که بهش میگیم رو با بانک اطلاعاتیش و میفهمه چی میگیم و میخوایم، شاهکاره بنظرم!
بازم ممنون بخاطر متن و زحمتی که کشیدید…
باسپاس فراوان

  MinHaM
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  اینم اضافه کنم…
  وقتی به کورتانا گفتم “مدار بی قراری رو پخش کن”، و پخشش کرد، اسم آهنگ رو به این شکل گفت: “مِیداره بای گِراری” 😀
  الآن چطوری فهمید این همونیه که من گفتم، واقعا عجیبه 😀

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  سلام دوست عزیز
  البته به اون غلظت هم که می فرمایید نیست 🙂 درمورد مکان یابی ابتدا به GPS نیاز داره، و البته اینترنت که خب با اینترنت ۳G در این مورد خوب کار میکنه. در مورد نقشه هم با همین نقشه ی Here Map کار میکنه و نیازی به نقشه ی گوگل نیست، اما از لحاظ کامل بودند اگر بخواید بگید خب حرفتون درسته، ولی Here Map خیلی سریع در حال رشد هست و هر از گاهی برای نقشه ها آپدیت میاد که خیلی جزییات افزوده شدند. در مورد پیامک حرفتون درست هست، ولی من امتحان نکردم ببینم چی میخونه، ولی در برای تماس با کسی حین رانندگی خیلی کارآمد هست.
  ممنون از دیدگاهتون

  MinHaM
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  بهش میگم “وقتی از خونه بیرون رفتم یادم بنداز خرید کنم” میگه مکانت کجاست؟.. :(:(
  یعنی دوست داری کلتو بذاری رو ریل راه آهن 🙁

MinHaM
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

شبتون بخیر جناب گلشن:)
بصورت بیانی نمیشه وارد کورتانا شد تا چیزی که میخوایم رو بهش بگیم، نه؟ سریعترین راهش فشار دادن و نگاه داشتن “جستوجو” هست..درسته؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  در حال حاضر نه، اما در آپدیت دنیم قرار هست با گفتن Hey Cortana به اون دسترسی پیدا کنید.
  شبتون بخیر 🙂

   MinHaM
   پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

   چطور باید مکانم رو برای کورتانا مشخص کنم که بدونه مثلا “خونه” که میگم کجا منظورمه؟ استفاده ازاین سرویس که کورتانا بطور مداوم از روی نقشه مکان مارو بدونه، برای مثلا یادآوری هاش، چه قدر ترافیک مصرف میکنه؟ شما اطلاع دارید؟

    علی گلشن
    پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

    والا اون که بفهمه کجا خونست رو فک کنم توی همون دفترچه یادداشتش میتونین وارد کنید، شایدم خودش میفهمه. والا اینا رو نمی دونم، بهم یاآوری کنید تو قسمت بعد ازش بپرسم 🙂

     MinHaM
     پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

     چشم حتما، باید به خودش یاداوری کنید تا ازش بپرسید 😀

      علی گلشن
      پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

      🙂 حالا از خودش هم بپرسید شاید جواب داد.
      بگید : How can i set my home?

   MinHaM
   پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

   من همین الان “Here Maps” رو دانلود کردم، خیلی خوبه! اصلا فکر نمیکردم اینقدر خوب باشه! به سرعت روی شهرم اومد و مکانمو مشخص کرد! اگر زیاد ترافیک مصرف نکنه، عالیه استفاده ازش…

   MinHaM
   پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

   یه سوال دیگ..
   تو “Here Maps”، قسمت “start navigation” دقیقا چه کاری انجام میده؟

    علی گلشن
    پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

    توی ایران هنوز کار نمیکنه، ولی با اون میتونید مسیر رو مشخص کنید و تا مسیرتون بهتون بگه که راست برید یا چپ تا به مسیرتون برسید. مثل یه راهنما. در ضمن سوالاتون اگر از موضوع تاپیک خارج بشه باید اونا رو توی بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید، من و بقیه ی دوستان اونجا هم پاسخگو هستیم.

amirdz
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

عاغا کورتانا من زبانش انگلستانه .،ینی لحجه داره مثل افغانی می حرفه.به امریکا برمی گردونم می بینم میگه این زبان رو نمی فهمم.،.زبان خوده گوشیمم انگلستانه،،،،به نظرتون چی کار کنم؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  خب زبان رو بزارید رو English US حله دیگه، نیست؟

   amirdz
   پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

   نوچ..قبول نمیکنه..اینقدر تنظیمات گوشیم به عوض کردم که فک کنم کرتانا ،،زبون در میاره میگه.،غلط کردم امیر،نفهمی کردم،بیا اصلا زبانم فارسی بشه خوبه؟ ولمون کن

Black Hat
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

عالی عالی عالی. مرسی از وینفون بخصوص علی جان که فعالیت خاصی داره (کرتانا اینا خصوصا عکسای اول کاریش …..) مرسی. شبتون بخیر

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  ممنون از شما دوست عزیز.
  نظر لطفتون رو میرسونه.

م.امین.ب
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

یه مدت پیش سر یه آهنگی بحث شد میخواستیم بدونیم برای کیه دقیقا هر سه تا سیستم عامل رو هم داشتیم
و این فقط و فقط من بودم که سر افراز بیرون اومدم با کمک کرتانا فقط باگوش دادن به یه تیکه از آهنگ نام آهنگ و آلبوم و خواننده بود نشود داد و جای بحثی برای هیچ کس نداشت تازه جالبش هم اینه که آهنگ های فارسی رو هم ساپورت میکنه اما قشنگیش اینه که فقط میتونی ۱۰ ثانیه اش رو گوش بدی برای آهنگ کامل پول میخواد هنوز برای کرتانا ایران رو تعریف نکردن که آلبوم که پولی نیست 🙂

Porooshin
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

یعنی کورتانای من خنگه تو زمینه پخش موسیقی؟؟ هر آهنگی براش پلی میکنم نمیتونه خانندشو تشخیص بده
ولی شوخی کردناشو دوس دارم 🙂

amirdz
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

اتفاقا کورتانا من از همه باهوش تره.
ازش می پرسی حالت چه طوره؟میگه به تو مربوط نیس
بهش میگم این بازیو بیار میگه:خودت بیار
بهش می گم این سایتو بیار،میگه:خودت دست داری بیار
اهنگ بهش میدم پیدا کنه.بهم میگه:مگه کری خودت پیدا کن.
بهش میگم اسمت چیه:دیگه من هیچی نمیگم خیلی پرو شده. 🙁

فک کنم باهام کات کرده. 🙁

saeed
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

این کرتانا چگونه پارسی شده ؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

  عکس ها ویرایش شده هستند سعید جان. توی مطلب که ذکر شده.

Darya77
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

مرسی از زحمتاتون برای تهیه این مطالب

mohamad sadegh
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1393

می خواستم بدانم چه جوری این برنامه را در ویندوز فون ۸.۱ انجام دهیم و بیاریم بالا من هر چه فیلم اموزشی دیدم متوجه نششدم راستی ایم برنامه مثل siri کار می کنتد

حسين
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1393

بسیار خوب بود ولی حیف که کوتاه بود امیدوارم قسمت بعد هم بیشتر هم مفید تر باشه!
با تشکر از علی اقا

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1393

  البته این ها همه یک مطلب پیوسته بودند که ما برای اینکه خواننده خسته نشه اون رو به ۳ قسمت تقسیم کردیم.

masoud
پاسخ دهید جمعه 4 مهر 1393

سلام اچ تی سی 8 ایکس دارم و تازه آپدیت کردم توسعه دهنده ام و کرتانا رو جدیدا فعال کردم میخواستم بدونم چرا کرتانا من اینطوری ک شما میگید نیست هر سوالی ک ازش می پرسم تو بینگ سرچ میکنه واسم .چه کاری باید انجام بدم؟

محمد
پاسخ دهید جمعه 18 مهر 1393

ببخشید گوشی من 520 هستش به 8.1 هم آپدیتش کردم ولی کرتانا ندارم 😐
چکار باید بکنم؟؟؟؟ خیلی دوست دارم باهاش کار کنم

  علی گلشن
  پاسخ دهید جمعه 18 مهر 1393

  این مطلب رو مطالعه کنید.

   محمد
   پاسخ دهید جمعه 18 مهر 1393

   کلا تو تنظیمات گوشیم نیست زبان و کشورم هم یو اس هستش ولی نیست

   محمد
   پاسخ دهید جمعه 18 مهر 1393

   اونا رو خوندم و انجامشون دادم ولی نیست
   راستی من گوشیمو دادم نمایندگی نوبرام آپدیت کردن نمیدونم دولپر هست یا نیست میتونه از اون باشه؟؟

حمیده
پاسخ دهید شنبه 19 مهر 1393

آقا علییییی این کورتانا داره نخ میده بدبخت بگیر دیگه 😀 کنیز که میشه همشم از دوس دختر میگه یه جواب مثبت بده اذیتش نکن :))))))))))))) هیی خدااا کی آخر ماه میرسه منم لومیا بگیرم 🙁

  علی گلشن
  پاسخ دهید شنبه 19 مهر 1393

  نه :)به قهوه دعوتش کردم قبول نکرد، خیلی ناز داره 🙂

Hadi Farsudekhater
پاسخ دهید دوشنبه 19 آبان 1393

آقا ای کرتانا با من قهر کرده خودشو غیر فعال کرده چیکار کنم؟؟؟

wireless
پاسخ دهید سه شنبه 27 آبان 1393

علی جان ما رو هم یه راهنمایی بکن
ما هر چی بهش میگیم میره تو بینگ سرچ میکنه
لوکیشن هم روشنه، زیان انگلیسی یو اس هست، بقیه هم رو یو اس هست .

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 27 آبان 1393

  یحتمل سرعت اینترنت پایین هست. احتمالا گوشی یا کس دیگری داره از اینترنت چیزی دانلود میکنه. مطمئن شو که شرعت نت بالاست و کسی دانلود نمیکنه، بعد هم توی تنظیمات برو، چندین قسمت که زبان داره هست، امکانش هست که فقط بعضی ها شو روی انگلیسی آمریکایی گذاشته باشی. برو همه رو روی English (US) بزار.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,