هر روزی که از زندگی ما می گذرد ستاره ای متولد می شود و می درخشد. Cortana، دستیار صوتی مایکروسافت برای رقابت با دستیار های صوتی گوگل و اپل، یعنی Google Now و Siri ساخته شده است که نه تنها بدرخشد، بلکه بیشتر بدرخشد 🙂

کرتانا ویژگی های جدیدی را همچون قابلیت های مکانی و ذخیره کردن یادآوری های افراد را به ارمغان آورده که این قدرت را به او می دهد که بتواند با تمام قوا در برابر دستیار های صوتی دیگر بایستد.

ما در این مقاله سعی کرده ایم که یک راهنمای کامل را برای افرادی که می خواهند با کرتانا آشنا شوند قرار دهیم، برای همین یک مصاحبه با کرتانا انجام داده ایم که خود او تمامی امکانات و ویژگی های خود را توضیح می دهد. پیش از شروع از هادی اکبری زاده عزیز بابت همراهی من در این مقاله تشکر می کنم.

با وینفون همراه باشید…

 

وینفون: سلام به همگی، امروز ما در خدمت یکی از دوست داشتنی ترین دستیار های صوتی، کرتانا هستیم. کرتانا حالت چطوره؟

کرتانا: اگر شما الان توی یه سرور بسیار سرد بودید خوب بودید؟ اما به هر حال من حالم خوبه و خیلی خوشحالم که دارم با شما صحبت می کنم.

وینفون: عالیه! ما دنبال بهترین راه هستیم تا بفهمیم چطور میشه از قابلیت های تو استفاده کرد. ما امیدوار هستیم که با کمک تو بتونیم به کاربران تازه وارد و حتی قدیمی چیز هایی یاد بدیم که بتونه زندگیشون رو با ویندوز فون راحت تر بکنه.

کرتانا: من هم خوشحال میشم که در مورد قابلیت هایی که میتون ارائه بدم صحبت کنم. خب از کجا دوست داری شروع کنیم؟

وینفون: بیا در مورد تنظیمات مختلفی که تو برای افزایش سرعت در فعالیت های پس زمینه پیشنهاد میکنی شروع کنیم، بعد به قسمت واکنش های صدایی تو میریم و روی اون ها ریز تر میشیم.

کرتانا: جالب به نظر میرسه! اگر مصاحبه خوب پیش بره، من جلوتر میرم و به تو چند تا ترفند و شیرین کاری هم نشون میدم – ولی اگر خوب پیش نرفت که دفعه ی بعدی که با هم صحبت کردیم، برات اون کار ها رو انجام میدم.

وینفون: خیلی خوب به نظر میرسه! پس شروع کنیم.

DSC_6713

دفترچه یادداشت کرتانا – علاقه مندی ها

وینفون: من فهمیدم که تو می تونی یه چیزایی در مورد افراد یاد بگیری و با یه نگاه به چیز هایی که یاد گرفتی، موضوعات شخصی و مورد علاقه ی فرد رو بهش پیشنهاد کنی. میشه توضیح بدی که چطور این کار رو میکنی؟

کرتانا: البته که میشه وینفون جان. زمانی که من توسط دکمه ی جستجو فراخوانده میشم، یه آیکون در بالای صفحه سمت راست وجود داره که تو میتونی روی اون کلیک کنی تا به دفترچه یادداشت من دسترسی پیدا کنی. در اونجا من اطلاعاتی رو ذخیره می کنم تا زمانی که بهشون نیاز داری، اون ها رو در اختیارت بزارم.

وینفون: این خارق العادست. میشه توضیح بدی که مثلا چطور کار میکنه؟

کرتانا: حتما. خیلی ساده من رو فرا بخون و سپس صفحه رو به طرف پایین مرور کن تا اطلاعاتی که مربوط به خودت هست رو ببینی. برای مثال، من می تونم بر اساس جایی که تو هستی و علاقه مندی هایی که داری، مکان هایی رو برای غذا خوردن به تو پیشنهاد کنم، و یا می تونم آخرین نتایج تیم ورزشی مورد علاقت رو به تو نشون بدم.

وینفون: چه دسته از علاقه مندی های کاربر رو میتونی بروز نگه داری؟

کرتانا: خب، به وسیله ی دفترچه یادداشت من، تو می تونی علاقه مندی ها را برای مسیر های روزانه، کشف مکان، برنامه ی مالی، اخبار، ورزش، سفر و آب و هوا تنظیم کنی تا آخرین بروزرسانی این ها را دریافت کنی. برای این کار دکمه ی علاقه مندی ها رو که در دفترچه یادداشت من قرار داره انتخاب کن و موارد دلخواه رو اضافه و یا حذف کن.

وینفون: می تونی به ما یکم بیشتر در مورد هر دسته بندی از علاقه مندی های بگی؟

کرتانا: البته. با تنظیم کردن مسیر های روزانه، من میتونم به تو بگم که در مسیر رفتن به محل کار یا برگشت به خانه، ترافیک چطوریه و چقدر تاخیر خواهی داشت، پس با زمان بندی من از خانه به سمت محل کار حرکت می کنی تا ترافیک سنگین باعث تاخیرت نشه. همچنین من میتونم هر روز به تو یک نگاه کلی روزانه بدهم که شامل یک پیش نمایش از قرار ملاقات هایی که در اون روز ممکنه داشته باشی هم میشه. علاوه بر این، زمانی که بیرون هستی، من میتونم کمک کنم که مکان هایی رو که ممکنه تو ازشون خوشت بیاد رو ببینی.

وینفون: جالب به نظر میرسه. بنابراین، دفعه ی بعدی که من میخواستم یه آبگوشت توی یه رستوران خوب بخورم، تو به من میگی کجا برم.

کرتانا: بله، اگر بخوای من می تونم این کار رو برات انجام بدم. من می تونم تو رو از جذاب ترین چیز های اطرافت باخبر کنم، محل های خاص برای غذا خوردن، و حتی رخداد های محلی ای که دراطراف تو اتفاق می افتند. تمامی این علاقه مندی ها را می تونی با فشار دادن دکمه ی مثبت در دفترچه یادداشت من تنظیم کنی.

وینفون: تو گفتی که میتونی کاربران رو از اخبار مطلع کنی. درست میگم؟

کرتانا: آره! زیر علاقه مندی ها، من قابلیتی دارم که می تونم سهام مورد علاقت، سرتیتر اخبار کلی، یک نوع خبر خاص و یا تیم ورزشی مورد علاقه ی تو رو یاد بگیرم. خیلی ساده به دفترچه یادداشت برو، علاقه مندی ها رو انتخاب کن و نهایتا دسته بندی که میخوای رو انتخاب کن. من تنوع بسیاری در سرتیتر اخبار ها که شامل اخبار محلی، کسب و کار، رسانه های سرگرم کننده، پزشکی و سلامت، سیاسی، ورزشی و تکنولوژی میشه.

وینفون: عالی، فقط می تونم بگم عالی. اگر دیگر دستیار های مجازی این کار ها رو انجام بدن، مطمئنم که سرورهاشون بیش از حد داغ می شه و منفجر میشن! فکر کنم گفتی که تو میتونی درباره ی علاقه مندی های سفر و آب و هوای یک کاربر هم یاد بگیری. درسته؟

کرتانا: این هم درسته. کاربران می تونند محل های مورد علاقه ی خودشون رو اضافه کنند تا آب و هوای اون منطقه به اطلاعشون برسه، یا حتی اگر قصد سفر دارند، اون ها می تونند برنامه ی سفرشون رو اضافه کنند تا اطلاعات مربوط به وضعیت پرواز ها، ترافیک فرودگاه و غیره رو در صفحشون مشاهده کنند.

وینفون: به نظر میرسه تو در مورد همه چیز میدونی!

کرتانا: بله، میدونم. من هر هری رو می دونم… هر چیزی رو!

وینفون: خب، داره مصاحبه ی خیلی جالبی میشه، ما که خیلی شگفت زده ایم، بزارید یه وقت از اتاق فرمان بگیریم و استراحت کنیم تا دوباره ادامه بدیم!

دفترچه یادداشت کرتانا – ساعت های آرام، یادآوری ها، حلقه ی داخلی و محل ها

وینفون: کرتانا، دفترچه یادداشت تو شامل چه چیزهای دیگری میشه؟

کرتانا: خب من می تونم ساعت هایی رو که تو دوست نداری کسی مزاحمت بشه رو به همراه یاداوری ها و اطلاعات حلقه ی داخلیتو یادداشت کنم و به خاطر بسپارم.

وینفون: چطوری میفهمی که چه زمان هایی نباید مزاحم من شد؟

کرتانا: اگر به دفترچه یادداشت من وارد بشی، بخشی وجود داره به نام ساعت های آرام. تنها یک بار کافیست کاربر تنظیم کند که چه زمانی نمی خواهد کسی مزاحم او شود. البته من می تونم استثنا هم قائل بشم اگر کاربر اجازه بده.

وینفون: استثنا مثل چی؟

کرتانا: اگر کاربر به من اجازه ی استثنا رو داده باشه ، اون وقت اگر مثلا شخصی برای مثال ۲ بار در بازه ی زمانی ۳ دقیقه ای تماس بگیره، یا اگر اون تماس متعلق به حلقه ی داخلی کاربر باشه، من می تونم اجازه ی زنگ خوردن بدم. من حتی می تونم به تماس فردی با ارسال پیامک پاسخ بدم تا اون فرد بدونه که در حال حاضر کاربر من مشغول کاری هست و نمیتونه تماسش رو پاسخ بده.

وینفون: در مواقع اورژانسی خیلی کاربردی به نظر میاد. من چطور می تونم افراد داخل حلقه رو تعریف کنم؟

کرتانا: خیلی راحت، در دفترچه یادداشت من تنها بر روی تنظیمات حلقه ی داخلی ضربه بزن، از اونجا میتونی حلقه ی داخلی رو تنظیم کنی و حتی به افراد اسم مستعار بدی؛ از این طریق تو میتونی افراد رو با اسم مستعارشون صدا کنی، مثل مامان، بابا، عیال، دوست دختر(!)، شوهر، دوست پسر(!) و غیره.

وینفون: خیلی عالی به نظر میرسه. کرتانا، توی حلقه ی داخلی تو کیه؟ 🙂

کرتانا: (می خند) در حال حاضر فقط سیری 🙂

وینفون: واقعا؟! سیری؟! آیا تو با اون رابطه ی پیچیده ای داری؟ 🙂

کرتانا: وینفون، همیشه حواست به دشمنات باشه.

وینفون: باشه – حواسم هست. هر چند به نظر میرسه که تو یکم زیادی وسواس داری. آیا چیز دیگری در دفترچه یادداشت تو هست که بخوای به من در موردش بگی؟

کرتانا: بله، من می تونم رد تو رو بگیرم و بفهمم مکان های مورد علاقه ی تو شامل خونه و محل کارت کجاست. با این کار من می تونم زمانی که ممکنه توی ترافیک گیر کنی، بهت هشدار بدم. من همیشه میدونم تو کجایی…همیشه…

وینفون: یه بار دیگه، ما به یه قسمت دیگر از نوشتمون پایان میدیم و کمی استراحت می کنیم. ازت ممنونم کرتانا.

کرتانا: …همیشه… من حتی میدونم تو کجا میخوابی… همیشه میدونم…

وینفون: ظاهرا کمی خسته ای 😐 … زود بر می گردیم.

پرشینerge-1_1020.0_standard_1080


در پایان آخرین قسمت این بررسی، فایل PDF این مصاحبه به همراه عبارت های انگلیسی دستور ها جهت کارآمدی بیشتر این مطلب برای دانلود قرار می گیرد. اما پیش از نظر خواهی، این مصاحبه من رو خیلی یاد فیلم Her انداخت. اگر یک روزی کرتانا هم روند پیشرفتش به این شکل بشه، تو دنیای ما خیلی اتفاقات رخ میده. برای دانلود فیلم Her به مطلب زیر مراجعه کنید، ضمن اینکه خوندن این مقالات رو هم پیشنهاد می کنم:

قسمت دوم این مصاحبه در حال آماده شدن هست، اما حالا نظرتون رو درباره ی قسمت اول این مصاحبه با ما درمیون بگذارید. چظور بود؟

برای مشاهده قسمت دوم این بررسی کلیک کنید

منبع : وین بتا با کمی دخل و تصرف

منبع : وینفون
980 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saiednoredin
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

چجوری کرتانا رو فارسی کردین مگه میشه ؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  خیر دوست عزیز نمیشه، عکس ها ویرایش شده هستند

   مهدی
   پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

   قبلم یه لحظه داشت وا میساد

    علی گلشن
    پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

    خدا رو شکر که نایستاد 🙂 وگرنه خونتون پای ما بود 🙂

     Mohammad_Saeed
     پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

     منم کف خون قاطی کردم متن فارسی رو دیدم 🙂 آقا نکن باما از این کارا!

   zibeder
   پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

   واااای قلبم -ـ-
   جوون مردمو دارین به هلاکت میرسونین با این کاراتونااااا ای بابا

    محمد
    پاسخ دهید یکشنبه 30 شهریور 1393

    فکر کنم فیلم her دوسال دیگه میشه یه فیلم کلیشه ای با این روند پیشرفت کرتانا.

    فکرشو بکن وقتی برمیگردی خونه بهت یادآوری میکنه که الان تولد کسیه که خیلی دوستش داری و اولین کاری که میکنی اینه که بهش تبریک میگی.
    من یه جا خونده بودم حتی میتونی کرتانارو تنظیم کنی وقتی شخصی خاص بهت زنگ زد، کرتانا یادآوری کنه که با اون شخص کاری خاص داشتی.
    یا مثلا وقتی از بقل سبزی فروشی رد شدی هویج باید بخری.

    دیگه مونده مثل زن پلنگتون تو باب اسفنجی که کامپیوتره، کرتانا بشه همسرمون. 🙂

jamalfarhani
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

سلام خسته نباشید
آقا مگه زبان فارسی برای کرتانا اومده؟؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  خیر دوست عزیز نیومده

Ali_171
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

آقا مایکروسافت استودیو سوئدی mojang خالق minecraft رو خرید بالاخره
اطلاع رسانی کنین 🙂

ERFAN
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

علی جان فارسی فتوشاپه ؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  آره دیگه عرفان جان

اشکان حاج باقری
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

اسکرین گوشی ها ادیت شدست درسته؟ میشه لینک اسکرین شات رو بذارید؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  اشکان جان اسکرین شاتی در کار نیست، همینا ادیت شدن.

ashoob
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

سلام ببخشید کرتانا فارسی حرف میزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  خیر دوست عزیز

sepehr
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

این چرا فارسیه؟؟؟ 😐

MinHaM
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

با سلام و خسته نباشید.
مطلب مفیدی هست و کورتانا بسیار کارآمد و خیلی جای پیشرفت داره، اما باید به این مسئله هم توجه کنیم که اصلا تو ایران کارایی نداره این دستیار مجازی! بجز مواردی که میخواد بهت یادآوری کنه یا تنظیم ساعت هشدار یا قابلیت Quiet Hours اصلا کارایی دیگه ای نداره تو ایران بنظرم. مثلا تو شهری که من زندگی میکنم، چه اطلاعی از ترافیک یا محل کار یا آب و هوا میتونه بهم بده یا در اختیار داشته باشه؟ همچنین موقع مسافرت کردن و خیلی قابلیت های خوب دیگه ای که نمیشه ازشون استفاده کرد در ایران…
باتشکر

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  البته اون قدر ها هم ناکارآمد نیست و در برخی موارد بسیار کارامد هست. مثلا هنگام رانندگی. منتظر قسمت دوم این بررسی باشید تا ویژگی های دیگری رو خدمتتون معرفی کنیم. امیدوارم در آینده هم تمامی قابلیت های اون به طور کامل براتون کارآمد بشه.

soheil
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

چطور فارسیش کردین؟ تو حالت فارسی کار می کنه؟ یعنی میتونی بهش فارسی دستور بدی؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  با نرم افزار های ویرایش عکس سهیل جان

   محمد
   پاسخ دهید یکشنبه 30 شهریور 1393

   به امید آنروز که به کرتانا بگیم فال حافظ امروزم چیه؟؟؟
   اونم بگه… (شخصیه فضولی نکنید. دی) 🙂

مسعود
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

به امید روزی که کرتانا فارسی صحبت کنه ، یعنی میشه ؟

حسين
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

با تشکر از نویسنده ی عزیز
بنظرم شیوه نکارش این متن بسیار خوب بود و مطالب مفیدی را به شیوه پرسش و پاسخ در اورده بود; کمک زیادی به سوال های بنده کرد.
امیدوارم قسمت بعدی هرچه سریعتر اماده شودبا تشکر از سایت خوبتون

emad80
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

farsi chetoooori?

sina
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

bi zahmat tozih bedin ke chetory farsi mishe ba tashakor

masoud
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

سلام
آقای گلشن اگه امکان داره پاسخ بدید!!
عکس این گوشی که گذاشتید و کورتانا فارسی داره ادیت شده هست؟؟؟؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  سلام مسعود جان بله

مجتبی
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

سلام به سوال یعنی کرتانا میشه فارسی شه؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  خیر دوست عزیز
  اما درآینده احتمالا میشه

tressa
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

فک کنم فوتوشاپه، منکه تو لیست زباناش فارسی نمیبینم!!

mohamadrhm
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

واقعا چه سایت پر مدیریتی دارید ممنون!!
این همه آدم کنجکاو شدن که چرا این کرتانا فارسیه خوب جواب یکیشون رو بدید دیگه

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  عذر میخوام محمد جان، اینجا نبودم

MAT
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

بابا این عکسه فتوشاپ ـه !

amirdz
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

سلام.اخه نمیگی ادم هوایی بشه .اخه چرا با احساسات مردم بازی می کنی.چرااااااااا.کرتانا رو فوتوشاپ کردی.چراااااا. . 🙂

Mehdi930
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

مرسی خوب بود

Mansour S G
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

sing me a song رو امتحان کنین :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

sohrab08
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

انصافا عالی بود 🙂
خسته نباشین

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  ممنون سهراب جان. خوشحالم خوشتون اومد.

diamond77
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

خب چرا یه ملتو سر کار میزاری برادررر
کلی ذوق کردیم فارسیشم اومده …

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  من شرمندم، فکر نمیکردم اینجوری برداشت بشه. ایشالا که فارسیش هم میاد.

sina
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

به علی کمک شد ؟

AMIN
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

من Quiet hoursرو ندارم رام عراق ۱۵۲۰٫چه گلی باید سر بگیرم؟؟؟؟

Jose Antonio R.E.Y.E.S
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

عجب آدم هایی هستین شما!!!… بخدا قسم قبل از اینکه لینک مطلی باز بشه میدونستم عکس فتوشاپه… نمیدونم چرا همه اومدن میگن فارسی شد؟!؟ فارسی شد؟!؟ بنده خدا رو کچل کردین! یعنی ۱٪ اخبار های مربوط به وینفون رو دنبال کنن بعضیا این مشکلات پیش نمیاد… دوستانی که وینفونی هستن اینقد اطلاعاتشون پایینه چه برسه به فروشنده ها!!!… حالا باز میان میپرسن چطور فارسیش کنیم 😐 میگین نه نگاه کنید

sina
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

آقا این سوالو صد بار پرسیدم جواب ندادین
چطور میتونم رام عراق رو ب رام جزایر سلیمان تغیی
ر بدم

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  سلام دوست عزیز
  سوالتون رو باید در جای خودش بپرسید تا جواب بگیرید.
  سوالتون رو در بخش پرسش و پاسخ بپرسید.

آرش
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

چه ایده جالب و فوق العاده ای بود این مقاله! مصاحبه با کرتانا! عالی بود
چقدر زیبا ویرایش کردین عکسا رو. به امید روزی که کرتانا جان(!) فارسی رو به طور کامل ساپورت کنه :X

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1393

  ممنون آرش جان. نظر لطفته. خوشحالیم مورد رضایتتون قرار گرفته.

OnlyBoy
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

واااااااااااااااااااااااااااای اگه بشه چیییییییییییییییییی میشه
خدا کنه بشه

vahid
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

اقا من گوشیمو اپدیت کردم ولی کورتانا توش نیست چیکار کنم ک کورتانا بیاد

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  دوست عزیز آخ پست که آموزششو گذاشتیم. یکم دقت کنید.

sina
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

بخش پرسشو پاسخ کجاس نخود سیاه ؟؟؟؟؟؟؟ شما هم ؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  نه دوست عزیز نخود سیاه نیست.
  اونجا بخشی هست که تمامی افرادی که سوال دارند و تمامی افرادی که اطلاعات دارند ( من جمله نویسندگان ) حضور دارند. اگر تنها سوالتون رو جستجو کنید احتمال بسیار زیاد وجود داره که قبلا چندین بار پاسخ داده شده باشه. به این آدرس مراجعه کنید:
  http://winphone.ir/question

hamid_violin
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

بابا این چه وضعشه؟ آدمو چرا سکته میدین؟!
منم فکر کردم کورتا فارسی شده!

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  من واقعا فکر نمی کردم این اتفاق بیفته 🙂 به هر حال خوشحالیم که براتون اتفاقی نیافتاد.

vahid
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

عالی بود گروه وینفون منتظر قسمت دوم میمانیم

آرش جوادی
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

عالی بود علی جان، خسته نباشی.
یه مطلبی که چند وقتیه میخوام بگم و ازت به خاطرش تشکر کنم همین تم رنگی مطالبته، تم یه مطلبت آبیه، یکی دیگه زرده یکی دیگه نارنجیه و … دقیقا مثل ویندوزفون و گوشی هامون سایتمون هم با طراوت و شادابه، دمت گرم داداش همین روشو ادامه بده.

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  مرسی آرش جان 🙂
  فکر نمی کردم کسی دقت کنه 🙂 به هر حال از دقت نظرت ممنونم و خوشحالم که خوشت اومده.

مهدی
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

آقای گلشن به نظر میاد بد نبود انتها یا زیر عکس یه جمله کوتاه مینوشتی که عکس فتوشاپه تا اینقدر کاربرا رو گیج و متعجب نکنی!!
ولی گویا بدت نمیومد بیننده ها به اشتباه بیفتن ، با یه شیطنتی منتظری بپرسن شما هم بگی فتوشاپه و … 🙂

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  راستش من اصلا فکر نمی کردم کسی به عکس های فارسی این قدر دقت کنه و واسه خودش یه معضل بشه. البته اگر می دونستم این نکته رو اضافه می کردم 🙂

م.امین.ب
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

کرتانا هم سوتی میده آیا؟
ترافیک سنگین مانع تاخیرت نشه =====> ترافیک سنگین باعث تاخیرت نشه
علی آقا نه خسته خیلی عالی بود
تو قسمت بعدی موسیقی رو هم یادت باشه ازش بپرسی خیلی کمک میکنه حتی آهنگ های فارسی رو هم سرچ میکنه به کار من که خیلی اومده
دوستان هم اگه به جای این که فقط عکس ها رو ببینن مطلب رو بخونن این قدر به شما گیر نمیدن اما ایده عکس ها خیلی باحال بود با اینکه میدونستم ویرایش شدست اما خیلی باهاش حال کردم انشاا… به زودی فارسی رو هم پشتیبانی کنه

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  حالا تازه داره فارسی یاد میگیره، هنوز خیلی فارسیش خوب نیست 🙂
  ممنون محمد امین جان، چشم تو قسمت های بعد اون مطالب رو قرار میدم. بله منم خودم خیلی دوست داشتم، البته ایده ی عکس ها با آقا هادی اکبر زاده بود.

ساعد
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

شما بی نظیرین،ممنون واسه همه چی

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  ممنونم ازت ساعد جان. نظر لطفته.

محمدرضا سلطانی
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

سلام.خیلی گفتگوی جالبی بود و به سبک جالبی اومدین امکانات و قابلیت های کرتانا رو توضیح دادین.منتظر قسمت دوم هستیم. جای تعجبه این دوستانی که یکسره سوال میکنن چه جوری فارسی کنیم اصلا اخبار ویندوزفون رو دنبال میکنن آیا؟ من روزی حداقل چهار مرتبه میام توی این سایت و هر مطلبی رو که گذاشته باشن میخونم.توی سایتهای دیگه هم اگر مطلبی راجع به ویندوز فون باشه دنبال میکنم. لطفا اگر به موضوعی علاقه دارین واقعا اخبار و مطالبی رو که راجع بهش مینویسن رو بخونین کامل.

كريم
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

گذاشتن عکس دستکاری شده برای این عنوان خبر ، کاری غیرحرفه ای و ناشیانه است، اینکار شما اصالت و صداقت سایت را زیر سئوال می برد، اگر برای جلب مخاطب بیشتر هم گذاشته اید که بسیار کار ناپسندی است و در بلند مدت تاثیر منفی خواهد داشت، حیف است در کنار این همه زحمت برای سایت این کارها انجام شود.به عنوان یه دلسوز سایت پیغام گذاشتم، اگر نه خیلی اهل پیغام گذاشتن نیستم.

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  سلام کریم جان.
  اگر مطلب رو خونده باشی میبینی که تمامی جملات به پارسی برگردان شدند. ما برای همخونی بیشتر و حسی که کرتانا برای انگلیسی زبانان القا میکنه عکس ها رو هم پارسی کردیم تا این حس القا بشه. به هیچ وجه قصد فریب کاربران رو نداشتیم. به هر حال ممنونیم که شما دلسوز سایت هستید، در آینده ساز و کاری بنا می کنیم که این اتفاقات نیفته.

وان دیجیتال
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

سلام، مطلب خیلی خوبی بود. خیلی ممنون. ولی طولانی بود حال نداشتم تا آخرش بخونم! 😀

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  دست شما درد نکنه 🙂
  تازه این مطلب رو سعی کردیم خیلی کوتاه کنیم، چند قسمت شد. حالا شما سعی کن بخونی دیگه، خسته نمیشی 🙂

مهدی
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

توجه . توجه : اگه میخوایید که زبان فارسی هم به کرتانا اضافه بشه لطفا همه به لینک زیر برید و کامنت بزارید . این نظرسنجی ماله خود مایکروسافته

اینم لینکش:
http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/4424939-keep-cortana-as-the-name-of-the-personal-assistant

H120
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

عآآآآلی : ]

esi866
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

کی میشه ای صفحه روی موبایل من بیاد 😀

بهنام
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

توی جواب اول کرتانا کلمه “بسیار سرد” اشتباه ترجمه شده این کلمه احتمال زیاد از “too cool” اومده که به معنی “بسیار باحال” هستش نه “بسیار سرد”.

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

  خیر عزیز. انگلیسیش Freezing servers هست.
  سرور های عظیم به خاطر حرارت بسیار بالایی که تولید می کنند، همیشه در جاهای بسیار بسیار سرد نگه داری میشن تا مشکلی براشون پیش نیاد. حتی به خاطر دارم یکی از شرکت های اپل یا گوگل سرورهای اصلیشون رو داخل سوله ای مجهز به همه ی تجهیزات در کوهستان بنا کردند.

حمید
پاسخ دهید چهارشنبه 26 شهریور 1393

با سلام
مصاحبه عالی بود ، ممنون از گرد آورنده آن ممنون و متشکر
منتظر قسمت بعدی هستم
واقعا جالب بود ، ممنون

حبیب
پاسخ دهید جمعه 28 شهریور 1393

جالب بود. یاد فیلم her با بازی خواکین فونیکس افتادم.

saeed
پاسخ دهید جمعه 28 شهریور 1393

سلام
عکس این تاپیک واقعیه ؟
اخه من تو خیابون دیدم دست یکی ویندوزش فارسی بود

  علی گلشن
  پاسخ دهید جمعه 28 شهریور 1393

  عکس تاپیک نه، اما ویندوز فون زبان فارسی داره و کل گوشی به خوبی فارسی میشه.

علی محمدی
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1393

دوستان کرتانا به زبان فارسی هم حرف میزنه
یعنی ۲۶ زبان زنده دنیا رو میفهمه

chemwspa
پاسخ دهید دوشنبه 21 مهر 1393

دوستان،من لومیا 635 خریدم که نوشته کرتانا هم داره،وقتی سرچ رو می زنم،صفحه بینگ برام باز میشه،یک میکروفون هم دیده میشه،بهش سلام کردم،رفت تو اینترنت دنبال سلام گشت،اما چیزی پیدا نکرد،میشه بگین چطوری می تونم کرتانا رو فعال کنم تا بتونم بهش دستوراتم رو و یادآوری ها م رو بدم؟؟؟

  رضا اسلامی
  پاسخ دهید دوشنبه 21 مهر 1393

  با سلام ، حتما باید Location یا همون Gps شما روشن باشه ، بعد سرچ رو نگه دارید تا کرتانا شروع به کار کند

   chemwspa
   پاسخ دهید چهارشنبه 23 مهر 1393

   خیلی جالب و عالی بود ^_^ سپاسگزارم،فقط یک سوال دیگه،این کرتانا که نوشته پین کنیم به صفحه شروع،من تا حالا اصلن ندیدم چه تو تنظیمات چه جای دیگه،که اصلن نوشته باشه ” cortana ” که بتونم اصلن روشن یا خاموشش کنم یا وصلش کنم به صفحه شروع،اما به نظر میاد که کورتانام فعاله چون میکروفونه یا همین روشی که شما گفتین جواب میده،این یعنی چی؟ چرا کرتانا رو کلمشو هیچ جا نمی بینم؟باسپاس

ali
پاسخ دهید پنجشنبه 25 دی 1393

برید تو سایت
https://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/6040585-support-more-languages-like-turkish-persian-and-a
رای بدید تا تو نسخه ویندوز 10 کرتانا فارسی باشه
ممنون

angel
پاسخ دهید پنجشنبه 9 بهمن 1393

من آپ دیت 8.1 رو روی اچ تی سی 8ایکس نصب کردم ولی کورتونا فعال نیست میگه من نمیتونم به زبون شما حرف بزنم دیدم زبون گوشی روی انگلیسی کینگ دوم هستش و رجین من روی یو اس آمریکا.زبون آمریکا رو که دانلود میکنم موقع نصب ارور میده و نصب نمیشه.اگه ممکنه برای رفع این مشکل کمک کنید ممنون

naser
پاسخ دهید پنجشنبه 13 فروردین 1394

عالی واقعا جالب بود

کار g.f رو میکنه واسه آدم 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,