The Bests A

به اولین بخش بهترین ها خوش آمدید

بهترین ها بنا دارد یک موضوع خاص و نرم افزار های خوب در هر حیطه را در قالب یک پست به صورت هفتگی به شما عزیزان معرفی کند .

اولین بخش بهترین ها 

نرم افزار های هواشناسی

مقدمه :

بخش جدا نشدنی تلفن های همراه قسمت پیش بینی آب هوایی آن هاست ، نرم افزار ی که در اکثر دستگاه های هوشمند به صورت پیش فرض وجود دارد و همه ی ما موقعیت فعلی خود را به برنامه معرفی میکنیم و از از آب و هوای روز های خود آگاه می شویم.

تاریخچه ی هواشناسی :

اولین بار ادموند هالی به سال ۱۶۸۸ اسنادی را در زمینه پدیده‌های جوی و نقشه‌های مربوطه به بادهای متواتر در سطح اقیانوسها، برای بخشی از سطح زمین منتشر می‌کند و در سال ۱۸۴۰ هوری نقشه بادهای اقیانوسها را ترسیم و توان و جهت وزش آنها را مشخص می‌سازد و بدین ترتیب در رفع نیاز دریانوردی گامی برداشته می‌شود.

نخستین اندیشمندی که رویدادهای هواشناسی را مدون و طبقه‌بندی نمود و او را باید، به‌حق، پدر دانش هواشناسی نامید، دانشمند ایرانی سده پنجم هجری، ابوحاتم اسماعیل اسفزاری خراسانی است که برای نخستین بار در جهان پدیده‌های جوی و هواشناسی را به زبان فارسی در کتاب خود به نام آثار علوی (به معنای واژه Meteorology)، گردآوری نموده است.

مراکز هواشناسی در دنیا :

سایت های هواشناسی بسیاری در سر تا سر دنیا وجود دارد که هر کدامشان دارای کار کرد خاص و ویژگی های منحصر به فردی هستند .

به طور مثال سایت هواشناسی snow-forecast که از دقیق ترین سایت های پیش بینی به حساب می آید ، به پیش بینی وضع هوای پیست های اسکی جهان می پردازد. علاوه بر پیستهای ایران آب و هوای قله دماوند نیز در این سایت گزارش می شود.

sf-logo

اگر بخواهیم بهترین مرجع هواشناسی در دنیا را نام ببریم باید به سایت سازمان جهانی هواشناسی اشاره کرد .wmo یک سازمان بین‌المللی است که در سال ۱۹۵۰ ایجاد گردید هر چند سند تأسیس آن در ۱۹۴۷ امضا شده بود. این مرکز پیشرفته ترین مرکز موجود در امر هواشناسی است.

WMOLogo

چه نرم افزار هایی بهترین عملکرد را دارند :

نرم افزار های بسیاری علاوه بر نرم افزار رسمی که در خود دستگاه ها تعبیه شده است برای این منظور طراحی و در تمامی پلتفرم ها عرض شده است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

میزان دقت در پیش بینی این نرم افزار ها بستگی به منبع استفاده شده در این نرم افزار ها دارد ، البته تفاوت چندانی در بین نرم افزار ها به چشم نمیخورد و ما نمی توانید به طور حتم تعیین کنیم که کدام یک پیش بینی دقیق تری دارد .

اما چیزی که علاوه بر میزان دقت در این نرم افزار ها مورد توجه قرار میگیرد وجود امکانات اضافی و محیط کاربری آنهاست، با اینکه نرم افزار های زیادی در استور برای این منظور قرار گرفته است ، تنها تعداد کمی از آنها توانسته اند توجه کاربران را به خود جلب کنند، که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود هستند و ما در این پست قصد داریم 5 تا از آنها را به صورت مختصر به شما عزیزان معرفی کنیم.

1 :  AccuWeather – Weather for Life

AccuWeather یکی از برنامه های محبوب ، دقیق و کاربردی آب و هوا  است. نسخه طراحی شده برای کاربران ویندوزفون که دارای آخرین اخبار و اطلاعات هواشناسی با برخی ویژگی های بزرگ است. این نرم افزار شامل پیش بینی محلی برای نزدیک به 3 میلیون موقعیت های مختلف جغرافیایی با 27 زبان زنده ی دنیا می باشد . این نرم افزار قادر به پیش بینی شرایط فعلی، پیش بینی ساعات روز برای 72 ساعت آینده، و پیش بینی توسعه یافته برای 15 روز آینده می باشد.

weather_apps4

یکی از ویژگی های خوب این نرم افزار وجود بخشی به نام More است که در آن نرم افزار به شما نشان می دهد که وضعیت آب و هوایی فعلی با چه فعالیت های سازگار است . برای متوجه شدن این موضوع به گزینه Lifestyle در تصویر بالا نگاه کنید .

برای دانلود این نرم افزار بر روی عکس کلیک کنید یا از کد QR استفاده کنید

132f1deb-4dcb-4312-8cdd-5e829ebfd6ce qr1-code

2 : Blue Skies

Blue Skies یکی دیگر از برنامه آب و هوا عالی برای ویندوزفون است. بهترین چیز در مورد این برنامه سادگی و ظرافت آن است. کار با نرم افزار بسیار ساده است و این نرم افزار هم مانند نرم افزار قبلی دارای دقت بالایی است .

weather_apps5 weather_apps6

Blue Skies مانند بسیاری از برنامه های از نوع خود، خلاصه ای از یک ساعت بعد، پیش بینی 24 ساعت و پیش بینی 5 روز دیگر را فراهم می کند. برنامه همچنین شامل اطلاعات آب و هوایی مانند  : بارش، رطوبت، سرعت باد، طلوع آفتاب، و غروب خورشید می باشد . همچنین نرم افزار به شما مشاوره و هشداری با توجه به وضعیت آب و هوایی آن رو به شما می دهد .

یکی دیگر از امکانات این نرم افزار شخصی سازی خوب کاشی های زنده است ، شما میتوانید شیوه ی به روز شدن کاشی ها را تنظیم کنید و با این کار در مصرف باتری صرفه جویی کنید.

برای دانلود این نرم افزار بر روی عکس کلیک کنید یا از کد QR استفاده کنید

8dd040c5-ce33-49a7-84a8-51124833055d qr2-code

3 : Vieather

اگر شما از طرفداران از برنامه های ساده هستید  Vieather با تمام زیبایی هایش یک گزینه ی عالی برای شماست . این نرم افزار تمامی ویژگی های خوب یک نرم افزار هواشناسی مانند پیش بینی ساعت به ساعت، خلاصه ای از وضعیت آب و هوا برای شش روز آینده را دارد . برنامه بزرگ به نظر می رسد و ما عاشق رنگ است که برای رابط کاربر استفاده می شود. ظاهر نرم افزار همان چیزی است که انتظار داریم ، واقعا عاشق رنگ بندی در نرم افزار خواهید شد .

weather_apps8

یکی از جنبه های منفی این نرم افزار این است که شما تنها می توانید چهار منطقه را به نرم افزار معرفی کنید .البته این مسئله ی زیاد مهمی نیست زیرا ما معمولا به پیش بینی یک مکان نیاز خواهیم داشت ، همچنین این نرم افزار مانند تمامی رقبای خود دارای کاشی های زنده است .

برای دانلود این نرم افزار بر روی عکس کلیک کنید یا از کد QR استفاده کنید

4b2ee5c5-7dda-4fd3-a33f-e04ce753aba9 qr3-code

4 : Weather

MSN Weather یک نرم افزار خوب دیگر برای کسانی که دنبال اطلاعات بیشتری در رابطه با وضعیت آب و هوایی هستند . این نرم افزار امکان دسترسی سریع به پیش بینی 10 روز آینده یا پیش بینی ساعتی را به شما می دهد . یکی از نقاط قوت این نرم افزار گرفتن اطلاعات آب و هوایی از چندین منبع معتبر است .

weather_apps11

یکی دیگر از امکانات جالب این نرم افزار نشان دادن تاریخچه ی آب و هوایی هر روز است ، به طور مثال در 50 سال گذشته در روز 1 اسفند در این منطقه چه مقدار باران یا برف باریده است .

شما همچنین میتوانید چندین منطقه را به نرم افزار معرفی کنید و هر کدام را به صورت جدا گانه در صحه استارت پین کنید .

برای دانلود این نرم افزار بر روی عکس کلیک کنید یا از کد QR استفاده کنید

e73c862e-595b-4aeb-bed4-adf7930bc56e qr4-code

5 : Weather

اگر شما هم نگران میزان مصرف اینترنت خود هستید این نرم افزار بهترین گزینه برای شماست ، نرم افزاری که تنها اطلاعات اصلی مانند دمای حداکثری و حداقلی منطقه را در اختیار شما قرار می دهد ، این نرم افزار برای کاهش میزان تبادل داده ، تنها پیش بینی 5 روز را به نمایش می گذارد .

weather_apps13

این نرم افزار دارای تصاویر زیبای HD می باشد که به هیچ وجه محیط ساده ی نرم افزار برای شما خسته کننده نمی شود . این نرم افزار هم از کاشی زنده پشتیبانی می کند .

برای دانلود این نرم افزار بر روی عکس کلیک کنید یا از کد QR استفاده کنید

a788af7f-5cb7-4dbb-81f4-c11831d1ad88 qr-سسسcode

امیدوارم اولین بخش بهترین ها مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .

بخش بهترین ها بخشی برای انتخاب آسان کاربران خوب وینفونی از بین بهترین نرم افزار های موجود در هر حیطه است ، امیدواریم این بخش با استقبال خوب شما عزیزان به کیفیت درخور شما همراهان همیشگی سایت وینفون برسد .

امید است شما بزرگواران با انتقاد و پیشنهاد های خود بنده را در این امر یاری فرمایید .

به امید روزهای بهتر با بهترین های سایت برای شما که بهترین هستید .

موفق ، شاد و پیروز باشید

منبع : وینفون
1033 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد امین افشارپی
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

کاش weather flow هم جزو این پنج تا بود،ولی این ایده بهترینها ایده خیلی خوبیه و خوب هم استارت خورد

  moji
  پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

  فقط لدفن بگین کدومشونو توو لاک اسکرین میشه آورد و کدومشون قشنگترن.
  ممنون

هادی
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

فقط آکوا ویدر

735
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

vieather بهترین و دقیقترینه بنظرم

ROA
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

MSN weatherاز همش بهتره

Dimzeng
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

اکو ودر برا من کرش میشه 1320 و حتی برای دوستم ک 1520 داره دلیل چی میتونه باشه؟خودم دولوپرم ولی دوستم نیست

  Dimzeng
  پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

  اینم اضافه کنم ک تا وارد برنامه میشی و مکان رو وارد میکنی از برنامه بیرون میاد و هر بار ک اجرا کنی همین اتفاق میفته و برای دفعات بعد حتی ب یک ثانیه هم نمیرسه ک برنامه بسته میشه

  Dimzeng:
  اکو ودر برا من کرش میشه ۱۳۲۰ و حتی برای دوستم ک ۱۵۲۰ داره دلیل چی میتونه باشه؟خودم دولوپرم ولی دوستم نیست

  آریا
  پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

  دلیلش دوست عزیز اینه که زبان گوشی شما فارسی هست

   Dimzeng
   پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

   نه فارسی نیست

   آریا:
   دلیلش دوست عزیز اینه که زبان گوشی شما فارسی هست

Mr.Nokia
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

من اکثر اینها رو همزمان باهم تست کردن هیچ کدوم بهتر از accu نیستند. خیلی دقیقه فقط کافیه با اخبار هواشناسی کنترل کنید تا متوجه دقتش بشید. msn بعد از یه مدت بروزرسانی کاشی زندش از کار میفته ضمن اینکه اطلاعات رو دقیق نشون نمیده.

علی خروج
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

فقط accuweather روی تلویزیونمونم هست

ehsan1102000
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

WeatherBug هم خیلی خوبه..تصاویر ماهواره ای هم داره
خوبی دیگش اینه که واسه همه سیستم عاملها وجود داره
weatherbug.com

رضا
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

سلام خسته نباشید امیدوارم خوب و سلامت باشید
ببخشید میدونید چطور میشه گوشی ویندوزفونی را به ویدیو پروژکتور وصل کرد ؟

پیشاپیش برای پاسخگویی سپاسگزارم

reza
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

weather flow فوق العادس,خیلی هم زیباست.

ناصر
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

برنامه weather channel با ظاهر جدیدش محشره امحتحان کنید.

سید علی
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

من همه اینها رو قبلا امتحان کردم بهترین شون از نظر من vieather نرم افزاره فقط اگه میگفت چند میلی متر هم میباره دگه عالی میشد من بیشتر به سایت http://www.foreca.com میرم واقعاً دقیقه برنامه هم داره یه سر بزنین پشیمان نمیشین حتی میتونین کنار کادری که مربوط به وارد کردن اسم شهر هست روی علامت زمین کوچکی که هست بزنین تا مشخصات جی پی اس واد بشه و بگه شما کجایین و بر اساس مختصات جغرافیایی اب و هوای شهرتونو بگه یه سایت جهانی هم هست که هر ان چه که بخواین از مدل های هواشناسی توش داره که پیشنهاد میکنم رو لینکی که میزارم کلیک کنین تا بیاد رو مدل پیش بینی هواشناسی ایران و میتونین از بالای نقشه رو منو کلیک کرده و ببینین چقدر امکانات داره اینم لینک http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/expertcharts?LANG=en&MENU=0000000000&CONT=swas&MODELL=gfs&MODELLTYP=1&BASE=-&VAR=prec&HH=384&ZOOM=1&WMO=&ARCHIV=0&LOOP=1&RES=0 برین حال کنین راستی یادم رفت از اقا ی عبدی تشکر کنم بهترینی بهترین همتونو دوست دارم

صادق
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

سلام این سبک معرفی خیلی خوبه….
لطفا تو همه نرم افزار همین روش رو به کار ببرید.

سجاد
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

مشکل نرم افزار accuweather که کرش میکنه اینه که این نرم افزار با زبان فارسی گوشی مشکل داره اگه زبان انگلیسی باشه قشنگ کار میکنه

علیرضا
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

مدیران سایت یه خبر مهم تایم لاین اومد برای لاین سریع اطلاع رسانی کنید سایت بروز باشه

ventori
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

هخعخهع

محمود دهقان
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

بهترین نرم افزار هوا شناسی برنامه رسمی msn هستش که میشه به صورت آف لاین و دقیق از استفاده کرد

MiladSahraie
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

یعنی تنها کسی که ایده خوب تو این سایت میده فقط خودتونین 🙂

ممونون از مطالب خوبتون

mohammad
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

سلام سایتتون از نظر امنیت واقعا یک ه.من الان اومدم سایت با پروفایل علی گلشن خواستم یکم دستکاری کنم که نشد باید از اول loginمی شدم.اون بالا یک به روزرسانی افزونه بود.wp clean up optimizer هم اون بالا هست.اینارو گفتم باور کنید.screen shot هم گرفتم از مسوؤلان هرکی خواست ایمیل بده بفرستم.mohammad.farasi@yahoo.com

amir72hawk
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

من از blue skies استفاده میکنم ،خیلی عالیه

Mr.Nokia
پاسخ دهید پنجشنبه 7 اسفند 1393

در مورد امنیت سایت که mohammad میگه کاملا درسته. من بدون اینکه لاگین کنم هر دفعه که میخوام کامنت بذارم نام و ایمیل یه بنده خدای دیگه تو کادر مربوطه حاضر و آماده هست. مثلا الان با نام Mr.Nokia و ایمیل …. دارم این کامنت رو پست میکنم. لطفا اصلاح کنید.

ma
پاسخ دهید جمعه 8 اسفند 1393

weather channel از همه بهتره
کاش میشد اینجا تو کامنتها عکس هم آپلود کرد

amin
پاسخ دهید جمعه 8 اسفند 1393

به نظر من نرم افزارهای هواشناسی می بایست قابلیت استفاده آفلاین هم داشته باشن.که فقط در میون نرم افزارهایی که من استفاده کردمviether وتا حدودی msn weather این خاصیت رو دارن…..accuweather بااینکه دوست داشتنیه ولی متاسفانه در وضعیت آفلاین به هیچ دردی نمیخوره…..

ضمنا دوستان …توجه …توجه

نرم افزاری بانامweather plusمنتشر شده که ظاهری دقیقا مثل weather flowالبته قبل از آپدیت اخیرش داره..مجانیه.و خیلی زیبا و سریعه. حتما امتحانش بکنید…من که خیلی لذت بردم.ضمنا کاربرد آفلاین هم داره….

Hamid Foroozanfar
پاسخ دهید جمعه 24 مهر 1394

آقا چرا weather flowا دیگه تو استور نیست؟ 🙁
کرک شده اش رو هم نصب کردم اما هیچی نشون نمیده. یعنی سرور رو پیدا نمیکنه.

ali7gh
پاسخ دهید دوشنبه 4 آبان 1394

من یه برنامه هواشناسی میخوام که کاشیش شفاف باشه
کسی سراغ داره؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,