یک هفته از عرضه آخرین بیلد پیش نمایش برای کاربران اینسایدر حلقه  Fast می گذرد و امروز دو بیلد جدید دیگر با شماره های ۱۶۱۷۹ برای PC و بیلد ۱۵۲۰۵ برای کاربران حلقه فست موبایل عرضه شده است که همچنان از پسوند (feature2) در نام گذاری این بیلد هم استفاده شده است. همان طور که می دانید، در عرضه بسیاری از بیلدها برای هفته های اول، تمرکز بیشتری بر روی بهبود عملکرد بروزرسانی ها می باشد که این بیلد هم در همین دسته قرار می گیرد.

لیست تغییرات نسخه دسکتاپ :

 • بازگشت ماشین مجازی : در ادامه موضوع ساده کردن فناوری مجازی سازی (Hyper-V) برای توسعه دهندگان ویندوز ۱۰، ما ویژگی ساخت خودکار CheckPoint را توسعه دادیم تا ماشین مجازی شما را از آسیب های احتمالی در امان نگه دارد. به این ترتیب در صورت بروز مشکل، شما همیشه می توانید به آخرین زمانی که ماشین مجازی شما بدون مشکل کار می کرد باز گردید.
 • افزوده شدن قابلیت Power Throttling : ممکن است شما برخی از آزمایش هایی که در زمینه ذخیره انرژی که پیش تر در ماه ژانویه و در بیلد ۱۵۰۰۲ انجام دادیم را به خاطر بیاورید. تکنولوژی Power Throttling نتیجه یکی از همین آزمایش های ماست که می تواند در موارد مصرف بالا تا %۱۱ انرژی بیشتری را برای باطری ذخیره کند. بنابراین در این بیلد ما این ویژگی را برای همه اینسایدر ها فعال کردیم. نام Power Throttling در حال حاظر تنها یک نام موقتی است و ممکن است در بیلد های آینده تغییر کند.
 • مساله ای را که سبب می شد تا برنامه هایی از استور که توسط پل نرم افزاری دسکتاپ Centennial پورت شده بودند (مانند Slack و EverNote) با مشکل مواجه شده و کامپیوتر شما به برسی اِشکال (GSOD) در حین اجرا و پس از مواجه با ارور ntfs.sys بپردازد، رفع شده است.
 • مشکلی که برای افزودن زبان هندی به لیست زبان ها را در حین ارسال درخواست دانلود به منابع زبانی را سبب می شد و در نتیجه آن مایکروسافت اج در حین اجرا کرش می کرد و جستجو برای بازگشت فایل ها از طریق کرتانا و ویندوز اکسپلورر نتیجه ای را در بر نداشت اکنون حل شده است.
 • مشکلی که در زمینه حرکت ناگهانی آیکون های موجود در صفحه دسکتاپ وجود داشت اکنون حل شده است ( این مشکل زمانی ایجاد می شد که گزینه Auto arrange icons فعال و گزینه Align icons to grid غیر فعال بودند.)
 • در این بیلد Group Policy موجود در نسخه های Pro ویندوز از قابلیت غیر فعال سازی Lock Screen بهره می برند. با تشکر از تمام کسانی که این موضوع را در بازخورد های خود اعلام کرده بودند. نکته مهم آنکه نوشتار Group policy هنوز تغییری نکرده است و ترکیب این تغییرات در آپدیت های بعدی انجام خواهد شد.
 • ما مشکل رندر کردن تصاویر در بیلد های پیشین که به خصوص در استفاده از چند صفحه نمایش بوجود می آمد و بستگی به سخت افزار مورد استفاده داشت را مرتفع ساختیم. این مشکل بیش تر دستگاه های سرفس مانند سرفس بوک، سرفس پرو و سایر دستگاه هایی که از پردازنده مشابه استفاده می کردند را تحت تاثیر قرار داده بود، از نشانه های دیگر این مشکل می توان به لرزش نور در صفحه نمایش و حتی خارج شدن از سیستم پس از هر گونه تغییرات در تنظیمات صفحه نمایش اشاره کرد.
 • مشکلی را که در نتیجه آن، آیکون Location به طور پیوسته در تسکبار به نمایش در می آمد اکنون مرتفع شده است. ( این مشکل در نتیجه قابل نمایش بودن ویژگی Night Light در اکشن سنتر پس از اولین بار که اکشن سنتر را باز می کردید بوجود می آمد.)

مشکلات شناخته شده برای نسخه دسکتاپ :

 • برخی از اینسایدر ها اعلام کرده اند که با اِرور کنسل شدن آپدیت ها (Some Update Were Cancelled) در حین آپدیت مواجه شده اند. ما در حال تلاش هستیم تا بروزرسانی های جدید را از بخش Windows Update در دسترس قرار دهیم.
 • در حال حاضر دابل کلیک بر روی آیکون Windows Defender در بخش اعلانیه ها کار نمی کند و این برنامه باز نمی شود، برای باز کردن ویندوز دفندر بر روی آن راست کلیک کرده و سپس Open را انتخاب کنید.
 • دستگاه های surface 3 در صورتی که در داخل آن ها مموری کارت وجود داشته باشد، نمی توانند به بیلد جدید بروزرسانی کنند. برای حل این موضوع، بزودی یک آپدیت درایور از قسمت Windows Update در دسترس قرار می گیرد که این مشکل را حل می کند
 • فشار دادن کلید F12 در مرورگر مایکروسافت اِج برای دسترسی به تنظیمات توسعه دهندگان، در حالی که این تنظیمات پیش تر باز و بر روی بخش خاصی متمرکز بوده اند، ممکن است سبب شود پس از بازکردن دوباره با کلید F12 دیگر نتوانید این تنظیمات را بر روی بخش خاصی متمرکز کنید و بالعکس.
 • باز کردن برنامه هایی که دارای پسوند exe. هستند و در بخش برنامه های اخیر استفاده شده در Windows Ink حضور دارند، سبب کرش و restart شدن آن ها خواهد شد.
 • اینسایدر هایی که از قابلیت IME برای ساده کردن و یا سرعت بخشیدن به تایپ نوشته های چینی استفاده می کنند، بدانند که ممکن است در این بیلد پنجره ی نمایش کلمات پیشنهادی در برنامه های شخص ثالث نشان داده نشود. در صورتی که از دکمه Space اسفاده کنید اولین کلمه پیشنهادی برای شما نوشته خواهد شد و بوسیله اعداد هم نمی توانید کلمات پیشنهادی را عوض کنید، بنابراین فعلاً تنها راه حل نوشتن متن دلخواه خود استفاده از برنامه هایی است که پنجره کلمات پیشنهادی را نشان می دهند (مانند NotePad) و سپس کپی کردن نوشته ها در فیلد موردنظر می باشد.
 • رفتن به آدرس Setting > Update & security > Windows Update ممکن است سبب شود تا برنامه تنظیمات کرش کند، تنها کافیست تا برنامه را دوباره باز کرده و به مسیر دلخواه خود بروید و این بار دیگر مشکلی رخ نخواهد داد.
 • گزینه Save ممکن است در برخی برنامه های Win32 کار نکند که این مساله توسط تیم توسعه دهندگان در دست بررسی است.

لیست تغییرات نسخه موبایل :

 • مشکلی که سبب شده بود تا برخی از انواع گوشی های Alcatel IDOL 4S نتوانند بیلد ۱۵۲۰۴ را در هفته پیش دریافت کنند حل شده است و اکنون همه گوشی های Alcatel IDOL 4S می توانند مستقیماً به بیلد ۱۵۲۰۵ بروزرسانی کنند.
 • مشکلی که برای گوشی های پشتیانی شده از ویندوز ۱۰ موبایل بوجود آمده بود و در حین بروزرسانی به آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ با برنامه Upgrade Advisor با اِرور در دسترس نبودن آپدیت ها مواجه می شدند، مرتفع شده است.
 • موضوعی که سبب می شد تا پس از بسته شدن کیس HP Elite X3 اجرای کانتینیوم متوقف شود حل شده است.
 • مشکلی که سبب می شد تا پس از قطع اتصال یک دستگاه مانند Lumia 950 کانتینیوم هنگ کند و یا در رندر کردن تصاویر با مشکل مواجه شود رفع شده است.
 • مشکلی که سبب می شد تا پس از باز کردن یک پنجره جدید در مایکروسافت اِج صفحه خاموش شود و پروسه فرایند JIT در حالت تعلیق باقی بماند رفع شده است.
 • مشکلی که در نتیجه آن پس از خارج شدن دستگاه از حالت کانتینیوم، صفحه نمایش تلفن، همچنان سیاه می ماند تا اینکه زمان روشن ماندن صفحه به اتمام برسد و دوباره صفحه روشن شود رفع شده است.
 • مشکلاتی که در زمینه Back Up و Restore برای کاربرانی با سرعت اینترنت پایین وجود داشت، اکنون رفع شده است.
 • مسائلی که در زمینه قابلیت اطمینان در مایکروسافت اِج وجود داشت، اکنون رفع شده است.

لیست مشکلات شناخته شده برای نسخه موبایل :

 • درصد کمی از دستگاه ها ممکن است اطلاعات موجود در پایگاه داده مربوط به BackUp و Recovery کردن پیام ها را از دست بدهند.
 • اینسایدر هایی که از بیلد های قبل از ۱۵۰XX به این بیلد، آپگرید کرده اند، ممکن است در تنظیمات برای باز کردن صفحه اتصال به دستگاه ها، از طریق بلوتوث در بخش Add Bluetooth or other devices با مشکل مواجه شدند.
 • تاریخ Copy Right نشان داده شده در آدرس Setting > System > About به جای ۲۰۱۷، تاریخ ۲۰۱۶ را نمایش می دهد. با تشکر از تمام اینسایدر هایی که این موضوع را گذارش دادند.
 • برخی از دستگاه ها، ممکن است به طور تصادفی خاموش شوند.

آیا شما هم موفق به دریافت این بیلد جدید شده اید؟

منبع :

WINDOWS BLOG

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
وحید
پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

گزینه خروج از اینسایدر تو این نسخه و حتی قبلی هنوز وجود نداره . البته پیش نمایش هاش خیلی خوبن ایراداش خیل کمتره و به چشم نمیاد برای من که اینطوره 😀

H@med
پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

ببخشد نوشتین لیست تغییرات نسخه ی موبایل ولی بیشتر بهش میاد بنویسین لیست مشکلات رفع شده نسخه موبایل .

Reza Mahdavian
پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

چرا رد استون ۳ موبایل با ورژن ۱۵۰۰۰شروع شد؟
ورژن ۱۶۰۰۰ رد استون ۳ چرا برای موبایل نمیاد واقعا عجیبه

  فرهاد
  پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

  چون مایکروسافت تمرکزش رو گذاشته روی نسخه موبایل که یه دفعه خدای نکرده اشتباهی یه تکونی بهش بده

  Bnam
  پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

  یکی از شاخه های رداستون ۳ که ویژه ی موبایل است future2 نام دارد
  فعلا این شاخه برای موبایل توسعه داده میشه و بعد دوباره به شاخه ی اصلی متصل میشه
  البته این چیزیست که خودشون میگن!

امیرمحمد
پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

مشکل نرم افزار Map که نقشه رو نشون نمیده حل شده ؟

  مازيار
  پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

  ولی برنامه مپ که مشکلی نداره! نقشه ایران توی لیست نقشه ها وجود نداره واسه همینه که نشون نمیده و البته فک نکنم به موضوع تحریمها ربطی داشته باشه چون نقشه چند کشور دیگه هم از جمله ژاپن و افغانستان و… هم توی لیست وجود نداره،‌ به نظر میرسه فعلاً این نقشه ها آماده نیستن واسه همینه به صورت آفلاین نمیشه دانلودشون کرد. اما آنلاین در دسترس هستن کافیه تنظیم لایه رو روی Aerial بزارید تا به صورت آنلاین قابل مشاهده باشن.

   امیرمحمد
   پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

   مشکلم با نقشه آفلاین نیست ! مشکلم با نقشه آنلاینه ! توی یکی از بیلدای قبلی نه نقشه آفلاین نشون میداد و نه نقشه رو بصورت آنلاین ! وقتی map رو اجرا میکردم فقط تپه ماهور به رنگ کِرِم نشون میداد ! میخوام بدونم الآن این مشکل حل شده ؟ کوچه پس کوچه ها رو به خوبی نشون میده در حالت آنلاین ؟ نقاطی که به علاقه مندی اضافه کردیم رو کامل نشون میده ؟

ryan
پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

باید نوشته میشد لیست تغییرات اچ اپ و آلکاتل و شاید ۹۵۰
چیزی واسه ۶۴۰ و ۶۵۰ و ۵۵۰ نموند
ممنون

آپدیت
پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

با تغییر رجیستری آپدیت رو بگیریم مشکلی برای گوشی پیش نمیاد ؟؟؟

Esmaeil1990
پاسخ دهید پنجشنبه 31 فروردین 1396

اینسایدر فست هستم، چرا برای من اپدیت نیومده؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,