DSC_1404.0

مایکروسافت امروز صفحه لاک اسکرین جدیدی برای ویندوز 10 معرفی کرد که در طول زمان تغییر کرده و با نیاز ها و کاربرد های هر شخصی قابل سفارشی سازی است. این لاک اسکرین جدید اختیاری است با این وجود اگر آن را فعال کنید عناصر بسیاری مانند صفحه خانگی وبسایت بینگ مشاهده خواهید کرد، تصاویر زیبای بسیاری که توسط مایکروسافت ارایه می شوند به همراه تعدادی نقطه بر روی آن که اگر ماوس را روی آن ها ببرید اطلاعاتی برایتان نمایش خواهند داد، البته نه کاملا مشابه بینگ.

به هر حال به نظر می رسد تصاویر لاک اسکرین در دوره های زمانی یک هفته ای تعویض می شوند،و این نقاط هم به کاربران راهنمایی هایی ارایه می دهند و می گویند که کاربر می تواند از چه اپلیکیشن هایی در سیستم خود استفاده کند، این ها تبلیغات مفید و موثر هستند. هرچند که با اطلاعات دیگری هم ترکیب شده اند.

این لاک اسکرین جدید Windows Spotlight نام دارد. جمله ای از صحنه کنفرانس در این رابطه: “ما قادریم بدانیم که شما چه استفاده ای از رایانه خود دارید”، مایکروسافت با این آگاهی، می تواند پیشنهاد هایی برای هر شخصی دهد.

Joe Belfiore گفت: کسانی که هنوز ویندوز 10 را ندیده اند، بدانند که Spotlight می تواتند محیط دسکتاپ آن ها را شبیه محیط کرتانا کرده و راهنمایی هایی را برای چگونگی استفاده از این دستیار شخصی ارایه دهد.

DSC_1416.0

اگر شخصی از تبلت، بدون قلم استایلوس آن استفاده کند، Spotlight می تواند تصویری به او نشان دهد که یک اپلیکیشن مخصوص نقاشی را تبلیغ می کند. در مثالی از همین موضوع، Spotlight کاربران را تشویق به دانلود اپلیکیشن Fresh Paint که یکی از اپلیکیشن های خود مایکروسافت است، کرد (در حین کنفرانس). Belfiore تاکید کرد این راهی برای معرفی کردن اکوسیستم ویندوز به کاربران است. همچنین یک نمایه پیشنهادی از یک اپلیکیشن می تواند در منوی استارت هم قرار بگیرد.

این یک ایده کامل برای مشغول کردن کاربران با ویندوز و استور آن است، همچنین تصاویر زیبا و دیدنی هم جزئی از این ایده هستند. البته تصور این که چه مدت باید با Spotlight سرو کله بزنید تا به یک اپلیکیشن واقعا مورد نیاز برسید، سخت است. ولی مطمئنا پیشنهادات جالبی هم از این طریق دریافت خواهید کرد.

منبع: The Verge

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امیر حافظی
پاسخ دهید چهارشنبه 10 اردیبهشت 1394

خبرها خیلی بیشتر از ایناست، چرا سایت به روز نمیشه؟

  علی گلشن
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

  عزیز با دکمه های کنترل اف 5 سایت رو رفرش کنید تا خبر های جدید رو ببینید. دیگر خبر ها هم در حال نوشته شدن هستند. خبر ها به صورت کامل ترجمه و منتشر میشن.

emir
پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

خوبه ولی جمله ی
ما قادریم بدانیم که شما چه استفاده ای از رایانه خود دارید،یکم زیادیه…

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

  emir:
  خوبه ولی جمله ی
  ما قادریم بدانیم که شما چه استفاده ای از رایانه خود دارید،یکم زیادیه…

  همون قابلیت هستش که تو ویندوز فون و استورش مایکروسافت اپلیکیشن برای دانلود کردن پیشنهاد میده

آیت الله هشت پا
پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

بسم الله الرحمن الرحیم
خسته نباشید برادران نویسنده

مصی
پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

سایت های دیگرو میدیدم همه تو هنگن.

مسعود
پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

عالی عالی عالی

mohammadali.mah
پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

من خوابم؟؟؟
خدایا این خبرا واقعیت دارن؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,