DSC_1092

مایکروسافت امید های بسیار بزرگی به ویندوز 10 دارد، و می خواهد به زودی شاهد موفقیت های بزرگ سیستم عامل جدید خود باشد. Terry Myerson رئیس بخش ویندوز گفت که مایکروسافت می خواهد ویندوز 10 را در طول دو یا سه سال بعد از انتشار آن، بر روی بیش از یک میلیارد دستگاه ببیند. او گفت: “هیچ پلتفرمی وجود ندارد که اکوسیستم آن، بیش از یک میلیارد دستگاه در بر داشته باشد”. مایکروسافت معتقد است در شرایطی به این هدف خواهد رسید که هم ارتقا به ویندوز 10 را برای همه مشتریان موجود رایگان کرده و هم برنامه های جامعی برای اهالی کسب و کار در نظر گرفته است.

ویندوز 8 حدود 15 ماه زمان برد تا بتواند 200 میلیون مجوز به فروش برساند، اما ویندوز 10 به نظر می رسد که بسیار سریع تر و بهتر عمل کند. دست یابی به این هدف به معنی عرضه شدن همین مقدار دستگاه جدید مجهز به ویندوز 10 نیست، بلکه این موضوع دستگاه های قدیمی با سیستم عامل های قدیمی را هم در بر می گیرد. این یک نبرد مداوم برای مایکروسافت بوده است، نبردی که لزوما در آن موفق نبوده است.

کمپانی های بسیاری هستند که زیر ساخت های خود را بر پایه ویندوز های قدیمی بنا کرده اند و اغلب آن ها مشتاق این نیستند که ابزار خود را با نیاز های روز کاربران تغییر دهند. اگر مایکروسافت بتواند کمپانی ها را تشویق به به روز رسانی کند، قطعا وضعیت بسیار بهتری برای اکوسیستم خود به وجود خواهد آورد، چراکه توسعه دهندگان این را درمی یابند که ویندوز 10 پلتفرمی است که باید روی آن تمرکز کنند. Myerson گفت: “برای اینکه تمام این ها را برای توسعه دهندگان عملی کنیم، به هماهنگی ها و تطبیق های گسترده ای نیاز داریم”

در این ویدیو Agnieszka Girling که یک مدیر برنامه در مایکروسافت است، در مورد اپلیکیشن هایی که می توانند با حفظ تمام کاربرد های خود از دیگر پلتفرم ها، برای ویندوز 10، توسط قابلیت های جدید ویژوال استودیو، ارایه شوند، صحبت می کند:

لینک دانلود

بحث هدف تطبیق دهی مذکور، نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت را اینگونه تعریف می کند که: این به فروش رساندن یک سیستم عامل نیست. این درباره یک سرویس و خدمت است که از آن هم فراتر است.

تعداد کاربر زیاد برای ویندوز 10 به معنی کاربران زیادی است که از سرویس های مایکروسافت استفاده می کند. و نهایتا این برای کمپانی و توسعه دهندگان خبر بسیار خوبی است تا آنها سرویس های خود را برای کاربران ارایه دهند.

منبع: The Verge

منبع : وینفون
 • پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394 00:54
 • 3 نظر
 • رضا رجب زاده
 • build 2015 , اخبار
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ramin
پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

سلام
از عملکرد امروز بیلد مایکروسافت راضی بودین؟
۱.بله

ramin
پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

۲.خیر

  mohammad reza
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 اردیبهشت 1394

  کلا بعضی دوستا ن میخوان مایکروسافت در طول هفته و ماه ییهویی از همه چیزهای موجود بزنه بالاتر

  البته که اینطور هم شده ولی کلا با نه و خوب نبود و.. خودتون (و ما رو) سرویس نکنید چون واقعا آینده روشن و واضحی داره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,