در چند سال گذشته تحقیقات و بررسی ها در حوزه برنامه های مربوط به اینترنت نشان از این داشت که اینترنت اکسپلورر 8 بیشترین استفاده را در بین تمام مرورگرها دارد.و حالا نتیجه بررسی های جدید حاکی از این است که آخرین نسخه از مرورگر مایکروسافت یعنی اینترنت اکسپلورر 11 با پیشی گرفتن از اینترنت اکسپلورر 8 برای اولین بار تبدیل به مرورگر شماره یک اینترنت شده است.

IE11_Reader_mode_Surface_2

با تجزیه و تحلیل داده های برنامه های شبکه ای که اطلاعاتی مانند IP ها و کوکیهای بازدیدکنندگان مختلف را برای سایتهای مختلف و غیر تکراری دریافت میکنند به این نتیجه میرسیم: که برای ماه اکتبر سال 2014 سهم اکسپلورر 11 از دنیای اینترنت 24.05 درصد و برای ماه سپتامبر و قبل تر حدود  17.13 درصد بوده است. اینترنت اکسپلورر 8 هم با سهم 17.31 درصدی جایگاه شماره یک خود را به جایگاه شماره دو تغییر داد البته برای ماه اکتبر، زیرا در ماه سپتامبر و قبلتر با حدود 22.20 درصد همچنان پیشتاز بود.

همچنین برنامه های شبکه ای رکورد دیگری را نیز ثبت کرده اند که خبر از افزایش سهم ویندوز 8.1 برای ماه اکتبر در بین سیستم عاملهای PC میدهد که همراه با یک یک کاهش سهم عظیم برای سیستم عامل قدیمی یعنی ویندوز XP است. نکته قابل تامل این است که آخرین اکسپلورری که ویندوز XP را پشتیبانی میکرد همین IE8 بود که کاهش کاربران ویندوز XP به طور قطع میزان کاربران IE8 را هم تحت تاثیر قرار داد و در مقابل افزایش کاربران ویندوز 8.1 هم باعث شد تا تعداد کاربران اکسپلورر 11 افزایش یابد.

شما از کدام مرورگر بیشترین استفاده را در گجتها و رایانه های خود دارید؟

منبع : windows central

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hosein.g
پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

من تازگیا به یه مشکل برخوردم،وقتی یکی برام یه عکس یا فیلم بلوتوث میکنه بعد که میرمداخل عکسام میبینم از هرکدوم دوتا هست،کسی میدونه اشکال از کجاست؟

  ایرج
  پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

  مال منم اینجوریه
  جالب اینجاست اگه بخوای یکیشونو پاک کنی میبینی هر دو پاک شدن!!!
  از دوستان کسی بلده راهنمایی کنه
  ممنون

reza925
پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

سلام ،گوشی من لومیا ۹۲۵رام ایتالیا ،دولوپر نیستم،آپدیت سایان بودم،اما امروز یه آپدیت دریافت کردم!! ولی دنیم نبود،آیا میدانید این آپدیت چی بوده ؟؟؟

  ashoob
  پاسخ دهید سه شنبه 13 آبان 1393

  این اپدیت واسه تست فرستاده ی اپدیت بوده از طرف ماکروسافت مثل اینکه شما الان دریافت کردین

  reza925:
  سلام ،گوشی من لومیا ۹۲۵رام ایتالیا ،دولوپر نیستم،آپدیت سایان بودم،اما امروز یه آپدیت دریافت کردم!! ولی دنیم نبود،آیا میدانید این آپدیت چی بوده ؟؟؟

Galaxy9191
پاسخ دهید جمعه 16 آبان 1393

سلام خدایش از گوگل کروم حر فه ای تر و سریعتر سراغ دارین به شخصه به صورت حرفه ای هشتاد درصد مرورگرها رو تست زدم ولی هیچکدوم مثل گوگل کروم نبودن ببینید در عمل کدوم بهترن بهد به اکسپولرر یازده امتیاز بدین؟؟؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,