Omni-Processor

بیل گیتس از هدایت و ریاست مایکروسافت کنار رفت تا بتواند بر روی جهانی بهتر تمرکز کند و تاثیرات خود را بر روی آن بگذارد. بنیاد بیل و ملیندا گیس که مدت ها با بیماری های مثل فلج اطفال ، مالاریا جنگید ، و به مردم و کودکان زیادی کمک کرد ، همچنان درحال تلاش برای بهبود زندگی مردم است.

فقدان امکانات بهداشتی در یک سوم شهرهای جهان سوم ، یکی از علل اصلی مرگ و بیماری هاست. 2.1 میلیارد نفر در سراسر زمین از سرویس های بهداشتی ای استفاده می کنند که به سیستم فاضلاب نامناسب و به درون رودخانه و سطوح آبی متصل می شود . و بدتر از این آمار ، حدود 2.5 میلیارد نفر در محیط باز دفع خود را انجام می دهند که نه تنها به باعث آسیب به محیط زیست می شود بلکه مشکلات سلامتی بسیاری را باعث می شود.

موسسه گیتس ، می گوید :

“ایجاد زیرساخت های بهداشت وخدمات عمومی برای فعالیت هرکسی در محیط زیست ، به چالشی جدی تبدیل شده است و توالت ها ، فاضلاب و سیستم های تصفیه فاضلاب مورد استفاده از کشورهای توسعه یافته نیاز به مقادیر زیادی زمین ، انرژی و آب دارد و این برای ساخت و ساز و نگهداری آن سرمایه ی هنگفتی می خواهد .”

بنیاد گیتس طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است ، که برای استفاده ی بهتر از فاضلاب نیاز به پروسه های فنی تری است تا بتواند سرویس های بهداشتی را متحول کند و فاضلاب را به ماده ای قابل استفاده تبدیل نماید.

بیل گیتس برای اینکه این تکنولوژی اتفاق بیفتد ، بودجه ی توسعه ی سیستم تصفیه فاضلاب که توسط اتحادیه بهداشت پایدار (SuSanA) برنامه ریزی شده بود را پرداخت نمود.

پردازنده ی جدید فاضلاب ، به نام Omni-Processor می تواند فاضلاب را به محصولاتی مانند انرژی ، موادمغذی خاک و آب آشامیدنی تبدیل کند. این دستگاه توسط Janicki Bioenergy طراحی و ساخته شده است.

این پروژه حدود 1.5 میلیون دلار هزینه داشته و فعلا در واشینگتن به سر می برد و احتمالا این پروژه در هند ، آفریقا و کشورهای درحال توسعه نیز آزمایش شود تا هزینه های کمتر و موثرتری را برای کشورها رقم بزند.

ویدیوی زیر نشانگر نحوه ی چگونگی تبدیل فاضلاب به مواد مفید است .

در این ویدیو بیل گیتس بزرگ را مشاهده خواهید کرد که لیوان آبی را می نوشد که 5 دقیقه قبل لجن فاضلاب (یعنی مدفوع بشر) بوده است.

دانلود ویدیو

بیل گیتس می گوید :

اگر بتوانید هزاران مورد از این چیزها که در خارج وجود دارد را دریافت و ضمانت کنید ، مردم را در راه سلامتی رشد خواهید داد. زندگی آن ها با کیفیت بسیار بالاتر انجام خواهد شد و زندگی های بسیاری را نجات می دهید. شما کارآفرینان همان کسانی هستید که این چیزها را بایستی حفظ کنید.

حالا اگر بیاییم و کمی به چند سال گذشته ی سینمای خانوادگی کشور خودمان نگاهی بیندازیم ، به فیلمی بر می خوریم به نام “ساخت ایران ” ! ساخت ایران داستان دانشمندی را روایت می کرد که ماده ای را اختراع کرده بود که باعث  تصفیه ی آب گل آلود و آلوده به آب آشامیدنی سالم می شد. اگرچه ایده ی محمد حسین لطیفی در نوع خود جالب بود و با این خبر ، بنده به یاد آن فیلم افتادم ، اما چه خوب می شد که این خط داستانی در زمین دانشمندان ایرانی هم اجرا شود.

 

آیا شما نیز برای آشامیدن آب تصفیه شده از فاضلاب ، تمایل دارید؟ آیا با اجرای چنین سیستمی در ایران ، موافق هستید؟

منبع : WinbetA

منبع : وینفون
  • پنجشنبه 18 دی 1393 10:31
  • 12 نظر
  • هادی اکبری زاده
  • اخبار
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
illustray
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

این مرد استوره زندگی منه / فقط دلم می خواد زنده باشم ازش بپرسم تو چجوری اینهمه پول داریو می تونی سخاوتمند باشی نه مثل بعضی ها که به قدرتی می رسن میشن تیر صافی به سمت خدا

illustray
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

خدایا به هر کی پول می دی ببین جنبش رو داره یا نه این اقای گیتس به معنای واقعی کلمه انسانه
فقط برام سواله چرا جابز رو به عنوان یک فرد انسانی الگو قرار می دن ایشون یک مدیر موفق بود نه یک الگوی انسان که شده بت برای همه

illustray
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

الان روشن فکرهای مایکروسافتی منظورم ( غر غرو های ) جان به کف میان می گن این کار انسانی نیست بزارید جوابشون رو قبل از سوالشون بدم بهتره که از بی ابی دنیا بمیرن یا مثل افریقا همدیگرو به رگبار ببندند کدومشون خوبه

AMIR1520
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

بیل گیتس کبیر ، این سه کلمه ای هست که کیبرد پیشنهاد میده !
در یه جمله ،بیل گیتس یه انسان کامل هست.
استیو جابز هم فرد باهوش و مبتکر و انسان خوبی بود ولی به نظرم یک چهارم بیل گیتس هم نبود . نمیتونم درک کنم چرا انقد مردم جابز رو بیخودی بزرگ کردن !!
افرادی مثل بیل گیتس، انجلینا جولی ، مایکل جکسون خدا بیامرز و … کم پیدا میشن.

AMIR1520
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

در مورد سوالی که اخر پرسیدین باید بگم،چرا که نه! حتما باید توی کشور ما اینجور سیستمو وجود داشته باشه، ما هرروز داریم با کمبود اب سر و کله میزنیم، کشورمون جزو کم اب ترین کشور هاس . تصفیه اب فاضلاب ها و تصفیه اب دریا تنها راه برای ما هست، همونجور که کشور های عربی خلیج فارس دارن اینکارارو میکنن ،ماهم باید توی این کار سرمایه گذاری کنیم.

nima
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

یه پیشنهاد
برای فروشگاه تون نماد اعتماد الکترونیک بگیرید البته ما به شما اعتماد داریم ولی خب همه ی فروشگاه های معتبر دارن شما هم بگیرید

ramtin shirzad
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

Dragon mania legends روی استور قرار گرفت

سینا
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

واقعاً مرد بزرگیه بیل گیتس، ایشالا خیر دنیا و آخرت رو ببینه…
سخاوتمند به این میگن، ماشاءالله…

dariush69
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

سلام لومیا کمرا اپدیت شده لطفا بگید چه چیزهایش اپدیت شده

shayann
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

من یکی اصلا تمایل به خورد آب تصفیه شده از این روش ندارم.(حد اقل تو ایران)بابا وزیر توتلوزیون میگه اب سالمه یه لیوان آب میریزم میبینم کدر هست(محله شریعتی ) حالا رنگ که هیچی بوشم باید تحمل کنم:)

    علی گلشن
    پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

    آره ایران که سیستمش کلا فرق داره با بقیه جا ها 🙂

moh$en
پاسخ دهید پنجشنبه 18 دی 1393

انسان بزرگیه واقعا،توی کشور ما واقعا استعدادهای فوق العاده ای داریم ولی افکار دولت مردامون خارج از دانش و صنعت و درآمد زاییه،جووناییو میشناسم تو همین کشور اختراعاتشون یا طرحاشون مثل معجزه میمونه ولی وقتی کوچکترین کمکی هم بهشون نمیشه مجبورن قیدشوبزنن یا برن یه کشور دیگه…
باید نشست و حسرت خورد فقط…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,