Applause-adds-Windows-Phone-apps

شركت مايكروسافت اخيرا گزارشي منتشر نموده كه در آن آمار فروش خود را در بخش ويندوزفون استور و ويندوز استور مورد بررسي قرار داده است. البته در اين گزارش بيشتر قسمت فروش استور ويندوزفون براي ما وينفوني ها حائز اهميت است. يكي از دلايل انتشار اينگونه گزارش ها اطلاع توسعه دهندگان از سليقه مخاطبان است تا آنها بتوانند برنامه هاي بهتري براي رضايت بيشتر كاربران توليد كنند.

در اين گزارش مايكروسافت ابتدا ميزان كل بيشترين دانلودها را بر اساس طبقه بندي انواع برنامه ها نشان داده است. همانطور كه مي بينيد بازيها با حدود 33 درصد از كل دانلود استور در رتبه اول قرار دارند. و بعد از آن نرم افزارهاي Tools and Productivity با حدود 20 درصد دومند و آهنگ ها و ويدئو ها سومين ميزان استقبال را دارا بودند.

image_63A8A9AF

اما بعد بايد ديد كه هر كدام از طبقه بندي ها تا چه اندازه شاهد پيشرفت و توسعه بوده اند. مهم است كه بدانيم ميزان رضايت كاربران از هر يك از انواع برنامه ها به چه ميزان است. باز هم بازيها حرف اول را مي زنند. نرم افزارهاي شبكه اجتماعي هم در رتبه دوم قرار دارند. و با اختلاف كمي اپليكيشن هاي مبتني بر عكس و عكاسي رتبه سوم را در اختيار دارند.

image_0E839E73

اما بيشترين دانلودها و استقبال ها براي مردم كدام كشورهاست؟ خب اين هم سوال بسيار مهمي براي برنامه نويسان و مسئولان فروش مايكروسافت است تا بدانند بايد بر روي كدام كشورها تمركز بيشتري داشته باشند. البته گاها ارائه اطلاعات غلط از سوي مشتريان اين آمار را دچار مشكل مي كند به طور مثال در چند ماه اخير بسياري از كاربران تنظيمات خود را بر روي ايالات متحده قرار دادند تا بتوانند لذت كار با كورتانا را تجربه كنند. همانطور كه معلوم است مثل سابق آمريكا رتبه اول را دارد و بعد از آن چين و هند رتبه هاي بعدي را دارند و تصوير نمودار در پايين گوياي همه چيز است.

image_14CD05B2

اما زبان مورد استفاده كاربران هم اهميت زيادي دارد. در زير نگاهي هم به نمودار مربوط به آمار اين مقوله بيندازيم. زبان انگليسي بيشترين زبان مورد استفاده كاربران است و اسپانيايي و فرانسوي هم در رده هاي بعدي هستند.

image_0EAADA79

اما آمار جالب ديگري كه در اين گزارش مي بينيد ميزان دانلود كاربران بر اساس حافظه رم آنهاست. گزارش مي گويد كه 66 درصد ميزان دانلودها متعلق به رم هاي پايين و عموما در تصرف 512 تايي هاست.

براي دريافت اطلاعات بيشتر بد نيست سري به وبلاگ شركت مايكروسافت بزنيد.

منبع : وینفون
196 پست
ميثم تراشيه
دوستدار فناوري و مقوله ويندوزفون هستم . اميدوارم در كنار هم تجربه لذت بخشي داشته باشيم ... ايميل : meysamtarashieh@winphone.ir
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  ahmad.az.rasht
  پاسخ دهید دوشنبه 5 خرداد 1393

  با سلام و تشکر از شما.در این آمارها ایران برسی نمیشه؟

  soroush wolf
  پاسخ دهید دوشنبه 5 خرداد 1393

  be nazare man in amar dar morede keshvaraye download konanade dorost nist chon kole iran too setting region ro united states gozashtan

   mohass
   پاسخ دهید سه شنبه 6 خرداد 1393

   کاملا با نظرت موافقم

   ميثم تراشيه
   پاسخ دهید سه شنبه 6 خرداد 1393

   البته بايد در نظر داشت كه آمار دقيقي از كاربراي ويندوزفون در ايران در دست نيست. اما به نظر نمي رسه كه اين تعداد در مقايسه با 14 كشور داخل نمودار بيشتر باشه. و اگر هم ايران مستقل بررسي مي شد شايد باز هم وارد نمودار نمي شد. كاربراي ايراني احتمالا فقط آمار كشورهاي ديگه رو تحت تاثير قرار دادن. و اين وسط انگار آمريكا نفع بيشتري برده 🙂

  essi
  پاسخ دهید دوشنبه 5 خرداد 1393

  برادر تو تقسیر جدول کشورها اشتباه کردی.اول هند،دوم امریکا ،سوم چین و … .

   mahdi
   پاسخ دهید دوشنبه 5 خرداد 1393

   نه اقای essi درسته اون 20درصد مالother هستش همون امریکا اوله

   ميثم تراشيه
   پاسخ دهید سه شنبه 6 خرداد 1393

   هند 9 درصده. اون 20 درصد براي ساير كشورهاست

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , ,