2541.Microsoft%20Redmond

غول نرم افزاری دنیا گزارشات مربوط به درآمدها و سود دهی های خود برای سه ماهه منتهی به سال 2015 انتشار کرد. براساس این گزارش مایکروسافت 5.6 میلیارد دلار سود خالص از درآمد 26 میلیارد دلاری خود به دست آورده، که افزایشی 8 را درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل نشان میدهد، و صد البته رقم واقعا قابل توجهی می باشد. البته در مورد سود خالص 10 درصد کاهش مشاهده میشود که به گفته خود مایکروسافت دلیل آن خرید بخش کسب و کار گوشی های نوکیا میباشد و در این میان حدود 243 میلیون دلار صرف یکپارچه سازی و بازسازی این قسمت ها شده است.

Surface

گجت های سرفیس و خانواده لومیا ها و بخش های ابری و سرور، دارای بیشترین سوددهی در این سه ماهه می باشند. مایکروسافت در تلاش است تا وابستگی خود به درآمد های حاصل از ویندوز را کاهش دهد و به نظر میرسد توانسته با درآمد در بخش های ابری و سرور، تعادل مالی ایجاد کرده و ضرر های ویندوز را جبران کند. این یک حرکت بسیار بزرگ است به ویژه اگر در نظر بگیریم که ویندوز 10 افزایش فروشی واقعا گسترده را در گوشی ها  و تبلت ها و PC ها در سال آینده ایجاد کند.

هم اکنون در سه ماهه دوم از شروع فروش سرفیس پرو 3 هستیم و شاهد درآمدی 1.1 میلیارد دلاری از فروش این گجت هستیم که افزایشی 24 درصدی نسبت به دوره زمانی سال پیش مشاهده می شود. اینکه دقیقا چه تعداد سرفیس به فروش رفته هنوز هم مشخص نیست، با این حال تعجب آور نیست که شاهد یک پرش دیگر در سود دهی از سرفیس هستیم. در سه ماهه اول مایکروسافت گزارشی مبنی بر افزایش 127 درصدی منتشر کرد که درآمدی 908 میلیون دلاری را نشان می داد و حالا  می بینیم که سرفیس هم افزایش درآمد داشته چرا که مایکروسافت پروژه هایی مانند سرفیس RT و سرفیس مینی را رها کرد و از ضرر دهی های این قسمت پرهیز کرد.

DSC00422-1024x679

XBOX

اما در قسمت اکس باکس، مایکروسافت با اینکه توانسته فاصله خود با پلی استیشن 4 را کمتر کند ولی باز هم عقب است. مایکروسافت اعلام کرده که در مجموع 6.6 میلیون دستگاه اکس باکس وان و اکس باکس 360 در سه ماهه منتهی به دسامبر فروخته که نشان دهنده یک کاهش در مقابل 7.4 میلیون فروش در سه ماهه مشابه سال قبل است و این در حالی است که این مقدار به صورت ترکیبی هم فروش اکس باکس وان و هم اکس باکس 360 را شامل می شود. البته مایکروسافت توانست در دوره های شلوغ تعطیلات با کاهش قیمت اکس باکس وان تنور فروش را داغ داغ کند و حالا پس از مدت کوتاهی مایکروسافت قیمت اکس باکس وان را برای همیشه به 349 دلار برای نسخه بدون کینکت کاهش داده است. با اینکه این کاهش قیمت ها توانسته به فروش اکس باکس وان کمک شایانی بکند ولی باز هم شاهد 20 درصد کاهش فروش نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل هستیم. مایکروسافت در مورد تعداد فروش باز هم حرفی به میان نیاورده است ولی در مقابل اعلام کرده که این کاهش فروش نشات گرفته از کاهش فروش اکس باکس 360 (نسل قبلی) است که امری طبیعی است.

رایانه های شخصی

به نظر میرسد بازار رایانه های شخصی هم بعد از دو سال کاهش سرانجام نشانه هایی از رشد را از خود نشان داده است که هیچ عدد و رقمی برای نشان دادن میزان رشد ارایه نشده است. در آمد حاصل از محصولات انحصاری مایکروسافت هم یک کاهش عظیم 13 درصدی را نشان می دهد که مایکروسافت دلیل آن را بازار نا به سامان PC و همینطور تخفیف های مربوط به دستگاه هایی که به دانش آموزان و آموزگاران فروخته شده می داند.

شاید بتوان دلیل دیگر این کاهش را تنش های مربوط به ویندوز 8 دانست، همانطور که میدانید مایکروسافت با ویندوز 8 عملا بخش اعظمی از کاربران خود را متعجب کرد چراکه این نسخه از ویندوز به بخش دسکتاپ بی توجه بوده و کاربران دسکتاپی ویندوز را به نوعی از مایکروسافت رنجیده خاطر کرد و این شد که درآمد ویندوز به شدت کاهش یافت ولی سیاست های مایکروسافت همراه با تغییر مدیریت آن تغییر یافته و می توان پیش بینی کرد که ویندوز 10 با تعامل عالی خود بین کاربران انواع گجت ها اعم از دسکتاپ، لپتاب، تبلت و گوشی ها دوباره محبوب همگان گشته و این کاهش فروش و ضررها را به صورت چندین برابری جبران کند. همه می دانیم که سیاست های مایکروسافت در رابطه با ویندوز 10 باعث خواهد شد تا این نسخه از ویندوز درست مانند ویندوز XP و ویندوز 7 انقلابی و به شدت محبوب گردد چراکه مایکروسافت با معرفی ایده ها و برنامه هایی مانند Continuum بهترین تعامل ممکن را بین کاربر و سیستم عامل خود تضمین کرده و حالا می دانیم ویندوز 10 قادر خواهد بود تا هوشمندانه خود را برای کاربران دسکتاپی و ماوس و کیبورد یا لپتاب های هیبریدی و تبلت های لمسی و دستگاه های تبدیل شونده بهینه کند و بهترین تجربه را برای کاربر به ارمغان بیاورد و این همان چیزی است که ویندوز 10 را محبوب همه کرده و مایکروسافت را دوباره بر سر زبان ها خواهد انداخت.

ویندوز فون

حال مایکروسافت به روشنی و صراحت سرویس های خود را برای پلتفرم های اندروید و iOS عرضه می کند. با این حال هنوز هم ویندوز فون در حال رشد است و راه خود را ادامه می دهد. مایکروسافت توانسته حدود 10.5 میلیون لومیا را در سه ماهه آخر 2014 به فروش برساند و این نسبت به فروش 8.2 میلیونی بازه مشابه سال قبل یک افزایش 28 درصدی به حساب می آید، شاید این مقدار چندان هیجان انگیز نباشد ولی باید این را هم در نظر بگیریم که دیگر کمپانی ها در خواب به سر نمی برند. ما در حالی شاهد این افزایش هستیم که اپل آیفون ها و سیستم عامل جدید خود را وارد بازار کرد و یا سامسونگ که با سری پر فروش و محبوب نوت و S خود وارد بازار شد و در کنار آن گوگل هم از سیستم عامل جدید خود که تغییرات گسترده ای داشت رونمایی کرد؛ و این موضوع نشان از افزایش محبوبیت ویندوز فون دارد که روز به روز در حال افزایش بوده و خواهد بود و مسلما در ویندوز 10 به اوج خود خواهد رسید. مایکروسافت هنوز تمرکز خود را معطوف دستگاه های پایین رده می کند و فعلا خبری از یک پرچمدار نیست و به نظر این سیاست خوبی است، مخصوصا اگر از این دیدگاه بنگریم که اگر پرچم دار مایکروسافت هنگامی که ویندوز 10 گوشی رسما معرفی شود، ساخته و وارد بازار شود تاثیری بسیار بیشتر از این روز ها خواهد داشت و شاید باعث اختلاف فروشی چند میلیونی شود، بنابراین اینکه مایکروسافت هنوز سراغ پرچم دارها نمی رود سیاست خوبی است و اگر زمان بندی مناسبی برای تولید یک پرچم دار جدید صورت بگیرد تاثیر مثبت آن چند برابر خواهد بود. البته از قلم نیافتد که ویندوز فون در این میان کاهش درآمدی 61 درصدی داشته که دلیل آن هم از منظر مایکروسافت پایان گرفتن قرارداد تجاری نوکیا در همین سه ماهه بوده است.

microsoft_crm_wallpaper_02

فضای ابری

البته همانطور که انتظار داشتیم بخش های سرور و ابری مایکروسافت قویا گسترش یافته اند، حدود 9 درصد افزایش برای بخش سرور و افزایشی سرسام آور به میزان 116 در قسمت ابری بر این گفته صحه می گذارند که باید بابت آن ممنون آفیس 365، پلتفرم Azure (پلتفرم رایانش ابری مایکروسافت) و Dynamics CRM (بسته نرم افزاری مدیریت ارتباط مشتری) باشیم.

آفیس

در حوزه آفیس در حال حاضر حدود 9.2 میلیون نفر به صورت مشترک عضو آفیس خانگی و آفیس شخصی هستند که نسبت به سال گذشته حدود 3.5 میلیون افزایش داشته است ولی درآمد این حوزه حدود 25 درصد کاهش یافته است که عامل آن کاهش فروش بازار پی سی در ژاپن و تغییر حالت کاربران به نسخه آنلاین آفیس است، در حالی که مایکروسافت آفیس را لازمه مهم PC ها میداند.


Lumia_530_review_hero_green

در ادامه مروری بر بازار فروش انواع لومیا ها خواهیم داشت

AdDuplex صبح دیروز آخرین آمار خود در مورد ویندوز فون را منتشر کرد. لازم است بدانید این گزارش توسط حدود 5000 نرم افزار تحت شبکه جمع اوری شده نه توسط کاربران، بنابراین میتوان دقیق ترین گزارش در مورد آمار ویندوز فون و لومیا ها را بعد از مایکروسافت که اشاره ای به تعداد نداشته به همین AdDuplex نسبت داد.

باز هم مثل همیشه و هربار دستگاه های پایین رده و ارزان قیمت بیشترین تعداد فروش را به خود اختصاص داده اند. در این میان لومیا 530 و 630 بیشترین میزان فروش را در سطح جهانی داشته اند و لومیا 535 هم در حال شتاب گیری در هندوستان است.

lumia_530_lumia_520_back

ویندوز فون در مقیاس جهانی:

چیزی که در مورد ویندوز فون بسیار جالب است این است که همیشه بیش ترین آمار فروش مربوط به دستگاه های ضعیف و کم قیمت است و هیچ وقت اثری از دستگاه های پرچم دار دیده نمی شود. مثلا لومیا 930 حدود یک سال پیش معرفی شده در حالی که در آمار می بینیم اصلا اسمی از آن آورده نشده زیرا فروش آن به قدری کم بوده که در قسمت “Other” جای گرفته و کنار لومیا 1520 جا خوش کرده است. به هرحال لومیا 920 و 925 شاهد 9 درصد افزایش فروش در سطح جهان بوده اند در حالی که لومیا 930 و 830 و 1520 بدون کوچکترین سهمی در نمودارها نمایش هم داده نشده اند.

یافته های AdDuplex برای ژانویه 2015:

لومیا 630 پرفروش ترین گوشی ویندوز فونی در آلمان است.

لومیا 535 با 9.1 درصد سهم بعد از لومیا 520 محبوبترین لومیا است.

سیستم عامل 62.6 درصد از کاربران، نسخه 8.1 است که افزایشی 4.7 درصدی داشته است.

در مجموع 89 درصد دنیای ویندوز فون را نسخه 8 یا بالاتر تشکیل داده است.

لومیا 635 در سطح جهانی از جایگاه نهم به ششم صعود کرده است.

لومیا 530 از جایگاه دهم به پنجم جهانی صعود کرده است.

AdDuplex-jan-2015-phones-global

لومیا ها 96 درصد گوشی های ویندوز فونی جهان را تشکیل داده اند.

گوشی های نوکیا که دیگر متعلق به مایکروسافت هستند حدود 95.6 درصد از دنیای ویندوز فون را تشکیل داده اند. در این میان HTC با سهمی 2.56 درصدی و سامسونگ با 0.99 درصد و هوآوی 0.56 درصد فضای باقی مانده را پر کرده اند! برنده مطلق در مقایسه با دیگر کمپانی های لومیا ها هستند ولی هنوز هم نمی دانیم که چرا یک اپراتور مانند ورایزون اقدام به فروش گوشی سامسونگ ATIV SE می کند و از آن اینگونه یاد میکند “یک گوشی فوق العاده” در حالی که لومیا ها به نوعی معنا بخش ویندوز فون هستند!

AdDuplex-jan-2015-US


Lumia_535_hero_green

لومیا 535، خط شکن هندوستان!

لومیا 535 دومین گوشی محبوب هندی ها است. لومیا 535 توانسته با 9.1 درصد جایگاه دوم را بعد از لومیا 520 به خود اختصاص دهد و این درحالی است که لومیا 520 حدود دو سال پیش و لومیا 535 فقط چند ماه پیش عرضه شده اند. البته لومیا 520 هنوز هم با 26.8 درصد به رهبری قاطعانه خود ادامه می دهد.

AdDuplex-jan-2015-india

بنظر لومیا 535 برای تسخیر بازار هندوستان واجد شرایط است و طبق گزارشات اخیر محموله ای 500 هزار تایی از این محصول روانه هندوستان شده است.

اگر چه این بدین معنی نیز است که این رشد می تواند در خارج از هندوستان نیز ادامه داشته باشد و این گوشی قطعا هواداران زیادی در بسیاری از کشور های دنیا از جمله ایران دارد. چراکه یک گوشی به صرفه متناسب با سخت افزار بسیار خوب آن است.

McLaren_2

احساس نیاز به یک پرچمدار

آمار و گزارشات مایکروسافت که در ابتدا ذکر شد و همینطور اخبار و اطلاعیه های قبلی نشان می دهند که به این زودی ها پرچمداری در کار نخواهد بود، و تنها خبر خوشحال کننده رشد 1.3 میلیونی کاربران ویندوز فونی در حوزه دستگاه های پایین رده است که خبر بدی هم نیست.

به هرحال به نظر میرسد مشکل مایکروسافت در حوزه پرچم دار جدی است چراکه همانطور که گفته شد لومیا 1520 و 930 و 830 هیچ رتبه ای از آمارها را به خود اختصاص نداده اند ولی وقتی لومیا 820 را در نظر می گیریم می بینیم که این گوشی واقعا تبدیل به نماد ویندوز فون شده و اینجاست که مایکروسافت باید به فکر پرجمداری این چنین ماندگار باشد.

البته همچون که در آمار خود مایکروسافت به نقل از The Verge نیز اشاره کردیم، به نظر می رسد مایکروسافت معرفی پرچمدار خود را عرضه ی ویندوز 10 موکول کرده تا شاهد تاثیر بیش تر این گوشی بر بازار و کاربران باشیم.

AdDuplex-jan-2015-others

جمع بندی

اگرچه ویندوز فون تابه حال رشدی بیش تر از 4 یا 5 درصد نداشته ولی می توان گفت که پیشرفت ها تازه شروع شده و امیدها جانی دیگر گرفته اند و ما هم به عنوان کاربران ویندوز فونی و ویندوزی، در آستانه ورود به فصلی جدید در دنیای کاشی ها هستیم، بله ویندوز 10 موبایل در راه است که حالا همه می دانیم دامنه تغییرات به چه گستردگی هستند.

آنچه پیش روی ما ویندوز فونی هاست، آینده ای روشن و پیشرفت هایی غیر قابل انکار است که هرچه جلوتر می رویم ابعادی جدید از گستردگی آن برایمان روشن می شود. جالب تر این است که ادامه تغییرات به دست ما کاربران رقم خواهد خورد. بازخورد ها و درخواست های ما هستند که گوشه به گوشه ی ویندوز فون را بهتر و بهتر خواهند کرد بنابراین باید آماده شویم که راه دراز است! باید مهیا و آماده شویم تا تاثیری هرچند کوچک ولی مفید در آینده این دنیای مربعی خوش رنگ و لعاب داشته باشیم!

شما در خصوص آمار و عملکرد مایکروسافت چه نظری دارید؟

منابع: Windows Central  ، The Verge

منبع : وینفون
 • چهارشنبه 8 بهمن 1393 04:26
 • 26 نظر
 • رضا رجب زاده
 • اخبار
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
rob lucci
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

۸درصدی سطر سوم

  moji
  پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

  625 چقدر رتبش خوبه، فقط نمیدونم چرا تو ایران من دست کسی ندیدم!
  از انتخابم در سطح جهانی خوشحال شدم :))

ابوالفضل
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

سلام اگر میشه در مورد microsoft surface pro 3 بشتر توزیح بدین چون من جای اطمینان داری رو نمیشناسم گه تحقیق کنم

  طه فلاح
  پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

  سلام هر سوالی در زمینه سرفیس داشتید من در خدمتم، چون به واقع توضیحش طولانی میشه از حوصله من و اینجا خارجه.

  Cortana
  پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

  به این آدرس برید توضیحات کاملش درباره دستگاه هست
  Mysurface.ir
  اگه نظرات و مزایای بیشتری از کابرانی که خرید نمودن وتوضیحی درباره اش دادن به این وب برید
  http://www.digikala.com/
  بعد برید قسمت محصولات مایکروسافت نظر تمامی کابران هر بخشی از دستگاه هست

  ابوالفضل:
  سلام اگر میشه در مورد microsoft surface pro 3 بشتر توزیح بدین چون من جای اطمینان داری رو نمیشناسم گه تحقیق کنم

rob lucci
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

متن زیاده همش رو نخوندم
خودتون همه متن رو بخونید و اصلاحش کنید در صورتی که نیاز داشت
ساعت دانلود تموم شد من لالا

mohammad
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

به امیدپیشرفت روزافزون.

حمید
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

غلط املایی داره دوباره بخون اینا که یادمه یه این و نوشتین اسن . یه نیفتد نوشتین نیافتد
دیگه حضور ذهن ندارم

  rob lucci
  پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

  انسان جایز الخطاست عزیز
  نویسندگان هم انسان اند
  مطلاب مربوط به ساعت چهار صبح هست پس غلط املایی تو این متن طویلی باعث تعجب نمیشه

rob lucci
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

نویسنگان عزیز
اگر مطلب رو کپی پیست میکنید که هیچی
ولی اگه خودتون مینویسید لطفاً کوتاه مفید و مختصر باشه
از کلمات ساده و جملات کوتاه و…
استفاده شود حتماً
مینتونستید با نمودار جدول یا عکس ساده مطلب رو ملموستر کنید
(برای مثال:قابل لمستر باید مینوشتم)
تشکر که به نظرات توجه وعمل میکنید

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

  عزیز دیگه از شما که کاربر همیشگی ما هستید این انتظار رو نداریم که بگید کپی پیست می کنیم!
  آقای رجب زاده از سر شب تا صبح زود در حال ترجمه ی سنگین دو مقاله ی بسیار حجیم که در 2 سایت مختلف منتشر شدند بودند و ما تنها سایتی بودیم که این خبر رو به کامل ترین و جامع ترین شکل ممکن ارائه دادیم. به هر حال اعداد و ارقام و آمار همیشه طولانی بودند و کاریش هم نمیشه کرد، اما نمودار های گرافیکی رو شاید بعدا استفاده کردیم.

   rob lucci
   پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

   منظورم از سطر دوم اینکه کپی میکنید
   اینکه اگه حرف فردی رو نقل میکنید نمیشه گاهی نمیشه خلاصش کرد وهیچی

   کپی حالتهای مختلف داره
   اگه تعدادصفحهها بیشتر۵صفحه شه چکیده۵سطری لازمه

   خوم منم۵نیم صبح سرم البالو گیلاس میچینه!

   (ذوق من درحالی که بهم گفتن کاربر همیشگی‎:-).. )

   سومیا
   پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

   علی گلشن:
   عزیز دیگه از شما که کاربر همیشگی ما هستید این انتظار رو نداریم که بگید کپی پیست می کنیم!
   آقای رجب زاده از سر شاب تا صبح زود در حال ترجمه ی سنگین دو مقاله ی بسیار حجیم که در ۲ سایت مختلف منتشر شدند بودند و ما تنها سایتی بودیم که این خبر رو به کامل ترین و جامع ترین شکل ممکن ارائه دادیم. به هر حال اعداد و ارقام و آمار همیشه طولانی بودند و کاریش هم نمیشه کرد، اما نمودار های گرافیکی رو شاید بعدا استفاده کردیم.

   سلام علی اقای گل
   داداش شما خیلی ناراحت نشو.بالاخره هستند ادمایی که از اینکه بقیه بهشون احترام میزارندو واسه بالا بردن اطلاعاتو سطح زندگیشون از وقتو زندگیه خودشون میزنند هیچوقت راضی نمیشندو همیشه طلبکارند.شما با قدرت ادامه بده.مطمئن باش یه سریم هستند که همیشه قدردان زحماتی هستند که بقیه واسه اونا میکشند.
   دست گلتون درد نکنه.انشالله همیشه موفق باشید
   اوناییم که میگند کپی پیست میشه یه راه بیشتر ندارند.میتونند اصلا نیاند تو این سایت.برند تو همون سایتی که به قول خودشون اینجا از اونا کپی کردند.انگار اونجا سایت بروز تری هست.نیازی نیست خون خودشونو کثیف کنند.امثال من که فقط تو این سایت میاند خیلی واسشون فرقی نمیکنه این مطلب کپی شده یا ماله بچه های خود سایت.
   به نظرم این جور ادما یه جوری دارند از اون سایتایی که اسم میبرند ساپورت میشند که میاند اینجا از اون سایتا حمایت میکنندو سنگ اونارو به سینه میزنند.
   انشالله زودتر به اون چیزی که شایستگیشو داریم برسیم هممون.
   از همه بچه های سایت مخصوصا نویسنده های گل تشکر میکنم

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

  البته شما درست میفرمایید که مطلب باید کوتاه و مفید باشه
  ولی نوع مطلب هم تاثیر گذاره مثلا همین گزارش مال که خود مایکروسافت منتشرش کرده رو چطوری باید خلاصه مثلا باید از بخش سرفیس یا اکس باکس چشم پوشی کنیم و چیزی ننویسیم تا مطلبمون خلاصه بشه خب نمیشه که
  نکته بعدی اینه که چون خبر یک روز دیرتر اماده شد ما هم تصمیم گرفتیم تون رو با یک خبر دیگه ترکیب کنیم تا علاوه بر کامل و جامع شدن ارزش اینرو داشته باشه کاربر حداقل یه نگاهی به تصاویر و تیترها و نمودارها داشته باشه. در واقع اگر به منابع این مطلب سری بزنید خودتون متوجه قضیه میشید
  بهرحال کاربر محور بودن یک اصل هستش که هر نویسنده و وبسایتی باید رعایتش کنه و باور کنید تمام نظرات شما عزیزان برای ما قابل احترام بوده و ما خوشحالیم که فضایی بوجود امده تا کاربران و نویسندگان به راحتی با هم در ارتباط هستند

  rob lucci:
  نویسنگان عزیز
  اگر مطلب رو کپی پیست میکنید که هیچی
  ولی اگه خودتون مینویسید لطفاً کوتاه مفید و مختصر باشه
  از کلمات ساده و جملات کوتاه و…
  استفاده شود حتماً
  مینتونستید با نمودار جدول یا عکس ساده مطلب رو ملموستر کنید
  (برای مثال:قابل لمستر باید مینوشتم)
  تشکر که به نظرات توجه وعمل میکنید

rob lucci
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

اونای که میگن مطب باید کوتاه مفید مختصر باشه
این زیر لایک کنند

rob lucci
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

تعداد کمه که بالا رو لایک کنید ببینیم چندتاهستیم
شاید نویسندگان چون تعدادمون زیاده به حرفمون گوش داد
از حالا به بعد مطالب کوتاه داد

  salar
  پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

  بلاخره معلوم نشد شما ازمتن خوشت اومده یا بدت
  اتفاقا هیچکدوم از سایت های اطلاع رسانی خبرو اینجوری کامل ارائه نکردن و وارد جزئیات نشدن شما ببخش که بدموقعی از خوابت پست شده حوصلت نکشیده بخونیش
  واقعا دس مریزاد به همه نویسندگان عزیز سایت…

  rob lucci:
  تعداد کمه که بالا رو لایک کنید ببینیم چندتاهستیم
  شاید نویسندگان چون تعدادمون زیاده به حرفمون گوش داد
  از حالا به بعد مطالب کوتاه داد

مهدی
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

خسته نباشی آقا رضا..خیلی مفید بود..ممنون..والا آینده ای که من پیش بینی میکنم اینه که ویندوز ده بیشتراز اونی که تصورش رو کنیم پیشرفت میکنه..

Farzad – M
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

عالی بود !ممنون

حسین دیانتی
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

خب مایکروسافت برای افزایش بازده و درامد نیاز به زمان داره،خرید نوکیا تصمیم دشوار،لازم و پر هزینه ای بود،تعدیل نیرو هم ببینید به صورت باز خرید انجام شد نه اینکه یهو بگن برید به سلامت(اگر اشتباه میکنم تصحییح بفرمایید)اینم خودش یعنی هزینه،تازه ما نمیدونیم چقدر هزینه واسه کلنجار رفتن با دولت و مالیات بوده،پس تغییرات نادلا رایگان نبوده،ویندوز ده اگر موفق بشه که احتمالش زیادهمیشه ازش به عنوان پایان دوران نقاهت مایکروسافت و سر پا ایستادنش در نظر گرفت،چون ببینید اپل درامدی بالغ بر ۷۰ میلیارد داشته که خیلی بیشتره،مایکروسافت برای رسیدن به درامد اپل نیاز به سرمایه گذاری کلان(که تا الان خوب بوده)و زمان داره.امیدوارم توسعه دهنده ها از ویندوز ۱۰ استقبال کنند.همین کاریم که مایکروسافت کرده اصلا آسون نبوده

rob lucci
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

اگه چکیده هم نباشه پس بجاش
جای مهم رو بارنگ ابی یاسبز مشخص کنید
که ما فقط قسمت مهم رو بخونیم

مطالب طولانی ونقد طولانی لازم هست بخصوص جاهی که مقایسه یا معرفی چیز مهمی باشه

اما مطالب مثله این که میشه کوچکش هم گذاشت که ما نشون اندرویدها و…
بدیم و خودمون رو معرفی کنم(اونا مطلاب طولانی رو نمیخونند،بهترهست از منابع غیر وابسته به ماکرو استفاده کنید که اوناهم بیشتر باور کنند مثلا از سایتهای اندروید رو طرفداری میکننداین بگه خیلی خیلی مهمه و حال دیگه ای میده)

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

  تیتر هر بخش با رنگ قرمز و درشت انتخاب شده تا هر بخشی رو که مایل هستید بخونید.

بردیا
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

دیگه غیر از ماکروسافت سراغ گوشی های دیگه نمیرم.

Sina
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

مایکروسافت افزایش فروشش رو مدیون نوکیاس چون نوکیا بود که به ویندوزفون معنی بخشید نوکیا خیلی حیف شد

مجتبی
پاسخ دهید چهارشنبه 8 بهمن 1393

مایکروسافت شیررررررررررررررررررررررررررررهههههههههههههههههههههههههههه 🙂
بیکران سپاس بابت خبر کامل و جامعتون
ب حرف های کاربر نماها هم گوش ندید 🙂
همین طور جامع و کامل بنویسید، با سپاس

ms321
پاسخ دهید پنجشنبه 9 بهمن 1393

خوبه امید بخشهههههههههههه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,