با سلام با درس دوم آموزش وبندوزفون از صفر تا صد در خدمت شما هستيم. اگر با ما همراه بوده اید حتما در جریان هستید که ما بخش جدیدی را در سایت ایجاد کرده ایم با عنوان آموزش سیستم عامل ویندوز فون از صفر تا صد ! این آموزش ها متعلق به کسانی است که به تازگی با این سیستم عامل آشنا شده اند و با این دنیای جدید نا آشنا هستند بنابراین سعی کرده ایم در مبتدی ترین حالت ممکن آموزش ها را پیش ببریم تا این افراد نیز تسلط خوبی نسبت به این سیستم عامل پیدا کنند.

مقدمه :

ما در درس قبل یک گوشی ویندوز فونی را برای اولین بار روشن کردیم و تنظیمات اولیه مورد نیاز را انجام دادیم و برای اولین بار محیط ویندوز فون را مشاهده کردیم. در این درس ما قصد آموزش مبحث جديدي را به شما نداريم بلکه مي خواهيم تا شما دوستان عزيز را با سیستم عامل ويندوزفون آشنا کنيم. در اين درس شما را با ساختار ويندوزفون همچنين نقاط ضعف و قوت اين سيستم عامل آشنا خواهيم کرد. دوستاني که قصد خريد يک گوشي ويندوزفوني را دارند و يا به تازگي اقدام به خريد گوشي ويندوزفوني کرده اند و مي خواهند بيشتر و دقيق تر با اين سيستم عامل آشنا شوند مي توانند از اين مقاله استفاده کنند. در این مقاله سعی کرده ایم به شما بگوییم که اگر ویندوز فون را انتخاب کرده اید چه امکاناتی نسبت به دیگر سیستم عامل ها دریافت کرده اید و چه تفاوت هایی را مشاهده خواهید کرد. از دروس بعدی مباحث آموزشی ادامه خواهد یافت و کم کم با امکانات و قابلیت های ریز و درشت ویندوز فون آشنا می شویم.

sas

امنيت، سرعت عمل بالا در اجراي برنامه ها، روان بودن هنگام کار، امکانات بسيار، طراحي زيبا و منحصر به فرد و … همگي بخشي از قابليت هايي است که با استفاده از ويندوزفون بدست مي آوريد و حتي بعد از عرضه ويندوزفون 8.1 اين قابليت ها و امکانات دو چندان نيز شده اند و ويندوزفون ديگر خود را ميان يکي از مدعيان بهترين سيستم عامل هاي موجود قرار داده است. در اين مطلب ما علاوه بر آشنا شدن با چهار چوب کلي ويندوزفون، بخش هاي از سيستم عامل که بيشتر مورد توجه کاربران هستند را بيان کرده و آن ها را در مورد ويندوزفون بررسي خواهيم کرد و به بررسي نقاط ضعف و قوت ويندوزفون در اين بخش ها نسبت به رقبا و ديگر سيستم عامل هاي موجود در بازار مي پردازيم.

توجه: قبل از شروع اين مطلب ذکر اين نکته لازم است که، ما در اين مطلب قصد مقايسه سيستم عمل ها با يکديگر را نداريم و به دنبال اينکه کدام سيستم عامل از ديگر سيستم عامل ها برتر است نیستیم، اگر هم در بعضي از مواقع اشاره ايي به ديگر سيستم عامل ها شده و يا مقايسه ايي صورت گرفته است فقط و فقط براي درک بهتر مطلب توسط شما خوانندگان گرامي و کمک به انتخاب بهتر براي دوستاني که قصد انتخاب و خريد يکي از سيستم هاي موجود در بازار را دارند مي باشد. مطلبي که بارز اين است که هر کاربر با توجه به سليقه و کاربرد خود يکي از اين سيستم عامل ها رو براي خود برتر مي داند. باز هم تکرار مي کنيم که قصد ما در اين مطلب فقط و فقط معرفي سيستم عامل ويندوزفون مي باشد.

عملکرد فني:

مهم ترين موضوع براي هرکاربر عملکرد بهينه دستگاه خود است ولي شايد شرح اين بخش نيازمند بحث هاي بسيار تخصصي  است که براي شما کاربران عزيز کمي خسته کننده و پيچيده باشد بنابر اين ما تلاش مي کنيم که تا حد امکان اين مبحث را با زبان ساده و قابل درک براي همه گان بيان کنيم. پس قبل از بررسي ويندوزفون در اين بخش بيايد کمي در مورد چگونگي عملکرد سيستم عامل ها به شما توضيحاتي بدهيم:
درست است که عملکرد قني دستگاه به سخت افزار آن وابستگي زيادي دارد اما فراموش نکنيم که مديريت اين سخت افزار به عهده سيستم عامل آن دستگاه مي باشد. بطور کلي و به زبان ساده اصلي ترين وظيفه هر سيستم عامل مديريت برنامه ها و چگونگي و ترتيب اجراي آن ها توسط رم دستگاه مي باشد به اين گونه که شما پس از درخواست انجام يک عمليات توسط  دستگاه خود این عملیات وارد رم دستگاه شما می شود و در آنجا سیستم عامل توسط الگورتم های که برنامه نویسی شده تصمیم می گیرد که این دستورات و برنامه ها به چه ترتیب و چگونه به واحد پردازش(CPU) ارسال شوند و اجرا شوند. هرچه این الگوریتم ها بهینه تر باشد سرعت اجرای برنامه ها بیشتر می شود و از لگ ها و هنگ کردن دستگاه شما بهتر جلو گیری می کند.

ویندوزفون در این امر اگر نگوییم بهترین  یکی از بهترین ها می باشد و با مدیریت عالی رم خود تمام برنامه ها و دستورات شما را به راحتی و روانی اجرا می کند و بر خلاف دستگاه های اندرویدی که برای جبران این نقص در سیستم عامل اندروید مجبور به استفاده از رم های بالا  مانند رم های 2 و 3 گیگابایت می باشند که موجب  افزایش هزینه  آن دستگاه می شود و با زهم هنوز شاهد لگ ها و هنگ کردن در این سیستم عامل می باشیم در دستگاه های ویندوز  شما حتی با رم های پایین شاهد عملکرد مناسب و روان این دستگاه ها می باشید. شاید تنها رقیب این سیستم عامل را بتوان سیستم عامل IOS شرکت اپل دانست که با توجه به هم خوانی کامل نرم افزار با سخت افزار دستگاه های داری IOS شاهد سرعت بالا و روانی خوبی در این دستگاه ها هستیم اما از طرفی شما در انتخاب دستگاه های دارای IOS حق انتخاب زیادی برای سخت افزار خود ندارید و همچنین برای خریداری دستگاه های مبتنی بر IOS  باید هزینه بسیاری پرداخت کنید، در این جا است که یکی دیگر از خوبی های ویندوز فون را شاهد هستیم، شما می توانید ویندوزفون را در دستگاه های متفاوت با تنوع سخت افزاری مختلف و در همه رده های قیمیتی از پایین رده تا بالا رده پیدا کنید و این مورد باعت می شود که حق انتخاب های زیادی داشته باشید. و با توجه به عملکرد فنی مناسب  ویندوزفون، روانی و سرعت بالا را در همه آن ها شاهد باشید حتی گوشی های پایین رده با سخت افزار کم قدرت.

windows-phone-8-1-7455-001رابط کاربري:

اولين قسمتي که مورد توجه هر کاربر قرار مي گيرد رابط کاربري آن سيستم عامل است. مايکروسافت سيستم عامل ويندوزفون را با طراحي ساده ارئه داده است و تا حد امکان سعي کرده است که سادگي را در طراحي اين سيستم عمل دستور کار خود قرار داده باشد البته کاملا بي لطفي است که اگر بگوييم که در اين سيستم عامل فقط سادگي ملاک کار قرار گفته است و اصلا به زيبايي توجه ايي نشده است زيرا با يکي از متفاوت ترين و زيبا ترين سيستم عامل هاي طراحي شده روبرو هستيم، اگر از آن دسته افرادي مي باشد که داراي سليقه خاصي هستيد و به دنبال طراحي هاي خاص و متفاوت هستيد طراحي ويندوزفون با آن کاشي هاي دوست داشتني خود کاملا شما را راضي مي کند.  سادگي در طراحي و نبود موارد اضافه در رابط کاربري خود در کنار مديريت حافظه رم فوقالعاده ويندوزفون رواني و سرعت بالايي را در هنگام کار با اين سيستم عامل براي شما فراهم کرده است که بي شک از آن لذت خواهيد برد. اغراق نيست اگر بگوييم که پس از عرضه ويندوزفون ديگر شرکت ها نيز مانند اپل و گوگل از اين سادگي الهام گرفته و آن را در سيستم عامل هاي خود پيداه سازي کرده اند که نمونه آن را مي توانيم در طرحي IOS  7  شرکت اپل که به کلي طراحي اين سيستم عامل را مورد تغير قرار داد و Android L  شرکت گوگل که مشاهده کرد. در ادامه شما را بیشتر با بخش های اصلی رابط کاربری ویندوزفون آشنا می کنیم.

صفحه اصلی: ابتکار مايکروسافت در اين قسمت استفاده از کاشي هاي زنده در صفحه استارت اين پلتفورم بود است، کاشي هايي که به گونه ايي نماد اين سيستم عامل شده اند، شما مي توانيد برنامه ها و بخش هاي مورد علاقه و پر کاربرد خود را به صفحه استارت اضافه کنيد تا به راحتي به آن ها دسترسي داشته باشيد، به عنوان مثال حتي مي توانيد مخاطب هاي خود را به صفحه استارت اضافه کنيد. همچنين با توجه به سليقه و نياز خود ترتيب چيدن، سايز و رنگ اين کاشي ها را تنظيم کنيد و حتي بعد از عرضه ويندوزفون 8.1 شما مي توانيد تصاوير مورد علاقه خود در پشت صفحه اين کاشي ها قرار دهيد، اما اين تمام قابليت هايي نيست که اين کاشي ها به شما عرضه مي کنند بلکه اطلاعات و پيام هاي مربوط به برنامه را به شما نمايش مي دهند و حتي در آخرين آپديت اين سيستم عامل (Denim) که قرار است به زودي ارائه شود شما مي توانيد اين کاشي ها رو پوشه بندي کنيد. این کاشی ها به اصطلاح “زنده” هستند به این معنی که ظاهر کاشی تغییر می کنند. مثلا اگر یک میسج برای شما آمد کاشی مربوط به مسیج تغییر می کند تا به شما اعلام کند که یک پیامک خوانده نشده دارید. یا اگر یک کاشی گالری قرار دهید به صورت اسلاید شو عکس های درون گالری را به شما نشان می دهند.

xkcjs

نوار اعلانات: در طراحي اين سيستم عامل (ويندوزفون 8.1 به بعد) مانند ديگر سيستم عمل ها شاهد نوار اعلانات که به نام اکشن سنتر در ویندوزفون شناخته می شود مي باشيم. در اين قسمت شما مي توانيد نوتيفيکيشن ها و پيام هاي خود را مشاهده کنيد همچنين ميتوانيد تنظيماتي مانند روشن/خاموش کردن واي فاي، بلوتوث و غيره را به اين قسمت اضافه کنيد تا به راحتي و به سرعت اين نتظيمات را اعمال کنيد.

اکشن سنتر

منو: وقتی بر روی صفحه اصلی ویندوزفون (Home screen) انگشت خود را از راست به چپ بکشید به منوی ویندوزفون وارد می شوید که یک منوی بسیار ساده و سبک است که برنامه های موجود در گوشی شما به صورت یک لیست و در زیر هم نمایش داده می شوند.شما مي توانيد در صفحه منو که مانند ديگر بخش هاي اين سيستم عمل به سادگي طراحي شده به راحتي به جستجو  اپليکيشن و بخش مورد نظر خود به پردازيد و به آن مراجع کنيد

منو

صفحه قفل: صفحه قفل یا همان Lock Screen این گوشی که در تصویر زیر می بنید می توانید برای آن یک تصویر پس زمینه تعریف کنید. بر روی این صفحه می توان تماس های از دست رفته، پیام ها و ایمیل های خوانده نشده، وضعیت باتری و … را مشاهده نمود. همچنین اگر در حال پخش موزیک باشید کنترل های آن بر روی صفحه قفل قرار می گیرد. شما می توانید یک رمز عبور نیز برای باز کردن قفل گوشی قرار دهید.

صفحه قفل

در کل رابط کاربري ويندوزفون را مي توان يکي از بهترين ها در ميان سيستم عامل هاي موجود در بازار دانست و حتي اگر نتوانيم بگويم که ويندوزفون بهترين رابط کاربري را داراست، در اين بخش چيزي  از ديگر سيستم عامل کم ندارد. البته با توجه به تفاوت سليقه افراد و سليقه ايي بودن اين بخش اختلاف نظر در مورد اين بخش چيزي طبيعي است، اما از لحاظ فني نمي توان اشکال خاصي به رابط کاربري اين سيستم عامل اعمال داشت. علاوه بر همه این ها قابلیت های زیادی در رابطه کاربری این سیستم عامل قرار داده شده  است مانند کیبورد این سیستم عامل که عنوان سریع ترین کیبورد را با خود یدک می کشد.

برنامه‌ها:

شايد اين بخش را به توان بزرگترين نقطه ضعف اين سيستم عامل و به تعبيري پاشنه آشيل اين سيستم عامل دانست چرا که با توجه به اين که بزرگترين رقيب هاي اين سيستم عامل يعني Android و IOS مرز يک مليارد اپليکيشن را رد کرده اند و هرکدام از آن ها هرکدام داري 1.2 میلیون اپليکيشن مي باشند، متصفانه ويندوزفون تنها حدودا داري 350 هزار اپليکيشن مي باشد که بسياري از رقيب هاي خود در اين ضمينه عقب مي باشد. بسياري از اپليکيشن هاي پر طرفدار يا براي اين سيستم عامل عرضه نشده اند و يا اگر عرضه شده اند امکانات و کار با آن ها به کاملي و رواني اين اپليکشن ها در ديگر سيستم عامل ها نيست مانند اپليکيشن هاي اينستگرام و وايبر و يا  ديرتر از ديگر سيستم عامل ها براي ويندوزفون عرضه مي شود. شرکت هاي برنامه نويسي اصلي ترين علت عدم علاقه خود  به عرضه اپليکشن براي اين سيستم عامل را کم بودن کاربران اين سيستم بيان مي کننيد. کم بودن کاربران اين سيستم عامل باعث بوجود آمدن رابطه ايي دو طرفه شده است که بالاي جان مايکروسافت و اين سيستم عامل شده به اين گونه که شرکت هاي برنامه نويسي به دليل کم بودن کاربران اين پلتفورم تمايلي براي عرضه برنامه براي اين پلتفورم ندارد و از طرفي کاربران به دليل کمبود اپليکيشن براي ويندوزفون تمايلي به استفاده از اين سيستم عامل ندارند.

Applause-adds-Windows-Phone-apps

البته بيايد کمي منصفانه تر در اين مورد صحبت کنيم، مطالبي که در بالا گفته شد حقيقتي است که همراه اين سيستم عامل مي باشد اما شايد اگر 6 ماه پيش بود اين مطالب بيشتر صدق مي کردند، زيرا با تلاش هايي که مايکروسافت در اين مدت براي حل اين مشکل انجام داده است شاهده اين هستيم که هر روزه اپليکيشن هاي بيشتري براي اين سيستم عامل عرضه شده و هر روزه شرکت هاي برنامه نويسي بيشتري به عرضه برنامه هاي خود براي اين سيستم عامل علاقمند مي شوند بطوري که در يک سال اخير تعداد اپليکيشن هاي موجود در استور ويندوزفون 2 برابر شده که رشدي قابل توجه مباشد و به گزارش سايت WPCentral هم اکنون تمامي برنامه هاي اصلي براي ويندوزفون موجود مي باشند و اگر بخواهيم از حق نگذريم بايد بگويم که شما ديگر لنگ اپليکيشن خاصي در ويندوزفون نمي مانيد زيرا شايد نه همه اما اکثر اپليکيشن هاي پر طرفدار يا جايگزين آن ها يراي ويندوزفون عرضه شده اند و ديگر کمبود آنچناني از اين لحاظ احساس نمي کنيد مخصوصاً کاربران ايراني که بيشتر به دنبال اپليکيشن هاي ارتباطي و سرگرمي مي باشند، کمبود هاي اين سيستم عامل در اين بخش بيشتر مربوط به اپليکيشن هاي تخصصي مي باشد که زياد مورد توجه کاربران ايراني نمي باشد.

wp_ss_20140522_0001

بروزرساني سيستم عامل:

مايکروسافت در اين بخش مديريت عالي دارد و بسيار قوي و خوب عمل مي کند و تقريباً براي تمامي گجت هاي خود آخرين بروزرساني ها را عرضه مي کند. ويندوزفون مانند ديگر سيستم عامل ها تقريباً هر سال يک بروزرساني بزرگ که تغييرات زيادي در سيستم عامل ايجاد مي‌کند را دريافت مي کند و در طول سال چندين بروزرساني کوچک که براي رفع باگ و اضافه شدن قابليت ها و امکانات جديد است را دريافت مي کند، نکته ايي که در مورد ويندوزفون در اين بخش قابل ذکر مي باشد اين است که تعداد آپديت هاي که اين سيستم عامل در طول سال دريافت مي کند بسيار زياد است که نشان از سرعت بالاي پيشرفت و تکامل اين سيستم عامل مي باشد همچنين اگر شما داراي يکي از گوشي هاي خانواده لوميا يا يکي از گجت هاي شرکت مايکروسافت باشيد مي توانيد از اين بابت که هميشه آخرين بروزرساني هاي کلي را بر روي گجت خود دريافت مي کنيد خاطر جمع باشيد پس نگراني بابت دريافت نکردن بروز رساني ها در ويندوزفون نداشته باشيد، البته گاهي برخي از گجت هايي که ديگر قديمي شده اند توسط مايکروسافت از دور خارج شده و ديگر بروزرساني هاي جديد را دريافت نمي کنند مانند اتفاقي که براي برخي از گوشي هاي داري ويندوزفون 7 در موقع بروزرساني ويندوزفون 8 افتاد و آن ها قادر به دريافت اين بروزرساني نشدند که البته اين امر در ميان تمام شرکت ها وجود دارد که تکنولوژي هاي قديمي خود را از رده خارج مي کنند.
درکل عملکرد ويندوزفون در اين بخش را مي توان کاملا رضايت بخش دانست.

hknسرويس‌کلاد(فضاي ابري):

سرويس کلاد امروزه به بخش مهمي از گوشي‌هاي هوشمند تبديل شده است، با استفاده از اين سرويس ديگر نيازي نيست که فضاي اضافي بر روي گوشي خود را اشغال کنيد و به راحتي مي توانيد فايل هاي خود را بر روي اين سرويس ذخيره سازي کنيد و هر موقعه که به آن ها نياز داشتيد از طريق اينترنت به آن ها دست پيدا کنيد. مايکروسافت نيز در اين بخش کوتاهي نکرده و اين سرويس را در سيستم عامل ويندوزفون خود براي شما فراهم آورده است. سرويس کلاد مايکروسافت که با نام OneDrive شناخته مي شود به راحتي در ويندوزفون قابل دسترسي مي باشد و شما مي توانيد با ستفاده از اين سرويس فايل هاي موجود در گوشي خود را به راحتي و با امنيت بسيار بالا ذخيره سازي کنيد. برتري مايکروسافت در اين قسمت حجم فضاي رايگاني است  که به شما اهدا ميکند، با استفاده از سرويس OneDrive شرکت مایکروسافت 15 گيگابايت فضاي رايگان به شما تعلق مي گيرد که 3 برابر بيشتر فضاي 5 گيگابايتي است که شرکت اپل براي استفاده از سريس Icloud اين شرکت به کاربران خود مي دهد همچنين براي استفاده از فضاي 50 گيگابايتي در سرويس ICloud شرکت اپل بايد ساليانه 100 دلار به اين شرکت تقديم کنيد در صورتي که شرکت مايکروسافت براي 100 گيگابايت فضا ساليانه فقط 50 دلار از شما دريافت مي کند. همچنين پس از دزديده شدن عکس ها و ويديو هاي شخصي افراد مشهور امريکايي از سرويس کلاد شرکت اپل امنيت سرويس کلاد اين شرکت زير سوال رفته در صورتي که هيچ نقص امنيتي در مورد سرويس کلاد مايکروسافت تا کنون گزارش نشده که نشان از امنيت بالاي اين سرويس مايکروسافت مي باشد.

 

bmدستيار صوتي:

از آن جا که دستيار صوتي مايکروسافت به نام Cortana هنوز در ورژن بتا خود به سر مي برد شايد مقايسه آن با دستيار هاي صوتي شرکت هاي گوگل و اپل يعني Google Now و Siri کار درستي نباشد اما باز با همين شرايط خيلي از صاحب نظران دنياي تکنولوژي دستيار صوتي مايکروسافت Cortana را بهترين در ميان هم نوعان خود مي دانند. Cortana علاوه بر کارهايي که اين دو دستيار صوتي انجام مي‌دهند، کارهايي انجام مي‌دهد که باعث مي‌شود آن را بهترين دستيار صوتي موجود در سيستم عامل‌ها بدانيم علاوه بر اين ها مايکروسافت به گونه ايي اين دستيار صوتي را طراحي کرده که به نظر داري احساسات و حس شوخ طبعي فرواني مي باشد و همين امر باعث شده که دل بسياري از افراد را به دست بياورد و در هنگام کار و ارتباط با اين دستيار صوتي دلربا لذت فراواني مي بريدو البته شايد در برخي از موارد عملکرد اين دستيار صوتي در کارهاي که انجام مي دهد کمي ناقص باشد اما با توجه به اين نکته که هنوز در ورژن بتاي خود به سر مي برد امري طبيعي مي باشد. شما می توانید از این دستیار صوتی برای تنظیم قرار های خود، یاداوری ها، جستجو در اینترنت و …. استفاده کنید.

امنيت:

سيستم عامل هاي ويندوزفون و IOS در اين بخش حرف اول را ميزنند زيرا از لحاظ آمار هاي موجود در مورد وجود بد افزارها در سيستم عامل ها اين دو سيستم عامل کمترين ميزان را دارا هستند و مي توان آمار بد افزارهاي موجود براي ويندوزفون را تقريبا برابر صفر دانست . يکي از اصلي ترين دلايل اين امر را مي توان اين دانست که شرکت هاي مايکروسافت و اپل بر خلاف شرکت گوگل اجازه فعاليت هاي بازارهاي جانبي اپليکيشن را (مانند برنامه کافه بازار براي اندرويد) براي سيستم عامل هاي خود نداده اند. شايد وجود اين بازار هاي جانبي راحتي را براي کاربران به همراه داشته باشند اما مايکروسافت اين راحتي را فداي امنيت سيستم عامل خود نکرده، از اين رو ما با يکي از امن ترين سيستم عامل هاي موجود روبرو هستيم. و از انجا که ندرويد يک سيستم عامل باز است، بنابراين هر لحظه بايد منتظر اين موضوع باشيد که اگر برنامه‌اي را از خارج از بازار اين سيستم عامل نصب کنيد اين برنامه بتواند اطلاعات شما را به سرقت ببرد. گرچه مي توان سيستم عامل IOS را به دليل که تمام برنامه‌ها به طور کامل توسط شرکت اپل کنترل مي‌شوند. حتي يک پله بالاتر از ويندوزفون دانست اما خيالتان از اين بابت که ويندوزفون  امنيت بالا و مطلوبي را براي شما مهيا مي کند خيالتان راحت باشد با همه اين توصيف ها با زهم مايکروسافت مشغول افزايش امنيت اين سيستم عامل است تا امنيت اين سيستم عامل را کاملا بي نقص کند.

پشتیبانی از زبان فارسی :

Microsoft از ویندوزفون 8 به بعد به صورت رسمی زبان فارسی رو هم به لیست زبان های گوشی اضافه کرده،  یعنی میشود فارسی را به عنوان زبان اصلی گوشی انتخاب کرد. البته پشتیبانی از فارسی بیش از اینهاست، مایکروسافت به صورت رسمی برای ویندوزفون قابلیت t9 dictionary رو هم پیاده کرده. این قابلیت به شما اجازه میدهد که هنگام تایپ کلمه مورد نظر شما حدس زده شود. مثلا به محض اینکه نوشتید “سل” ، کیبرد کلمه “سلام” را برای شما نمایش می دهد و این یعنی ساپورت رسمی زبان فارسی.البته متاسفانه هنوز قابلیت Word Flow کیبورد ویندوزفون از زیان فارسی پشتیبانی نمی شود.

امیدوارم موفق شده باشم در این درس کمی شما را با کلیات این سیستم عامل آشنا کرده و دلایلی که اگر روزی کسی از شما پرسید چرا ویندوز فون را انتخاب کرده اید را مطرح کرده باشیم تا شما نیز حرفی برای گفتن داشته باشید.

نکته : ما تمام مواردی را که در بالا به شما توضیح دادیم در آموزش های آینده مفصلا تنظیمات و آموزش استفاده از این قابلیت ها را آموزش خواهیم داد.

منبع : وینفون
5 پست
ساسان حرب
ساسان حرب هستم 24 ساله، لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات ، عاشق کمک کردن به شما دوستان عزیر مخصوصا دوستان ویندوزفونی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Mohammad S@T@
پاسخ دهید یکشنبه 23 آذر 1393

خسته نباشی برادر. خداقوت. خیلی خوب بود. چند تا هم غلط املایی بود مثلا زبان رو نوشتید زیان. تشکر

یاسینــــ…
پاسخ دهید یکشنبه 23 آذر 1393

واقعا خسته نباشید،خیلی ممنون.راسی من ۱۵۲۰ دارم و حالت پوشه بندی رو هم دارم.من که فقط آپدیت ساین و دارم

A.F.N
پاسخ دهید یکشنبه 23 آذر 1393

سلام. لومیا 735 منو فارسی داره؟

  mahdiak920
  پاسخ دهید یکشنبه 23 آذر 1393

  A.F.N:
  سلام. لومیا ۷۳۵ منو فارسی داره؟

  سلام تا اونجایی که من اطلاع دارم سیستم عامل ویندوز فون با هر رامی از فارسی به صورت کامل پشتیبانی میکنه.

aliaria
پاسخ دهید یکشنبه 23 آذر 1393

ساسان جان دمت گرم ،خسته نباشی ،خیییلییییی عزییییزییییییی.

  ساسان حرب
  پاسخ دهید سه شنبه 25 آذر 1393

  مرسیشما لطف دارید

Hapx2
پاسخ دهید یکشنبه 23 آذر 1393

راست چین شدن پیامک ها چجوریه؟

danoosh
پاسخ دهید یکشنبه 23 آذر 1393

سلام لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون
لومیا 625 دارم با کامپیوتر برنامه از استور مایکروسافت دانلود کردم ولی هنگم نمیدونم چجوری باید نصبشون کنم ؟
با خود گوشی هم که میخوام از استور برنامه دانلود کنم نمیشه یا اینکه تا نصفه میره فط میشه آپدیت 8.1 هم هست آپدیت کیان… لطفا راهنماییم کنید
ممنون از همه دوستان خوبم

danoosh
پاسخ دهید دوشنبه 24 آذر 1393

سلام لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون
لومیا ۶۲۵ دارم با کامپیوتر برنامه از استور مایکروسافت دانلود کردم ولی هنگم نمیدونم چجوری باید نصبشون کنم ؟
با خود گوشی هم که میخوام از استور برنامه دانلود کنم نمیشه یا اینکه تا نصفه میره فط میشه آپدیت ۸.۱ هم هست آپدیت کیان… لطفا راهنماییم کنید
ممنون از همه دوستان خوبم

arash
پاسخ دهید دوشنبه 24 آذر 1393

سلام دوستان عزیز خدا قوت داداش واقعا یک میلیارد برنامه دارن اونای دیمه یعنی هزار میلیون برنامه دارن!!!!!!!!!!!!
بعدشم مایکروسافت اعلام کرد که از مرز ۵۲۵۰۰۰برنامه گذشتن

  md4956
  پاسخ دهید دوشنبه 24 آذر 1393

  arash:
  سلام دوستان عزیز خدا قوت داداش واقعا یک میلیارد برنامه دارن اونای دیمه یعنی هزار میلیون برنامه دارن!!!!!!!!!!!!
  بعدشم مایکروسافت اعلام کرد که از مرز ۵۲۵۰۰۰برنامه گذشتن

  اون 525.000 ، مجموع برنامه های استور بود .. یعنی هم ویندوز، هم ویندوزفون .. برنامه های ویندوزفون به تنهایی حدود 350.000 هستن

arash
پاسخ دهید دوشنبه 24 آذر 1393

سلام دوستان عزیز خدا قوت داداش واقعا یک میلیارد برنامه دارن اونای دیگه یعنی هزار میلیون برنامه دارن!!!!!!!!!!!!
بعدشم مایکروسافت اعلام کرد که از مرز گذشتن

danoosh
پاسخ دهید دوشنبه 24 آذر 1393

سلام لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون
لومیا ۶۲۵ دارم با کامپیوتر برنامه از استور مایکروسافت دانلود کردم ولی هنگم نمیدونم چجوری باید نصبشون کنم رو گوشی !؟

امیرس
پاسخ دهید دوشنبه 24 آذر 1393

عاقا یه میلیارد که مشخصه اشتباست
یی میلیونه

h
پاسخ دهید دوشنبه 24 آذر 1393

سلام ادمین جان.
میخوام لومیا بگیرم نمیدونم کدومش خوبه تا 1 میلیون براش میدم.؟
راهنمایی کنید لطفاا

  mauniqe
  پاسخ دهید شنبه 29 آذر 1393

  سلام
  در حدود 1 میلیون لومیا 735 عالیه

نورا
پاسخ دهید دوشنبه 24 آذر 1393

درود بر شماها
خسته نباشین . عالیه

آرمان
پاسخ دهید یکشنبه 5 بهمن 1393

سلام
دوستان ببخشید بنده دیروز4بهمن93 لومیا1020 خریدم1310000تومن…
راستش تاحالا با ویندوز فون کار نکردم .برام خیلی پیچیدست
چنتا سوال داشتم :
1) آیا کیبور فارسی می توینم داشته باشم به خصوص برای پیام دادن؟؟؟؟؟
2) آیا می شه شماره تلفن های خودمو از گوشی قبلیم یکجا به لومیا1020 بولوتوس کنم وبعد قابل خوندن باشه
گوشی قبلیم جاوا بود؟؟؟؟؟
3) آیا مسیری به عنوان فایل منیجر یا چیزی شبیه اون هست که بتونم مستقیم به فایل های صوتی،ویدئویی وعکس هام داشته باشم؟؟؟؟
4) برای تعیین صدای زنگ گوشی چرا به فایل های صوتی یی که خودم به گوشی انتقال دادم دسترسی ندارم وفقط می شه از لیست پیش فرض استفاده کنم؟
5) ضمنا زمان انتخاب صدای زنگ یا هشدار یا پیامک نمی تونم صدای حتی همون تعدادمعدودآهنگ های پیش فرض موجود رو هم بشنوم، آیا امکان داره اول صداش رو به عنوان تست بشنوم بعد انتخاب کنم؟
6) در آخر می خواستم بپرسم بازی و برنامه های کاربردیش رو آیا میتونم از جایی گیر بیارم؟
مخصوصا وایبر؟؟؟؟؟
پیشاپیش از پاسخ گویی تون ممنونم
این هم ایمیل بنده اگر هم لطف کنید ومستقیم جواب بدید که بسیار بسیار متشکر میشم…
ksmarman@gmail.com

آرمان
پاسخ دهید دوشنبه 6 بهمن 1393

باسلام
از دیروز تا حالا به جواب بیشتر سوال های خودم رسیدم اما کماکان سوال های بالا برام حل نشدست…
ممنونو میشم اگر جواب بدید

لومیا1020لیمویی
پاسخ دهید سه شنبه 7 بهمن 1393

سلام
ببخشید بنده گوشیم لومیا۱۰۲۰ هسته
راستش برای نصب برنامه خواستم مستقیم از استورویندوزفون دانلود ونصب کنم که همه مسیر رو میرم ولی باوجود اینترنت ۳g تا سر دانلود که میره پیام “can not connect” میده و اصلا کارپیش نمی ره
وقتی هم که استور رو می خوام اجرا کنم کلا پیام “can not connect” میده(کلا اینترنت ۳g دارم).
خودم فکر می کنم چون سایت خارجی هست نمی تونم برم
شاید تنظیمات اینترنت م فقط برای ایرانه؛ چون سایت وین فون رو راحت بالا میاره ولی وقتی کار به “ویندوزفون دات کام ” که میرسه همه چیز متوقف میشه …
از لطف دوستان بسیار سپاس گزارم

مهدی
پاسخ دهید دوشنبه 13 بهمن 1393

سلام دوستان من تازه یه1520خریدم و اکانت ماکروسافت و نوکیا ساختم و روی گوشی فعال است و گوشی ویندوز8.1 هستcyan.
اما وقتی وارد استور میشم با این پیام رو به رو میشم:شما نتوانستید متصل شوید و چند دقیقه دوباره دوباره سعی کنید همون(can not connect)اما نمیشه.
لطفا راهنمایی کنید
اینم ادرس ایمیلم:
mehdism589@gmail.com

لیمویی
پاسخ دهید یکشنبه 19 بهمن 1393

سلام
ببخشید بنده گوشیم لومیا۱۰۲۰ هست
راستش برای نصب برنامه خواستم مستقیم از استورویندوزفون دانلود یا نصب کنم که همه مسیر رو میرم ولی باوجود اینترنت ۳g تا مرحله دانلود که میره
پیام “can not connect” میده و اصلا کارپیش نمی ره
وقتی هم که استور رو می خوام اجرا کنم کلا پیام “can not connect” میده
(کلا اینترنت ۳g دارم).
خودم فکر می کنم چون سایت خارجی هست نمی تونم برم
شاید تنظیمات اینترنت م فقط برای ایرانه؛ چون سایت وین فون رو راحت بالا میاره ولی وقتی کار به “ویندوزفون دات کام ” که میرسه همه چیز متوقف میشه …
ضمنا اکانت مایکروسافت با هاتمیل هم درست کردم و
با اینترنت وای فای هم امتحان کردم
ولی نشد که نشد…
خواهش می کنم راهنمایی کنید
از لطف دوستان بسیار سپاس گزارم

  joker
  پاسخ دهید دوشنبه 21 اردیبهشت 1394

  سلام.برای همه ی دوستانی که نمیتونن از طریق استور نرم افزار نصب کنند.من هم به همین مشکل خوردم و موبایل فروشی هم رفتم ولی کار زیادی برام انجام تنها نکته ای که فهمیدم این بود به دلیل تحریم،علاوه بر اینکه ایران رو هم در ساخت اکانت مایکروسافت میشناسه،هم در regionگوشی کشور رو united statesانتخاب کنید.در ساخت اکانتم اگر پستال کد خواست یه عدد 9 رقمی با شروع56 بدین.امیدوارم مشکلتون حل بشه.برای من که درست شد

babak
پاسخ دهید جمعه 21 فروردین 1394

داش من tallbackگوشیم فعال شده بعد صفحه بالا پایین نمیشه میتونم برم تو تنضیمات ولی بالا پایین نمیشه تا بتونم غیر فعالش کنم باید چه کار کنم

نغمه شهامی
پاسخ دهید یکشنبه 23 فروردین 1394

سلام
ممنون از راهنمایی هاتون.یک سؤال داشتم چجوری باید یک آهنگ از فایل اهنگ ها رو برای آهنگ زنگ انتخاب کرد؟؟

  علی داره
  پاسخ دهید سه شنبه 15 اردیبهشت 1394

  نغمه شهامی:
  سلام
  ممنون از راهنمایی هاتون.یک سؤال داشتم چجوری باید یک آهنگ از فایل اهنگ ها رو برای آهنگ زنگ انتخاب کرد؟؟

  برنامش تو استور موجوده

   ip
   پاسخ دهید جمعه 15 بهمن 1395

   سلام
   خانم شهامی، با استفاده از نرم افزار files روی گوشی، وارد پوشه آهنگ هاتون می شید و و آهنگ مورد نظرتون رو توی پوشه ringtones از حافظه گوشی کپی کنید. این آهنگ توی لیست آهنگهای گوشی ظاهر میشه.

javad
پاسخ دهید سه شنبه 22 اردیبهشت 1394

با سلام حدود یک هفته پیش گوشی لومیا 535 دوسیم کارت خریدم متاسفانه به هیچ عنوان تنظیمات اینترنت 3gآن فعال نمی شود.1- از سیم کارت همراه اول استفاده می کنم 2- تنظیمات gprs آن را انجام دادم،زمانی که دیتا را فعال می کنم فقط عللامت e در کنار آنتن شبکه فعال می شود یعنی فقط اینترنت معمولی آن کار میکند 3- گزینه 3g را که فعال می کنم هیچ اتفاقی نمی افتد 4- در منطقه پوشش 3g نیز هستم حتی جهت اطمینان در دفتر خدمات همراه اول مخابرات نیز امتحان کردم5- در تنظیمات حتی locationرا نیز فعال کردم و region را نیز روی ایران گذاشتم و گوشی را حتی چند بار ریست کردم فایده ای نداشت 6-موضوع را در دو مدل بالاتر ویندوز فون نیز امتحان کردم که همین مشکل را داشتند7- آپدیتهای ابتدایی رو هم روی گوشی انجام دادم 8- از کارشناس مخابرات ، و… کمک گرفتم اظهار بی اطلاعی کردندهدف من تخریب ویندوز فون نیست ظاهرا گوشیهای ویندوز فون اغلب این مشکل را دارند .لطفا راهنمایی بفرمایید آیا این موضوع قابل حل است یا خیر ؟

nemo62
پاسخ دهید سه شنبه 29 اردیبهشت 1394

سلام وممنون بابت مطلب مفیدتون
من امروز مایکروسافت لومیا 640 خریدم ، کار باهاش خوبه ، فقط مشکلی که دارم اینه که نرم افزار استور به اینترنت وصل نمیشه ، چیکار کنم
نرم افزار بازار ، نسخه ویندوز فون داره ؟ یا نرم افزار مشابهی که بشه نرم افزار ازش دانلود کرد؟

ali
پاسخ دهید دوشنبه 4 خرداد 1394

با سلام ایا گوشی لومیا 730 تمامی بازی ها و برنامه های داخل استورش رو اجرا میکنه؟؟؟اخه داخل چند تا سایت اینو خونده بودم اما گفتم از شما بپرسم

Man
پاسخ دهید چهارشنبه 13 خرداد 1394

سلام دوست عزیز بخشید دوتا سوال داشتم:
1. sms ها رو در وینفون 8.1 چطور از فون مموری به کارت sd انتقال بدیم؟؟؟؟
2. آیا آپ استوری ها رایگان (free) محدودیت دارند؟ اگر محدودیت دارند تا چه حدی هست؟!!
ممنون از شما.

علی
پاسخ دهید جمعه 23 مرداد 1394

سلام من حساب کاربری هم گرفتم گوشی 640 هشت منتها لیست مخاطبین رو پیدا نمی کنم

مهسا
پاسخ دهید دوشنبه 13 مهر 1394

با تشکر از توضیحاتتون در مورد ویندوز فون.
من لومیا ۹۳۰ دارم با آپ widows insider 10 ویندوز گوشیمو آپ دیت کردم.برنامه هایی مثل تلگرام ،اینستا و…(برنامه هایی که خودم از استور دانلود کردم) توی فضای ویندوز ۱۰ پیدا نمیشن با اینکه install هستن .هردفعه برای استفاده ازین برنامه ها وارد استور میشم برنامه رو انتخاب و openرو انتخاب میکنم.برای آپدیت بعضی از برنامه های خود گوشی هم ارور:نقص ویندوز استور میاد.بنظر شما با نصب دوباره windows insider 10 این مشکلات ها برطرف میشه یا ویندوز ۸.۱ رو باز نصب کنم؟؟؟

  Khashayar
  پاسخ دهید پنجشنبه 30 مهر 1394

  شما یبار Hard Reset کن!

mohsen_gandy
پاسخ دهید یکشنبه 6 دی 1394

سلام
من یه گوشی ۵۲۰ دارم میخواستم از استور دانلود نکنم و از کارت حافظه نصب کنم اگه راهنماییم کنیید ممنون میشم

mohammad_nz
پاسخ دهید شنبه 5 تیر 1395

به نظر من باید حداقل برخی مطالب رو تازه کنید چون دیگه با مرور زمان خیلی از مشکلاتی که تو مطلب گفتین حل شده و الان ویندوز ده هم رسیده و من به جرعت میتونم بگم کرتانا الان بهترین دستیار صوتی شده یا پوشه بندی کاشی ها و اینجور چیزا.با تشکر😉😉

علی
پاسخ دهید دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

کاش میشد با توجه به بروز رسانی های انجام شده این مطلب رو هم بروز کنید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,