ballmer_print

قول داده بودیم که هرماه ، یکی از شخصیت های تاثیر گذار و مهم شرکت بزرگ مایکروسافت را معرفی کنیم!

در مطلب اولی که برروی سایت قرار گرفت ، به زندگی پر فراز و نشیب مدیرعامل جدید این شرکت “Satya Nadella”  پرداختیم که  می توانید ان را مطالعه کنید!

اما امروز…!

شخصیت بامزه و البته بزرگ شرکت مایکروسافت! بزرگترین سهامدار امروز شرکت مایکروسافت  و مدیرعامل قبلی (همین چندماه پیش بود که مدیرعامل بود! این پست ها وفا نداره)

استیو کوچک ، در24مارس 1956 شهر دترویت امریکا ، چشم به جهان گشود و از دنیای کوچک درون رحم به دنیای پر از مشکلات پا نهاد! چشم او در اولین نگاهش، مادریهودی و بلاروس تبار خود Beatrice Dworkin ، و مثل همه ی جهان بعد از ان پدر خود Frederic Henry Ballmer، را برانداز کرد! او در ان لحظه خبر نداشت ، که پدرسوییسی او هنری ، یکی از مدیران شرکت  Ford است! 

استیو کوچک از سال 1973 ، در جامعه ی مرفه فارمینگتون هیلز در میشیگان بزرگ ، شروع به رشد کرد ! خانواده ی او با وضع مالی خوبی که داشتند ، او را در کلاس ها امادگی کالج و مهندسی در دانشگاه  Lawrence Technological  فرستادند ! او تحصیلات خود را در مدرسه ی Detroit Country Day  با نمره عالی 800 در بخش ریاضی  به اتمام رسانید تا استعداد خود را در دانشگاه جستجو کند

در سال 1977 ، او از دانشگاه هاردوارد با نمره عالی A در رشته ی ریاضیات کاربردی و اقتصاد فارغ التحصیل شد

او در ادامه روند موفقیت خود ، مدیر  و مدافع تیم فوتبال دانشگاه شد ، و همینطور درکنار ان در روزنامه ورزشی The harvard Crimson فعالیت می کرد! نکته ی جالب این قسمت از زندگی بالمر ، زندگی او در طبقه پایین محل زندگی بیل گیتس بوده! رقابت او با بیل گیتس بزرگ، در ان زمان ، به جایی می رسد که در امتحانی که انجمن ریاضی امریکا برگزار می کند ، نمره اش بالاتر از بیل گیتس می شود( و خیلی خوشحال می شود)!

بالمر و گیتس در جوانی هایشان
بالمر و گیتس در جوانی هایشان

او بعد از این مدت ، وارد بازار کار شد تا به مدت دو سال دستیار مدیرتولید در شرکت Proctor & Gamble  باشد! در شرکتی که مشغول به فعالیت شد ، در دفتری همراه با Jeffrey R. Immelt (هم اکنون مدیرعامل  کمپانی جنرال الکتریک است)  کار میکرد!

Jeffrey R. Immelt
Jeffrey R. Immelt

در سن 24 سالگی ، تحصیلات تکمیلی خود را در رشته اش رها کرد تا به جمع مایکروسافتی ها بپیوندد!

تاریخ یازدهم خرداد 1359 شمسی ، اتفاق بزرگی برای استیو 24 ساله رقم خورد، تا او بتواند خود را به عنوان سی امین کارمند شرکت مایکروسافت و مدیرمالی این شرکت معرفی کند ! البته بیل گیتس شخصا (برخلاف بعضی مدیران ایران) ، رقیب دیرینه اش را به این سمت گذارد!

استیوجوان ، حدود 50 هزاردلار سالانه دریافت می کرد تا امورات زندگی خودش را بچرخاند! در زمانی که مایکروسافت به یک شرکت متصل تبدیل شد ، او در ابتدای حضورش حدود 8درصد از سهام مایکروسافت را در اختیار داشت ! اما درسال 2003، 8 درصد از کل سهامش را واگذار کرد تا سهام او تنها 4 درصد باشد!

MIcrosoft Senior Leadership Team Meets
بالمر در کنار دیگر بزرگان

استیو، در زمان فعالیت خود در مایکروسافت ، مدیریت های مختلفی را تجربه کرده است ! او همچنین رهبری تیم توسعه دهنده سیستم .NET را برعهده داشت! او از سال 1377 تا 1380 شمسی ، مدیریت مایکروسافت را برعهده داشت و خود را به عنوان نفردوم این شرکت پرطرفدار معرفی کرد

او در سال 1380 رسما مدیرعامل شرکت مایکروسافت شد تا توانایی های خود را به رخ همه بکشید ، اما بیل گیتس قسمت های مهمی مانند   چشم انداز فناوری و طراحی نرم افزار را برعهده داشت و این مانع دیده شدن بالمر 44 ساله می شد! اما دیری نگذشت که در سال 2006 ، رسما بیل گیتس از سمت خود کناره گیری کرد و این روز شروع قدرتمند شخص شخیص بالمر بود

4909912-3x2-940x627
اوایل مدیریت او

درزمان مدیرعاملی بالمر ، درامد سالیانه شرکت مایکروسافت به حدود 70 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد و سود خالص این شرکت 23 میلیارد دلار شد! توانایی بالمر در این مدت ، از انجا نشات گرفت که او در برابر رقیب دیرینه مایکروسافت ، Google قرار گرفته بود و این شرکت اقدام به ایجاد سرویسی با متن باز شبیه افیس کرده بود  ویا سیستم عامل Linux، و بالمر توانست در این جدال ، مایکروسافت را از بلا دور کند!

پروژه های سوداوری مثل ایکس باکس در زمان بالمر طراحی و اجرا شد و حدود 8.9 میلیارد دلار سود برای این شرکت به ارمغان اورد! در زمانی که پلی استیشن جزو دستگاه های محبوب ان زمان به حساب می امد، واین سود نشان از سخت کوشی و حرفه ای گری بالمر می دهد

در گزاش نتایج سه ماهه اول سال 2013 ، در حالی که سود اوری این شرکت در پروژه های ویندوز و ویندوزفون تک رقمی بود ، توانست با حمایت پروژه هایی مثل Office 365، وسرویس های فضای ابری ، این سود اوری را به حدود 19 درصد برساند! و امروزه این دوبخش از ویندوز هم بزرگتر و مهم تر شده اند!

بالمر را می توان یکی از اقتصاد دانان باهوش نامید ، اما …

بالمر در زمینه ی اقتصادی موفقیت هایی بزرگی بدست اورده است ، اما همیشه یک انتقاد به سمت او روانه بوده است ، اینکه چرا او به فن اوری های جدید و پول ساز توجه ویژه نکرد و پروژه هایی همانند آیفون ، آیپد ، آیپاد که مدت ها قبل از اپل به فناوری ان رسیده بود را حمایت نکرد! خودروی هوشمندی که به ان رسیده بودند چه شد؟؟ گوگل موفق به ثبت ان شد! امروز ،با مدیریت ساتیا امیدواریم ، ساعت هوشمند به سرانجام برسد

یکی از نویسندگان برجسته امریکایی ، بالمر را یکی از بدترین مدیران عامل شرکت های بزرگ امریکایی نامید! او به فن اوری نوین و جدید توجهی نداشت و این باعث رکود مایکروسافت شد!

روزنامه گاردیان درباره او می نویسد : ” مدیرعامل مایکروسافت در گذشته گیر کرده است ! “

Eihorn، رییس صندوق تامین سرمایه Greenlight درسال 2011 درباره او گفته بود: ” او باعث شد که هرکه می خواهد به مایکروسافت ضربه وارد کند ، او مایکروسافت را تا تبدیل شدن به یک شرکت کوچک پیش برده است “

زندگی شخصی بالمر چگونه است ؟

بالمر ، شخصیتی شاد و پرانرژی دارد که این انگیزه را به کارکنان خود می دهد تا با تمام انرژی خود کار کنند! رفتارهای عجیب و غریبی هم از او سر میزند که باعث شده است تا کلیپ های او جزو پربازدیدترین ها شود

او در سال 1990 با Connie Snyder ازدواج کرد و حاصل ازدواجشان سه پسر است! Connie (همسربالمر) ، مدرک روزنامه نگاری خود را از دانشگاه اورگان در سال 1984 دریافت کرد، هم اکنون در کارهای خیرخواهانه بهبود زندگی کودکان شرکت فعال دارد! طبق گفته ی خود او ، بیشتر وقت خود در 21 سال اخیر ، صرف پرورش سه پسر خود کرده است تا ان ها نیز بتوانند در پیشرفت دنیا تاثیرگذار باشند.

این بانوی موفق  در سال 2006 با دانشگاه واشنگتون و همینطور با سازمان رفاه و بهداشت کودکان امریکا( POC) همکاری داشته است. این بانوی خیرخواه ، به خانواده هایی که برای پرورش کودکان خود دچار مشکل هستند کمک می کند تا کودکان سالمی در خدمت جامعه قرار دهند!

Steve Ballmer, Connie Ballmer
بالمر و همسرش

یکی از نظرات جالب این مرد ، درباره اپل بوده است: او در سال 2007 گفته بود ، که ای فون هیچ شانسی برای گرفتن ادامه ی رقابت در بازار موبایل ندارد ، هیچ شانسی! همچنین در سال 2004 گفته بود : گوگل را می کشد و با حرکتی نمایشی صندلی را در اتاق پرت می کند!

او در یکی از رفتارهای عجیب و غریب خود ، در سال 2000 و بعد از انتخاب مدیرعاملیش ، می گوید که به بیل گیتس نیازی نداریم! البته در جلسه ی انتخاب مدیرعامل جدید ، او برخوردی شدیدی با بیل گیتس می کند که رفتار او از اعتراض کارکنان مایکروسافت به بیل گیتس نشأت گرفته بوده است!

...

همانطور که در مطالب قبلی سایت ، به ان اشاره کردیم، بالمر در خرید باشگاه های ورزشی و اینجورکارا ، علاقه خاصی داره ، الان هم دنبال تیم لس انجلس کلیپرسه

اما او به صورت حرفه ای ورزش نمی کند ، اما حدود 150 میلیون دلار برای نگه داشتن تیم بسکتبال Seattle Supersonics در شهر سیاتل خرج کرد اما بازهم نتوانست !

اوحتی می خواهد لس انجلس کلیپرس را به قیمت 2میلیارد دلار بخرد، که تا به حال این رقم در بسکتبال مطرح نشده است!

بالمر دومین فرد پس از روبرتوگویزوئتا  می باشد که توانسته با معاملات بورس میلیارد شود ! براساس رتبه بندی Forbs، بالمر با دارایی بیش از 20.7 میلیارد دلار ، سی و دومین مرد ثروتمند جهان می باشد!

یکی از نکات جالب درباره درامد بالمر، حقوقی است که در سال 2009 گرفته است : 1.276.627 دلار !

در ماه اوت ۲۰۱۳ اعلام شد که بالمر ظرف مدت ۱۲ ماه از سمت خود کنار رفت تا ساتیای جوانتر بر مسند مدیرعاملی این شرکت تکیه زند! 

در ماه می  سال 2014 و پس از اینکه بیل گیتس 4 میلیون سهام خود را فروخت ، بالمر  با دارابودن 333 میلیون سهام ، به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل شد ! و اینگونه بالمر “بزرگ” شد ! 

محل زندگی استیو
محل زندگی استیو

 نفر سوم را شما به ما معرفی کنید ؟ کدام یک از بزرگان مایکروسافت ! ؟؟؟ 

 

منبع : وینفون
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mojtaba
پاسخ دهید سه شنبه 20 خرداد 1393

اگر میشود
Steve Jobs

    هادی اکبری زاده
    پاسخ دهید سه شنبه 20 خرداد 1393

    فعلا هدف اولیه ی ما برای این بخش، معرفی افراد مهم مایکروسافت هستش.
    معرفی شخصیت های موفق جهان، در اینده ای نه چندان دور،جزو اهداف بعدی سایتمون خواهد بود
    استیوجابز هم ، خدا رحمتش کناد!

zibeder
پاسخ دهید سه شنبه 20 خرداد 1393

خیلی عالی خسته نباشی مهندس

علی گلشن
پاسخ دهید شنبه 24 خرداد 1393

بیل گیتس فکر کنم انتخاب خوبی باشه. برای نفر بعدی.
خسته نباشی دلاور 😉

سینا
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1393

استفان آلوپ خوبه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,