این که نسخه نهایی عنوان به شدت مورد انتظار Cyberpunk 2077 دارای گزینه New Game Plus خواهد بود یا خیر، سوالی است که اکنون زمان زیادی از مطرح شدن آن می‌گذرد طوری که برای همه سوال بزرگی شده است. به هر ترتیب گزارشات و اخباری در گذشته به انتشار رسیده است که نشان می‌دهد احتمالا این بخش در این بازی وجود خواهد داشت اما تا به حال هیچ تاییدیه رسمی و دقیقی از طرف تیم سازنده این بازی در استویدیو سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در این رابطه به انتشار نرسیده است.

این طور که به نظر می‌رسد، دلیل این که سازندگان این بازی هنوز واکنش خاصی به این موضوع از خودشان نشان نداده‌اند این است که هنوز در حال کار کردن روی آن هستند و برای خودشان هم هنوز این موضوع روشن نشده است که بخواهند به ما اعلام کنند.

Richard Borzymowski، تهیه کننده‌ی استودیوی CD Projekt Red، در گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه اخیر خود با وبسایت GameSpot داشته، گفته است که سی دی پراجکت رد به دنبال پیدا کردن راهی است تا بخش New Game Plus را به این بازی اضافه کند که در عین حال به تجربه گیم پلی خود بازی هم لطمه‌ای وارد نشود. با توجه به وجود ویژگی‌های منحصر به فردی در عنوان Cyberpunk 2077 مانند مسیر زندگی شخصیت اصلی بازی و پیشینه او و یا چیزهای دیگری مانند مقیاس بزرگ‌تری از آزادی عمل که در اختیار بازی‌بازان می‌گذارد تا هر مسیری که آن‌ها دوست دارند را انتخاب کنند و بازی کنند، استودیوی CD Project Red یک سری ایده به هم ریخته و نامرتب در ذهن خود برای پیدا کردن راهی برای پیاده سازی بخش New Game Plus دارد که بدین وسیله آن آزادی عملی که خدمت شما عرض کردیم، در تعامل با شروع‌های بعدیِ بازی‌بازان از ابتدای این بازی قرار داشته باشد و تجربه گیم پلی بازی همچنان سالم باقی بماند. این کار می تواند به جای محدود کردن بازی‌بازان و گزینه‌های انتخابی سبک زندگی شخصیت اصلی بازی بر اساس این که شخصیت آن‌ها چطور در پیشروی‌های قبلی و ذخیره سازی‌های قبل خود پیشرفت کرده است، انجام بگیرد. Brozymowski در این زمینه چنین گفته است که:

چیزی که من فعلا در حال حاضر می‌توانم به شما بگویم این است که ما به دنبال پیدا کردن راه و ایده مناسبی برای پیاده سازی New Game Plus هستیم. این که آیا این ویژگی در نسخه نهایی این بازی وجود خواهد داشت یا این که چطور انجام خواهد شد، چیزی است که هنوز باید صبر کنیم و ببینیم چطور پیش می‌رود تا بعدا درمورد آن بیشتر صحبت کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های اخیر خود در این مصاحبه چنین گفت که:

بیایید دو تا از مرسوم‌ترین روش‌های اجرای New Game Plus و اجرای آن در بازی‌های مختلف را با هم بررسی کنیم.

مثال کامل: به محض این که شما بخش داستانی بازی را به اتمام برسانید و در دنیای جهان آزاد بازی قرار بگیرید، یا این که می‌توانید یک بازی جدید با شخصیتی که پیش از این توسعه داده‌اید، آغاز کنید. در اولین شیوه، در مورد کیس ما با بازی Cyberpunk 2077، مزیت تکرار کردن دوباره گیم پلی بازی و یا بازی کردن بیشتر این است که فعالیت‌های بسیار بسیار زیادی برای انجام دادن در برابر شما وجود دارد. من حدس می‌زنم که اغلب بازی‌بازان به جای این که تمام کارهایی که در نقشه بازی وجود دارد را انجام دهند، اول بخش داستانی بازی را انجام می‌دهند و آن را به پایان می‌رسانند چرا که زمان واقعا زیادی از شما خواهد گرفت.

سپس وی در ادامه صحبت‌های خود چنین ادامه داد که:

روش دیگری که وجود دارد، اساسا شما را در نقش انتخاب یکی از سبک‌های زندگی قرار خواهد داد، این طور نیست؟ به همین دلیل هم ما به دنبال پیدا کردن راهی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که شما قادر به نگه داری مقدار پیشروی خود هستید اما سوال بزرگی که اینجا وجود دارد این است که آیا شما قادر به انتخاب یک مسیر متفاوت خواهید بود تا یکی از بخش‌هایی که در پشت یکی از آن انتخاب‌ها پنهان شده است را مشاهده کنید؟ ما احتمالا به یک جایی دست پیدا خواهیم کرد اما برای صحبت کردن درمورد این که دقیقا چطور انجام شود، بسیار زود است چرا که ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که با ذات واقعی Cyberpunk 2077 جور درمی‌آید. هر کاری که ما بخواهیم انجام دهیم، می‌خواهیم به بهترین شکلِ مناسب با بازی جور دربیاید.

از یک طرف دیدن این که سی دی پراجکت رد به دنبال پیدا کردن راهی است تا طرح New Game Plus خود را به شیوه‌ای در این بازی پیاده سازی کند که با مقدار آزادی عملی که این بازی در اختیار بازی بازان قرار می‌دهد جور دربیاید، بسیار خوشحال کننده است. این موضوع قطعا چیزی است که همه ما هم تاکید بسیار زیادی روی آن داریم تا به بهترین شکل ممکن به انجام برسد. اما در عین حال باز هم باید هشدار داد که این موضوع می‌تواند به این معنی هم باشد که احتمال این که این اتفاق به کلی رخ ندهد هم هنوز وجود دارد.

یکی دیگر از چیزهای دیگری که تیم سازنده و توسعه دهنده این بازی در استودیوی CD Projekt Red باز هم در نظر گرفته‌اند و در حال تحقیق و بررسی کردن آن هستند هم بخش مولتی پلیر این بازی است و این که آیا در نهایت موفق به پیدا کردن راهی خواهند شد تا آن را در محتویات پس از عرضه این بازی قرار دهند یا خیر.

Cyberpunk 2077 قرار است در تاریخ ۲۷ فروردین ماه سال آینده شمسی برابر با ۱۶ آوریل ۲۰۱۹ میلادی برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و همینطور Google Stadia به عرضه برسد. همچنین یک دموی جدید هم از گیم پلی این بازی قرار است چند روز دیگر در تاریخ ۳۰ آگست به طور زنده در Twitch استریم شود.

منبع : وینفون
964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,