پیش از این که به سراغ توضیح این مطلب برویم، بد نیست بدانید Cyberpunk 2020 که نام آن را در برخی صحبت‌هایی که درمورد Cyberpunk 2077 می‌شود می‌بینید، عنوانی است که با دنیای سایبرپانکی خود در سال ۱۹۹۰ ساخته و عرضه شده بود که خودش دنباله‌ای بر عنوانی به همین اسم بود. اکنون این بازی یکی از بهترین و بزرگ‌ترین منابع الهام سی دی پراجکت رد (CD Project Red) در خلق دنیای Cyberpunk 2077 شده است.

به نظر می‌رسد که Cyberpunk 2077 بی شک یکی از بزرگ‌ترین بازی‌هایی است که قرار شده در سال ۲۰۲۰ عرضه شوند و با توجه به این که به شروع سال آینده چقدر نزدیک هستیم، شور و اشیاق ما روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود تا بتوانیم یکی از بهترین بازی‌های سال آینده میلادی را تجربه کنیم. در این میان عده زیادی ممکن است به راحتی فراموش کنند که این بازی بر اساس دنیای عنوان Cyberpunk 2020 در حال ساخته شدن است، اما این موضوع شامل حال سازندگان و توسعه دهندگان این بازی به هیچ وجه نمی‌شود چرا که آن‌ها به خوبی می‌دانند چه کاری انجام می‌دهند و چه وظیفه سنگینی بر عهده دارند. در همین راستا آن‌ها در حال انجام دادن تلاش بسیاری هستند تا آن را به خاطر داشته باشند و ادای دین بسیار مناسب و شایسته‌ای به دنیای ۲۰۲۰ داشته باشند، درست مانند این که واقعا پنج دهه از آن گذشته باشد.

Marthe Jonkers، مدیر تدارکات هنر مفهومی عنوان Cyberpunk 2077، در گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه جدید خود با Games Industries داشت، گفت که تیم سازنده و توسعه دهنده این بازی در استودیوی سی در پراجکت رد به خوبی و با دقت تمام به ۲۰۲۰ نگاه کرده است و در کنار آن تعداد بسیار زیادی از فیلم‌های سایبرپانکی را هم مشاهده کرده و برنامه‌های تلویزیونی مختلفی هم در این زمینه دیده و کتاب‌های زیادی که از این منبع الهام گرفته شده‌اند، خوانده است. او در این زمینه چنین گفت که آن‌ها بیشترین سعی و تلاش خود با به کار گرفته‌اند تا تصور کنند که دنیا در Cyberpunk 2020 چطور تصور شده بود و در آینده پس از گذشت ۵۷ سال دقیقا چه شکل و شمایلی پیدا خواهد کرد که در عین حال باید اطمینان خاطر داشت که شما هنوز سبک و سیاق آن را می‌توانید تشخیص دهید. در حقیقت این تغییر و تحولاتی که پس از ۵۷ سال از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۷۷ در دنیا به وجود آمده باید طوری باشد که شما پس از دیدن آن هنوز هم بدانید قدم در چه شهری گذاشته‌اید و کجا در حال زندگی کردن هستید تا هویت اصلی شهر همچنان حفظ شده باشد. خود Jonkers در این زمینه چنین گفته است که:

تیم سازنده و توسعه دهندگان ما احتمالا هر فیلم سایبرپانکی که وجود داشته است را دیده‌اند. ما همه کتاب‌هایی که در این مورد وجود دارد را خوانده‌ایم و می‌دانیم که همه این چیزها را در ذهن خود به خاطر سپرده‌ایم. ما ماجرای کلی Cyberpunk را می‌دانیم اما هنوز هم می‌خواستیم چیزی خلق کنیم که واقعا تر و تازه و جدید بوده باشد.

وی در ادامه صحبت‌هایش چنین اضافه کرد که:

ما این کار را واقعا با نگاهی جدی به داستان و افسانه‌ای که در دهه ۸۰ در عنوان Cyberpunk 2020 ساخته شده بود، انجام دادیم و در عین حال این گذر زمان را هم که میان ۲۰۲۰ و ۲۰۷۷ وجود دارد، در آن اعمال کردیم و اجازه دادیم آن رویداد هایی که در میان این بازی رخ داده است، حال و هوایی که Night City در سال ۲۰۷۷ پیدا کرده است را تعریف کنند.

Jonkers در انتهای صحبت‌های خود در این زمینه چنین گفت که:

زمانی که واقعا هنوز در اوایل این پروژه بودیم، در حال فکر کردن به این بودیم. کارگردان‌های هنری ما اغلب واقعا در حال به کار گرفتن تمام سعی و تلاش خود بودند تا این شکل از بکگراند بصری را به شهر Night City عملیاتی کنند و ما هم از این به عنوان راهنمای خود برای سبک‌های بصری در این بازی استفاده کردیم و شما هم در حقیقت سبک‌های قدیمی بسیار زیادی در این رابطه مشاهده خواهید کرد که به مد آن روزها باز می‌گردد و آن را حتی در طراحی سلاح‌ها هم مشاهده خواهید کرد.

سازندگان Cyberpunk 2020 اصلی واقعا از آن شگفت زده شده‌اند و به شدت تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند. Cyberpunk 2077 قرار است در تاریخ ۲۷ فروردین ماه سال ۹۹ شمسی برابر با ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به عرضه برسد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,