data-center

مایکروسافت اعلام کرد که اولین مراکز داده و پردازش ابری این شرکت در انگلستان فعالیت خود را آغاز کرده اند. این مراکز داده در لندن، دورهام و کاردیف واقع شده و هدف آنها کمک به مایکروسافت برای ارائه سرویس به مردم و سایر کاربرانی که نسبت به اطلاعات خود و محل ذخیره آنها حساس هستند می باشد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت اولین بار در نوامبر گذشته از طرح خود برای ایجاد مرکز داده در انگلستان پرده برداشت.و اکنون آغاز فعالیت آنها را اعلام کرد. علاوه بر آن، آنها یک نسخه محلی سازی شده از سرویس Azure را نیز ارائه کردند که به مشتریانشان اجازه ذخیره داده ها و پردازش وظایف را می دهد. همین طور اعلام شد کاربران به راحتی توانایی تغییر در نیازها و سرویس های خود را دارند و تنها برای سرویس هایی که استفاده می کنند هزینه پرداخت می کنند به علاوه این به مقدار قابل ملاحظه ای ارزان تر از ذخیره اطلاعات در سرور های شخصی خواهد بود.

در ادامه مایکروسافت اعلام کرد:

پلت فرم پردازش ابری آژور توانایی تحمل هر حجم کاریی را دارد.

وزارت دفاع و خدمات بهداشتی ملی انگلستان (NHS) در میان سازمان هایی هستند که در پی استفاده از این سرویس ها هستند.

مایک استون مدیر ارشد اطلاعات در وزارت دفاع انگلستان عنوان کرد که او دو سال پیش پیشنهاد گشایش مرکز داده در انگلستان را به مایکروسافت داده است. استون در محاصبه خود در آن زمان اشاره کرده بود که وزارت دفاع انگلستان در حال استفاده از نرم افزار هایی است که به روز نیستند و در بخشی از صحبت های خود گفته بود:

ما هنوز از ویندوز XP استفاده می کنیم و در پی آن تمام برنامه و نرم افزار های ما برای سال ۲۰۱۳ می باشد و حتی قدیمی تر!

من متوجه شدم سرویس هایی که ما گرد آورده ایم برای اهداف ما مناسب نبودند و باید به فکر فراهم آوردن سرویس هایی بود که به خوبی از ظرفیت های پردازش ابری و ارتباطات سیار استفاده کند.

استون در مصاحه خود اعلام کرد:

و اکنون ما می توانیم با هماهنگی بالاتری بروی مطالب و اسناد کار کنیم و حتی اطلاعات زیادی در رابطه با نحوه فعالیت های خود کسب کنیم، ما می توانیم مقدار زمان صرف شده برای جلسات، چک کردن نامه های الکترونیک و حتی کار کردن با گوشی های موبایل تیم های خود را دریافت کنیم.

اقای استون در ادامه می گوید:

اگرچه برای ما از لحاظ قانونی ذخیره اطلاعات در هر نقطه از خاک اروپا بلا مانع می باشد اما من راضی به ذخیره اطلاعات در خارج از مرز کشور نشدم بنابراین از مدیر عامل مایکروسافت، اقای نادلا درخواست حظور مستقیم در انگلستان را کردم.

londan-data-center

امنیت داده

همه ما مطلع هستیم که مایکروسافت یک سلسله دعاویی قانونی طولانی را با دولت ایالات متحده آمریکا برای حفظ حریم اطلاعات کاربران خود داشته است.

در حال حاظر کاربران مجموعه نرم افزاری آفیس ۳۶۵ مایکروسافت در انگلستان قادر خواهند بود که اطلاعات خود را بدون خروج از مرز های کشورشان ذخیره کنند. و این دلیلی برای اطمینان کاربران از این است که اطلاعاتشان در امنیت کامل می باشد.

وزارت دفاع انگلستان با وجود آنکه همواره به مواردی وراء مسائل مالی توجه می کرد اما اکنون با افزایش فشار های مالی امیدوارست استفاده از سرویس های مایکروسافت راه حلی برای صرفه جویی در هزینه هایش باشد.

البته آنها اعلام کرده اند که برای آغاز اجازه ذخیره تمام اطلاعات در آژور را نمی دهد و این پروسه با شیبی ملایم باید طی شود.

و نیز اعلام شده دیگر بخش های دولتی انگلستان نیز به علت دلایلی همچون پیچیدگی و افزایش حجم اطلاعات در حال مهاجرت به فضای ابری هستند.

بخش عمومی

پروژه مایکروسافت در انگلستان علاوه بر وزارت دفاع شامل کاربران دیگری نیز می گردد از جمله:

  • خدمات بهداشتی ملی انگلستان (NHS)
  • کارکنان مراقبت های اجتماعی
  • اتصال متخصصان برنامه مراقبت های بهداشتی

نیکلا هادسون مدیر بازاریابی مایکروسافت انگلستان عنوان کرد:

ما انتظار آن را داریم که بخش های حقوقی، بانکی، خدماتی و… نیز مانند بخش دولتی از این خدمات ابری بهره مند گردند.

آمازون

آمازون هم اعلام کرده است که مرکز داده خود را در رقابت با مایکروسافت به زودی در انگلستان دایر می کند. البته آمازون خدماتی مانند آفیس ۳۶۵ برای ارائه به کاربران ندارد اما پلت فرم ابری این شرکت، AWS از محبوبیت فراوانی بر خوردار است با این حال تا به امروز هیچ زمانی برای دایر کردن مرکز داده خود در انگلستان مشخص نکرده است.

AWS شرکت آمازون طبق آمار Synergy Research ، حدود ۳۱ % از بازار سرویس های ابری را در بین ماه های آپریل و جون در دست داشته است در حالی که سهم مایکروسافت تنها ۱۱ %  بوده است.

نظر شما در رابطه با راه اندازی مراکز داده مایکروسافت در دیگر کشور هاچیست؟ آیا راه اندازی مراکز داده در کشور های مختلف راه حل مشکل حفظ حریم خصوصی مردم می باشد؟

منبع :

BBC.com

94 پست
عرفان الهامی
مهندس فناوری اطلاعات، علاقه مند به دنیای تکنولوژی و کمپانی مایکروسافت! ، "آینده را تصور کن "
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
بررسی تخصصی سرفس آرک ماوس یکشنبه 8 مرداد 1396
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,