دوربین مدار بسته دید درشب یکی از انواع دوربین های مداربسته است که با تکنولوژی خاص خود قادر است با استفاده از مادون قرمز تصاویر سارقان و مزاحمان را در تاریکی شب ضبط و به آسانی چهره افراد و پلاک خودرو را تشخیص دهد.

امروزه با افزایش میزان ارتکاب به جرم و جنایت و نیاز به کنترل شبانه محیط های تحت نظارت گرایش به نصب دوربین مدار بسته دید در شب با قابلیت خواندن پلاک خودرو در تاریکی افزایش یافته است و عموم کاربران و خریداران سیستم های نظارتی دوربینی میخواهند که علاوه بر صرفه اقتصادی و آسانی نصب و کنترل از راه دور توانایی ضبط تصاویر در دل تاریکی را داشته باشد. کاربرانی که با تیم مشاوره شرکت دید افزا جهت خرید دوربین مدار بسته تماس میگیرند اکثرا این پرسش را دارند که فرایند ضبط و نمایش تصاویر در دوربین دید در شب چگونه است؟

نحوه عملکرد دوربین مدار بسته دید درشب

جهت آشنایی مشتریان محترم شرکت دید افزا با نحوه عملکرد دوربین های دید درشب و پلاک خوان باید بگوییم که دوربین های دید درشب با تکنولوزی تقویت نور و نیز تصویر برداری با انرژی گرمایی و حرارت ناشی از فعالیت اجسام در حال حرکت به ضبط تصاویر در ساعات شب میپردازد.

در نگاه اول شاید بگویید کیفیت دید در شب بودن دوربین مداربسته فقط یک داستان است و امکان ندارد دوربین بتواند چیزی را که چشم انسان قادر به دیدن ان نیست به آسانی ببیند و ضبظ نماید. در اینکه چشم انسان قادر به دریافت طیف های پایین و بالای مادون قرمز نیست آن هم در دل تاریکی که نوری وجود ندارد! شک نداریم اما با اطلاع از دانش روز و دستاورد های علمی بشر در ساخت دوربین های مداربسته شاهدیم که دوربین های دید درشب با توجه به تعداد ال ای دی هایی که در ساخت آن ها به کار رفته و نیز با سنسور حرارتی میتوانند با جمع آوری طیف نور مادون قرمز که از اجسام در فضا منتشر میشود تصاویر را ضبط کنند.

دوربین دید درشب با دو روش تصاوی را ضبط میکند

  • روش تقویت نور

همانطور که گفتیم چشم انسان قادر به دریافت طیف ضعیف مادون قرمز نیست و دوربین های دید در شب این قابلیت را دارند که با دریافت طیف پایین مادون قرمز و تقویت آن ها تصاویر را در عمق تاریکی ضبط نمایند.

  • روش تصویربرداری گرمایی

طیف قوی مادون قرمز به صورت انرژی گرمایی از بدن انسان و اجسام در حال حرکت در فضا منتشر میشود . فن آوری دوربین های دید در شب با دریافت این طیف میتواند تصویر اجسامی مانند خودروها و انسان را در تاریکی ضبط نماید.

لازم به ذکر است که این نوع از دوربین ها اولین بار با کاربری های نظامی و برای تشخیص حرکت دشمن در شب و جلوگیری از حملات شبانه طراحی شده اند. سربازان آمریکایی مجهز به دوربین هایی هستند که ان ها را قادر ساخته است هر حرکتی را از فاصله دور در دل شب تشخیص دهند. امروزه با نیاز روزافزون به ایجاد امنیت نصب این نوع از دوربین ها به ویژه جهت خواندن پلاک خودرو در پارکینگ منازل مسکونی بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

آیا تنها خرید یک سیستم دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب بودن کافی است؟

شرکت فنی مهندسی دید افزا با کوله باری از تجربه در این زمینه معتقد است مهم ترین و اصلی ترین بخش پس از انتخاب و تهیه دوربین دید در شب نصب صحیح این نوع دوربین ها است چرا که با توجه به اهمیت رزولوشن تصویر در ساعات شبانه و حساسیت این نوع دوربین ها لازم است نهایت دقت را هنگام نصب به کار گرفت در غیر این صورت عملکرد دوربین در ضبط تصاویر به کلی منتفی خواهد بود. لذا توصیه تیم پشتیبانی فنی و مشاوره رایگان شرکت دید افزا در زمینه تهیه و نصب و تجهیز انواع سیستم های نظارتی به شما کاربران محترم این است که پیش از هر اقدامی با کارشناسان مجرب و مجهز به  دانش نصب تخصصی و حرفه ای متناسب با  آخرین دستاوردهای سیستم های امنیتی مشاوره نمایید تا به بهترین شکل بتوانید سیستم نظارتی خود را راه اندازی نمایید.

رضایت شما اعتبار ماست.

پایان رپورتاژ آگهی/.

منبع : وینفون
137 پست
تیم وینفون
وینفون، مرجع تخصصی محصولات مایکروسافت
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
نمایندگی بکو در تهران یکشنبه 30 اردیبهشت 1398
مطالب مشابه
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,