_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

معرفی Rainbow Six Siege: Operation Para Bellum (قسمت دوم)

در این فصل Rainbow six siege کار با لیزر را یاد گرفته، با هولوگرام دشمنان را فریب داده و با شاتگان ریوالور به تخریب دیوارها می‌پردازیم!‌ با قسمت دوم معرفی Operation Para Bellum با وینفون همراه باشید.

پس از عرضه‌ی Operation Chimera در ابتدای سال سوم بازی شوتر تاکتیکی رینبو سیکس و نبردی متفاوت با موجودات زامبی-شکل، یوبیسافت این بار و با عرضه‌ی فصل دوم از سال سوم بازی بیشتر بر روی تجربه‌ی بهتر بخش چند نفره تمرکز داشته و به جز نقشه و اوپراتورهای جدید، این بار تغییرات بیشتری را در جهت بهبود بخش آنلاین بازی اعمال کرده است. پس از معرفی نقشه‌های جدید در بخش اول، این بار به معرفی اوپراتورهای جدید می‌پردازیم.

اوپراتورها:

در این فصل رینبو، شاهد دو اوپراتور مدافع جدید هستیم، Alibi و maestro که در ادامه با ویژگی و اسحله‌های هر دو آشنا خواهیم شد.

Alibi:

این اوپراتور که با سه سرعت در دسته‌ی اوپراتورهای سریع و سبک‌زره قرار می‌گیرد، توانایی ایجاد هولوگرام‌هایی کاملا شبیه خود را دارد! او در لیبی متولد شده و در سه سالگی به همراه خانواده‌اش به ایتالیا مهاجرت می‌کند. پدرش مدیریت یک کارخانه‌ی کوچک تولید مهمات را بر عهده داشت که همین کسب و کار خانوادگی، باعث آشنایی Aria ‘Alibi’ De Luca با تسلیحات ایتالیایی و تیراندازی شد. در 18 سالگی و پس از شرکت در مسابقات قهرمانی اروپا و کسب مدال طلا در دو بخش، به نیروی پلیس پیوست. وی پس از اثبات توانایی‌های خود، به  (Gruppo Intervento Speciale (G.I.S، نیروی هوابرد ضد تروریسم ارتش ایتالیا ملحق شد. سپس به عنوان مامور مخفی وارد باند تبهکار Vinciguerra شد و قبل از فروپاشی آن‌ها، چندین سال را در آنجا سپری کرد.

قدرت ویژه‌ی Alibi، گجتی با قابلیت ایجاد هولوگرام است. این وسیله با قرار گرفتن بر روی زمین، هولوگرامی با اندازه و شکل پیش‌فرض Alibi (به این صورت که در صورت استفاده از اسلحه‌، یونیفرم یا اسکین‌های متفاوت، این تغییرات در هولوگرام لحاظ نخواهند شد.) تشکیل می‌دهد. مکان اوپراتورهای تیم مهاجم در صورت شلیک به هولوگرام یا رد شدن از درون آن، برای چند ثانیه قابل مشاهده خواهد بود و همانند قابلیت Jackal، تمام اعضای تیم مدافع می‌توانند مکان آن اوپراتور را ببینند. از اوپراتورهای ضد Alibi نیز می‌توان به IQ (قادر به دیدن مکان منبع هولوگرام‌ها بر روی زمین)، Twitch (با شلیک لیزر از درون خود به پایه‌ی هولوگرام‌ها) و تقریبا هر اوپراتور دیگری با گجت قابل انفجار اشاره کرد.

Maestro:

عضو دیگر G.I.S که در این فصل به تیم رینبو پیوسته، Adriano ‘Maestro’ Martello نام دارد. وی که با داشتن یک درجه‌ی سرعت، در دسته‌ی اپراتورهای کند و سنگین‌زره قرار می‌گیرد، همانند Alibi در 18 سالگی به ارتش پیوسته است و تاکنون در آنجا مشغول به خدمت است. قدرت به خصوص وی، دوربین‌های ضد گلوله‌ی “Evil Eye” هستند. Maestro قادر است این دوربین‌ها را تقریبا مانند گجت Jäger بر هر دیوار و زمین قابل دسترسی‌ای قرار دهد. این دوربین‌ها پس از قرارگیری بر سطح مورد نظر، از طریق کنترل بی سیم قادر به شلیک لیزهایی خواهد بود که هر کدام توانایی کم کردن 5 درجه از جان افراد تیم مهاجم را دارد

از اوپراتورهای ضد Maestro، می‌توان به Buck ،Sledge ،Ash ،Zofia و IQ که توانایی تخریب کامل آن (حتی با بسته بودن شیشه‌ی محافظ Evil Eye) را دارند، اشاره کرد. همچنین، Twitch و Tatcher توانایی از کار انداختن آن‌ را برای چند ثانیه دارند.

در ادامه‌ی اولین‌های این فصل (!)، به اسلحه‌ی اصلی Maestro می‌رسیم، اولین LMG تیم مدافع که به عنوان اسلحه اصلی به بازی راه پیدا کرده است. همچنین، شاهد اولین ریوالور با تیرهای شاتگان نیز هستیم. بله! Bailiff 410 با شلیک تیرهای شاتگان، توانایی باز کردن دیوارها و دریچه‌های قابل شکستن را دارد.

تغییرات دیگر: Buff اوپراتور Echo، دوربین‌های ضدگلوله و چند مورد دیگر

در ابتدای امسال، یوبیسافت اعلام کرد که دیگر شاهد تغییرات میان فصلی (آپدیت‌های وسط فصل که با چندین Buff و Nerf همراه بود) نخواهیم بود. این تغییرات که باعث ایجاد اختلال در روند Pro League می‌شدند، به فصل بعد از خود منتقل شدند. به این ترتیب که دیگر بجای میان یک فصل، تغییرات مورد نظر یوبیسافت در ابتدای فصل بعد عرضه می‌شوند. در ادامه، به بزرگترین تغییرات این فصل می‌پردازیم.

  • Echo buff: به عنوان واکنشی به بازخورد بازیکنان رینبو، این اوپراتور دارای 2 درون Yokai (به جای یک درون) خواهد بود. همچین، تعداد شارژهای هر درون به 2 (از 3) تغییر یافته و زمان بین هر دو شلیک متوالی به 20 ثانیه افزایش یافته است.
  • تغییرات سرعت: در راستای ایجاد تعادل بیشتر در گیم‌پلی، اوپراتورهایی با 3 درجه‌ی سرعت، آرام‎تر حرکت کرده و اوپراتورهای 1 سرعت نیز کمی سریع‌تر حرکت می‌کنند. هم‌چنین در صورت در دست داشتن اسلحه‌ی دوم (بجز SMGها)، شاهد افزایش سرعت حرکت خواهیم بود. طبق اعلام یوبیسافت، تیم سازنده نتیجه‌ی مثبت وجود چنین ویژگی‌ای برای BlackBeard را مشاهده کرده و خواهان گسترش این ویژگی به تمام اوپراتورها بوده است.
  • تغییر در سیستم امتیازدهی: استودیوی سازنده با هدف تغییر روش توزیع امتیازات به‌وسیله‌ی درون‌ها و قابلیت‌های هر اوپراتور، این تغییرات را در امتیازدهی اعمال کرده است. لیست کامل را می‌توانید در این پست رسمی ببینید.
  • دوربین ضد گلوله: این دوربین که توانایی قرارگیری بر روی دیوارها و زمین و دید از درون نارنجک‌های دودزا را دارد، به تسلیحات 6 اوپراتور (برای Mute, Doc, Frost و Castle به جای Deployable Shield و برای Caveira و Vigil به جای Barbed Wire) اضافه خواهد شد.
  • رابط کاربری جدید: پس از اضافه شدن دوربین‌های جدید (Evil Eye، دِرون دوم Echo و همچنین دوربین ضد گلوله) به دوربین‌های موجود در بازی، نیاز به رابط کاربری جدید را به وجود آورده بود که در این آپدیت عرضه خواهد شد.

  • عوض شدن انیمیشن خنثی کردن بمب: این انیمیشن جدید با این که در شیوه‌ی کلی خنثی کردن بمب تغییری ایجاد نمی‌کند، اما با افزودن صدا و تصویر جدید همراه خواهد بود.
  • افزایش کیفیت برای XBox One X نیز از جمله تغییرات جدید این آپدیت خواهد بود.

تاریخ عرضه

این محتوای جدید در روز 7 ژوئن (17 خرداد) عرضه خواهد شد. اوپراتورهای جدید به مدت 7 روز تنها در دسترس دارندگان سیزن پس قرار داشته و سپس در 14 ژوئن در دسترس تمامی بازیکنان قرار خواهند گرفت.

نظر شما در رابطه با فصل جدید چیست؟

منبع :

RAINBOWSIX | WINDOWSCENTRAL

15 پست
علیرضا قنواتی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,