به باور بسیاری از گیمرها و کارشناسان سری ویچر برترین عنوان نقش آفرینی تاریخ محسوب می‌شود. توسعه‌دهنده بازی یعنی استودیو CD Project با موفقیت خیره‌کننده این بازی به شهرتی بی‌همتا دست پیدا کرد، اکنون توسعه‌دهنده بازی جزییاتی از آینده این سری بسیار موفق را به اشتراک می‌گذارد.در دنیایی که ناشران بزرگ و ثروتمند بسیاری از استودیوهای کوچک را می‌بلعند، کمتر استودیو مستقلی را می‌توان پیدا کرد که بتواند با این ناشران بزرگ به رقابت پردازد. CD Project یکی از این معدود استودیوهای مستقل است که با نبوغ مثال‌زدنی تیم خود نه تنها توانسته با این ناشران بزرگ رقابت کند، بلکه توانسته در آمار فروش یک بازی بسیاری از آنها را نیز پشت سر بگذارد.

این استودیو با عرضه سری ویچر توانسته شهرت و محبوبیت بسیاری میان گیمرها و منتقدان کسب کند، سری Witcher در همان نسخه اول خود توانست با ارایه گیم‌پلی کاملا متفاوت و جهانی باز که بیشتر به یک اثر هنری می‌ماند و البته داستانی بسیار غنی توجه خیل عظیمی از کاربران را به خود جلب کند. سیر موفقیت این مجموعه پیوسته تداوم داشته، برای مثال سری سوم ویچر یعنی The Witcher 3: Wild Hunt تاکنون توانسته فروشی بیش از 33 میلیون نسخه‌ای را تجربه کند.محبوبیت این مجموعه باعث شده تا بسیاری از شیفتگان گرلت یا همان گرگ سفید مشتاق به عرضه نسخه جدیدی از بازی باشند. اخیرا مدیرعامل این استودیو آدام کیشینسکی در مصاحبه‌ای به مجموعه ویچر اشاره کرده و عنوان داشته که استودیو در حال حاضر تمام تمرکز خود را روی بازی آینده خود یعنی Cyberpunk 2077 معطوف کرده است و در نتیجه اگر نسخه جدیدی از ویچر هم در کار باشد در آینده نزدیک نباید انتظار آن را داشت.

در حال حاضر ما تمام تمرکز خود را روی سایبرپانک 2077 معطوف کرده‌ایم تا خللی در عملکرد منابع انسانی و مخاطبان ما ایجاد نشود.

در آینده زمان مناسبی وجود خواهد داشت تا مفصل در مورد آینده ویچر صحبت کنیم.

اگر شما از علاقه‌مندان این مجموعه بسیار موفق هستید یقینا با شنیدن این خبر تا حدی ناراحت خواهید شد، چرا که در آینده نزدیک امکان تجربه نسخه جدید بازی را نخواهید داشت. اما در طرف مقابل پاسخ کیشینسکی تا حدی دلگرم کننده به‌نظر می‌رسد، چرا که وی احتمال عرضه نسخه جدید بازی را در آینده ممکن دانسته است. البته این مسئله چندان دور از انتظار نیست، از آنجا که این شرکت سرمایه‌گذاری زیادی روی توسعه سری ویچر داشته و البته از اشتیاق بالای کاربران بدان آگاه است احتمالا نسخه دیگری از بازی در سالهای آتی رونمایی خواهد شد. نکته جدید و مهم در صحبت‌های مدیرعامل CD Project نامگذاری نسخه بعدی این بازی است، به باور وی ویچر بعدی مطمئنا ویچر 4 نام نخواهد گرفت.

سه نسخه اول ویچر ماهیتا سه‌گانه‌ای بودند که بر اساس کتاب رمان توسعه یافتند. بنابراین چندان ساده نخواهد بود که ما بخواهیم عنوان ویچر 4 را برای نسخه بعدی انتخاب کنیم.

البته صحبت من بدین معنی نیست که ما دنیای ویچر، دنیایی که چندین سال برای خلق آن زحمت کشیدیم را رها خواهیم کرد. در حقیقت ویچر یکی از دو فرانچایزی است که ما در آینده عرضه خواهیم کرد. البته در حال حاضر متاسفانه نمی‌توانم جزییات بیشتری از برنامه‌هایمان بگویم.

در مورد نسخه بعدی بازی گمانه‌زنی‌های بسیار وجود دارد، برخی معتقدند از آنجایی که شخصیت اصلی سه نسخه اول بازی روی گرلت تمرکز داشته، احتمالا در نسخه بعدی بازی سیری (دختر خوانده گرلت) قهرمان اصلی بازی خواهد بود و روند داستانی با محوریت این دختر چابک شکل خواهد گرفت.

آیا شما نیز مایل به تجربه نسخه بعدی بازی هستید؟ سیری یا گرلت، کدام یک کاراکتر بهتری برای پیشبرد داستان بازی خواهند بود؟

 

منبع :

GAMING BOLT

1220 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,