OLYMPUS DIGITAL CAMERA

شاید تیتر را کمی با اغراق نوشته ایم ولی این موضوع تا حدودی هم اکنون واقعیت یافته است و در آینده ای نزدیک می توان تیتر این مطلب را کاملا واقعی دانست.

Robert Oschler یک متخصص رباتیک است که با استفاده از قابلیت های وسیع کرتانا و قابلیت تشخیص صدای آن دستورات لازم را به یک ربات منتقل می کند و این ربات نیز واکنش مناسب نشان می دهد. در واقع می توان گفت این متخصص به کرتانا جان داده است و آن را از دل دنیای مجازی بیرون کشیده است.

این ربات که Nanabot نام دارد، با استفاده از گوشی لومیایی که به عنوان مغز متفکر آن بر روی ربات سوار شده است به فرامین صاحب خود عمل می کند.

ربات Nanabot می تواند با شما بازی کند، در خانه گردش کند، از اتاق شما محافظت کند، کتاب ها را تشخیص دهد و به اعضای خانواده پیغام دهد.

قطعا این نمونه اولیه این ربات است و شاید در آینده ای نه چندان دور در ربات هایی که ظاهرشان نیز بسیار شبیه انسان هستند از این نوع سخنگو های هوشمند قرار داد تا دیگر شاهد زندگی ربات ها نیز در کنار خودمان باشیم. به نظر شما فاصله زیادی با این موضوع داریم ؟ شما را دعوت می کنم این کلیپ را ببینید :

 

[button color=”red” size=”small” link=”http://host10.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/407/04035598840f0c31c79b5701e66927be1219340.mp4″ ]دانلود ویدیو[/button]

منبع : وینفون
608 پست
رضا درویش زاده
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  wqpw
  پاسخ دهید شنبه 3 خرداد 1393

  سلام اقا رضا ویدیو مشکل داره نشون نمیده

  امیر
  پاسخ دهید شنبه 3 خرداد 1393

  سلام xbox music و xbox video آپدیش شدن میدونم اینجا جاش نیست ،ولی موزیکش خیلی خوب شده اگه میشه یکم درباره ویدیو توضیح بدین ببینیم چه فرقی کرده؟

  حسین ابراهیمی
  پاسخ دهید شنبه 3 خرداد 1393

  خیلی جالب بود
  امیدوارم روزی برسه که هرکی یکی از اینا(هوشمند ترشو) تو خونش داشته باشه 🙂

  امیر
  پاسخ دهید شنبه 3 خرداد 1393

  جواب بدین نکنه شما هنوز آپدیت رو دریافت نکردی….

  وحید
  پاسخ دهید شنبه 3 خرداد 1393

  کرتانا واقعا عالیه

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , , ,