Social Networks cover

یک سال از تاسیس وینفون می گذرد. در این یک سال وینفون جایگاه خود را در گوشه گوشه ی زندگی کاربران پیدا کرده و می کند. یکی از این قسمت ها، شبکه های اجتماعی است که امروزه شاید به مهم ترین بخش زندگی ما انسان ها مبدل شده است. کاربرد ها و توانایی های شبکه ی اجتماعی بر هیچ کس پوشیده نیست. از آن جایی که وینفون هم سهمی در این شبکه های اجتماعی دارد، بر آن شدیم تا معرفی مختصری از شبکه های اجتماعی وینفون و کاربرد های آن برای شما شرح دهیم تا راحت تر به نیاز های خود جواب دهید.

social twitter

دوست داریم ابتدا از مظلوم ترین شبکه ی اجتماعی، یعنی Twitter شروع کنیم.

تویتتر شبکه ی اجتماعی است که کاربران و سایت ها آخرین خبر ها، مطالب، نکات، پیام ها و غیره را در آن با دیگران به اشترام می گذارند. نکته ای که این شبکه را از سایر شبکه های اجتماعی متمایز می کند، محدودیت تعداد کاراکتر در ارسال توییت جدید است. کاربران می توانند تنها 140 کاراکتر شامل متن، عکس و لینک قرار دهند و اتفاقا همین عامل باعث شده تا تویتتر بسیار خاص باشد و همه ی افراد مشهور ترجیح دهند یک اکانت در آن داشته باشند.

قطعا شما بار ها دیده اید که منابع اخبار ویندوز فونی که توسط وینفون منتشر می شود، صفحه های تویتتر افراد مهم و معروف است. علت اینکه افراد این شبکه را انتخاب می کنند این است که مطالبی که ارسال می شوند، بر اساس زمان ارسال شدن بر روی صفحه ی خانه قرار می گیرد. بدین صورت اگر شما در این شبکه ی اجتماعی آنلاین باشید، هر لحظه تویتت های جدیدی که ارسال می شود را بدون اینکه صفحه را دوباره بارگذاری کنید مشاهده می کنید.

حال که کمی (تنها کمی) با تویتتر آشنا شدید، شما را با فعالیت های صفحه ی وینفون در تویتتر جلب می کنیم. در این صفحه لینک آخرین مطالب ارسالی و مهم وینفون، در همان زمان انتشار قرار می گیرد. همچنین اخباری که از تویتتر منشا می گیرند، برای اولین بار در تویتتر منتشر می شود و سپس پس از انجام مراحل نوشتن و آماده سازی مطلب، درون سایت قرار می گیرد. همچنین برخی مطالب به علت برخی محدودیت ها امکان انتشار در سایت را ندارند که در این صفحه می توانید آن ها را پیدا کنید.

البته صفحه ی وینفون در تویتتر دو منظوره است، این شبکه به نوعی راه ارتباطی بسیار قوی وینفون، با افراد و شرکت های سرشناس خارجی است. ارتباط با افراد مهم در این صفحه برای وینفون بسیار اهمیت دارد و این شبکه کمک کرده تا این ارتباط بسیار آسان صورت گیرد، به همین علت درصد بیش تری از مطالب به زبان انگلیسی منتشر می شود. همین امر باعث شده تا تعداد افرادی خارجی که صفحه ی وینفون را در تویتتر دنبال می کنند، از ایرانیان عزیز بیش تر باشد.

نظر شما را به چند ارتباط وینفون با افراد و شرکت های معروف جلب می کنیم:

Game Troopers مننتشر کننده ی بازی Tiny Troopers در ویندوز فون از دنبال کنندگان صفحه ی وینفون در تویتتر است و پیام های نزدیکی بین دو طرف رد و بدل گشته است:

Firefox_Screenshot_2015-01-03T16-41-42.887Z

Firefox_Screenshot_2015-01-03T16-46-28.007Z

Marcus Ash خالق کرتانا:

Firefox_Screenshot_2015-01-03T16-44-36.711Z

موسس شرکت که در زمینه های بسیار بسیار زیادی از جمله بازاریابی و تولید محصولات رسانه ای دیجیتال و … است از دنبال کنندگان صفحه ی وینفون در تویتتر است.

Firefox_Screenshot_2015-01-03T16-47-50.343Z

یکی از دنبال کنندگان صفحه ی در تویتتر، پیج رسمی مایکروسافت لومیا در تویتتر است:

Firefox_Screenshot_2014-12-07T20-08-25.569Z

ری توییت شدن مطالب وینفون توسط افراد سر شناس، مانند یکی از دو توسعه دهنده ی اصلی برنامه ی VLC برای ویندوز فون:

Firefox_Screenshot_2015-01-03T16-57-54.647Zتام وارن، یکی از نویسندگان اصلی سایت بسیار معتبر The Verge :

Firefox_Screenshot_2015-01-03T17-02-25.095Z

 و… بسیاری ارتباطات مهم دیگر (مانند دنیل رابینو، سر دبیر ویندوز سنترال) که برقرار کردیم تا آخرین اخبار و اطلاعات را مستقیما به شما عزیزان عرضه کنیم. البته ایرانیان عزیز نیز ما را در این پیج تنها نگذاشتند و با توییت های همیشه دلگرم کننده و گاهی طنز امیز ما را پر انرژی تر از قبل می کنند.

البته کاربرد این صفحه به همین جا ختم نمی شود و به زودی مسابقه های گوناگون نیز در تویتتر وینفون برگذار می شود.

برای ورود به صفحه ی Twitter وینفون کلیک کنید

socialfacebook

یکی از شبکه های محبوب وینفونی ها تا به اینجا، شبکه ی اجتماعی وینفون توی فیسبوک هست. توی صفحه ی فیسبوک وینفون، ما محدودیتی توی ارسال نوع مطلب نداریم. خیلی از اوقات در مورد موضوعات مورد بحث روز که ممکنه کمی هم به مایکروسافت ربط پیدا کنه صحبت کنیم (مثل ماجرای فیلم “مصاحبه”). موضوعات مطرح شده در پیچ فیسبوک الزاما مرتبط یا اخبار روز سایت وینفون نیستند، اما اخبار مهم وینفون در فیسبوک هم پوشش داده میشه.

Firefox_Screenshot_2015-01-03T18-08-08.464Z

مخاطبان فیسبوک وینفون با وجود داشتن کاربران خارجی، تماما ایرانی ها هستند و مطالب به زبان فارسی گذاشته می شوند. لحن و نوع صحبت ما در این صفحه خیلی خودمونی هست. گاهی اوقات تصاویر یا متن های زیبا هم از طرف دوستان به دست ما می رسد که در این پیج به اشتراک گذاشته می شود.

مطالب طنز و مطالبی که امکان قرار گرفتن آن ها در سایت نیست هم همیشه در فیسبوک وینفون قرار داده می شود.

Firefox_Screenshot_2015-01-03T18-07-54.504Z

از اون جایی که این پیج خیلی طرفدار داره و روز به روز هم به اون ها اضافه میشه، پس پیشنهاد می کنیم شما هم به جمع هواداران فیسبوک وینفون بپیوندید.

برای مشاهده ی پیج فیسبوک وینفون کلیک کنید

social insta

صفحه ی اجتماعی بعدی که قصد داریم آن رابه شما معرفی کنیم، صفحه ی اینستاگرام وینفون است. اگر شما هم علاقه مند به عکاسی باشید حتما با صفحه ی اینستاگرام وینفون آشنا شده اید. طرح عکسفون که مدتیست به شدت از آن استقبال شده است در اینستاگرام وینفون اجرا می شود و نمایشگاهی برای عکس های زیبا و خلاقانه ویندوز فونی های ایران شده است.

البته غیر از عکس های گرفته شده با گوشی های ویندوز فونی، تصاویر دیگری نیز با مفهوم طنز و یا مطالبی که بسیار کوتاه هستند و نمی توان آن ها را در سایت آورد نیز در اینستاگرام وینفون قرار می گیرند.

اگر شما هم به زیبایی علاقه مند هستید، حتما صفحه ی اینستاگرام وینفون را دنبال کنید.

برای مشاهده ی صفحه ی اینستاگرام وینفون کلیک کنید

social nearby

خیلی از کاربران همیشه در پی گروهی می گردند تا صحبت ها، سوالات و مطالب خودشان را به طور مستقیم با دیگران به اشتراک بگذارند. بسیاری بر این اعتقاد بودند که وینفون باید دارای یک گروه در برنامه های اجتماعی مانند واتس اپ یا وایبر نیز باشد، اما به دلیل افشای شماره تلفن اعضا و همچنین محدودیت در تعداد اعضا، این امکان وجود ندارد.

با این حال وینفون از خیلی وقت پیش دارای یک گروه صمیمی و خوب در برنامه ی اجتماعی Nearby Live بوده است. به علت افشا نشدن شماره تلفن اعضا گروه وینفون در این برنامه و همچنین نداشتن محدودیت در تعداد اعضا و ویژگی های بسیار دیگر،وینفون در Nearby Live دارای گروه است و کاربران خودشان مطالب جدید را ارسال می کنند و به گفتگو می پردازند.

برای پیدا کردن گروه وینفون در Nearby Live کافیست کلمه ی WinPhone.ir را در بین گروه ها جستجو کرده و به گروه ملحق شوید.


امیدواریم از مطالبی که به شکل های مختلف به دست شما عزیزان می رسانیم استفاده ی کافی را ببرید. در آینده با تولید محتوا های متفاوتی که انجام خواهیم داد، شبکه های اجتماعی بیش تری را راه اندازی خواهیم کرد.

شما از تجربه ی خود در شبکه های اجتماعی وینفون بگویید، از عملکرد ما راضی هستید؟

منبع : وینفون
 • یکشنبه 14 دی 1393 19:00
 • 18 نظر
 • علی گلشن
 • اخبار
981 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سعید
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

فالو دارم شما رو .. 🙂 .. خیلی خوبه که فیسبوکتون خیلی صمیمیتره ..
موفق باشید … 365روزگیتون هم مبارک ! :دی

be-winphone8.1
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

فدای علی گلشن:)

kamyr
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

ایول کارتون درسته.
ولی یه سری نویسنده ها گویا فراموش شدناااا
مثلاً اقای هوشیار بخش،مسعود خیابانی،حسام شکوهی،جلال رضوی و…..
اینا جزو تیم نیستند ایا؟؟؟ برایدفیسبوک بیشتر اقای اکبری زاده و شکوهی زحمت کشیدن ،خلاصه دم همتون به ویژه مدیر اقا رضا گرم پایدار باشید به امید پیشرفت های بیشتر ویندوزموبایل. راستی ۱۰ کی میاد اخر؟؟

sara
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

بله واقعا عالیه عملکرد تیم وینفون
به نظر من مهم ترین وبیشترین تمرکزتون در شبکه های اجتماعی باید روی توییتر باشه چون میتونه به پیشرفت ویندوز فون و ارتباط متقابل با دولوپرها و افراد تیم ویندوز فون مایکروسافت کمک بسیار شایانی بکنه و بسیاری از مشکلات برنامه ها و خود اکوسیستم خیلی راحت تر از سایر راه ها مثل ایمیل و… به دستشون برسه و هم در بیشتر دیده شدن سایت کمک خوبی میکنه
پیج فیسبوک هم رسیدگی بیشتری رو میطلبه چون چند وقتیه خیلی سوت و کور شده
ممنون از تیم فوق العاده ی winphone.ir

hakim-Zi
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

سلام.میشه یه قند شکن مجانی یا برنامه ای که خود به خود بدون نیاز به قندشکن سایت فیسبوک و تویتر را باز کنه برای فالو کردن شما البته(نه برای کارای خاک تو سری):)

  رضا اسلامی
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  hakim-Zi:
  سلام.میشه یه قند شکن مجانی یا برنامه ای که خود به خود بدون نیاز به قندشکن سایت فیسبوک و تویتر را باز کنه برای فالو کردن شما البته(نه برای کارای خاک تو سری):)

  Opera Mini کرک شده را امتحان کنید ، بهترین نرم افزار در حال حاضر هست و سرعتش هم بسیار عالیه ، در بخش نرم افزار های کرک شده می تونید پیداش کنید.

   hakim-Zi
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   اخه گوشیمو از فروشگاهی که خریدم گفت بوت لودر گوشیتو باز نکن گوشی خراب میشه به نظرتون اگه انلاک کنم خراب نمیشه؟اگه نه میشه اموزش بدید چطوری؟

محمدرضا
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

دم شما در همه ی شبکه ها گررررم

aminima
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

خعععععععععععععععععععععععععععععلی باحالید.
راستی نتایج مسابقه دوم مایکروسافت کی معلوم میشه

مجید
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

ای کاش fbو twitter هم مثه insta آزاد بود…..بدبختی رو ببینا…باید هی بیایم پای pc…

farbod
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

یک سالگی سایت رو تبریک میگم و خسته نباشید.

nima
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

Nearby Live فیلتره؟ آخه من هر کاری می کنم وارد نمی شه:-(

  محمد مهدی هوشیار بخش
  پاسخ دهید سه شنبه 16 دی 1393

  nima:
  Nearby Live فیلتره؟ آخه من هر کاری می کنم وارد نمی شه:-(

  باید سرویس مکان (Location) گوشی روشن باشه.

YaYa
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

توعیتر 😀 که عالیه …….حتما برگردم توییتر فالوتون میکنم

محمد سلطانی
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

آقای گلشن جان یه سوال. درسته که واتس اپ و وایبر شماره دوستان افشا میشه اما خب میتونین اعلام کنین هرکسی دوست داشت بیاد و کسایی که دوست ندارن نیان. حداقل واسه مایی که نیربای نداریم. و واسه تعداد اعضا هم میشه گروه یک و دو تشکیل داد

  علی گلشن
  پاسخ دهید دوشنبه 15 دی 1393

  درسته، اما مسئولیت داره اداره کردن این نوع گروع ها و دردسر های خاص خودش. حالا نیربای که حجمی نداره، می تونید عضو شید و فقط از امکانات گرو استفاده کنید.

Dilan
پاسخ دهید جمعه 8 اسفند 1393

سلام مدتیه میخوام لومیا 1020 بگیرم ولی دودلم نمیدونم چکار کنم ؟ ایا میتونم باش خوب کار کنم گوشیه کاربردی هست یا نه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,