Ali Golshan Cover interview

نفر آخر مصاحبه ی تولد، آقای علی گلشن که یکی از پرتلاش ترین عوامل سایت وینفون هستند.

یک معرفی کوتاه و مختصر از خودتون؟

هم کوتاه باشه هم مختصر؟! خوب یه دفعه می گفتی معرفی نکن دیگه (سوال بعدی) 🙂

چرا ویندوزفون را انتخاب کردید؟

ویندوز فون من رو انتخاب کرد (می خندم 😀 )، خوب دلیلش برای خودم همیشه روشن بوده، همیشه توی زندگیم دوستان و آشنایان به من میگفتن میخوان گوشی بخرن، با این پول چی میشه خرید (از بچگی سرم تو این چیزا بود 😀 ) خلاصه مجبور میشدم بین گزینه های اندرویدی، بگردم و نهایتا انتخابم محدود به برند های مختلف میشد که نهایتا کیفت ساخت و دوربیش و باتری و این جور چیزاشون فرق می کرد و براشون بر اون اساس انتخاب می کردم، اما هیچ راه حلی برای مشکلات نرم افزاری سیستم عاملشون (یعنی اندروید) نداشتم مگر اینکه بهشون بگم 2 میلیون و خورده ای بدید و یه آیفون بخرید. خلاصه اینطوری جا افتاده بود که اگر چیز خوب میخوای باید بالای 2 میلیون پول بدی و الان که این قدر پول دادی، همین قدرم گیرت میاد. دیگه یه یک سالی شده بود که کلا از دنیای گوشی و تمام علاقه مندی هام فاصله گرفته بودم و مشکلات اندروید هم واسم مثل روز مشخص بود و دیگه به کسی مشاوره ی خرید گوشی نمی دادم که بعدا از دستم دلخور بشن.

تا اینکه یکی از آشنایان (خیلی آشنا، در حد شوهر خواهر) می خواست برای یکی از آشنایانش (اونم خیلی آشنا، در حد خواهر) گوشی بخره در حد 400-500 تومن. خودش خیلی با اشتیاق شروع کرد تو سایت های فروش آنلاین معروف (چیز کالا) جستجو کرد و نظر کاربرا رو خوند و بالاخره بین دو تا گزینه ی لومیا 520 و اچ تی سی 8S فینال گذاشت که انتخابش رو بکنه. نظر من رو هم پرسید اما من جواب قطعی ندادم و من هم که آشنایی کامل با ویندوز موبایل داشتم، فکر کردم این سیستم عامل هم یه سیستم عامل با برنامه و قابلیت های خیلی محدوده، اما از ظاهرش بدم نیومد و یه مدت روش حساس شدم که متوجه بشم قضیش چه جوریه و چی هست. یه روز توی دست یه نفر دیدم و بدون اغراق باید بگم که وقتی دیدمش (فک کنم یه لومیا 820 مشکی بود) همون صفحه ی استارتش خیلی خیلی نظرم رو جلب کرد. بعدا که نظرات کاربرا رو توی همون سایت چیز کالا خوندم متوجه شدم که تجربه ی کاربرا از این سیستم عامل کاملا متفاوت با سیستم عامل های دیگر هست و همه خیلی تعریف می کردن. من هم که نیاز به همین تاییدیه داشتم، بنا شد اونو برای همون آشنامون بخریم و بعد از اینکه از نزدیک باهاش کار کردم کلا به واسطه ی نا آشنا بودن باهاش توی اینترنت (خصوصا وینفون) دنبال اطلاعات بودم که دیگه کم کم آشنا شدم و حالا هم در خدمت شما هستم.

اولین گوشی هوشمندتون چی بود؟

سوال بعدی 🙂

از این که پا به عرصه ی ویندوز فون گذاشتید پشیمان نیستید؟

اصلا، به هیچ وجه، ویندوز فون اگر یه انسان بود، خیلی مرد بود، نه از لحاظ جنسیتی، بلکه از لحاظ مرام مردونگی، اگر حتی داشته و توان داخلی قوی هم نداشته باشه (کنایه از امکانات سخت افزاری کم) بازم هر چی داره واسه آدم میزاره و نمیزاره که آدم لنگ بمونه.

دلتان برای اندروید تنگ نشده؟

من تا حالا گوشی اندرویدی نداشتم. هیچ وقت هم نخواهم داشت. اما به اندازه ی کسی که اندروید داشته باهاش کار کردم.

IMG_2244 a

سایت وینفون چه جایگاهی در زندگی شما دارد؟

سایت وینفون فقط یک سایت نیست، توی اینترنت خیلی سایتا با خیلی موضوعات وجود دارند، اما چیزی که وینفون رو متمایز کرده و من رو مجذوب خودش کرده، اون جریان زندگی و عشقی هست که پشت کارامونه. چون خانواده ی وینفون همه با یه علاقه و با یه اعتقاد دور هم جمع شدیم و بدون چشم داشت کار می کنیم. یه موقع هایی می بینید که مطلب ساعت 2-3 یا 4 صبح منتشر میشه، چیزایی که توی اینترنت توی همه ی سایتا به راحتی دیده نمیشه، چون بچه ها همه از دل و جون مایه میزارن و مطالب رو در کسری از ثانیه ترجمه می کنن و از خوابشون میزنن تا سریع منتشر بشه. من هم افتخار دارم که تمام تلاشم رو برای وینفون می کنم و حالا می تونم بگم که وینفون به بخش اصلی زندگی من تبدیل شده و خیلی روش تمرکز بالایی دارم (اگر رو درسم داشتم الان دانشجوی هاروارد شده بودم 😀 )

چرا تیم ویفون را انتخاب کردید؟

انتخاب نکردم، کشیده شدم. جاذبه داره این تیم وینفون  🙂

اگر بخواهید یک لقب برای تیم وینفون انتخاب کنید چه اسمی انتخاب میکنید؟

همونی که توش میگفتن همه برای یکی، یکی برای همه (زورو بود، دالتون بود چی بود یادم نیست، همون 😀 )

نظرتان درباره کاربران سایت چگونه است؟

بی نظیر، عاشقشونم. تو هیچ سایتی، هیچ جایی کاربرایی به خوبی وینفونیا پیدا نمیشن، یادم نیست این کلمه ی “دوست عزیز” رو کی تو دهنم انداخت، یا شایدم خودم اختراعش کردم 🙂 ولی همین که می بینم خیلی از کاربرا با احترام تمام و با بردن این کلمه با هم صحبت می کنن لذت می برم. حتی خیلی از اوقات که دوستان سیستم عامل های دیگر به سایت تشریف میارن و نظر میزارن، وقتی می بینم که با احترام کامل باهاشون مباحثه می کنند لذت می برم، چون متاسفانه هنوزم که هنوزه فرهنگ صحبت در فضای مجازی در همه جا جا نیافتاده، اما خوشبختانه در وینفون این اتفاق افتاده و ما افتخار می کنیم به داشتن همچین کاربرانی.

فکر میکنید نظر کاربران درباره شما چگونه است؟

نمی دونم، این رو باید از خودشون بپرسید، می تونن زیر همین مطلب اعلام کنن درجه ی نفرتشون از من رو D:

اگر بخواهید یکی از کاربران را به عنوان بهترین کاربر انتخاب کنید چه شخصی را انتخاب میکنید؟

سوالای سخت سخت می پرسیا 😀 خیلی از دوستان هستند که به من خیلی لطف دارن و خیلی به من (چه از طریق ایمیل، چه تویتتر و روش های دیگه) انرژی میدن و من از همشون خیلی سپاسگذارم و واقعا این قدر زیاد هستند که نمی تونم کسی رو به عنوان بهترین معرفی کنم. واقعا همگی خوب هستند. ممنون از همتون.

بهترین خاطره در سایت؟

اوفففف D: تا دلت بخواد خاطره دارم، ولی فکر کنم بهترینش همین جشن تولدی بود که با هم داشتیم، واقعا خیلی خوش گذشت و جای همه ی دوستان خالی بود، ایشالا یه روز هم با اونا جشن می گیریم.

بدترین خاطره ؟

اوممم… خاطره ی ناخوشایند که داشتیم، ولی نمیشه گفت بدترین، چون این قدر بد نبوده. اما فکر کنم اون روزی که آقا رضا نگران مصطفی محمدی عزیز بودن و اون پست رو زدن و ما نگرانش شدیم خاطره ی خوبی نبود. با این حال خاطره ی بدی که هر روز برامون اتفاق میفته و هنوزم متاسفانه از فرهنگ بد فضای مجازی هست کپی کردن مطالب سایت هست که خیلی براش زحمت کشیدیم. گاهی اوقات وقتی بیش تر می رنجیم که می بینیم یک سایت یا صفحه ای، مطلبی رو عینا کپی کرده، و در آخر منبعی رو زده که اصلا وجود خارجی نداشته (مثلا Micrososft.ir). امیدوارم این فرهنگ بهره بردن و منبع زدن توی ایران هم جا بیفته.

بهترین پستی که تا بحال قرار دادید کدام بوده است؟

بهترین پست از نظر خوشحالی فکر کنم پست برنده شدن محمد رضا احمدی عزیز توی مسابقه ی سلفی مایکروسافت بود که واقعا به همه انرژی داد و هممون رو خوشحال کرد و البته مثل بمبی توی سایت ها و خبرگزاری های داخلی (مثل شبکه خبر) منفجر شد، اما باز هم بدون منبع ذکر شد. از لحاظ کیفیت مطلب هم فکر کنم بهترین و سخت ترین مطلبی که از لحاظ محتوا و کار ترجمه انجام دادم، پست مربوط به امکان بهره بردن ویندوز 10 گوشی از کاشی های انفجاری بود که واقعا ترجمه ی بسیار بسیار سنگینی بود و من تا یه هفته در مرخصی به سر می بردم 😀 (خدا میدونه چقدر به دنیل رابینو بد و بیراه گفتم 😀 ) البته خوشبختانه فنی ترین و دقیق ترین ترجمه ی عمرم شد. البته پست های دیگری مثل دختران ویندوز فونی 2 هم بوده که مثلا 10 روز برای انتشارش کاملا کار کردیم.

بدترین پستی که قرار دادید کدام بوده است؟

از نظر خودم؟ والا نمی دونم، اون رو کاربرا باید بگن.

معمولا در چه ساعاتی در روز در سایت فعالیت میکنید؟

بگو در چه ساعاتی از روز فعالیت نمی کنم D: مواقعی که میخوام غذا بخورم، یا برم (گلاب به روتون) فعالیتی ندارم قاعدتا 😀 در 97.6 درصد مواقعی که به اینترنت دسترسی دارم، در حال فعالیتم.

رابطه شما با اعضای تیم مدیریت چگونه است؟

خیلی دوستانه، فعال، پرتلاش، کاری. ما یک جسمیم در چند روح D:

دوست دارید وینفون به چه جایگاهی برسد؟

قطعا جایگاه خیلی بالاتری در نظرمون هست، فکر های بزرگ در سر می پرورانیم و هر روز هم به سمت همین ایده آل ها تلاش می کنیم.

آیا گلایه ای از سایت یا کاربری دارید (لازم نیست اسم سایت رو بگید)؟

متاسفانه دلم از خیلی از سایت ها (و حتی پیج های بسیار معروف فیسبوک و اینستاگرام پره)، ولی مطمئنم یه روزی کار کسی که کپی و انتشار مطالب به اسم خودش هست رو میشه و این بار کج به منزل نمیرسه. البته سو تفاهم نشه، سایتای هم موضع ما (که تخصص ویندوز فونی دارن) گلن. همگی خوب هستند و خوشبختانه کپی کاری توشون خیلی خیلی کمه (بلکه هم نیست)، منظور من بیش تر سایت های خیلی بزرگ تر هست که در اسمشون گم شدن.

به چه گوشی علاقه مند هستید؟

لومیا 1520 و 830

چه آرزویی برای سایت وینفون دارید؟

رسیدن به جایگاه واقعیش، این همه تلاش رو حتی سایت های بسیار معروف خارجی هم انجام نمیدن، که اگر تلاش کار همه ی بچه ها دیده میشد، …. دیگه بقیش رو خودتون فکر کنید چی میشد…

بزرگترین سوتی که تا به حال در سایت دادید چه بوده است؟

دو تا سوتی دادم که خیلی بد بوده D: یه بار توی آبان ماه بود، اشتباها زدم آپدیت دنیم را کاربران در حال دریافت هستند (در حالی که نبود ) D: و یه بارم یه پست توی سایتهای خارجی دیدم که نوشته بود هی کرتانا گوشی رو هم روشن میکنه و من اون خطی رو که مطلب رو آپدیت کرده بود و نوشته بود این ظاهرا همون شوخی دسامبر بوده ندیدم و مطلب رو منتشر کردم که البته بعدش با به روز رسانی گفتم که تصاویر واقعی نبوده.

برای سوال آخر چندتا اسم از شما پرسیده میشه شما هم آن ها رو با یک الی دو کلمه توصیف کنید:

– ویندوزفون : مرد

– سایت وینفون : امید

– لومیا : عشق

– نوکیا : نوستالژی

– کرتانا : وکیلم؟ 😀

– بیل گیتس : یه مرد خیلی بزرگ

– جو بلفیوری : باحاله

– رضا درویش زاده : فرمانده

– حمیدرضا عبدی : یه دونست

– ميثم تراشیه : خوش اخلاق اعظم

– هادی اکبری زاده : فکر ناب

– نویسندگان سایت : زحمتکشان بی ادعا

IMG_222 4

برای اتمام مصاحبه هر حرف یا موضوعی که مایل هستید بفرمایید:

من به یه جمله ایمان آوردم، از استیو جابز فقید که میگه: “اگر دوست دارید از زندگی لذت ببرید، به دنبال علاقه ی خود بروید و رویای خود را در علاقه خود بپرورانید.” شاید کار ما ها خیلی سخت باشه، اما چون بهش علاقه داشتیم و داریم، سختی ها راحت تر تحمل میشه و پیشرفت واقعی رو می بینیم. امیدوارم همه ی کسانی که این متن رو میخونن به دنبال علاقشون برن و از زندگیشون لذت ببرن و شاد باشن.

منبع : وینفون
1032 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
MiladSahraie
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

ورییییی گووود / کرتانا رو خوب اومدی 🙂

عرفان مرادی
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی گلشن = Ali golshan ‎ ‎^_~
عزیز دل مایی

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  لطف داری عرفان عزیز 🙂
  من از همون اوایل که میومدی پرسش و پاسخ حواسم بهت بود، وقتی پست جذب نویسنده زدیم از آقا رضا پرسیدم که درخواست دادی یا نه که وقتی اقا رضا گفت دادی خوشحال شدم، ایشالا همیشه موفق باشی 😉

رضا اسلامی
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی گلشن در یک کلمه = همیشه خندان و پر از انرژی ، میشه تو مطالبش یا کامنتاش به راحتی دید ، ایشاالله تو زندگیت هم همیشه شاد باشی

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  این که سه چهار کلمه شد 😀 اگه راست میگی واقعا در یک کلمه بگو 😀
  ایشلا تو هم همیشه شاد باشی عزیز.

   رضا اسلامی
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   علی گلشن:
   این که سه چهار کلمه شد اگه راست میگی واقعا در یک کلمه بگو
   ایشلا تو هم همیشه شاد باشی عزیز.

   بهترین 😀

   نیما
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   علی گلشن:
   این که سه چهار کلمه شد اگه راست میگی واقعا در یک کلمه بگو
   ایشلا تو هم همیشه شاد باشی عزیز.

   عه تو که باز خندیدی D:

halil
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

فعالیت تون تقدیره جناب گلشن
تشکر میکنم از زحمات شما

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون عزیز. لطف دارین شما، ایشالا که بتونم همیشه به شکل مستمر فعالیت داشته باشم.

parham soltani
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

مرسی علی گلشن؛تو این مدت خیلی زحمت کشیدی!امیدوارم تو و بقیه دوستان نویسنده روزی مزد تلاش بی وقفه تان را بگیرید!
سپاس!

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون پرهام جان، شما هم لطف داشتی و با ایمیلات همیشه انرژی میدادی.
  ایشالا…

نیما
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

آفرین خوب انتخاب کردی!!ویندوزفون!
من نمی دونم چرا نمی تونم از اندروید جدا بشم ولی چیزی که منو خیلی خوشحال و متعجب می کنه اینه که ویندوزفونی ها همشون پشت همن و هوای هم رو دارند 🙂

  نیما
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  اولین گوشیت هم معلوم شد که اندرویده :ِD

   علی گلشن
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   نه دیگه نیما جان، جمله ی بعد رو بخونی میبینی نوشتم تا حالا اندروید نداشتم 😀

    نیما
    پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

    علی گلشن:
    نه دیگه نیما جان، جمله ی بعد رو بخونی میبینی نوشتم تا حالا اندروید نداشتم

    آخ ببخشید 🙂

ميثم تراشيه
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علي گلشن واقعا پر تلاش و زحمتكش و متعهد هست. وقتي هست خيال آدم راحته در كل 🙂
هميشه برات آرزوي موفقيت دارم

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون ازت میثم جان، شما یکی از کسایی بودی که وقتی من اومدم تو تیم وینفون خیلی برخورد خوبی داشتی و من جذب خودت و تیم وینفون کردی. واقعا اخلاق خیلی خوبی داری و توی روز تولد هم که دیدمت واقعا لذت می بردم از حضورت.
  ایشالا که همیشه موفق باشی و حضور گرم و مستمرت رو پیش خودمون حس کنیم.

  نیما
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  میثم تراشیه:
  علی گلشن واقعا پر تلاش و زحمتکش و متعهد هست. وقتی هست خیال آدم راحته در کل
  همیشه برات آرزوی موفقیت دارم

  اصلا کیف می کنم از این که ویندوزفونی ها هوای هم رو دارن چیزی که تو انجمن های اندرویدی کم می بینیم 🙂

   رضا اسلامی
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   نیما: اصلا کیف می کنم از این که ویندوزفونی ها هوای هم رو دارن چیزی که تو انجمن های اندرویدی کم می بینیم

   اینجا انجمن نیست 😀

    نیما
    پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

    رضا اسلامی: اینجا انجمن نیست

    می دونم منظورم اینه ک تو بهترین حالت ها هم هوای همدیگه رو ندارن 🙂

قدوس امیرزاده
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی آقا کسی که کمک زیادی به من کرد تا به تیم نویسندگان ویندوز فون بپیوندم
هیچ وقت زحماتش را فراموش نمیکنم ، الگوی من
علی آقا مردی برای ترسیم پله های ترقی وینفون ( از نظر یک مهندس معمار):d

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  لطف داری قدوس جان، من کوچیک تر از اونیم که بخوام الگوی کسی باشم، هنوز خیلی راه داریم.

مهدی تشت زرین
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

سلام جناب گلشن تولدتون مبارک (:
همیشه خدا مزد زحمات بدون اشتباه رو میده(منظورم از روی عمد).

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  سلام مهدی جان، ممنون ازت.
  ایشالا که همینطور باشه.

علی گرجی
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

فوق العاده از خوندن مطلب لذت بردم .
علی گلشن؛ مردِ همیشه در صحنه :دی ، صبح علی الطلوع بهش ایمیل میزنم جواب میده، نصفه شب جواب میده، عصر جواب میده، سر ظهر جواب میده ، اصن یه وضعی
بابت همه چیز تشکر، بخاطر همه ی راهنمایی ها و کمک هات
همیشه موفق باشی علی جان :ایکس

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  خوب خیلی خوشحالم که تونستم همیشه به ایمیلا جواب بدم 🙂
  حالا امروز یه ساعتی بهت میگم ایمیل بزنی که نمی تونم جواب بدم (تقلب یعنی 😀 )

shayann
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

دوست عزیز(قابل توجه علی گلشن)چرا عکس پرو فایلت با این که تو این پیج هست فرق دارن اصلن به هم نیخورین راستی دوست عزیز نگفتی موبایلت چیه بگو شاید مث هم باشیم گوشیمو قاب بگیرم(جدی)

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  سلام دوست عزیز 🙂
  اون عکس داداشمه 😀 نه اون مال خیلی وقت پیش هست که سبیل داشتم که دیگه زدم، البته از نزدیک منو ببینی با هر دو عکس متفاوتم 😀

   علی گرجی
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   علی گلشن:
   سلام دوست عزیز
   اون عکس داداشمه نه اون مال خیلی وقت پیش هست که سبیل داشتم که دیگه زدم، البته از نزدیک منو ببینی با هر دو عکس متفاوتم

   اولش که گفتی از داداشمه باور کردم :)))
   آخه با اون عکسا بود که رفته بودی همایش اون بانکه برا اپلیکیشنش، خیلی فرق کردی
   قبلا با ابهت بودی ، الان جوون شدی یه 5-6 سالی

kamal
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی جون دوست دارم
قرار شد یواشکی برا من دنیمو از مایکروسافت بگیریا!!!!!!!!!

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون کمال جان، ما هم ارادت داریم.
  هنوز درحال مذاکرم، فعلا اشتونشون رو فرستادن ببینیم چی میشه 🙂

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

دمت گرم.داد

sara
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

بهترین نویسنده ی سایت از نظر من.
خسته نباشی و همیشه در صحنه باشی ‎:D

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون سارا خانوم، شما لطف دارین. البته دیگر نویسندگان هم خیلی زحمت می کشند و نمیشه اززحمات اون ها چشم پوشی کرد.
  ممنون ازتون، امیدوارم که باشم، در صحنه 😀

   sara
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   اختیار داری شما
   من به خاطر پستای خوب شما و اموزش های عالی اقای عبدی به سایت علاقه مند شدم

elano
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

خب از کجا شروع کنم ؟ از اونجا که یه مطلب رو سایت قرار گرفت با ترجمه علی گلشن با تیتر (جشن سلفی مایکروسافت) یا از اونجا که وقتی فهمید جایزه رو بردم به اندازه خودم ذوق کرد ! یا از حمایتاش و پیگیریاش تا جایزه بیاد و تو سایت رونماییش کنیم؟
….
به ضرس قاطع عرض میکنم برای من محبوب ترین عضو تیم وینفون هست ، شاید بگین واسه تو که صد در صد !!! مگر نه اینکه با ترجمه ی به موقع علی خان گلشن در مسابقه مایکروسافت شرکت کردی ، ولی واسه اونایی که برخورد نزدیک با علی گلشن نداشتن (منظورم صرفا برخورد تصویری نیست) عرض میکنم که با وجود اینکه من بی شک به خاطر مطلب علی و سایت وینفون جایزه رو بردم! ولی داستان ما بعد از جایزه رقم خورد ! جایی که ساعت ها تو نت با صبر و بردباری با من کلنجار رفت تا متن خبر بردن منو آماده کنه و جوری ترکوند که تقریبا 99 درصد سایت های تکنولوژی و سایت های خبری ! (البته به جز یه سایت که دیدم منبع رو ذکر کرده بود) خبر رو بدون کم و زیاد کپی کردن و این یعنی علی گلشن کارش رو بلده !

در نهایت بعد از روزها پیگیری برای رسیدن جایزه و ساعتها کلنجار رفتن دوباره (با من) بابت از آب در اومدن یه خبر تاپ دیگه دوباره هنرش رو نشون داد.

علی گلشن عزیز ، دوست عزیز (به گفته ی خودت) ، مرد خندان و همیشه حاضر ، با مرامِ خوب ترجمه کن (چندتا لقب دیگه هم داشتم که بعدا به خودت میگم 😀 ) دمت گرم ، امیدوارم همیشه در کنار وینفون بمونی

با آرزوی بهترین ها
کوچیک وینفونی ها
محمدرضا احمدی

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  محمد رضا جان، الان عرق شرم روی پیشونی من نشسته، چرا این قدر خجالت میدی آخه 😀
  (دوستان آقا محمد رضا خودشون خیلی خوبن و همه رو خوب می بینن، من دیگه این قدرم سوپر من نیستم D: )
  اون القابت هم خیلی جالب بود، حالا بعدا حتما بهم بگو ببینم دیگه چیاست 😀
  برای آرزوی بهترنی ها به همچنین
  امیدوارم که بازم برنده بشی از جانب مایکروسافت 😀 و دیگر جانب ها

  reza abbasii
  پاسخ دهید دوشنبه 15 دی 1393

  elano:
  خب از کجا شروع کنم ؟ از اونجا که یه مطلب رو سایت قرار گرفت با ترجمه علی گلشن با تیتر (جشن سلفی مایکروسافت) یا از اونجا که وقتی فهمید جایزه رو بردم به اندازه خودم ذوق کرد ! یا از حمایتاش و پیگیریاش تا جایزه بیاد و تو سایت رونماییش کنیم؟
  ….
  به ضرس قاطع عرض میکنم برای من محبوب ترین عضو تیم وینفون هست ، شاید بگین واسه تو که صد در صد !!! مگر نه اینکه با ترجمه ی به موقع علی خان گلشن در مسابقه مایکروسافت شرکت کردی ، ولی واسه اونایی که برخورد نزدیک با علی گلشن نداشتن (منظورم صرفا برخورد تصویری نیست) عرض میکنم که با وجود اینکه من بی شک به خاطر مطلب علی و سایت وینفون جایزه رو بردم! ولی داستان ما بعد از جایزه رقم خورد ! جایی که ساعت ها تو نت با صبر و بردباری با من کلنجار رفت تا متن خبر بردن منو آماده کنه و جوری ترکوند که تقریبا ۹۹ درصد سایت های تکنولوژی و سایت های خبری ! (البته به جز یه سایت که دیدم منبع رو ذکر کرده بود) خبر رو بدون کم و زیاد کپی کردن و این یعنی علی گلشن کارش رو بلده !

  در نهایت بعد از روزها پیگیری برای رسیدن جایزه و ساعتها کلنجار رفتن دوباره (با من) بابت از آب در اومدن یه خبر تاپ دیگه دوباره هنرش رو نشون داد.

  علی گلشن عزیز ، دوست عزیز (به گفته ی خودت) ، مرد خندان و همیشه حاضر ، با مرامِ خوب ترجمه کن (چندتا لقب دیگه هم داشتم که بعدا به خودت میگم ) دمت گرم ، امیدوارم همیشه در کنار وینفون بمونی

  با آرزوی بهترین ها
  کوچیک وینفونی ها
  محمدرضا احمدی

  سلام اقای احمدی میدونم بی ربطه اما شما قرار بود یه بررسی چیزی از گوشی بذارین 🙁
  ماهم میخوایم بخریم خب موندیم چجوریه ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

lumia 620
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

سلام علی اقا چقدر به هم شبیهیم من با اینکه اومدم ویندوزفون هنوزم دارم به بقیه برا خرید گوشی مشاوره میدم با اینکه خودم هیچ وقت اندروید نداشتم خخخخخ ایشالا موفق باشی و تولد وینفون مبارک ‎:D ‎:)‎

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  آره دیگه ویندوز فونیا اینجورین 🙂
  ممنون عزیز، شما هم موفق باشی و تولد وینفون مبارک 🙂

shayann
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی گلشنه اا خود گلشنه ااا گلشن گلشنه ااا بیخیال دارم پرپر میشم داداش نگفتی موبایلت چیه من اصلن ندارم شاید بعد امتحانات ترم حالا یه شعر دیگه: دوست دارم میدونی که این کار دله(بقیشو بلد نیستم) اگه یه روزی نوم تو تو مانیتورم پیدا بشه دوباره باز خندم میاد که حنجرمو صفا بده بهش میگم غمت نباشه بزار برا علی گلشن تجربه شه منتظر اجرام تو برج میلاد باشین +یادتون نره

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  :))))))) شرمنده می کنی شایان جان، این شعرات خاطره انگیزه 🙂

   shayann
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   علی گلشن:
   :))))))) شرمنده می کنی شایان جان، این شعرات خاطره انگیزه

   آقا من از بچگی اینطوری بودم تو مدرس هم یه چن باری معلم مچمو گرفت داداش بالاخره گوشیت چیه

milad
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی گلشن: از نظر من فعال ترین عضو وینفون دمت گرم

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون میلاد جان، همه دوستان زحمت میکشن و فعال هستند.

   milad
   پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

   علی گلشن:
   ممنون میلاد جان، همه دوستان زحمت میکشن و فعال هستند.

   صد درصد ولی شما بیشتر

مجید
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

ایشالا تو همه ی مراحل زندگیت موفق باشی علی جون.
اینجا که موفق هستی شدید از کامنت ها معلومه….

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون مجید جان، همه ی دوستان لطف دارن نسبت به من.

sina
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

حالا گوشی خودت چیه

mra
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

سلام به همه ی دوستای وینفونی
این اولین کامنتیه که تو یه سایت میزارم اول از همه تشکر میکنم از همه ی زحمت کشای سایت که واقعن همشون گلن
سایت خیلی خوبی دارید تغریبا معتادش شدم روزی چند بار میامو سر میزنم و هینطور به نوبه ی خودم تولد یک سالگی سایت رو بهتون تبریک میگم
اقای گلشن هم که دیگه خیلی خیلی گله و به شخصه خیلی دوسش دارم و انرژی و عشقی رو که تو کارش داره میشه تو مطالب و کامنت هاش دید
و براش ارزو میکنم تو همه ی کاراش موفق باشه

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنونم عزیز 🙂 ما از کاربرایی مثل شما انرژی می گیریم.

sohrab08
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

خوشتیپی هاااااااااااااااا 🙂

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  نظر لطفته عزیز 🙂

ali
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

تووووووولددددت مبااااارک وینننفووون جووون. صد ساله شی. آقای علی گلشن ۱۰۰۰۰ساله شه ایشاله ک انقد گله. آرزوی من موفقیت وینفون و البته موووفقیت آقای گلشن و همه زحمت کشاست. آقای گلشن از اسم فامیلت پیداست گلی خیلی دوست داریم فدایی داری و موفق باشی

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون عـلــــــی جان، خیلی لطف دارین نسبت به من، ایشالا که همیشه بتونم در خدمت کاربرای عزیز باشم. شما چشاتون گل میبینه 🙂

shahins
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

اقا علی هم خثشگلی هم خوشتیپ من همیشه میبینم فعالترین نویسنده گروه شمایی سلامت باشی

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون شاهین جان، اینا برای زمانی که میخوان برا خواستگاری بیان بعد برن تحقیق کنن رزومست 😀 منم فقط به همین قصد فعالیت می کنم 😛 🙂

yasin9977
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی اقا یه دونه ای! …
اصن من شیفته ی این شوخی های بیمزه ات شدم ( 🙂 شوخی کردم) مخصوصا اون قسمتی که در جواب کلمه ی کرتانا ، گفتی: وکیلم؟
بابت این مطالبی که تو سایت میذارین هم ممنونیم ازتون
خدا حفظتون کنه ایشالله

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  🙂 من فقط حقیقت رو گفتم 😀
  ممنون عزیز، شما به همچنین.

moeed
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

درود، آقا علی یه دونه ای

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون معید جان، لطف داری 🙂

moh$en
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

سلام علی جون فداییی داریییی
بچه ها علی گلشن رو تو یه کلمه خلاصه کنید…
علی گلشن: محبوب دلها

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  محسن جان لطف داری در حد لا لیگا 😀
  عرق خجالت بر روی پیشونیم نشست 😀

mahammad
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

خوش تیپ ترین نویسنده درکل دنیا.
فکرکنم آقای گلشن ازبقیه ی نویسنده ها جوان ترباشند.
زندگی سرشارازشادی روبرای شماآرزودارم.

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  خیلی مطمئن نباشید محمد آقا، فتوشاپ رو دست کم نگیرید 😀 البته چشمانتون خوش تیپ میبینه.
  بله همینطوره، ممنونم. به همچنین آرزوی زندگی شاد و موفقیت آمیزی براتون دارم.

YaYa
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

واقعا خدا قوت …دست مریزاد آقای گلشن……واقعا نویسنده ی خستگی ناپذیری هستید ..ماشالا که همه ی نظرات هم جواب میدی ….واقعا از نظر من که بهترین نویسنده سایت هستید ! دیگه منم از نزدیکای نوروز پارسال با سایت آشنا شدم و منم یه عادت بد دارم که هر سایتی که میرم از همون اول عضو نمیشم و نظر نمیدم ….به خاطر گل روی شما نظر دادم و خواستم ازتون تشکر کنم ….ایشالا تابستون با نظراتم مزاحمتون میشم

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  سلام یحیی جان، ممنون از نظرت، ما هم خوشحال میشیم شما رو بیش تر ببینیم. اینجا ما همه یه خانواده ایم و ایدن خانواده و بودن با خانواده رو دوست داریم.
  در ضمن نظر لطفتونه 🙂 ایشالا که میبینیمتون.

shazam
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی اقا عشقی…دمت گرم موفق باشی

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

  ممنون عزیز، خیلی لطف داری.

love winphone
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

علی گلشن خیلی لایک داری….
واقعا ازت خوشم اومد، همیشه مثل مررررد پیگیر یه چیزی میشی …
واسه زحماتی که کشیدین تو این سایت واقعا تشکر میکنم
یجا بود واسه اینکه برنامه بانک رو برای وینفون بسازن رفته بودی تو جلسه بانک و با مهندس صحبت کرده بودی خییییلی باحالی واقعا خیلی خوشم اومد!!!
راستی خیلی خوش تیپی

  علی گلشن
  پاسخ دهید دوشنبه 15 دی 1393

  ممنون عزیز، خیلی لطف داری. ایشالا که بتون بازم از این کار ها بکنم.
  اونم چشاتون خوش تیپ میبینه 🙂

سجاد حاتمی
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

آقا چقدر عکست با عکس پروفایلت فرق میکنه

  علی گلشن
  پاسخ دهید دوشنبه 15 دی 1393

  اون عکس پروفایل خیلی قدیمیه دیگه. الان ریش سیبیلا رو زدم که یه چند سال جوون تر نشون میده 😀

lumiana
پاسخ دهید یکشنبه 14 دی 1393

عاشق همتونم.دم همه وینفونیا گرم.دست همتون میبوسم و افتخار میکنم که کاربر سایت خوبتون هستم.تولدتون مبارک عزیزان

love winphone
پاسخ دهید دوشنبه 15 دی 1393

داداش علی id ، یا ایمیل چیزی نداری ؟؟؟ خوشحال میشم باهاتون در ارتباط باشم!!!!

سعید
پاسخ دهید دوشنبه 15 دی 1393

دمت گرم

emi lp
پاسخ دهید دوشنبه 15 دی 1393

Slm bakhshe soal o javab baaz nemishe lumiam dokme ghoflesh kharab shode mikhastam bedunam kojaa bebaram tamiresh konam

majid
پاسخ دهید سه شنبه 16 دی 1393

علی اقا عشقی تو ب مولا <3

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 16 دی 1393

  عزیزی مجید جان 🙂

amirdz
پاسخ دهید سه شنبه 22 مهر 1394

سلام ..من از اینده مزاحم میشم ‎:D
ببخشید علی گلشن کیه؟‎:D LoL

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,