microsoft-windows-10-live-verge-_0359

microsoft-windows-10-live-verge-_0385

 مایکروسافت دستیار دیحیتال صوتی خود را برای ویندوز 10 عرضه کرد و  نسخه دسکتاپ کرتانا هم بسیار عالی طراحی شده، همینطور عملکرد آن نیز بسیار شبیه همان چیزی است که در ویندوزفون داریم.

microsoft-windows-10-live-verge-_0403

این اولین باری است که مایکروسافت علنا کرتانا را برای دسکتاپ معرفی میکند و درباره عملکرد آن توضیح میدهد. وقتی که تصاویر کرتانا در مراسم پخش شد جو بلفیوره گفت: “کرتانا، ما هیجان زده ورود تو به پی سی ها را خوش آمد میگوییم”

microsoft-windows-10-live-verge-_0401

کرتانا در دسکتاپ ویندوز 10 شکلی مانند یک فرم جستجو به خود گرفته و در سمت راست دکمه استارت قرار گرفته. این فیلد متنی به شما امکان میدهد که در رایانه و اینترنت به جستجو بپردازید و نتایج جستجو به صورت یک منوی باز شونده در بالای همان قسمت نشان داده خواهند شد.

کرتانا همچنین میتواند جستجوهای ساده را نیز برایتا انجام دهد ولی درست مانند نمونه ویندوزفونی میتواند اطلاعات بسیار غنی تری نیز در اختیارتان بگذارد مانند اطلاعات مربوط به پروازها.

او همچنین میتواند وظیفه ارسال و خواندن ایمیلها را نیز به عهده بگیرد، برنامه پخش موسیقی را اجرا کرده و برایتان موسیقی پخش کند، برنامه ها را اجرا کند همچنین اعلانیه ها نیز در همین قسمت نمایش داده خواهد شد.

microsoft-windows-10-live-verge-_0492.0

مایکروسافت همچنین نشان میدهد که کرتانا در دستگاههای کوچکتر چگونه خواهد بود به این صورت که بجای استفاده از یک منوی باز شونده میتواند تمام صفحه را با یک پس زمینه سفید در بر بگیرد و در این میان هرچیزی که از او در فیلد متنی بزرگ و طویل میخواهید را به شما نشان دهد. همچنین یک دکمه بزرگ هم وجود دارد که از طریق آن میتوانید به کرتانا بگویید که موافق یا مخالف پیشنهاد داده شده او هستید.

مایکروسافت توضیحات محدودی در مورد نحوه عملکرد کرتانا در صفحات کوچک ارایه کرد ولی اینطور که بنظر میرسد بسیار شبیه همان چیزیست که در ویندوزفون وجود دارد.

منبع: the verge

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
پاسخ دهید چهارشنبه 1 بهمن 1393

آقا رضا خسته نباشی ، متن دوتا غلط تایپی داره : عکلکرد ، بیاید ، باید بشه عملکرد و بیابد.

monster
پاسخ دهید چهارشنبه 1 بهمن 1393

عالیست واقعا قابل ستایشه …
مایکروسافت کورتانا رو بیش از پیش گسترده کرده.

milad
پاسخ دهید چهارشنبه 1 بهمن 1393

واااای ترکونده ها

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,