شخصیت آقای استیو بالمر همیشه‌ بحث‌بر‌انگیز بوده است، البته خوب بستگی دارد که این را از چه کسی بپرسید اما به‌هر‌حال هر چه که باشد او برای مدت طولانی مدیر‌عامل مایکروسافت بوده، چندین تکیه‌کلام معروف را به‌وجود آورده و لحظات ناب و خاطرات خوب و بدی را رقم زده است. ما به مناسبت هجدهمین سالگرد مدیر‌عامل شدن او در مایکروسافت (۱۳ مارچ ۲۰۰۰) یک سری لحظات خاطره انگیز را جمع‌آوری کردیم. پس بدون حرف زیاد‌تر بریم سراغ آنها. با وینفون همراه باشید.

۱) توسعه‌دهنده، توسعه‌دهنده، توسعه‌دهنده!

این تکیه‌کلام جذاب، فرا‌تر از انجمن‌ها و محفل‌های مایکروسافتی پیش رفت و با طبیعت آهنگ‌گونه خود در ذهن‌های بسیاری رسوخ کرد. زمانی که استیو بالمر مشغول ارائه سخنرانی در بیست‌و‌پنجمین سالگرد تاسیس شرکت مایکروسافت بود، نتوانست جلوی انرژی جنون‌آمیز خود را بگیرد و در حالی که خیس عرق بود، همزمان با حرکت دادن دست‌هایش و کوبیدن آنها به هم با بلند‌ترین صدایی که می‌توانست چندین مرتبه کلمه «توسعه‌دهنده‌ها» (Developers) را فریاد زد و اینگونه انرژی‌اش را آزاد کرد! این اتفاق باعث ایجاد الگویی عظیم در تکرار برخی کلمه‌ها در اینترنت شد و تا به امروز‌هم باقی مانده است. استیو در سال ۲۰۰۸ کمی این تکیه‌کلام را به توسعه‌دهنده‌های‌ وب (Web Developers) تغییر داد و اثبات کرد که به شوخی بودن کل قضیه آگاهی دارد.

۲) آخرین سخنرانی بالمر بعنوان مدیر‌عامل مایکروسافت

افرادی که آخرین سخنرانی بالمر در سال ۲۰۱۴ را بعنوان مدیر‌عامل مایکروسافت دیدند با ارائه بسیار عاطفی مواجه شدند. فرقی ندارد که این مرد را دوست دارید یا نه اما باید موافق باشید که این گرد‌همایی خاص بسیار دلنشین بود. استیو بالمر روی سن در حالی که اشک می‌ریخت، بابت تمام زحماتی که کارکنان برای شرکت مایکروسافت کشیدند تشکر کرد و برای تمام آنها در کنار مدیریت فعلی شرکت، آقای ساتیا نادلا آرزوی موفقیت کرد.

۳) پوزخند به آیفون تازه معرفی شده

بالمر تاکنون بیش از یک بار بابت خنده‌‌های طعنه‌دارش ضایع شده اما این یکی بطور خاص از بقیه به‌یاد‌ماندنی تر است. او در پاسخ به سوالی در مورد گوشی آیفون که به تازگی‌ توسط استیو جابز معرفی شده بود با لحنی طعنه دار به خاطر قیمت بالا و نداشتن امکانات کافی خندید و پیش‌بینی کرد به‌هیچ‌وجه فروش خوبی نخواهد داشت. این موضوع ۱۰ سال پیش بود و حالا آیفون بعنوان بزرگترین موفقیت در تاریخ محصولات الکترونیکی مصرفی شناخته می‌شود در حالی که ویندوز۱۰ موبایل به آهستگی در حال محو شدن است.

۴) مراسم رونمایی از ویندوز ۹۵

مراسم رونمایی از سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ برای مایکروسافت و مشتریانش واقعه بزرگی بود. این نرم‌افزار مشتری‌پسند‌ترین سیستم عاملی بود که مایکروسافت ارائه کرد و به‌خاطر همین هیجان زیادی در بین مردم بابت معرفی آن ایجاد شده بود. این مراسم معرفی نهایتاً منجر به یک رقص کوتاه روی سن توسط بنیان‌گذار مایکروسافت آقای بیل گیتس، بالمر و تعداد دیگری از مدیران ارشد این شرکت شد. همانطور که از روحیات بالمر انتظار می‌رفت یک مقدار پا را فراتر از رقص گذاشت و اینگونه بود که الگوی اینترنتی معروف (مزحک) رقص میمونی استیو بالمر به وجود آمد.

۵) عشق چیست؟

بالمر و گیتس بعنوان دو دوست قدیمی لحظات نابی را با‌هم داشتند و یکی از معروف‌ترین آن تصمیمشان برای بازی در یک دابسمش کوتاه  با آهنگ معروف? What is Love به مناسبت معرفی ویندوز ۹۸ بود. آنها ویدئو‌های متعددی باهم ساخته‌اند اما این یکی از همه خنده‌دار‌تر و معروف‌تر شد. این ویدئو و طبیعت خنده‌دارش نشان داد که استیو بالمر می‌تواند آدم با‌نمکی باشد.

منبع : وینفون
23 پست
محمدعلی معدلی
علاقه مند به اخبار و وقایع حوزه های تکنولوژی و فن آوری دوستدار شرکت مایکروسافت و نرم افزارها و سرویسهای عالی اون
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
TheTruthIsOutThere
پاسخ دهید یکشنبه 24 دی 1396

خیلی جالب و دیدنی بود (: ممنون وینفون…

از روحیات آقای بالمر و تکیه کلام معروفشون خبر داشتم, اما دیدن این ویدیو ها مخصوصا مورد آخری, واقعا لذت بخش بود. من فکر میکنم که ایشون با همه ی حرکات و نظرات ضایعی که داشتن, مدیرعاملِ اهل عمل تری نسبت به آقای نادلا هستن… به نظرم ایشون بیشتر اهل ریسک بودن…

Saeed
پاسخ دهید سه شنبه 26 دی 1396

سلام آخری خیلی جالب بود ممنون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,