تعداد دستگاه هایی که ویندوز 10 را اجرا می کنند، با سیر صعودی ملایمی بیشتر می شوند، شاید بتوان گفت که با توجه به آمار،  مایکروسافت مسیر ثابتی را در پیش گرفته است. آخرین نسخه ویندوز حالا بیش از 600 میلیون دستگاه را در اختیار دارد و نمودار نرخ رشد آن به تازگی افزایش کم اما قابل توجهی داشته است.

ساتیا نادلا مدیر عامل شرکت مایکروسافت روز گذشته در نشست سهامداران مایکروسافت اطلاعاتی جامع مربوط به آخرین آماره ویندوز 10 را ارائه کرد. آمار و ارقام به دست آمده از تعداد کاربران دستگاه هایی که ویندوز 10 را به عنوان سیستم عامل انتخاب کرده اند فقط شامل کامپیوتر های شخصی که البته بخش اعظم مشتریان را تشکیل می دهند، نیست. تبلت ها و گوشی های هوشمند (اگر چه مایکروسافت از بازار این دستگاه ها خارج شده) کنسول های ایکس باکس وان، هالولنز و سرفس هاب نیز جزیی از خانواده بزرگ ویندوز 10 را تشکیل می دهند.

همان طور که در اخبار گذشته ذکر شد، در اواخر سپتامبر 2016 تعداد کاربران به 400 میلیون افزایش یافته، 226 روز طول کشید تا در ماه مه سال گذشته این رقم به 500 میلیون برسد. اما نکته قابل توجه آمار اینجا است که تنها 203 روز زمان نیاز بود تا در حال حاضر شاهد 600 میلیون دستگاه ماهانه فعال مبتنی بر ویندوز 10 باشیم.

با توجه به هدف مایکروسافت که رسیدن به یک میلیارد دستگاه ماهانه فعال با سیستم عامل ویندوز 10 است. مواردی در مورد این اعداد به چشم می آید که اگر خیلی موشکافانه به مسئله نگاه کنیم کمی ترسناک به نظر برسد.فقط به این دلیل که وضعیت تعداد کاربران فعال در یک روز خاص اعلام می شود، نمی توان گفت که مایکروسافت یک روزه کاربران را جذب کرده است. نموداری که در تصویر پایین قرار دارد نحوه پیشرفت تعداد کاربران را نشان می دهد.

اشتیاق مشتریان برای کوچ کردن به ویندوز 10 ناشی از هیجان در روز های ابتدایی بود. بنابراین اگر این پیشرفت همچنان سیر صعودی خود را با شیب ملایمی ادامه دهد. این سوال مطرح می شود؛ علت چیست؟

یک نظرسنجی توسط موسسه تحلیلگر گارتنر در ماه آوریل نشان داد که 85 درصد از سازمان ها برنامه ریزی خود را برای مهاجرت به ویندوز 10 تا پایان سال جاری تصویب کرده اند. این اتفاق نشان دهنده افزایش استقرار ویندوز 10 در کسب و کار است. انتظار می رود تنها 9 درصد از شرکت ها به مشتریان ویندوز 10 اضافه شوند در حالی که 4 درصد در سال 2019 یا بعد از آن شروع خواهند شد. در هر صورت مایکروسافت به یک ضرب الاجل دیگر نزدیک می شود: آن ها ویندوز 7 را در تاریخ 13 ژانویه 2020 متوقف می کنند.

600 ميليون عدد بسيار خوبی است، اما به خاطر داشته باشيد که هدف اوليه مایکروسافت تا سال 2018 رسیدن به یک میلیارد دستگاه ویندوز 10 بود. حتی مایکروسافت اذعان کرد که این اتفاق نمی افتد، دلیل اصلی عدم توانایی در رسیدن به این هدف را باید در خروج این شرکت از بازار گوشی‌های هوشمند جستجو کرد.

حدود 260 میلیون کامپیوتر جدید در سال جاری فروخته می شود، که اکثریت قریب به اتفاق همراه ویندوز 10 راهی بازار می شوند، این بدین معنی است که این سیستم عامل رقم جادویی یک میلیارد کاربر را در حوالی سال 2020 تجربه خواهد کرد.

منبع :

ZDNET

14 پست
پوریا مفتاحی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید شنبه 11 آذر 1396

سال 2018 به یک میلیارد نمیرسه ولی به 800 میلیون میرسه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,