سال جاری میلادی دیگر رو به اتمام است اما ماه نوامبر هنوز چند بازی بزرگ برای عرضه در نظر گرفته است که برخی از آن‌ها را می‌توان جزو مورد انتظارترین بازی‌های امسال دانست. از دنباله سری بازی‌های Battlefield و Fallout گرفته تا عنوان تازه‌ای از سری Pokemon برای کنسول‌ها و یا حتی بازگشت سری Darksiders با نسخه سوم آن و بسیاری از بازی‌های دیگر، ماه نوامبر را تبدیل به یکی از شلوغ‌ترین ماه‌های سال جاری میلادی کرده است. در ادامه لیستی از ۱۰ بازی بزرگی که در این ماه عرضه خواهند شد را برایتان آماده کرده‌ام که می‌توانید مشاهده کنید.

Hitman 2

کسانی که جزو دوست داران واقعی سبک مخفی کاری و قتل‌های مرموز هستند، جای هیچ نگرانی نباید داشته باشند چرا که مامور ۴۷ باز هم برگشته تا مزدوران خائن را به قتل برساند. Hitman 2 یک بازی کامل و مستقل است که دارای شش منطقه از نقاط مختلف کره زمین می‌شود و علاوه بر آن داستانی کاملا متفاوت از نسخه اول خود که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد را روایت می‌کند. همچنین این بازی دارای مخاطبین جدید، اهداف جدید، محتویات پس از عرضه بسیار و همینطور بخش مولتی پلیر یا همان چند نفره است که حالت‌های مختلفی نظیر حالت Ghost Mode را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد. البته که هسته اصلی گیم پلی آن نظیر نسخه اول این سری است که در سال ۲۰۱۶ عرضه شده بود، اما استودیوی توسعه دهنده این بازی یعنی IO Interactive محتویات تازه‌ی بسیاری را هم به این بازی اضافه کرده است. در بخش Gost Mode که به آن اشاره شد، شما با یک بازی‌باز دیگر به رقابت می‌پردازید تا ببینید که کدام یک زودتر موفق به کشتن و از بین بردن اهداف مورد نظر می‌شود. این بخش بدین صورت است که در مدت زمانی محدود وقت دارید هدف‌های خود را از بین ببرید که هر کدام که زودتر این کار را انجام دهید، پیروز آن بخش خواهید بود. این را هم حتما باید به خاطر بسپارید که اگر مشکلی برای حریف شما پیش بیاید و خودش را به درد سر بیاندازد، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و شما می‌توانید با خونسردی کامل به کشتن اهداف خود ادامه دهید و این مشکلی است که فقط خود او باید با آن کنار بیاید و برای حل شدنش اقدام کند. پس این فرصت مناسبی است که اولا باید مراقب باشید برای خودتان پیش نیاید دوما، در صورتی که برای رقیبتان پیش آمد، از آن بهترین استفاده و بهره را ببرید. این در حالی است که ماموریت‌هایی که در نسخه اول این بازی وجود داشتند نیز در این بازی حضور دارند و همه مراحل آن به صورت به‌روزرسانی شده، با تمام ویژگی‌های نسخه دوم این بازی هماهنگ شده‌اند و ارتقاء پیدا کرده‌اند و به صورت رایگان در اختیار کسانی که Hitman 2 را تهیه کرده باشند، قرار خواهند گرفت. این موضوع شامل تمام مراحل نسخه اول این بازی می‌شود و هیچ یک از آن‌ها قرار نیست در نسخه دوم حذف یا جایگزین شوند. Hitman 2 در تاریخ ۲۳ آبان ماه سال جاری برابر با ۱۴ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید تا ما یک بار دیگر با قاتل محبوب خود، مامور ۴۷ همراه شویم.

 

Battlefield V

چند ماه پیش جدیدترین نسخه از سری Battlefield به دلیل پولیش بیشتر تاخیر خورد تا اکنون اینجا در این لیست قرار بگیرد در غیر این صورت تا به حال فرصت این را پیدا کرده بودیم که داستان‌های جنگ جهانی دوم را به تجربه خودمان روایت کنیم و با بخش‌های مختلف این بازی و همینطور تغییرات آن آشنا شویم تا بدانیم دقیقا این بازی چطور قرار است عمل کند. ما خب به هر ترتیب این امکان فراهم نشد و ماه گذشته ما فرصت تجربه این بازی را از دست دادیم. حال چند روز بیشتر برای تجربه این بازی نباید صبر کنیم تا بدانیم آخرین دستپخت الکترونیک آرتس (EA) و دایس (Dice) برایمان چیست. این بازی امسال با تغییراتی که برای اولین بار در تاریخ این سری به وجود آمده عرضه خواهد شد که یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها بخش بتل رویال این بازی به اسم Firestorm است. اگر چه این بخش تا ماه مارس سال ۲۰۱۹ به انتشار نخواهد رسید اما Battlefield 5 هنوز هم بخش‌های بسیاری دارد که بتوانیم از آن‌ها لذت ببریم و همینطور نقشه‌هایی دارد که می‌توانیم ساعت‌ها با بخش‌های دیگر مولتی پلیر آن خودمان را سرگرم کنیم البته این‌ها در صورتی است که بخش تک نفره آن که مانند Battlefield 1 روایت‌های مختلفی را از جنگ بیان می‌کند را فاکتور بگیریم. به هر حال نباید کتمان کنیم که از تاخیر این بازی زیاد هم ناراحت نشدیم چرا که این کار باعث می‌شود که توسعه دهندگان آن فرصت کافی برای پولیش بیشتر این بازی داشته باشند که بدین ترتیب تجربه نهایی ما از این بازی خالص‌تر و بهتر خواهد شد. سرانجام ما در تاریخ ۲۵ آبان برابر با ۲۰ نوامبر متوجه خواهیم شد که آیا این بازی واقعا ارزش تاخیر و این همه صبر کردن را داشته یا نه.

 

Darksiders 3

دنباله‌ای که مدت زمان بسیاری ما را منتظر گذاشته بود، سرانجام به ما بسیار نزدیک شده است. عنوان Darksiders که توسط استودیوی Gun Fire توسعه پیدا کرده و ساخته شده است، در یک دنیای جهان آزاد یکپارچه جریان دارد که این در حالی است که این بازی باز هم به سبک اکشن هک اند اسلش (Hack and Slash) که برای اولین بار توسط اولین نسخه این سری معرفی شده بود، بازگشته است. شما در این بازی در نقش Fury به بازی می‌پردازید که وی یکی از چهار سوار کار آخر الزمان است. در این بازی ضربات شلاق، جادو‌ها و فرم‌های بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید در آن‌ها به پیشرفت برسید و یک تجربه عالی از یک عنوان آخر الزمانی را لمس کنید. مراحلی که در آن‌ها باید از شر هفت گناه کبیره خلاص شوید را هنوز نمی‌دانیم که چطور قرار است انجام شوند اما یقینا اطمینان داریم که قرار است از چیزی که در Darksiders 2 و یا Darksiders 1 دیده بودیم، بهتر و جذاب‌تر انجام شود. Darksiders 3 در تاریخ ۶ آذر ماه سال جاری برابر با ۲۷ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و همینطور رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید.

 

Fallout 76

زمانی که استودیوی بازی‌های بتزدا (Bethesda Games Studios) برای اولین بار عنوان Fallout 76 را معرفی کرد ما چیزهای بسیار زیادی از ذهنمان عبور کرد و بدین ترتیب انتظارات زیادی از این بازی پیدا کردیم. اول از همه که شماره عجیب و غریب آن نظر ما را به خود جلب کرد. نسخه قبلی این سری Fallout 4 نام داشت و هنوز هم مشخص نیست که بتزدا چطور از شماره ۴ به ۷۶ رسید. اما خب همانطور که گفتم، ما در زمان معرفی این بازی انتظار دیدن چیزهای زیادی داشتیم که یک بازی شوتر اول شخص نقش آفرینی آنلاین با ویژگی‌های اجتماعی و محتویاتی که بازی‌های Games-as-a-service در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهند، به هیچ وجه جزو انتظارات ما از این بازی نبود. این بازی برای اولین بار در تاریخ این سری تغییراتی را به این فرانچایز آورده که تصور این که روزی در این بازی شاهد چنین چیزهایی باشیم، بسیار سخت بود. دنیای این بازی تماما آنلاین است؛ یعنی چیزی که حتی در غالب یک Mode هم در نسخه‌های قبلی این سری ندیده بودیم را در کل تجربه Fallout 76 انجام خواهیم داد. این تغییرات باعث به وجود آمدن نگرانی‌های بسیار زیادی شده که البته کاملا هم دلایل موجهی هستند. این که بتزدا که قبلا هیچ تجربه آنلاینی نداشته، چطور می‌خواهد یک بازی تمام آنلاین بسازد را باید منتظر باشیم و ببینیم چطور انجام می‌شود. نسخه آزمایشی (بتای) این بازی هم نشانگر عکس العمل‌های بسیار متفاوتی بود که برخی از تغییرات به وجود آمده راضی بودند و مشتاقانه انتظار نسخه نهایی این بازی را می‌کشند اما عده دیگری کاملا این تغییرات را نگران کننده می‌دانند و از ایجاد آن‌ها به هیچ وجه خوشحال نیستند اما خب اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم، هیچ یک از ما تا زمانی که نسخه کامل این بازی عرضه نشود، دقیقا نخواهیم دانست که Fallout 76 در ذات خود چیست و چگونه عنوانی خواهد بود. آیا این بازی مثل بمب منفجر خواهد شد؟ آیا ما باید دست از نگران بودن درمورد آن برداریم و از گیم‌پلی دائما آنلاین آن لذت ببریم؟ زمانی که Fallout 76 در تاریخ ۲۳ آبان ماه برابر با ۱۴ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ به انتشار برسد، پاسخ دقیق این سوال را دریافت خواهیم کرد.

 

Déraciné

همه ما استودیوی فرام سافتور (From Software) را به دلیل پیشینه درخشان آن برای ساخت سه گانه Dark Souls می‌شناسیم. در حقیقت این استودیو با ساخت این سری درخشان توانست خود را به همه جهانیان نشان دهد اما حال به نظر می‌رسد که این استودیو سخت در حال کار است تا در نمونه کارهای خود تنوع ایجاد کند و عنوان Déraciné نیز مستعدترین عنوان برای انجام این کار است چرا که از سر تا پا با ساخته‌های قبلی این استودیو فرق دارد و به کلی یک تجربه جدید برای این استودیو به حساب می‌آید. به عنوان یک فریر از دنیای جن و پری بازی‌بازان در این عنوان در دور و اطراف یک مدرسه پرسه می‌زنند و روی زندگی دانش آموزان آن مدرسه تاثیر می‌گذارند. متوقف کردن زمان و ساخت باندهای شخصی از اساسی‌ترین کارهایی هستند که پایه و اساس این بازی را بنا می‌کنند و هسته آن را به وجود می‌آورند. به هر حال این یکی از جذاب‌ترین و هیجان انگیزترین ایده‌هایی است که یک بازی می‌تواند داشته باشد چرا که این بازی مخصوص هدست‌های واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی آر است که قطعا می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد. این که داستان این بازی چطور دنبال می‌شود و بازی‌بازان باید به طور مشخص منتظر چه جزئیاتی از آن باشند، و یا این که دنیای این بازی چقدر عمیق است و آیا به اندازه سایر ساخته‌های استودیوی فرام سافتور از عمق کافی برخوردار است، موضوعی است که باید منتظر باشیم و ببینیم چه می‌شود. خوشبختانه مدت زمان زیادی برای تجربه آن نباید منتظر باشیم و ما در تاریخ ۱۵ آبان برابر با ۶ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی می‌توانیم به تمام پاسخ‌ها و ابهامات خود از این بازی دست پیدا کنیم.

 

Overkills The Walking Dead (نسخه رایانه شخصی)

اگر چه نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان این بازی تا سال ۲۰۱۹ تاخیر خوردند، اما ما هنوز هم شانس تجربه عنوان Overkills The Walking Dead را داریم چرا که نسخه رایانه شخصی این بازی در ماه جاری میلادی به انتشار خواهد رسید. این بازی روی چهار بازمانده خوش شانس که از شرایط فعلی به هر نحوی نجات پیدا کرده‌اند، تمرکز دارد که هر یک از آن‌ها پیش زمینه و داستان منحصر به فرد خودشان را دارند. این بازی شوتر اول شخص هم به شما این اجازه را می‌دهد که به شدت با حالت مخفی کاری پیش بروید و هم آتش را روی زامبی‌های بخت برگشته بگشایید و آن‌ها را قلع و قمع کنید. بازی‌بازان باید در این بازی با لوت کردن تدارکاتی که سر راهشان قرار می‌گیرد، به بقای خود ادامه دهند و علاوه بر آن از کمپ خانگی خود در برابر حملات زامبی‌ها دفاع کنند تا هر چه بیشتر و تا جایی که می‌توانند به بقای خود ادامه دهند. عنوان Overkills The Walking Dead در تاریخ ۱۵ آبان ماه سال جاری برابر با ۶ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید.

 

Spider-Man DLC 2: Turf Wars

Turf Wars دومین چپتر از بسته الحاقی The City That Never Sleeps برای بازی موفق Spider-Man ساخته استودیوی اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games) به حساب می‌آید. در حالی که اطلاعات زیادی از دومین چپتر این بسته الحاقی در حال حاضر در دسترس نیست، اما احتمالا این بسته شامل ماموریت‌های داستانی جدید، لباس‌های جدید (که امیدواریم این بار با قدرت‌های تازه هم همراه باشند) و همینطور چند نوع دشمن جدید همراه باشد. آیا ما در این بسته الحاقی Villain Hammerhead معروف را ملاقات خواهیم کرد؟ گذر زمان پاسخ این سوال ما را خواهد داد اما در حال حاضر اگر شما هم از جمله کسانی هستید که منتظر چیزهای بیشتر و جدیدتری از بازی Spider-Man هستید، باید منتظر عرضه دومین چپتر از این بسته الحاقی در ماه نوامبر باشید.

 

Spyro Reignited Trilogy

پس از یک تاخیر ناگهانی، قرار شد که عنوان Spyro Reignited Trilogy در تاریخ ۲۲ آبان ماه سال جاری برابر با ۱۳ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی برای کنسول‌های نسل هشتمی مایکروسافت و سونی یعنی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ به انتشار برسد (نسخه نینتندو سوییچ یا رایانه شخصی آن هنوز به تایید رسمی سازندگان این بازی نرسیده است). در کل این مجموعه شامل نسخه‌های بازسازی شده عناوین گذشته اینسومنیاک یعنی Spyro The Dragon، Spyro 2: Ripto`s Rage و همینطور Spyro: Year of The Dragon می‌شود. سازندگان این بازی قول یک نسخه بازسازی شده بسیار عالی از این سه گانه محبوب، به همراه جلوه‌های بصری و گرافیکی خیره کننده و همینطور سکو بازی (پلتفرمینگ) بسیار جذابی را داده‌اند. اما اگر این‌ها برایتان کافی نیست و منتظرید چیزهای بیشتری از این بازی ببینید، یک نسخه بازسازی شده از موسیقی‌های متن این بازی نیز به همراه قابلیت انتخاب بین یکی از آن دو، با آن همراه شده‌اند.

 

Pokemon Lets Go Pikachu! and Pokemon Lets Go Eevee!

شاید نام این بازی کمی عجیب باشد اما خب به هر حال یک Pokemon است. هر ۱۵۱ مخلوق اصلی که در دنیای این سری وجود دارند، در این بازی نیز حضور دارند و مبارزات شما بین مربیان و همینطور صاحبین باشگاه‌ همچنان در جریان است و Pokemon می‌تواند گرفته شود و تمرین داده شود. به هر حال عنوان Pokemon Lets God and Pokemon Lets Go Eevee! یک سری نشانه از سری Pokemon Go که روی موبایل‌های هوشمند منتشر می‌شد، به ارث برده است، با این تفاوت که کنترلرهای Joy-Con نیز این بار با آن همراه شده‌اند تا به شما برای گرفتن Pokemon ها کمک کنند. ممکن است که شما کنترلر‌های هوشمند را برای انجام این بازی مقدم بشمارید و زیاد به این صورت کنونی با این بازی احساس راحتی نداشته باشید اما این بازی هنوز هم یک عنوان شایسته از سری Pokemon است که طرفداران میلیونی در سراسر دنیا برای خودش دست و پا کرده است. زمانی که این بازی در تاریخ ۲۵ آبان ماه برابر با ۱۶ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی به انتشار برسد، متوجه خواهیم شد که انجام دادن آن چقدر لذت بخش خواهد بود، و آیا اینکه این بازی چنین هست یا خیر.

 

Tetris Effect

مطمئنا شما تا به حال Tetris را بازی کرده‌اید. اما آیا نسخه‌ی Tetris که به دست سازنده Rez یعنی تتسویا میزوگوشی (Tetsuya Mizuguchi) ساخته شده است را هم بازی کرده‌اید؟ عنوان Tetris Effect در تاریخ ۱۸ آبان ماه سال جاری برابر با ۹ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن وی آر به انتشار خواهد رسید که یک ریتم موسیقیایی بسیار دلچست و دلپذیر را به تجربه پازلی این بازی اضافه کرده است که واقعا هم معجون لذت بخش و بسیار شیرینی از آب در آمده است. در حالی که ما شک داریم که بازی‌بازان در زمان اتمام بازی هنوز هم شاهد افتادن بلوک‌های Tetris باشند، اما Tetris Effect می‌تواند به خوبی یک تجربه درخشنده و پرتلالو و همینطور سورئال برای طرفداران قدیمی این بازی باشد.

بازی‌های قابل احترام دیگر:

بدیهی است که به جز عناوین نامبرده شده، شاهد انتشار بازی‌های درخشان و بسیار خوب دیگری نیز در ماه نوامبر میلادی هستیم که به دلیل این که این مقاله بیش از حد طولانی و خسته کننده نباشد، به طور خلاصه فقط نام آن‌ها را برای شما ذکر می‌کنم. باید بدانید این بازی‌ها که در لیست ۱۰ بازی بزرگ ماه نوامبر قرار نگرفتند، هیچ چیزی از بازی‌های گفته شده کم ندارند و قطعا می‌توانند جزو مورد انتظارترین بازی‌های ماه نوامبر برای ما باشند. این بازی‌ها عبارت هستند از:

  • Underworld Ascendant
  • Kursk
  • Ride 3
  • Artifact
  • Farming Simulator 19
  • The Quiet Man
  • Football Manager 2019
منبع : وینفون
572 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,