_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

۱۰ بازی بزرگ ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۸

از نظر محتویات و بازی‌های انحصاری، شرکت مایکروسافت و به طور مشخص کنسول نسل هشتمی آن یعنی ایکس‌باکس وان، از ابتدای نسل هشتم تا امروز که به انتهای آن در حال نزدیک شدن هستیم، از دیگر رقیبان خود یعنی نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ بسیار عقب بوده است. اگر چه درست است که به خدمت گیری چند استودیوی جدید توسط مایکروسافت ممکن است برای آینده کاری آن‌ها مناسب باشد، اما این حقیقت هنوز هم با قدرت سر جای خودش باقی است که این کنسول هنوز هم از ضعف‌های زیادی در این زمینه رنج می‌برد.

در حقیقت بهبود اوضاع مایکروسافت با محتویات و بازی‌های انحصاری خود نیازمند یک برنامه ریزی بلند مدت است که در طول یک یا دو سال به نتیجه نخواهد رسید، حال چه آن‌ها دست به خریداری یک استودیو بزنند چه ده تا. با این وجود، با در نظر گرفتن این نکته که محتویات و بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس باکس در طول سال ۲۰۱۸ بسیار اندک و انگشت شمار بود (که برای شمردن آن‌ها، انگشتان یک دست نیز کفایت می‌کند) اما در مجموع عملکردِ جمعی این کنسول در سال ۲۰۱۸ میلادی بسیار تاثیر گذار بود که پر شده بود از تعداد زیادی بازی مستقل و کوچک و همینطور یک سری بازی مولتی پلتفرم بی نظیر که به لطف تکنولوژی و قدرت ایکس‌باکس وان ایکس روی کنسول مایکروسافت، به بهترین شکل ممکن به نمایش درآمدند طوری که نسخه وان ایکس این بازی‌ها را می‌توان به جرات بهترین نسخه ممکن از آن‌ها به حساب آورد که تجربه‌ای بی نظیر و تکرار نشدنی بوده است. من در این جا لیستی را برای شما آماده کرده‌ام از ۱۰ بازی برتر کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۸ که قبل از اعلام بهترین بازی این کنسول در سال ۲۰۱۸، ابتدا به معرفی نامزدهای این بخش می‌پردازم تا در نهایت تکلیف برنده این بخش مشخص شود و شما بدانید که برترین بازی سال ۲۰۱۸ برای کاربران ایکس‌باکس وان چه عنوانی خواهد بود.

نکته: لیست نامزدهای این بخش هیج ترتیب خاصی ندارد و همه بازی‌ها کاملا تصادفی در آن قرار گرفته‌اند.

نامزدهای جایزه بهترین بازی ایکس‌باکس در سال ۲۰۱۸ عبارت هستند از:

۱. Dead Cells

همانطور که گفتم در سال ۲۰۱۸ شاهد عرضه بازی‌های مستقل بسیار خوبی بودیم که برخی از آن‌ها به حدی خوب و درخشان عمل کردند که حتی نامزد کسب جایزه بهترین بازی سال (GOTY) نیز شدند که همین امر ارزش بالای این بازی‌ها را به خودی خود اثبات می‌کند. Dead Cells نیز به همین ترتیب یک بازی بی نظیر است. این بازی ترکیبی از ایده‌های بسیار خوب زیادی است که هر یک از آن‌ها می‌توانند به تنهایی سازنده یک بازی بسیار موفق باشند اما Dead Cells همه آن‌ها در یک تجربه فراموش نشدنی کنار هم جمع می‌کند. طراحی مراحل بی نظیر این بازی در کنار طراحی دیوانه وار آن و همینطور طراحی مبارزات اعتیاد آور که به نرمی و لطافت هر چه تمام‌تر به اجرا در می‌آیند، یک سیستم پیشروی مبتکرانه که جوایز زیادی هم برای بازی‌باز در نظر گرفته است و همینطور سطح سختی چالش برانگیز این بازی که باعث به وجود آمدن چالش و دردسرهای بیشتری برای بازی‌بازان می‌شود، همه و همه از دلایلی هستند که باید این بازی را جزو برترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ ایکس‌باکس وان به حساب بیاوریم. این بازی ارزشمند قطعا می‌تواند در کنار بازی‌های بزرگ این لیست قرار بگرید چرا که استحقاق آن را به خوبی دارا است.

۲. Monster Hunter World

عنوان Monster Hunter World اولین حضور این فرانچایز روی کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس وان بود که الحق هم کاربران این کنسول نمی‌توانستند معرفی بهتری از این فرانچایز بسیار محبوب روی کنسول خود داشته باشند. این عنوان به خوبی توانست میان پیچیدگی‌ها و ریزه کاری‌هایی که این سری همیشه به خاطر داشتن آن‌ها معروف بود و همینطور اضافه کردن بخش‌ها و ویژگی‌های جدید برای آن دسته از افرادی که برای اولین بار در طول زندگی خود این سری را تجربه می‌کردند، تعادل برقرار کند. در حقیقت سری بازی‌های Monster Hunter همیشه دارای یک سری ویژگی‌های برجسته مخصوص به خود بوده که آخرین نسخه آن دارای تمام آن‌ها است که توانسته رگ و ریشه‌های خود را به خوبی حفظ کند و در عین حال هم یک سری ویژگی جدید را به این سری معرفی می‌کند که کسانی که به تازگی با این سری آشنا شده‌اند، بتوانند با آن ارتباط خوبی برقرار کنند. Monster Hunter World یک سری نقشه بسیار عالی را به رخ بازی‌بازان می‌کشد یک سیستم لوت گیری اعتیاد آور ارائه می‌دهد و همینطور یک سیستم مبارزات شگفت انگیز در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد که دائما شما را ترغیب می‌کند که به ارتقای سطح خود کمک کنید و ضمن بالا بردن آن بتوانید تنوع واقعی گیم پلی را برای اولین بار تجربه کنید. Monster Hunter World عنوانی است که شما می‌توانید ساعت‌ها و ساعت‌ها به گشت و گذار و ماجراجویی در آن بپردازید و دست به اکتشاف‌های خارق العاده بزنید.

۳. Hitman 2

تکرار مکررات و اجرای یک فرمول دائمی برای بلند مدت اغلب یکی از بدترین ویژگی‌هایی است که یک بازی ویدیویی می‌تواند داشته باشد چرا که در این صورت گفته می‌شود که بازی مذکور فاقد هر گونه نوآوری و خلاقیت است اما وقتی که صحبت از Hitman 2 می‌شود، این امر با یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای، تبدیل به بزرگ‌ترین نقطه قوت آن می‌شود. نسخه ساخته شده این سری در سال ۲۰۱۶ بازگشت دوباره این سری موفق پس از سال‌های طولانی بود. حال اگر یک بازی جدید بیاید دست به گسترش و ارتقاء نقاط قوت قبلی خود بزند و آن‌ها را بهبود ببخشد، دیگر برای همه طرفداران این سری و حتی طرفداران سبک مخفی کاری سخت خواهد شد که عاشق Hitman 2 نباشند. در حقیقت همین گسترش و بهبود بخش‌های مختلف و نقاط قوت نسخه سال ۲۰۱۶، باعث شد که Hitman 2 تبدیل به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ شود و پس از انتشارش هم مورد استقبال شدید طرفداران قرار بگیرد. این بازی نه تنها با دارا بودن گیم پلی ناپایدار خود و طراحی مراحل پایان باز، که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد در محیط‌های سند باکس این بازی غرق شوند و فرصت‌های بی شماری به دست بیاورند، توانست به محبوبیت برسد، بلکه همان فرمول قسمت به قسمتی که برای اولین بار در نسخه گذشته این سری به طرفداران معرفی شده بود را هم به اجرا گذاشت تا ساختار نسخه قبلی را ادامه دهد. در حقیقت نسخه قبل این بازی با اجرای این فرمول شور و اشتیاق زیادی میان طرفداران به وجود آورد که شدیدا منتظر عرضه قسمت جدیدی از آن بمانند که این را شاید بتوان برجسته‌ترین ویژگی نسخه قبلی این سری دانست. اما به هر حال Hitman 2 در اجرای این فرمول کمی متفاوت از نسخه قبلی خود عمل کرد و تمام این بسته و قسمت‌های بازی را یک جا در اختیار بازی‌بازان قرار داد تا به جای انتظار طولانی برای تجربه هر قسمت، همه آن‌ها را با هم در اختیار داشته باشند و از آن لذت ببرند.

۴. Assassins Creed Odyssey

شما هیچ وقت به طور دقیق نمی‌توانید تصور کنید که سری ناپایداری نظیر Assassins Creed چه چیزی در اختیار شما قرار خواهد داد یا این که چه انتظاری می‌توان از آن داشت اما فقط یک نگاه به یکی از عکس‌ها یا تریلرهای Assassins Creed Odyssey کافی بود تا ما به این سر نخ برسیم که این بازی قرار است عنوان بی نظیری باشد. خوشبختانه این بازی نه تنها توانست از پس چنین انتظاراتی بر بیاید، بلکه بسیار فراتر و بهتر از آن‌ها نیز عمل کرد. عنوان Assassins Creed Odyssey یک بازی به شدت بزرگ و جهان آزاد است که یکی از بهترین نقشه‌هایی که ما تا به حال در طول عمر خود در بازی‌های ویدیویی دیده‌ایم را نیز دارا است. علاوه بر این‌ها این بازی دارای چنان طیف عظیم و بزرگی از محتویات مختلف و سرگرم کننده بی نظیری است که تا صدها ساعت به راحتی می‌تواند ما را سرگرم نگه دارد. اما کار به این جا ختم نمی‌شود چون این بازی هنوز هم دارای ویژگی‌های بی نظیر بسیار زیادی است. این بازی بسیاری از ویژگی‌هایی که برای اولین بار در نسخه‌های پیشین این سری دیده شده بود را هم بهبود بخشیده است و از بسیاری از جهات مختلف بهتر از آن‌ها عمل کرده است که یکی از آن‌ها سیستم مبارزات بازی است که در Origins کمی بد قلق بود. علاوه بر این بازی به تنهایی یک سری خلاقت و نوآوری جدید هم به این سری اضافه کرده که از این دسته می‌توان به مکانیزم‌های پیشروی جدید و همینطور سیستم انتخاب و عواقب جدید این سری اشاره کرد که برای اولین بار در Odyssey به این سری اضافه شده است تا نسخه‌های آینده آن هم به همین ترتیب به بهبود و ارتقای آن بپردازند تا در نهایت این سری به بلوغ ابدی خود دست پیدا کند. این ویژگی‌ها همه و همه باعث شده‌اند که نه تنها Assassins Creed Odyssey را یک بازی شگفت انگیز بدانیم، بلکه آن را یکی از بهترین نسخه‌های این سری نیز می‌توان به حساب آورد که جای آن میان بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ ایکس‌باکس وان خالی است. حداقل می‌توان آن را بین ۳ بازی برتر این لیست جای داد.

۵. Celeste

همانطور که گفتم، امسال شاهد عرضه بازی‌های مستقل بسیار زیادی بودیم که بخش قابل توجهی از آن‌ها را می‌توان به عنوان برترین بازی‌های سال نیز به حساب آورد. یکی از همین بازی‌ها عنوان مستقل Celeste است که در رویداد The Game Awards امسال نیز یکی از نامزدهای کسب جایزه بهترین بازی سال (GOTY) شده بود و در کنار آن هم تعدادی جایزه بسیار ارزشمند در بخش‌های مختلف این مراسم برنده شد تا نامش در کنار برخی از بزرگ‌ترین بازی‌های نسل هشتم که در سال ۲۰۱۸ به انتشار رسیدند، قرار بگیرد. به عبارتی دیگر ما هر ساله بازی‌های جدید شگفت انگیزی داریم که نشان دهنده ظرفیت‌هایی که صنعت بازی‌های ویدیویی در خودش دارد هستند و به خوبی با پرچمداری، از آن‌ها حمایت می‌کنند که در سال ۲۰۱۸ نیز عنوان Celeste یکی از همین بازی‌های شگفت انگیز بود. این که Celeste را یک شاهکار استادانه بنامیم، در حقش کم لطفی کرده ایم. انجام دادن این بازی به قدری لذت بخش است که تجربه بخش داستانی آن هست. در حقیقت این که یک بازی بتواند با داستان سرایی و داستان پردازی خود به چنین سطحی از موفقیت برسد چنان کار برجسته و بزرگی است که حقیقا هر کسی از انجام دادن آن بر نمی‌آید، مخصوصا زمانی که هر دوی این ویژگی‌ها به قدری قدرتمند باشند که در Celeste می‌بینیم. به همین جهت این بازی از شایستگی کامل برای ایستادن در میان برترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ ایکس‌باکس وان برخوردار است.

۶. Red Dead Redemption 2

شرکت راکستار (Rockstar) اغلب به خاطر داشتن لقب استاد ساخت و طراحی بازی‌های جهان آزاد در بین تمامی مردم دنیا شناخته می‌شود و با ساخت و عرضه Red Dead Redemption 2 نیز آن‌ها بار دیگر این ادعا را ثابت کردند و محکم‌تر از قبل بر تخت پادشاهی بازی‌های جهان آزاد نشستند. Red Dead Redemption 2 یک بازی جهان آزاد بی نظیر و فوق العاده است که شاید وصف آن واقعا در قامت کلمات نمی‌گنجد. این بازی سرشار از جزئیات و سیستم‌های پیچیده داخلی است که دنیای این بازی را واقعا وسیع‌تر از هر عنوان دیگری که تا به حال دیده‌ایم کرده است طوری که حیوانات، انسان‌ها و سایر چیزهایی که در دنیای بازی وجود دارند، حتی یک لحظه هم دست از تعامل با یکدیگر بر نمی‌دارند. ما در این بازی شاهد اتفاق افتادن یک سری مسائل هستیم که عواقب آن‌ها هرگز از بازی پاک نخواهد شد. تجربه نقشه بزرگ، پرجزئیات و زیبای آن یک خوشبختی بزرگ برای هر کسی است که آن را انجام داده است که نباید فراموش کنیم که فراوانی فعالیت‌های لذت بخش و مفرح نیز یکی دیگر از چیزهایی است که در گوشه گوشه نقشه این بازی به راحتی دیده می‌شود. این دلایل باعث شده که دستاوردهای این بازی بسیار فراتر از حد تصورات ما باشد طوری که یکی از بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین بازی‌های طول تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی را تشکیل داده است. نکته برجسته‌ی این بازی را هم نباید فراموش کنیم که Red Dead Redemption 2 یک استاد بلا منازع داستان پردازی و داستان سرایی است که هوش مصنوعی وظیفه سرعت بخشیدن به آن را به بهترین شیوه ممکن به انجام رسانده است. این بازی داستانی کاملا بی نقص و به بلوغ رسیده در اختیار شما قرار می‌دهد که توسط یک سری از بهترین و پرداخته شده ترین شخصیت‌هایی که ما تا به حال در طول زندگی خود در یک بازی ویدیویی دیده‌ایم، هدایت می‌شود و پیش برده می‌شود. تک تک شیوه‌ها و روش‌هایی که Red Dead Redemption 2 برای پیش برد ویژگی‌های خود و اجرای آن‌ها به کار می‌برد، کامل‌ترین، پخته‌ترین و بهترین شیوه‌هایی هستند که ما تا به حال در یک اثر هنری دیده‌ایم. بله برای این بازی لفظ اثر هنری را به کار بردم چون نمی‌توان انکار کرد که ثانیه به ثانیه تجربه این بازی به قدری خیره کننده است که هرگز دوست ندارید دست از انجام آن بپردازید. در حقیقت هیچ عنوانی نیست که از Red Dead Redemption 2 بهتر باشد، مگر خود Red Dead Redemption 2.

۷. Forza Horizon 4

چطور ممکن است لیستی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ ایکس‌باکس وان تهیه کرد که Forza Horizon 4 در آن وجود نداشته باشد؟ حتی اگر بخواهیم لیستی از برترین بازی‌های تاریخ ایکس‌باکس هم تهیه کنیم، قطعا Horizon 4 جایی در آن پیدا خواهد کرد. در حقیقت Forza Horizon 4 خیلی شیک و زیبا کاری غیر ممکن را انجام داد و از تمام جنبه‌های ممکن عنوانی ارایه کرد که دقیقا همان تجربه‌ای بود که ما می‌خواستیم و در تمام جنبه‌های کلیدی اهداف مهم خود را به انجام رساند و سپس از این نیز فراتر رفت و به جایگاه‌های بالاتری دست پیدا کرد تا محتویاتی به این بازی اضافه کند که آن را از این هم بهتر کند و تجربه هر چه بهتری در اختیار بازی‌بازان قرار دهد. Forza Horizon 4 به آن دسته از بازی‌های کم‌ یاب و نادری تعلق دارد که شما می‌توانید بدون هیچ حد و مرزی و برای ساعت‌ها، بدون توقف به انجام آن‌ها بپردازید. در حقیقت اگر نگوییم صدها ساعت، اما مدت زمان زیادی می‌توانید بدون این که حتی ذره‌ای از این بازی خسته شوید، به انجام آن بپردازید و ماجراجویی‌های تازه‌ای را تجربه کنید که هم به صورت چند نفره با دوستانتان قابل انجام است و هم به صورت تک نفره. طبیعتا بخش زیادی از این امر به واسطه جهان آزاد بودن این بازی به تحقق پیوسته است که ذاتا ارزش بازپخش خوبی در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد اما حقیقتا Horizon 4 تعریف جدیدی از بازی‌های جهان آزاد ریسینگ در اختیار ما قرار می‌دهد که تا به حال هیچ جا ندیده بودیم. البته برخی از آن‌ها را نیز در بازی‌های مشابه دیده‌ایم اما ویژگی جالب و جدیدی نظیر آب و هوای پویا و تغییر آن برای همه بازی‌بازان در سراسر دنیا و همینطور تغییر فصل‌های پویا در کل جامعه بازی‌بازان آن، چیزهایی نیستند که تا به حال کسی در بازی‌های دیگر دیده باشد.

۸. Below

باز هم یک بازی مستقل دیگر در لیست بهترین بازی‌های ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۸؛ این بار به نام Below.  پیش از این که صحبتم را درمورد این بازی آغاز کنم بد نیست معرفی کوتاهی از آن داشته باشم تا عده‌ای که با آن آشنایی ندارند، بدانند چرا نام آن در چنین لیست ارزشمندی ذکر شده است. استودیوی مستقل Capybara Games برای اولین بار عنوان اکشن ماجراجویی خود تحت عنوان Below را در سال ۲۰۱۳ به معرفی گذاشت اما پس از چند بار تاخیر و انتظاری طولانی، ما سرانجام موفق شدیم این بازی را در دستمان بگیریم و در انتهای سال به تجربه آن بشینیم. اما شاید سوال عده زیادی از شما این باشد که با وجود این همه تاخیر و انتظاری طولانی، آیا Below واقعا ارزش این صبر کردن را داشت؟ قطعا همین طور است. Below جزو آن دسته از بازی‌هایی نیست که عامه پسند باشد و هر کسی که آن را انتخاب می‌کند از انجام دادن و تجربه آن لذت ببرد. می‌توان گفت که این بازی مخاطبان بسیار خاصی را هدف قرار داده اما اگر شما هم به تجربه آن بپردازید احتمالا از انجام آن لذت زیادی خواهید برد. از سطح سختی بسیار چالش برانگیز این بازی گرفته تا جلوه‌های بصری و تم بسیار زیبای آن و همینطور اتمسفر فریبنده و جاری این بازی باعث شده که Below عنوانی باشد که قطعا شما به آن عشق بورزید. روند تکراری و آزار دهنده سطح سختی این بازی را شاید بتوان یکی از بزرگ‌ترین عیب‌های این بازی دانست اما این عیب به قدری بزرگ و آزار دهنده نیست که مانع از تجربه این بازی شود و از آن جلوگیری کند تا از آن لذت نبریم.

۹. Sea of Thieves

در بسیاری از اوقات، صنعت بازی‌های ویدیویی جایی نیست که عرضه یک بازی به معنی پایان راه توسعه و ساخت آن باشد و کار توسعه دهندگان با عرضه و انتشار یک بازی به پایان برسد؛ بلکه دقیقا  نقطه آغاز است. به عنوان مثال Sea of Thieves عنوانی بود که در اوایل مدت عرضه خود به دلیل نداشتن محتویات کافی مورد انتقاد بسیاری از کابران قرار می‌گرفت و موجبات نارضایتی‌های آن‌ها را فراهم می‌کرد طوری که عده زیادی عرضه آن را برابر با انتشار یک بازی ناقص می‌دانستند که هنوز تکمیل نشده بود و در دسترس مردم قرار گرفت که جای کار زیادی داشت و شدیدا نیاز به بهبود پیدا کردن داشت اما از آن پس استودیوی سازنده آن یعنی Rare با محتویات دنباله دار، به‌روزرسانی‌های جدید و بسته‌های گسترش دهنده تازه کاملا مسیر این کشتی خسته و به گل نشسته را تغییر داد تا ماجراجویی تازه‌ای را آغاز کند. این بازی اکنون مدینه فاضله دزدان دریایی است که گشت و گذار در عمق دریاها را به کاری لذت بخش تبدیل کرده است و اکنون وارد شدن در نبردها به چنان امر لذت بخشی تبدیل شده که انتظارش را داشتید. تشکیل تیم‌های قدرتمند، غارت اموال دیگران و گشتن به دنبال گنج‌های گرانبها با اعضای گروه دزدان دریایی خود تبدیل به یکی از پرتکرارترین و لذت بخش‌ترین کارهای ممکن روی ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۸ شده بود که ساعات زیادی را از بازی‌بازان طلب می‌کرد.

۱۰. Ashen

بازی‌های سخت و چالش برانگیز مانند سری Dark Souls در طی یک دهه گذشته به سطح بالایی از محبوبیت رسیده‌اند اما شاید عنوان Ashen را پس از همان سری محبوبی که فرام سافتور (From Software) کار ساخت و طراحی آن‌ها را به انجام رسانده، یکی از بهترین بازی‌های این سبک به حساب آورد. در حقیقت Ashen با شایستگی پس از سری Dark Souls که به وجود آورده این سبک است، به چنین جایگاهی دست پیدا کرده است. Ashen از نظر طراحی دنیای خود یک بازی زیبا و متروکه است که در دنیایی آزاد و باز جریان دارد که آن قدرها هم بزرگ نیست اما گشت و گذار کردن در آن همیشه یکی از لذت بخش‌ترین کارهای ممکن است که هر بازی‌باز می‌تواند انجام دهد. این بازی ترکیبی از نقاط قوت و برجسته بازی‌های هم سبک خود است که مبارزاتی نرم، روان و دقیق را در مقابل بازی‌بازان قرار می‌دهد که با سطح سختی چالش برانگیز آن در تعامل قرار گرفته است تا یک تجربه فراموش نشدنی در اختیار بازی‌بازان قرار دهد. این بازی که توسط استودیوی A44 ساخته و توسعه پیدا کرده است، با اضافه کردن و پیاده سازی یک سری المان‌ها و ویژگی‌های co-op منحصر به فرد به این بازی توانسته خودش را از بازی‌هایی که از آن‌ها الهام گرفته نیز به خوبی جدا کند و راه جدایی از آن‌ها در پیش بگیرد. بدین ترتیب Ashen را می‌توان یک بازی منحصر به فرد به حساب آورد که در عین حال هم بسیار آشنا است چون نمونه آن را پیش از این زیاد دیده‌ایم. همه این‌ها باعث شده تا این بازی قطعا یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ باشد که روی ایکس‌باکس وان به انتشار رسیده‌اند.

و اما برنده این بخش کسی نیز به جز…

Forza Horizon 4

بسیار سخت است که عنوان بی نظیر و بسیار خوبی نظیر Forza Horizon 3 را از این که هست بهتر کرد و بهبود بخشید اما درست مانند همیشه باز هم استودیوی پلی گراند گیمز (Playground Games) بار دیگر ثابت کرد در انجام وظیفه‌ای که به آن‌ها واگذار شده است، استاد هستند و هر کاری را به بهترین شکل ممکن خود به انجام می‌رسانند؛ درست همانطور که Forza Horizon 4 را به سرانجام رساندند. آن‌ها این بازی را بر اساس همان نقاط قوت و برجسته نسخه‌های گذشته سری Forza Horizon ساختند تا شالوده کار با آن‌ها یکسان باشد که در این راستا از مکانیزم‌های رانندگی ویژه خود و همینطور طراحی قدرتمند یک محیط جهان آزاد و همینطور تعداد زیادی از فعالیت‌های جالب برای شرکت کردن بازی‌بازان در آن‌ها، استفاده کردند و در عین حال در آخرین نسخه خود یعنی Forza Horizon 4 یک ویژگی بسیار جدید و منحصر به فرد نظیر فصل‌های پویا که به صورت هم زمان برای تمام جامعه بازی‌بازان تغییر خواهند کرد، به وجود آوردند که این کار هم در بازی به بهترین شکل ممکن خود و درخشان ترین حالت ممکن به انجام می‌رسد که فقط باید خودتان آن را تجربه کنید. Forza Horizon 4 نه تنها بهتر از نسخه‌های گذشته خود است، بلکه به راحتی می‌توان آن را یکی از بهترین بازی‌های ریسینگ تاریخ به حساب آورد تا در کنار بزرگان این سبک قرار بگیرد. اما علاوه بر این‌ها قطعا به جرات می‌توان این بازی را یکی از بهترین بازی‌های فرست پارتی مایکروسافت نیز به حساب آورد و قطعا نیز یکی از بهترین بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس وان تا امروز خواهد بود. همه این فاکتورها در کنار هم جمع شد تا ما Forza Horizon 4 را به عنوان بهترین بازی کنسول ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۸ انتخاب کنیم. نظر شما در مورد این لیست چیست؟ آیا فکر می‌کنید که برنده ما شایستگی این انتخاب را داشت یا عنوان دیگری را مناسب این جایگاه می‌دانید؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
آرمین امینی آذر
پاسخ دهید یکشنبه 9 دی 1397

سلام خدمت شما، یه سوال بی ربط به موضوع این مقاله داشتم. آقای رسول امینی یکی از نویسندگان خوبتون که ماه گذشته راهنمای RDR 2 را منتشر کرد، در اخر قسمت پایانی راهنما اشاره کرد که اموزش RDR 2 در ماه دی منتشر می شود. خواستم بدونم دقیق از کی اموزش ها روی سایت بسیار خوبتون منتشر می شوند؟
با تشکر

    عرفان رحیمی صادق
    پاسخ دهید یکشنبه 9 دی 1397

    همکار عزیزم دارن انجامش میدن… به زودی در اختیارتون قرار می‌گیره

آرمین امینی آذر
پاسخ دهید یکشنبه 9 دی 1397

ممنون از جوابتون آقای رحیمی صادق

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,