_آموزش پنل جدید

10 توصیه کاربردی که در تجربه Far Cry New Dawn به دردتان می‌خورد تجربه بهتری از گیم‌پلی بازی داشته باشید

شاید Far Cry New Dawn انقلابی‌ترین نسخه در تاریخ این سری نباشد، ولی بازی به اندازه کافی تغییراتی جدید در سیستم پیشرفت و آزادسازی خود معرفی می‌کند تا سرگرمی جدیدی به بازی‌بازان ارائه دهد. به مانند حیوانات جهش‌یافته‌ای که سر و کله آن‌ها در اطراف Hope County دیده می‌شود، شما نیز برای زنده ماندن در New Dawn باید سبک بازی خود را با محیط تطبیق دهید. در ادامه با وینفون همراه باشید تا توصیه‌هایی در این خصوص ارائه دهیم.

به مانند عناوین قبلی Far Cry، تمرکز اصلی شما در این بازی تصرف outpostها، انجام ماموریت‌های داستانی و فعالیت‌های جانبی و لوت تمام چیزهایی خواهد بود که بر سر راهتان قرار می‌گیرند. در ادامه توصیه‌هایی برای شما ذکر کرده‌ایم که برای آشنایی با بازی و به خصوص تغییرات ریز و بزرگ آن، به آن‌ها نیاز دارید.

برای چالش آماده باشید

اشتباه نکنید، در مورد درجه‌های سختی Far Cry New Dawn صحبت نمی‌کنیم؛ بلکه منظور از چالش‌ها، فعالیت‌های شبه دستاوردِ ساده‌ای است که در هنگام تجربه بازی، آن‌ها را کامل می‌کنید و به شما امتیازات مهارت برای آزاد کردن پرک‌ها را می‌دهند. هنگامی که بازی را شروع می‌کنید، تعدادی چالش بسیار ساده وجود دارند که می‌توانید به راحتی آن‌ها را کامل کرده و به امتیازهای خوبی دست یابید. از جمله این چالش‌ها می‌توان به پرت کردن حواس دشمنان با استفاده از سنگ، ساخت آیتم‌های مختلف و کشتن تعدادی معدودی از دشمنان با استفاده از sawblade launcher اشاره کرد. sawblade launcher یکی از اولین سلاح‌هایی است که بازی به شما می‌دهد.

در طول تجربه بازی، لیست چالش‌ها را در فواصلی معین بازبینی کنید تا بدانید که کدام یک از چالش‌ها به کامل شدن خود نزدیک شده‌اند و در ادامه باید بر روی کدام چالش‌ها تمرکز کنید و این موضوع را به یکی از عادت‌های خود تبدیل کنید. بسیاری از این چالش بر پایه کشتن است، بنابراین عوض کردم مداوم سلاح‌ها، بسیار به سود شما خواهد بود. فعالیت‌های دیگری همچون به دست آوردن پیروان بیشتر و نجات دادن شهروندان نیز امتیاز مهارت شما را افزایش می‌دهد، بنابراین هر زمان که با آن‌ها برخورد کردید، کامل کردنشان را جدی بگیرید.

اولویت‌بندی پرک‌ها

به طور خلاصه بگویم، پرک‌هایی که برای عنوان New Dawn انتخاب شده‌اند چندان عالی نیستند. تقریبا همه این پرک‌ها از عناوین قبلی Far Cry اقتباس گرفته‌اند و باید گفت ارتقاهایی که در طول تجربه بازی به دست می‌آورید، بیشتر از این قابلیت‌ها شما را به وجد خواهد آورد. با این حال پرک‌‌هایی وجود دارند که بهتر است در ابتدا آن‌ها را آزاد کنید. مهمترین آن‌ها Binocularها است که به شما اجازه می‌دهند دشمنان را از فاصله‌ای دور و مطمئن تگ کنید. پرک‌های Lock Pick و Safe Pick نیز ارزش آزاد کردن را دارند چرا که در Hope County به گاوصندوق‌های متعددی برخورد می‌کنید که حاوی تیتانیوم برای ارتقای سلاح‌ها هستند و قطعا نادیده گرفتن آن‌ها به نفع شما نخواهد بود و هدر دادن مواد منفجره برای باز کردن آن‌ها نیز همیشه بهترین گزینه ممکن نیست. در نهایت پیشنهاد می‌کنم که سومین و چهارمین جایگاه سلاح‌ها را نیز آزاد کنید و در ضمن با شروع درگیری با دشمنان لول بالا، ردیف پرک‌های Silent Takedown را نیز آزاد کنید.

کامل کردن ماموریت‌های Treasure Hunt

ماموریت‌های Treasure Hunt در New Dawn بازگشته‌اند و این ماموریت‌ها، شامل بهترین پاداش‌هایی است که در طول بازی دریافت خواهید کرد. این ماموریت‌ها معمولا شامل یک معمای محیطی ساده و کشتن تعدادی دشمن (یا خرسی وحشی) می‌شود و با کامل کردنشان، مقدار زیادی منابع برای ساخت و ساز و سه امتیاز پرک نیز دریافت خواهید کرد. در ضمن این ماموریت‌ها بسیار سرگرم‌کننده نیز هستند بنابراین هنگامی که سرو کله آن‌ها پیدا شد، مطمئن شوید که آن‌ها را کامل می‌کنید و با تمام کسانی که آیکون treasure-hunt را بر بالای سر خود دارند صحبت کنید؛ آن‌ها سرنخ‌هایی را در مورد مکان این ماموریت‌ها به شما می‌دهند.

بی‌صدا ولی مرگبار

عناوین Far Cry همواره بازی‌بازان را تشویق کرده‌اند تا ماموریت‌های Outpost را با مخفی‌کاری کامل کنند و در New Dawn بر روی این موضوع دو برابر تاکید شده است. ماموریت‌های Outpost، روش اصلی شما برای به دست آوردن اتانول است که در ارتقای پایگاه خانگی شما کاربرد دارد. شما در طول بازی به مقدار بسیار زیادی اتانول نیاز پیدا خواهید کرد؛ بنابراین باید نهایت تلاش خود را بکنید تا اتانول‌های بیشتری دریافت کنید. هنگامی که به سراغ Outpostها می‌روید، در صورتی که ماموریت را بدون روشن شدن آلارم‌ها و بدون آن که توسط دشمنان شناسایی شوید به اتمام برسانید، دو واحد اتانول بیشتر دریافت خواهید کرد.

ساده‌ترین راه برای این که از عهده این دو کار برآیید این است که سلاح‌های بی‌صدا، به خصوص سلاح‌های قوی‌تر مانند اسنایپرهای بی‌صدا را آزاد کنید. شما می‌توانید با یک شلیک، آلارم‌ها را غیرفعال کنید بنابراین می‌توانید پاداش مربوط به آلارم‌ها را همان ابتدای کار که در حال بررسی کمپ هستید، دریافت کنید. سپس نهایت تلاش خود را انجام دهید تا دشمنان را به صورت مخفی از پای درآورید.

استفاده از چاقو

چاقوهای پرتابی یکی از بهترین دوستان شما در مراحل ابتدایی New Dawn است. sawblade launcher در اصل اولین سلاح بی‌صدای شما است اما کمانه کردن تیغه‌های پرتابی آن را نمی‌توان پیش‌بینی کرد و این کمانه کردن می‌تواند دشمنان دیگر را با خبر سازد. مدتی طول خواهد کشید تا اولین کلت بیصدای خود را آزاد کنید اما چاقوهای پرتابی جایگزین مناسبی برای آن است؛ شما مجبورید برای استفاده از آن‌ها کمی بیشتر به دشمنان نزدیک شوید ولی می‌توانید با استفاده از آن، اکثر دشمنان را با یک ضربه از پای درآورید و در ضمن می‌توانید اغلب آن‌ها را از روی جنازه‌ها برداشته و دوباره استفاده کنید. حتی اگر آن‌ها را گم کنید نیز مشکلی نیست چرا که ساخت سلاح‌های پرتابی بسیار ارزان است و می‌توانید هر زمان که بخواهید با باز کردن چرخه سلاح‌ها، آن‌ها را بسازید.

تکرار ماموریت‌های Outpost

Outpostهای آزاد شده در New Dawn، گزینه‌ی جدیدی در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید آن‌ها را ترک کنید و در اصل اجازه دهید که دشمنان دوباره به آنجا بازگردند و با این کار شانسی دوباره برای به دست آوردن اتانول بیشتر به دست خواهید آورد. این دشمنان جدید سرسخت‌تر خواهند بود ولی از پای درآوردن آن‌ها پاداش بیشتری به دنبال خواهد داشت.

این حلقه گیم‌پلی به خوبی کار می‌کند ولی سریعتر از آن چه که انتظار دارید اتفاق می‌افتد؛ بنابراین برای آزاد کردن دوباره Outpostها زیاد عجله نکنید و صبر کنید تا سلاح‌های بهتری برای مقابله با دشمنان جدید به دست آورید. آزاد کردن پرک‌های بیشتر در ردیف Silent Takedown نیز به شما کمک خواهد کرد تا راحت‌تر از پس این ماموریت‌ها برآیید و اگر Outpost در نزدیکی جنگل قرار دارد، استفاده از baitها را دست کم نگیرید. این طعمه‌ها می‌توانند حیوانات چهارپا را به آنجا بکشانند و گاهی اوقات یک خرس به تنهایی می‌تواند نصف دشمنان شما در پایگاه را از بین ببرد و در ضمن پاداش مخفی ماندن شما را نیز حفظ خواهد کرد.

منتظر محموله بمانید

همانطور که در جهان بازی کاوش می‌کنید، اغلب هشدارهایی در مورد محموله‌های ارسالی دریافت خواهید کرد. این محموله‌ها، جعبه‌های بزرگی هستند که با استفاده از چتر، از آسمان به زمین فرستاده شده و شامل محتویات مختلفی می‌شوند. شاید غریزه بتل رویالی، شما را تحریک کند که بلافاصله به سراغ این جعبه‌ها رفته و برای دستیابی به لوت آن، با هر دشمنی که می‌بینید مبارزه کنید؛ ولی در اصل مجبور به این کار نیستید. در اغلب موارد، نیروهای دشمن بعد از مدتی محل را ترک می‌کنند و یا جنگجویان آزادی یا حیوانات وحشی، حواس آن‌ها را پرت می‌کنند. البته تیراندازی به سمت همه نیز جواب خواهد داد ولی اگر مهمات شما کم باشد و یا نسبت به دشمنان لول پایین‌تری داشته باشید، صبر کردن بهترین گزینه ممکن است.

پیدا کردن آنچه که نیاز دارید

در اینجا به چند نکته ساده در زمینه رابط کاربری بازی اشاره می‌کنیم که ممکن است به درد شما بخورد. اگر نقشه جهان بازی را به اندازه کافی دور کنید، اطلاعات کاملی در خصوص میزان پیشرفت در کمپین بازی و فعالیت‌های جانبی به همراه لیستی کاربردی از نحوه به دست آوردن منابعی خاص دریافت خواهید کرد. تمام لوکیشن‌هایی که بازدید می‌کنید شامل تعدادی از اجزای ساخت و ساز و کرفتینگ می‌شود که آیکون آن بر روی نقشه اصلی بازی به شما می‌گوید که چه تعداد از آن‌ها را پیدا کرده‌اید و اگر تمامی آن‌ها را یافته باشید یک تیک سبزرنگ در کنار آیکون ظاهر خواهد شد. در نهایت اجساد دشمنان با یک ضربدر کوچک در نقشه نشان داده می‌شود؛ بنابراین مطمئن شوید که بعد از آزاد کردن یک پایگاه، دوری در محیط آن بزنید تا مطمئن شوید که هیچ لوت باارزشی را بر روی اجساد جا نگذاشته باشید.

یک اسلحه بزرگ داشته باشید

همانطور که قبلا اشاره شد، موثرترین راه برای تجربه New Dawn، عمدتا استفاده از مخفی‌کاری است که این روش نیازمند صداخفه‌کن‌ها و البته تیروکمان است. با این حال زمان‌هایی به خصوص در مراحل داستانی بازی وجود دارد که در آن باید تعداد زیادی از دشمنان لول بالای بازی را از پای درآورید. در اینگونه موارد یک مسلسل سبک می‌تواند تبدیل به بهترین دوست شما شود. من در بخش عمده‌ای از تجربه بازی، این مسلسل‌های سبک را نادیده گرفته بودم چرا که میزان آسیبی که وارد می‌کردند، بسیار پایین‌تر از سلاح‌های دیگر بود. حتی قویترین مسلسل‌ها نیز در مقایسه با بسیاری از سلاح‌های ابتدایی بازی، میزان آسیب وارده کمتری دارند. مشکل اینجا بود که من نرخ آتش دیوانه‌وار آن‌ها را در نظر نمی‌گرفتم و اشتباهم همینجا بود.

دشمنانی که لول بالاتری دارند، خط سلامتی طولانی و زره‌هایی دارند که به سادگی می‌تواند سلاح‌های مخفی شما را خنثی کند و هنگامی که چندین دشمن شما را محاصره کرده‌اند، آسیب‌پذیرتان کنند. اما یک مسلسل سبک می‌تواند به راحتی آب خوردن زره‌های دفاعی آن‌ها را ناکارآمد کند. سلاح موردعلاقه من در این خصوص Blunderbuss است؛ یک مسلسل سبک سطح چهار که صدای آن برای کشاندن یک ارتش کامل به محل حضور شما کافی است اما با این حال این سلاح به اندازه‌ای قدرتمند است که قبل از رسیدن نیروهای پشتیبان، همه آن‌ها را به سرعت از پای درآورد.

حالا که صحبت از سلاح‌های رده بالا شده است جا دارد که یک استراتژی ساده را در این خصوص به شما یاد دهم: من تا زمانی که weapon bench را تا بالاترین حد آپگرید کردم، سلاح‌های بسیار کمی را ساخته بودم. این روش باعث می‌شود تا منابع زیادی را ذخیره کرده و در نتیجه زمان کمتری را به جستجو برای این منابع که کار طاقت‌فرسایی نیز می‌باشد، اختصاص دهید. البته باید گفت که چالش‌های بازی وابسته به سطح سلاح‌ها نیز می‌باشند؛ بنابراین هر چه بیشتر از سلاح‌های رده دو و رده سه استفاده کنید، پرک‌های بیشتری نیز به دست خواهید آورد؛ در نتیجه اگر می‌خواهید زمان بیشتری در بازی صرف کنید و تلاشی که باید برای یافتن این منابع بکنید، زیاد برایتان مهم نیست، می‌توانید از همان ابتدا شروع به ساخت و ساز کنید؛ در غیر این صورت منابع خود را برای سلاح‌های قویتر ذخیره کنید و مطمئن شوید که با ورود به بخش سوم بازی، از سلاح‌هایی با نرخ آتش بالا برخوردار باشید.

Far Cry New Dawn Timber

!Timber

درست است که Timber در آخر لیست من قرار گرفته است، با این حال این یکی از اولین کارهایی است که باید در بازی انجام دهید. اگر شما علاقمند به تجربه تک نفره بازی باشید، قطعا خبر بازگشت NPCهای همراه در New Dawn شما را خوشحال کرده است. این شخصیت‌ها در جریان جستجو در جهان بازی به شما کمک خواهند کرد و هر کدام از آن‌ها قابلیت‌ها و سلاح‌های منحصر به خود را دارد. Carmina اولین شخصیتی است که برای شما آزاد خواهد شد و اگر چه او نقشی مهم در داستان New Dawn دارد، با این حال در میدان نبرد کمترین کمک را به شما خواهد کرد. در تجربه‌ای که من داشتم، Carmina اغلب اوقات با قرار گرفتن در فضاهای آزاد و یا شلیک کردن با سلاح خود، دشمنان را از محل حضور ما آگاه می‌کرد. این موضوع در کنار عادت او به تکرار دیالوگ‌هایی محدود و مشابه، می‌تواند به راحتی شما را از تجربه بازی در کنار یک همراه منصرف کند؛ اما این بزرگترین اشتباه شما خواهد بود چرا که شما تجربه بازی در کنار Timber را از دست خواهید داد؛ بهترین کاراکتری که هر پروتاگونیست مخفی‌کاری آرزو دارد. ماموریت فرعی مربوط به Timber در همان اوایل بازی برای شما آزاد خواهد شد و هر چه زودتر این ماموریت را به اتمام برسانید، بهتر است. Timber می‌تواند کمک بزرگی در New Dawn باشد، او می‌تواند نقش یک پیش‌آهنگ را ایفا کند و به طور خودکار دشمنانی که در نزدیکی شما قرار دارند را شناسایی می‌کند حتی اگر آن‌ها در یک ساختمان باشند. تعداد دفعاتی که Timber من را از شر دشمنی که در جریان شناسایی محیط او را از قلم انداخته‌ام نجات داده است، از حساب خارج است. همچنین به نظر می‌رسد که او به خودی خود، کاملا غیر قابل شناسایی است و ظاهرا آدم بدها به سگی آواره که در اطراف پایگاه آن‌ها پرسه می‌زند، اهمیتی نمی‌دهند، مگر این که او پارس کردن به سگ‌های نگهبان را شروع کند که البته این کار او اصلا تعجب‌آور نیست زیرا این کاری است که سگ‌ها انجام می‌دهند!

Timber همچنین سلاح و آیتم‌های اجساد را برای شما لوت می‌کند و حیوانات درنده‌ای که شما را به چشم وعده غذایی خود می‌بینند، فراری می‌دهد. اگر شما تصادفا خود را به کشتن بدهید، Timber باز هم به کمکتان می‌آید و با لیس زدن شما را احیا می‌کند! از همه بهتر دیگر مجبور نیستید دیالوگ‌های خسته‌کننده‌ای که سایر شخصیت‌ها عادت دارند مرتب آن‌ها را تکرار کنند، تحمل کنید. اغراق نیست اگر بگویم که Timber یکی از بهترین چیزهایی است که در New Dawn با آن سروکار دارید، بنابراین این لطف را در حق خود انجام دهید و هر چه زودتر این شخصیت همراه را آزاد کنید.

منبع :

GAMEINFORMER

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,