_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

11 مورد از جالب ترین و خنده دارترین Xbox Acievements

در میان همه‌ی ویژگی‌های مربوط به اکس باکس لایو ماکروسافت در دهه گذشته، شاید اچیومنت‌ها محبوب‌ترین باشند. اچیومنت به یک عنصر در صنعت بازی تبدیل شده است که به جز سیستم‌های نینتندو در بقیه‌ی سیستم‌ها و پلتفرم‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند. توسعه دهندگان نیز سعی می‌کنند از این فرصت استفاده کرده و جملات خنده‌دار و جالبی را به بازیکنان ارائه دهند. با مروری بر 12 تا از جالب‌ترین اچیومنت‌های دنیای بازی با تیم کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.

PORTAL 2- PIT BOSS

پرتال 2 یکی از خنده دار‌ترین بازی‌های ساخته‌شده است. این بازی از هر جنبه و لحاظ جالب است، از تجربه‌ بازی گرفته تا اچیومنت‌ها و جایزه‌ها. در یکی از مراحل بازی Wheatley تلاش می‌کند تا بازیکن را به یکی از تله‌های مرگ خود بِکشد. بعد از این که از آن دور شوید Wheatley اصرار می‌کند تا برگردید و به گودال بپرید تا تلاش او برای کشتن بازیکن موفقیت آمیز باشد. اگر به حرف او گوش کنید یک اچیومنت به ارزش 30G به دست می‌آورید، هرچند که باعث موفقیت Wheatley در امر کشتن بازیکن شده اید، ارزشش را داشت.

PORTAL 2- YOU MADE YOUR POINT

باز هم یک اچیومنت دیگر از بازی پورتال 2. در اوایل فصل 8 بازی، Wheatley به شما می‌گوید که چه قدر از دیدن این که مردم تست‌ها را تکمیل کنند لذت می‌برد و به همین دلیل برای بازیکن یک تست درست کرده تا آن را حل کند (که فقط فشار دادن یک دکمه است). اگر شما برای مدتی کاری نکنید Wheatley به شما اصرار می‌کند که پازل را حل کنید و اچیومنتِ “شما منظور خود را رساندید” را می‌گیرید. حتی اگر صبر شما حوصله بازی را سر ببرد.

MASS EFFECT 3- MAIL SLOT

Cerberusها به دلیل داشتن سپری برای کل بدنشان یکی از مزاحم‌ترین نگهبانان بازی Mass Effect 3 هستند. با این حال سپر آن‌ها برشی کوچک دارد که بتوانند از میان آن ببینند. اگر بازیکن ده Cerberus را با هدف گیری میان همین سوراخ کوچک هدشات کند، اچیومنت “Mail Slot” را می گیرد. خشن و جالب.

LEGO HARRY POTTER YEARS 1-4- SOLID SNAPE

وقتی به بازی Metal Gear فکر می‌کنید ناخودآگاه یاد Solid Snake می‌افتید که زیر جعبه یا بشکه پنهان شده است. سازندگان LEGO Harry Potters Years 1-4 از این ایده به خوبی به عنوان یک جوک استفاده کردند. اگر شخصیت Professor Snape را برای بازی کردن انتخاب کنید و در زیر یک بشکه پنهان شوید، اچیومنت “Solid Snape” را برنده می‌شوید. این اچیومنت Dumbledore را به چی تبدیل می‌کند؟ Big Boss؟

METAL GEAR SOLID 3 HD- PROBLEM SOLVED, SERIES OVER

در ساعت‌های اولیه بازی Metal Gear Solid 3 امکان کشتن Ocelot وجود دارد. اگر این کار را انجام دهید سبب به وجود آمدن پارادوکس در زمان می‌شوید. این کار باعث می‌شود تا یک مینی‌گیم در صفحه، نمایش داده شود که در میان طرفداران متال گیر یک easter egg معروف است. کونامی در نسخه اچ دی کالکشن این بازی این easter egg را یک مرحله فراتر برده و اگر Ocelot را در زمانی که بیهوش شده‌است بکشید، نه تنها در زمان تناقض ایجاد می‌شود بلکه یک اچیومنت با عنوان “مشکل حل شد، پایان بازی” نسیب بازیکن می‌شود. اشاره این اچیومنت به این که Ocelot تا کنون چه مشکلاتی در سری بازی Metal Gear ایجاد کرده است، بسیار هوشمندانه و جالب است.

RED DEAD REDEMPTION- DASTARDLY

یکی از بزرگ‌ترین لذت‌ها در بازی Red Dead Redemption حلقه کردن طناب به دیگران و کشیدن آن‌ها با اسب است. اما می‌شود از حلقه انداختن برای انجام کارهای دیگری نیز استفاده کرد. برای مثال اگر بازیکن یک زن را در حلقه طناب خود گرفدار کند، او را به ریل راه‌آهن ببندد و شاهد مرگ او باشد، اچیومنت “بی رحم” تنها چیزی است که بازیکن لایق آن است.

LEGO LORD OF THE RINGS- ONE DOES NOT SIMPLY

“هیچ کس به راحتی وارد Mordor نمیشه” این جمله‌ای است که طرفداران سری ارباب حلقه‌ها با آن زندگی می‌کنند. هنگامی که در بازی پا روی مقدسات دنیای ارباب حلقه‌ها بگذارید و وارد Mordor شوید، بازی این دستاورد را بار دیگر با دادن اچیومنت “One does not simply walk into Mordor.” به شما تبریک می‌گوید و یادآوری می‌کند که هیچ کس به راحتی به Mordor وارد نمیشود.

THE SIMPSONS GAME- PRESS START TO PLAY

این دستاورد به واقع راحت‌ترین اچیومنت ممکن است. بازی The Simpsons یک صفحه بوت معمولی دارد که به بازیکن می‌گوید برای ادامه دکمه استارت را فشار دهد. با این کار یک اچیومنت نسیب شما می‌شود. هیچ راهی وجود ندارد که نتوان این اچیومنت را برد. مگر این که تنها دلیلی که شما این بازی را خریدید نگاه کردن به قاب بازی باشد.

SECRET SERVICE- THE EXACT OPPOSITE OF YOUR JOB

Secret Service یک بازی کاملا معمولی بود. این امکان وجود دارد که حتی اسم آن را نیز نشنیده باشید. تنها نکته مثبت بازی یکی از اچیومنت‌ها بود که خنده دار بودن آن، بازی Secret Service را در لیست 11 تا از خنده‌دار‌ترین و جالب‌ترین اچیومنت‌های اکس باکس قرار می‌دهد. بازیکن نقش ماموری را انجام می‌دهد که هدف وی محافظت از رئیس جمهور است. اما اگر تصمیم بگیرید که به رئیس جمهور شلیک کنید و او را بکشید، شما اچیومنتِ “دقیقا برعکس کاری که داری” را به دست می‌آورید. این که این اچیومنت 0G می‌ارزد مسئله را جالب‌تر می‌کند.

FIFA 08- BEAT YOURSELF

کدام از ما تا حالا در بازی فیفا گل به خودی نزدیم؟ اگر شما فیفا بازی می‌کنید پس حتما برای یک بار هم که شده دروازه خودی را باز کرده‌اید. در FIFA 08 این کار باعث باز شدن یک اچیومنت می‌شود. اگر در حالت تک نفره دو بار یا بیشتر دروازی خودی را باز کنید، این اچیومنت جایزه شما خواهد بود. بازی به شما انگیزه‌ای برای گل به خودی زدن می‌دهد، البته همه‌ی ما برای خنده هم که شده چند باری این کار را انجام داده‌ایم.

DARK SOULS II- THIS IS DARK SOULS

سری بازی دارک سولز برای باس‌های عالی، فضای خوب، طراحی بی‌نظیر بازی شهرت دارد. اما چیزی که واضح است این است که در این بازی هزاران بار خواهید مرد. سازندگان نیز از این موضوع اطلاع دارند و در بازی DARK SOULS II وقتی برای اولین بار کشته شوید، اچیومنت “این است دارک سولز” برای شما آزاد می‌شود. اخطار می‌دهد که ماجراجویی تازه شروع شده است.

 

نظرتان در مورد این اچیومنت‌ها چیست؟ آیا برای شما هم جالب بودند؟

منبع :

GAMINGBOLT

8 پست
پرهام مردانی
او دانشجوی رشته کامپیوتر مقطع کارشناسی دانشگاه تهران پردیس است. به موسیقی ، بازی های ویدئویی، فوتبال، فیلم و سریال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف مطالعه در مورد مباحث برنامه نویسی و طراحی، دیدن فیلم و سریال و ملاقات با دوستان کند. پرهان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,