استودیوی بلوهول (Bluehole) که کار ساخت و توسعه عنوان PUBG را به انجام رسانده، اخیرا اعلام کرده که از زمان عرضه این بازی تا به حال حدود سیزده میلیون نفر را در این بازی بن کرده‌ است. چنین عده زیادی از باز‌ی‌بازانِ این بازی به دلیل سوءظن برای انجام تخلف از این بازی حذف شده‌اند که بلافاصله پس از انجام رفتارهای نامناسب و یا تخلف در این بازی، بن دائم شده‌اند. 

در حالی که هر هفته چنین بن شدن‌هایی به دلیل انجام تخلف‌های مختلف به صورت هفتگی صورت می‌پذیرد، سیستم جدید تشخیص تقلبِ PUBG هنوز هم بر اساس یک دوره هفتگی عده زیادی از بازی‌بازان را بن می‌کند و دسترسی بازی‌بازان به این بازی را قطع می‌کند.

یکی از کاربران وبسایت Reddit با نام کاربری sjk045 با گردآوری اطلاعات مختلف از  اعمال بن‌های اخیر، آن‌ها را روی یک گراف ساده پیاده سازی کرده. نتایج به دست آمده از این آمار نشان می‌دهد که در هفته چهل و دومِ انتشار این بازی میزان بازی‌بازان بن شده از این بازی با تعداد ۱ میلیون نفر برابری می‌کند.

با این اوصاف سازندگان این بازی توانسته‌اند محیطی امن برای بازی‌بازان فراهم آورند و برخلاف سایر رقیبانِ AAA این بازی، اعداد و رقم‌های بزرگ PUBG در بن کردن عده زیادی از بازی‌بازان نشان از این دارد که همه کاربران این بازی در محیطی امن به انجام این بازی می‌پردازند که جای تخلف و تقلب برای هیچ کس باز نیست.

به هر حال PUBG یکی از بازی‌های پیشگام در صنعت بازی‌های ویدیویی بود که پا به دنیای سبک بتل رویال گذاشت. این بازی در ابتدا روی پلتفرم رایانه شخصی در شبکه استیم در دسترس قرار داشت که پس از کسب موفقیت‌ های عظیم تصمیم گرفته شد تا به انحصار مایکروسافت در بیاید. پس از انجام این کار هم این بازی از حرکت باز نایستاد و همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه داد تا این که امروز تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دنیا شده است.

منبع :

MSPOWERUSER

764 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,