_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

14 حقیقت شگفت‌انگیز از مجموعه Dark Souls

تنها یک سری در تاریخ بازی‌های ویدیویی وجود دارد که ذهن بازیکنان سراسر دنیا را تا سر حد مرگ مشغول کرده است و آن سری نیز چیزی جز سری دارک سولز نیست. عنوانی که بسیاری را درون خود کشانده و با مجازات‌های کشنده و دردناکش آن‌ها را به گریه و شیون انداخته است. در ادامه 14 حقیقت شگفت انگیز این مجموعه را معرفی می‌کنم که ممکن است متوجه بسیاری از آن‌ها را نشده باشید.

بدون شک سری دارک سولز از آن دسته بازی‌های نقش‌آفرینی است که به سختی می‌توان مانند و مثلی برایش پیدا کرد و اگر هم باشد، قطعا عناوینی هستند که از این سری کلون برداری کرده‌اند و چیز اورجینالی برای ارائه ندارند. سری دارک سولز خانه یک سری از خوش پرداخت‌ترین دنیاهای درون بازی‌ها هستند و توسعه دهندگان بازی در استودیوی From Software نیز با استفاده از توانایی‌های خود، دست به خلق رازها و داستان‌های مخفی فراوانی درون این بازی‌ها زده‌اند و بازیکنان را مجبور کرده‌اند تا برای درک بازی، آن‌ها را کنار هم بچینند. این مسائل به سری دارک سولز تبدیل به یکی از عمیق‌ترین سری‌های درون این صنعت باشد، به شکلی که حتی سرسخت‌ترین طرفداران نیز از یافتن تمامی رازهای درون آن باز بمانند. پس این شما و این هم مقاله ۱۴ حقیق شگفت انگیز از سری دارک سولز که به پنهان‌ترین و مخفی‌ترین و البته تاریک‌ترین رازهای بازی می‌پردازیم و آن‌ها را برای شما آشکار می‌کنیم.

14. حلقه کریستالی

یکی از الهامات عجیب و غریب سری دارک سولز در یک شی درون بازی تحت عنوان Flash of Ultraman خلاصه می‌شود. این المان که نامش را از برنامه تلویزیونی ژاپنی به همین نام برداشته است، به قهرمان بازی داده می‌شود و خود و نور حاصل از این شی در قدرت حمله حلقه کریستالی تاثیر به سزایی دارند. کارگردان سری یعنی هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki)، زیاد این المان مورد پسندش واقع نشده نبود و به گفته وی نتوانسته بود به درستی آن را درک کند و به عنوان یک هنرمند، متوجه اشاره‌ای که این المان به صورت نمادین به نام و برنامه تلویزیونی مذکور می‌کرد نمی‌شد؛ با این حال این نکته که درآمیخته با فرهنگ اصیل ژاپنی است، از نکات کوچک و بامزه درون سری بازی‌های دارک سولز است.

13. زمین پادشاه

پیش از دارک سولز و حتی Demon’s Souls (اولین بازی در سری سولز محصول ۲۰۰۹)، استودیوی بازی سازی From Software در حال ساخت پروژه‌ای شبیه به همین سری تحت عنوان King’s Field در سبک اکشن و نقش‌آفرینی بود. Seath the Scaleless که یکی از باس‌های نسخه اول دارک سولز است، که نامش اشاره به Seath the White Dragon از بازی مذکور است. نکته عجیبی که در این نکته وجود دارد، این است که در آن بازی، Seath the White Dragon موجودی خوب و کمک یار شخصیت اصلی بازی بود، استودیو حتی در آن بازی یک اژدهای منفی و شیطانی با نام Guyra آماده کرده بود که از نظر ظاهری بسیار شبیه به شخصیت درون بازی دارک سولز یک یعنی Black Dragon Kalameet که از شخصیت‌های منفی بود، است.

12. ننگ و رسوایی در خانواده من جایی ندارد

اگر شما آن دسته بازیکنانی باشید که در سری دارک سولز دارای مهارت زیادی بوده و به قول معروف هاردکور باشید، شاید این مورد در این رتبه را مشاهده کرده باشید، ولی از آنجا که احتمال آن بسیار پایین و تا حدودی غیر ممکن است، آن را در این لیست قرار داده‌ایم. در بسته گسترش دهنده بازی دارک سولز ۲ یک باس فایت وجود دارد که شرف و افتخارش از مهم‌ترین چیزهایی است که به خاطرش ایستاده و می‌جنگد. اگر شما موفق شوید که با باس فایت Sir Alonne جنگیده و وی را در کمتر از پنج دقیقه پس از شروع مبارزه و بدون خوردن حتی یک ضربه شکست دهید، پس از شکست وی، انیمیشن به زانو درآمدن وی، همانند روش و رسم سامورایی‌های قدیم، وی را نشان می‌دهد که با اصول سپوکو (Seppuku)، خودش را می‌کشد.

11. سیستم‌های زنگ زده برای تعویض قدرت و توان در مقابل انسانیت

همیشه در بازی‌های ویدیویی مختلف سابقه داشته که سازندگان دست به ساخت و پرداخت به یک سیستم و ویژگی خاص درون گیم‌پلی در طی جریان ساخت بازی زده باشند و پس از مدتی نیز بنا به دلایل مختلف از قرار دادن آن سیستم در محصول نهایی پشیمان شوند و آن را حذف کنند. این موضوع در طول سری دارک سولز نیز بر قرار بوده است. دارک سولز در ابتدا سیستمی قابل توجه درون خود داشت که به بازیکنان اجازه می‌داد تا انتخابی قابل توجه انجام دهند. شما برای ارتقای توانایی‌های‌تان از ارواحی که به سختی به دست آورده‌اید استفاده می‌کنید، ولی در ابتدا قرار بر این بود که این ارواح در جهت نگه داشتن انسانیت درون شخصیت به کار گرفته شوند و بدون آن‌ها، شخصیت اصلی به طور کلی تبدیل به یک هیولا می‌شد که در این صورت بازی وارد مرحله دیگری از سختی می‌شد.

10. میزان دیوانه کننده‌ای از جزئیات

شاید یکی از مواردی که هیچ کس در هیچ دوره‌ای موفق به انجام آن نشود، متهم کردن استودیوی بازی سازی From Software به این موضوع است که به اندازه کافی، جزئیات خیره کننده و دیوانه واری را وارد ریشه‌ها و جهان بازی‌هایش نکرده است. جدا از تمامی این جزئیات، چیز دیگری که همیشه برای آن‌ها با اهمیت بوده، هماهنگی میان بخش‌های مختلف این بازی‌ها است. به عنوان مثال اگر در دوردست ساختمانی بزرگ را مشاهده کنید و برای‌تان مهم به نظر برسد، احتمال اینکه به آنجا بروید و جزئیات درون آن شما را خیره کند، بسیار زیاد است. برنامه اینترنتی Boundary Break که به درون بازی‌های مختلف سرک می‌کشد، موفق به کشف مزرعه‌ای در این بازی شده که نه تنها پرجزئیات، بلکه بسیار زیبا و جالب به نظر می‌رسد.

9. پریزیلای کمک رسان

اگر درون بازی‌های سری دارک سولز را با دقت بگردید و به جزئیات ریز توجه کنید، شاید از ریزترین چیزها نیز نکات عجیب و خارق‌العاده‌ای بیرون بکشید، یکی از این نکات درون انیمیشن‌هایی از بازی است که معمولا بی‌استفاده مانده‌اند و مربوط به شخصیت‌های مختلف بازی (NPCها) در حالت‌های نشسته و ایستاده می‌شنود. پریزیلای دو رگه یکی از همین موارد خاص است. در مصاحبه‌ای که با توسعه دهندگان صورت گرفت، این نکته لو رفت که در محصول نهایی قرار بود که این شخصیت کمکی برای بازیکن در طی مبارزات باشد، همان‌طور که محافظان آتش در بازی آخر این وظیفه را دارند. با این وجود این اتفاقات رخ نداد و شخصیت وی به طور کلی در بازی تغییر یافت و انیمیشن‌های ساخته شده برای وی نیز به انباری استودیو فرستاده شدند.

8. تعویض اسلحه‌ها

درون بازی دارک سولز ۲، یک شخصیت فرعی وجود دارد که نامش Lucatiel of Mirrah اهل سرزمین Mirrah است. سرزمینی که در غرب دور تحت عنوان سرزمین شوالیه‌ها شناخته می‌شود. با اینکه وی فردی از خانواده فقیر بوده، ولی قابلیت‌هایش در مبارزه، وی را به درجه شوالیه‌ای رسانده است. Lucatiel دارای نفرینی است که بر روی بدنش ظاهر شده و وی برای رفع آن به سفر پرداخته است. در طی ماجراجویی خود درون دارک سولز ۲ با وی برخورد خواهید کرد و اگر موفق به انجام درست کارها شوید، حتی می‌توانید به عنوان یار از وی استفاده کنید. او در نسخه نهایی بازی با یک شمشیر بزرگ شوالیه‌ها و همین‌طور یک سپر دیده می‌شود، با این حال وی در تصاویر پیش از بازی به همراه یک شمشیر باریک به تصویر کشیده شده بود.

7. تامین انرژی به شکلی غیر معمول

Blighttown نام مکانی درون بازی دارک سولز است که از طریق Depths و یا Valley of Drakes می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. در اوایل بازی دارک سولز، Blighttown بنا به دلایل مختلفی بین بازیکنان مشهور شد، با این حال، جالب‌ترین این دلایل تا مدت‌ها بعد نامشخص باقی ماند. یک وسیله آسانسور مانند درون Blighttown وجود دارد که مانند یک میانبر عمل می‌کند. اگر بخواهیم به این آسانسور با استفاده از منطق بازی‌های ویدیویی نگاه کنیم، شاید شیوه‌ای که کار می‌کند، هیچ‌گاه مشخص نشود، با این حال زمانی که بر روی آن ایستاده‌اید، اگر دوربین را به درستی در سمت پایین و زاویه مناسب نگه دارید، چرخ چوبی‌ای را مشاهده می‌کنید که درون آن یک سگ تنها ایستاده و همانند همستر در حال حرکت است تا آسانسور به حرکت در بیاید.

6. اگر بخواهیم، می‌توانیم برقصیم

بازی دارک سولز ۳ دارای مکانی است به نام Firelink Shrine. این نقطه را زمانی مشاهده می‌کنید که اولین باس بازی را شکست دهید و این مکان با ارزش خانه بسیاری از شخصیت‌های فرعی بدرد بخور و مفید است که این بهشت امن را یافته و در آن مستقر شده‌اند. این موضوع که می‌توانید از این شخصیت‌ها برای افزایش قدرت و توانایی‌های خود استفاده کنید، پدیده‌ای غریب برای این سری می‌باشد. شخصیت نگهبان آتش فردی است که در طی سفر خود، بارها و بارها به پیش وی بر می‌گردید. اگر در اطراف وی کمی بازیگوشی کنید، شاید متوجه شوید که او یکی از خوش برخوردترین شخصیت‌های درون بازی نیز است. اگر دور او مقداری بچرخید، وی نیز در پاسخ دور خود می‌چرخد. اگر باور ندارید، خودتان امتحان کنید.

5. مرگ درِ خانه هر فردی می‌نشیند

سری دارک سولز در میان تمامی بازیکنان به یک چیز بسیار شهرت دارد؛ مُردن. شما درون یک بازی دارک سولز خواهید مرد، آن هم به تعداد بسیار بالا. زمانی که شما در هر نقطه‌ای از بازی دارک سولز بمیرید، ارواحی که جمع کرده بودید، در نقطه مرگ‌تان باقی می‌مانند تا شما برگشته و آن‌ها را بازیابی کنید. شاید پیش بیاید که آمار مرگ‌هایتان از دست‌تان خارج شود و فراموش کنید که در نقطه‌ای مقداری روح به جای گذاشته‌اید؛ خوب بهتر است نگذارید این اتفاق رخ دهد، زیرا آن دسته از ارواح گمشده و تنها، قرار نیست که تا ابد در یک نقطه منتشر شما بمانند. اگر بازیکنی ارواح زیادی را از دست دهد و آن‌ها را مدت زیادی به حال خود رها کند، ممکن است که آن ارواح از بازی خارج شده و دنیای یک بازیکن خوش شانس دیگر کوچ کنند.

4. پیچک‌های سمی؟ همه را از ریشه بسوزانید

دنیای زیبا و چشم نواز دارک سولز همیشه موقعیت‌های فوق‌العاده هنری را به تصویر می‌کشد که ما را مجبور می‌کند تا سازندگان را تحسین کنیم. با این حال گاهی اوقات لحظاتی در بازی هستند که به هیچ وجه بار زیبایی ندارند و یکی از همین لحظات را می‌توان شاخه‌های زشت پیچک سمی نام برد که با پیچیدن دور ساختمان‌ها، آن‌ها را از ریخت می‌اندازد. می‌خواهید از شر آن‌ها برای همیشه خلاص شوید؟ بهترین کار این است که با استفاده از یک اسلحه آتشین ساده، تمامی این پیچک‌ها را از ریشه به طور کلی بسوزانید.

3. زودتر از موعود وارد قلعه Lothric شوید

می‌خواهید توانایی‌های خود را بسنجید و یا حتی مقداری ابزار قدرتمند برای اواسط سفر خطرناکتان درون دنیای دارک سولز ۳ جمع‌آوری کنید؟ شما می‌توانید زودتر از موعود وارد قلعه Lothric شوید اگر شخصیتی به نام Emma را دنبال کرده و سعی کنید که او را بکشید؛ این موضوع باسی به نام Dancer را ناآرام کرده و اگر موفق به شکست دادن این باس شوید، می‌توانید زودتر از موعود وارد قلعه شوید. با این وجود اگر موفق شوید که باسی به سختی و کابوس‌واری مانند Dancer را در آن لول پایین شکست دهید، قطعا نیازی به آن ابزار نخواهید داشت.

2. آویز مرموز

در اولین لحظه بازی دارک سولز، حتی قبل از زمانی که پا درون بازی گذاشته و آواتار خود را بسازید، بازیکن می‌تواند برای شخصیت خود یک موهبت نیز انتخاب کند. در میان همه گزینه‌ها، شاید آویز تنها چیزی بود که برای بازیکنان تبدیل به یک معما شد. شما نمی‌توانستید این وسیله را برداشته و هیچ نوشته خاصی نیز با آن همراه نبود. بازیکنان ماه‌ها تلاش کردند تا از این وسیله بی‌ارزش منطقی بیرون بکشند و ناکام ماندند. در نهایت کارگردان بازی یعنی هیدتاکا میازاکی وارد عمل شد و اعلام کرد که این وسیله بی‌کاربرد است و تنها در جهت شوخی قرار داده شده است.

1. نجات شوالیه خورشیدی

شوالیه خورشیدی از اولین شخصیت‌های درون سری دارک سولز است که به عنوان دوست ظاهر می‌شود. او می‌تواند در بسیاری از لحظات بازی به کمک شما بیاید. با این حال اگر شما به انجام یک ماموریت جانبی بسیار دقیق بپردازید که شما را در نهایت به کشتن یک حشره بزرگ وادار می‌کند، شوالیه خورشیدی را از مرگ حتمی که بعدها توسط این حشره می‌انجامد نجات داده‌اید. اگر موفق شوید که این ماموریت را به درستی و دقت انجام دهید، شوالیه حتی می‌تواند به شما در آخرین باس بازی نیز یاری برساند.

منبع :

GAMINGBOLT

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,