افرادی که از صفحه نمایش‌های 1440P استفاده می‌کنند به‌زودی می‌توانند از این کیفیت بومی سازی شده برای ایکس‌باکس وان ایکس استفاده کنند. آقای کِوین گامیل یکی از افراد تیم مهندسی نرم‌افزار ایکس‌باکس با تایید این موضوع عنوان کرد که در آینده نزدیک این ویژگی برای کاربران حلقه‌های پیش نمایش اینسایدر‌های ایکس‌باکس عرضه خواهد شد.

اخیراً پرسش‌های بسیاری از سوی کاربران در رابطه با تاریخ دقیق پشتیبانی از کیفیت 1440P مطرح شده است. خوشبختانه می‌توانیم این نوید را بدهیم که افرادی که در حلقه‌های پیش نمایش اینسایدر ایکس‌باکس هستند و یکی از کنسول‌های ایکس‌باکس وان اس یا ایکس‌باکس وان ایکس را دارند، به‌زودی غافلگیر خواهند شد.

پیش تر و در نوامبر امسال آقای گامیل اعلام کرده بود که احتمالاً خروجی تصویر بومی سازی شده با کیفیت 1440P برای ایکس‌باکس وان ایکس و از طریق اتصال کابل HDMI به مانیتور های مجهز به این استاندارد در دسترس قرار خواهد گرفت. با این وجود، این کنسول در زمان عرضه رسمی با این ویژگی ارایه نشد. بنابراین تا این لحظه کاربران مجبور بودند در نبود این ویژگی از کاهش کیفیت تصویر از 4K به 1080P استفاده کنند که این مساله موضوع مناسبی نیست و مایکروسافت باید هرچه سریع تر آن را رفع کند.

اگرچه آقای گامیل اشاره کرد که هر دو کنسول‌های ایکس‌باکس وان ایکس و ایکس‌باکس وان اس، پشتیبانی از این ویژگی را دریافت خواهند کرد. اما در واقع تنها ایکس‌باکس وان ایکس خواهد توانست بازی‌ها را با این کیفیت اجرا کند و این موضوع در کنسول ایکس باکس وان اس تنها به پخش ویدیو با کیفیت مذکور محدود خواهد شد.

همچنین، هنوز تاریخ دقیقی برای زمان انتشار این ویژگی برای اینسایدر‌های حلقه‌های مختلف ایکس‌باکس اعلام نشده، اما آقای برَد روزِتی سرپرست تیم اینسایدر‌های ایکس‌باکس در طی یک توییت اعلام کرد که احتمال دارد که این ویژگی در چند روز آتی برای ایسنایدر های ایکس‌باکس در دسترس قرار بگیرد.

اگر هنوز یکی از کنسول‌های ایکس‌باکس وان اس یا ایکس‌باکس وان ایکس را تهیه نکرده اید، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه هفته‌های جاری مایکروسافت استفاده کنید و با خرید یکی از باندل ایکس‌باکس وان اس 50 دلار ذخیره کنید. به علاوه اگر قصد تهیه ایکس‌باکس وان ایکس را دارید، می‌توانید یک کپی دیجیتال از PlayerUnknown’s Battlegrounds را در کنار تهیه کنسول اصلی هدیه بگیرید.

منبع :

MSPOWERUSER

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,