دنیای بازی Fallout 4 توسط کارکتر‌های جالب و همچنین مکان‌های شگفت‌انگیزی برای بازدید ساخته شده‌است. اما همانطور که در اغلب  بازی‌ها در سبک RPG جهانی بزرگ و باز، که به طور خاصی در بازی‌های کمپانی Bethesda وجوددارد، در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد در Fallout 4 نیز به دلیل باز بودن بیش‌ ار حد جهان بازی راز‌ها و اسرار تاریکی وجود دارد که کمتر به چشم می‌آید و اغلب دیده نمی‌شوند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با وجود بودن این رازها در بازی بازیکنان با سوال‌های در مورد چگونگی این راز‌ها روبه‌رو شده‌اند ما می‌خواهیم که در این مقاله به 15 تا ازاین راز‌های تاریکی که در بازی Fallout 4 وجود دارد و احتمالاً تاکنون به آن توجه نکرده‌اید، بپردازیم و این راز‌های تاریک را برای شما روشن کنیم.

کریکت تاجر

کریکت یک بازرگان است که ممکن است در هنگام بازی Fallout 4 با او مواجه شوید، اما به غیر از نام فردی او و ظاهر غم انگیزش، به نظر نمی‌رسد که در مورد او اطلاعات بیشتری در دسترس باشد. از قرار معلوم این فرد بیشتر از آن چیزی که نشان می‌دهد اهمیت دارد. اگر شما به پایانه‌ی در بخش اداره‌ی نگه‌داری اسناد بروید ممکن است اتفاقی به فایلی با نام “اطلاعات شناخته شده” نگاه کرده باشید که در آن نام کریکت تاجر به عنوان یکی از خبرچین‌های synths لیست شده است. اگرچه این زن یکی از یاران synths نیست ولی اغلب با  ردیابی و ارائه‌ی اطلاعات دیگران به افراد synths به آن‌ها کمک می‌کند.

کارکتر Sturges

کارکترSturges شاید یکی از شخصیت هایی باشد که بیشترین زمان نمایش را در داستان‌های بازیکنان در Fallout 4 را به خود اختصاص می دهد . نه تنها او یکی از اولین شخصیت‌ها در کل بازی است، او همچنین به عنوان یک کمک و یاری‌دهنده به شما برای پیشرفت شما در بازی حضور دارد، در حالی که او همچنین دارای نقش بیشتری در قسمت Minutemen questline بازی است. اما این شخص نیز در واقع  یک synth است، همانطور که اگر او را بکشید، می توانید در اسناد به جا مانده از او چیزی را مشاهده کنید که همه‌ی نسل های سومیsynths آن رادارا می باشند. این مورد عجیب نیست؟ کارکتر Sturges در سراسر این بازی یک همراه بسیار بزرگ است و  او حتی در پیشرفت شما در بازی و همچنین در مبارزه با موسسه‌های دیگر به شما کمک می‌کند. شاید synths یک سرکش شده باشد؟

پرنده‌ها

بعضی از شما ممکن است به پرنده‌ها نگاه کرده باشید و بدون توجه به آن‌ها به راهتان ادامه داده باشید، اما صبر کنید چرا به آن‌ها توجه نکرده‌اید؟ آیا ممکن است که پرندگان اسرار تاریکی را از ما پنهان کنند؟ و آره، توجه به پرنده‌ها قابل تامل است، منظورم این است که درست است که آنها پرنده هستند، اما برخی از آنها فقط پرندگان عادی نیستند. برخی از آنها هواپيماهاي بدون سرنشین هستند كه توسط انجمن‌های دیگر ساخته شده و به عنوان جاسوس برای آنها عمل می‌كنند تا از فعاليت دیگر افراد و انجمن‌ها اگاه شوند و ممکن است این دستگاه‌ها را به صورت گنجشک‌ها یا كلاغ‌ها و حتی بعضی از رادكول‌ها طراحی کنند. این انجمن‌ها واقعا در همه جا چشم دارند و بر همه‌ی مکان‌ها نظارت دارند.

OPERATOR تنها

Listening Post Bravo یک پیش‌آهنگ نظامی سابق از کار افتاده است ، اما یک داستان جالب و قابل توجه در مورد او وجود دارد. اگر شما موفق به عبور از ترمینال اصلی و استفاده از آسانسور برای دسترسی به بخش های زیرزمینی آن شده باشید، ممکن است شما یادداشت های را در آنجا پیدا کنید که لیست فعالیت‌های نهایی یک سرباز تنها است. سرباز از شنیدن برخی از تهدیدات ناراحت‌کننده در فرکانس‌های رادیویی، و نیز  شنیدن صداهای عجیب و غریب از آسانسور در آن یاداشتها شکایت می‌کرد. با این حال، هنگامی که او این موارد را برای بررسی برای فرمانده ارسال کرد، معلوم شد که هیچ کدام از آن صداها واقعی نبود و چیزی برای ترسیدن از آن وجود ندارد و سرباز به دلیل انزوای مطلق و طولانی‌ مدتش دیوانه شده است.

 کارکتر‌های Holt Cobes و Tina Deluca

کسانی که از پناهگاه 81 بازدید کرده‌اند احتمالاً در مورد کارکتر Holt Combes که یک فروشگاه را در آنجا اداره می کند و به همراه همسرش یعنی Alexis دختر بچه‌ای را پرورش می‌دهند، اطلاعاتی دارند. به هر حال ، وقتی با آلکسیس حرف می‌زنی، این موضوع را آشکار می‌کند که قبلا بیشتر از ازدواجشان راضی و خوشبخت‌تر بودند. همانطور که معلوم است دلیل خاصی برای آن وجود دارد. اگر بازیکنان به دنبال برنامه هولت باشند و ببینند که مشغول چه کاری است، آنها خواهند دید که هر شب او “جلسات” مخفی با یکی دیگر از افراد NPC به نام Tina Deluca، که او نیز در پناهگاه 81 زندگی می‌کند، برگزار می‌کند.

عزای مهاجمان

معمولاً وقتی که شما در بازی Fallout به یکی از مهاجمان فکر می کنید، اولین تصویری که از آن ها در ذهن شما ظاهر می‌شود این است که آن‌ها در حال منفجر کردن سر شخصی هستند اما این تصویر واقعاً کمی فراتر از واقعیت و زیاد تیره است. اگر هنگام شب در اطراف راه‌آهن نزدیک به پناهگاه پرسه بزنید ممکن است متوجه مهاجمی شوید که روی زمین زانو زده‌است. او جلوی یک قبر که تازه حفر شده است زانو زده و یک بیل در چند متر آن طرف تر در خاک فرو رفته است. احتمالاً او برای دوست مهاجمش که به تازگی کشته شده‌است، عزاداری می‌کند. در حقیقت هنگامی که از کنار او عبور می‌کنید به شما هیچ توجهی نمی‌کند و باید اینگونه باشد زیرا در حال عزاداری برای دوستش است.

  سرنوشت تلخ خانواده‌ی Miller

آیا تابحال به حیاط بزرگ جان رفته‌اید؟ احتمالاً جواب شما آره است درست در نزدیکی آن حیاط یک خانه‌ی کوچک وجود دارد که قبل از جنگ هسته‌ای خانواده‌ی میللر در آنجا زندگی می‌کردند در حقیقت آن خانه اقدامات امنیتی زیادی داشت. اگر شما بتوانید خود را به پناهگاه زیرین آن خانه برسانید چند اسکلت را روی یک تخت کثیف می‌بینید که احتمالاً به دلیل کمبود آب و غذا جان باخته‌اند. اگرچه این صحنه از این که هست هم غم‌انگیز‌تر می‌شود هنگامی که دو گور کوچک را در حوضچه مشاهده می‌کنید که یکی از آنها با یک دستبند بیسبال و دیگری با یک خرس اسباب بازی کوچک دفن شده‌اند. به نظر می‌رسد که خانواده‌ی میللر قبل از اینکه فرزندانشان از گرسنگی بمیرند مجبور بودند آن‌ها را دفن کنند.

کارکتر های JOHN HANCOOCK و FAHRENHEIT

جان هانکوک همانطور که می‌دانید، شهردار شهر Goodneighbour است، که در آن او به طور رسمی دخالت خود را در روابط جنایتکارانه و جنجالی که در آن محل رخ می‌دهد، نشان می‌دهد. او نیز یک محافظ شخصی دارد، یک زن جوان به نام فرینهایت، که شما نیز ممکن است او را به یاد داشته باشید. اما همانطور که در فایل‌های بازی، به طور خاص فایل‌های مربوط به اطلاعات  شخصیت‌های بازی، دیده می‌شود Fahrenheit در واقع دختر Hancock معرفی شده‌است. این یک حقیقتی است که هرگز در بازی ذکر نشده‌است اما چرا؟ چرا با وجود اینکه این حقیقت در بازی وجوددارد اما هرگز آن را ذکر نکرده‌اند؟ بهتر است از تاد هاوارد (طراح و تهیه‌کننده‌ی بازی) بپرسید.

کارکتر ARLEN GLASS

همانطور که می دانید کارکتر Arlen قبل از جنگ هسته‌ای برای یک شرکت معروف به نام  Atomatoys کار می‌کرد. در حقیقت او فقط برای آن‌ها کار نمی‌کرد بلکه یک خط تولید اسباب‌بازی‌ معروف با نام Giddyup Buttercups تاسیس کرد. با اینحال اگر کمی عمیق‌تر در بازی کاوش کنیم در می‌یابیم که او به حدی به کار خود مشغول شده‌بود که از شرکت بیرون رانده شد و حتی حضور او را در شرکت ممنوع اعلام کردند و حتی او به طور فعال به خانواده‌اش هیچ توجهی نمی‌کرد که شامل دخترش نیز می‌شد. هنگامی‌که بمب‌ها از هواپیما‌ها پرتاب شدند او هنوز در محل کارش بود، در حالی که همسر و فرزندش در خانه بودند. هر دوی آن‌ها مردند ولی آرِن جهش پیدا کرد و زنده ماند و به غولی که اکنون می‌بینید تبدیل شده‌است. 

بقایای مدرسه چارتر شهر Suffolk County

اگر تاکنون از بقایای مدرسه‌ی چارتر شهر Suffolk County دیدن کرده باشید قطعاً دیو‌های کوچک و صورتی را که آلوده شده‌اند و به سمت شما شورش می‌کنند را دیده‌اید. در اینجا در حقیقت راز کوچکی وجود دارد که احتمالاً متوجه آن نشده‌اید. این موجودات صورتی و کوچک در حقیقت همان دانش‌آموزان این مدرسه در گذشته بوده‌اند که به دلیل اثر موادی به این موجودات تبدیل شده‌اند. ورودی‌های ترمینال و هلوتاکس در سراسر منطقه نشان می‌دهد که برای کاهش هزینه های خود، مدرسه غذاهای خود را با یک  ماده صورتی با نام”مغذی”  که از دولت گرفته بودند، جایگزین کرد. بچه‌هایی که شروع به تغزیه از این مواد کردند با گذشت زمان مریض شدند و رنگ پوستشان تعییر کرد و به این موجودات تبدیل شدند. البته مدرسه این موضوع را انکار کرد که در این زمینه دست داشته‌اند.

کارکتر دیکون

احتمالاً اگر Fallout 4 را بازی کرده باشید شخصیت دیکون را می‌شناسید. یکی از اعضای این سازمان است  که شما با او سرو‌کار وتعامل دارید، اما همانور که مشخص می‌شود او برای مدت طولانی از زمان آغاز بازی برای شما جاسوسی می‌کرده‌است.  با داشتن یک کلبه که در پناهگاه قرار دارد به راحتی می‌تواند در مکان‌هایی مانند شهر Diamond و Bunkerhell و Goodneighbour قرار بگیرد و در حقیقت دیکون عملاً در همه‌ جا است. البته این نکته جالب است که دیکون هرگز جاسوسی شما را نمی‌کند.

ساکنان شهرک Covenant

هنگامی که از شهرک  Covenant دیدن می‌کنید در اولین نگاه بسیارروشن به نظر می‌رسد به همین دلیل بلافاصله احساس می‌کنید که باید چیزی بسیار اشتباه در آن وجود داشته باشد. و واقعاً اینگونه است. برخی از دانشمندان شهرک Covenant تلاش کرده‌اند تا یک روش متمایز برای ساخت انسان‌های مصنوعی را از انسان های واقعی به کار ببرند و اگرچه هدف و اهدافشان به اندازه کافی شایسته است، اما نقشه و آزمایشات آن‌ها نشان می‌دهد که این برنامه برای رسیدن به هدف خود بسیار دور از ذهن است. آزمایش های بی‌رحمانه، آدم ربایی‌ها و خشونت‌های شدید، فقط بخشی از این فرایند بی‌رحمانه آن‌ها است.

کارکتر Nick Valentine

نیک ولنتاین یکی از شحصیت‌های بازی است که معمولاً بازیکنان به خوبی او را می‌شناسند و ارتباط صمیمانه‌ای با او دارند. در حقیقت او یکیی از افراد نسل اول synth است که با خاطرات یک شخص واقعی ادغام شده‌است و تا انجایی که به synth مربوط می‌شود نیک یک انسان بوده و همانطور که در سال‌های پیش وجود داشته و زندگی کرده است اکنون نیز خاطراتش با یک نسل اول synth دغام شده است. البته این خاطرات اصلا خاطرات خوبی نیستد. نیک در گذشته پلیس بوده و بدنبال یک رهبر بدنام به نام Eddie Winters برای دستگیری وی بوده‌است. Eddie Winters تصمیم می‌گیرد که به محل زندگی ولنتاین برود و همسر نیک را به طور وحشتناکی به قتل می‌رساند.

شخصیت MANGOLIA

اگر تاکنون از بار واقع در ساختمان شناخته شده‌ی شهر Goodneighbour دیدن کرده باشید احتمالاً از کارکتر MANGOLIA اطلاع دارید. او به عنوان یک خواننده‌ی کاملاً حرفه‌ای در بار کار می‌کند، و بیشتر بازیکنانی که تاکنون به این بار رفته‌اند با او آشنایی دارند. اما در حقیقت او یکی از افراد synth است. اگر شما به طور تصادفی MANGOLIA را به قتل برسانید (و واقعا، چه کسی این را نمی‌خواهد؟) در فهرست اقلام به جامانده از او متوجه خواهید شد که در حقیقت او یکی از جاسوسان نسل سوم synth است. چرا او باید یکی ازجاسوسان synth باشد؟ آیا synth حافظه ی او را پاک کرده‌است؟ این حقایقی است که کسی نمی‌داند ولی داستن این موضوع جالب توجه است.

کارکتر ROBERT MCCREADY

Robert MacCready شخصیتی است که در حقیقت در Fallout 3 با او مواجه و آشنا شدیم. اگرچه در سری پیش او شهردار شهر مخصوص کودکان بود و با لقب Little Lamplight او را می‌شناختیم اما در این بازی او به عنوان یک سرباز مزدور شناخته می‌شود که به دلیل اخراج شدن از شهر به شدت عصبانی و غشمگین است. MacCready ظاهراً با دختری به نام لوسی آشنا شد و سپس آن دو نفر بایکدیگر ازدواج کردند و یک فرزند پسر به دنیا آوردند اگرچه او در مورد این قسمت داستان هیچ چیزی به لوسی نگفت و تنها داستانی از خود را که یک سرباز است برای او تعریف کرد. با این وجود لوسی به صورتی وحشتناک و دردناک توسط غول‌ها کشته شد و هرگز حقیقت را ندانست، حقیقتی که برای همیشه سرپوشیده ماند.

این 15 راز از بی‌نهایت رازهایی است که ممکن است در این بازی موجود باشد. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده‌باشید. آیا شما نیز رازهایی را در این بازی کشف کرده‌اید که در این مقاله نبود؟ شما می‌توانید نظرات و پیشنهاد‌های خود را در این مورد برای ما ارسال کنید.

منبع :

GAMINGBOLT

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
RBM
پاسخ دهید سه شنبه 17 مهر 1397

به خودم شک کردم. 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,