تمام کسانی که در زمینه سرگرمی کار می‌کنند، تمام دغدغه فکری آن‌ها این است که چگونه مخاطبان خود را متاثر کنند. بازی های ویدیویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند. این واکنش‌ها همگی از تعجب بیش از حد یا حس ترس نشات می‌گیرند. برای این که مخاطب را بترسانیم، حتما نباید بازی کلا ترسناک باشد. در طول این چند سال نیز بازی هایی بوده‌اند که در صحنه‌هایی به شدت همه را ترسانده‌اند، در صورتی که موضوع بازی اصلا ترسناک نبوده‌ است. با ما همراه باشید.

در این مقاله سعی داریم که پانزده مرحله ترسناک از بازی های غیرترسناک را با هم بررسی کنیم. بعضی از آن‌ها کاملا ترسناک بوده و بعضی به طور نسبی مخاطب را آزار می‌دهد.

توجه: ممکن است در بازی های نامبرده قسمتی از داستان اسپویل شود. پس اگر نمی‌خواهید مزه بازی مورد نظر خود را از دست دهید، مطلب زیر عکس آن را نخوانید.

(DEVIL’S HOUSE (METAL GEAR SOLID 5: THE PHANTOM PAIN

هیدئو کوجیما و سری بی‌نظیر متال گیر او سابقه‌ای طولانی در خلق صحنه‌های ترسناک داشته‌اند و آخرین نسخه آن یعنی The Phantom Pain نیز همینطور بوده است. یکی از آزاردهنده‌ترین صحنه‌های این بازی در مکانی به نام Devil’s House اتفاق می‌افتد. جایی که ده‌ها زن و مرد در معرض آزمایش های سازمان‌یافته XOF قرار گرفته‌اند. این صحنه واقعا حال شما را بد می‌کند و در همان زمان دو شخصیت بد بازی Psycho Mantis و Man on Fire شما را به چالش می‌کشند.

(MILTON PARKING GARAGE (FALLOUT 4

در خرابه‌های موجود بعد از انفجار بمب هسته‌ای، بدون شک مکان‌هایی باقی‌مانده‌اند که رفتن به آنجا همراه با استرس خواهد بود. اما پارکینگ Milton که بیشتر شبیه به یک ماز است، شاید ترسناک‌ترین منطقه در کل دنیای بازی باشد. شما در بازی به راحتی از کنار این منطقه گذر می‌کنید بدون این که متوجه بشوید، چرا که حتی روی نقشه نیز مشخص نیست. اما اگر راهتان اتفاقی به این پارکینگ افتاد، به هیچ وجه آن را فراموش نخواهید کرد. طبق طراحی این منطقه، شما به راحتی در آن گم شده و مسیرتان پر از تله‌ها و دشمن‌های حال به هم‌زن گوناگون خواهد بود.

(ANDALE (FALLOUT 3

اما شاید بدتر و مزخرف‌تر از پارکینگ فالوت چهار، شروع بازی Fallout 3 در شهر Andale باشد. به محض آن که به زیرزمین های شهر بروید، علاوه بر این که قسمت هایی از بدن انسان‌ها و خون همه جا را فرا گرفته، متوجه می‌شوید افراد شهر عجیب غریب شده و ناگهان به شما حمله‌ور می‌شوند. زیاد صحنه ترسناکی نیست اما تا مدتی مو به بدنتان سیخ می‌ماند.

(CLANKER’S CAVERN (BANJO-KAZOOIE

حتی فکرش را هم نمی‌کردید، که بازی بامزه کودکانه و رنگارنگی مثل Banjo-Kazooie بتواند صحنه‌ای ترسناک داشته باشد اما چرا، به مقدار کافی استرس در وجود شما ایجاد می‌کند. یکی از موارد آن Clanker’s Cavern، محلی رنگ و رو رفته با در و دیوار های سیاه و کثیف است که در آن‌جا هیولاهایی پنهان شدند و منتظرند به شما حمله کنند. یک کوسه فلزی بزرگ نیز در این منظقه وجود دارد.

(MAD MONSTER MANSION (BANJO-KAZOOIE

Clanker’s Cavern تنها مکان مزخرف بازی Banjo-Kazooie نیست. منظقه‌ای دیگر به نام Mad Monster Mansion وجود دارد که طراحی آن‌ طوری است که شما را آزار می‌دهد. موسیقی و محیط آن کمی ادامه کار را برای بازیکن سخت می‌کند. البته صحنه ترسناکی نیست، چرا که کلا بازی سبکی کودکانه دارد اما بخش Mad Monster Mansion مقداری بازیکن را درگیر می‌کند.

(LAND OF THE LIVID DEAD (RAYMAN ORIGINS

The Land of the Livid Dead شاید یکی از سخت‌ترین مراحل بازی زیبای Rayman Origins باشد. البته مطمئنم که کسانی هستند که نظر متفاوتی دارند. علاوه بر Big Mama که غول آخر بازی است، دشمنان ریز و درشتی هم به سراغتان می‌آیند که واقعا سریع هستند و زدن آن‌ها مشکل است. محیط آن نیز تاریک و بی‌روح است و برای چند لحظه تمرکز کامل شما را می‌طلبد.

(ANDROID JUNKYARD (DETROIT: BECOME HUMAN

زباله‌دان انسان‌های ماشینی (android junkyard) در اوایل بازی Detroit: Become Human نشان داده می‌شود. این قسمت نه تنها محل مهمی برای تغییر شخصیت مارکوس است، بلکه راه‌های وحشتناک نابودی و از هم‌گسیختگی این ربات‌های انسان‌نما را نشان می‌دهد. این زباله‌دان جایی است که انسان های ماشینی را تکه تکه می‌کنند و به عبارتی قبرستان آن‌ها است. بعضی از آن‌ها به طور کامل مرده‌اند اما بعضی دیگر کمی از زندگی مصنوعی آن‌ها باقی مانده که با جداسازی اجزای بدنشان، آن‌ها هم عمرشان را به شما می‌دهند. یکی از تیره و تار ترین صحنه های بازی است که هیچ‌گاه آن را فراموش نخواهید کرد.

(POKEMON TOWER (POKEMON RED/BLUE

سری بازی های Pokemon قطعا چیزی جز سرگرمی و شادابی برای شما ندارد اما همیشه این گونه بازی‌ها در یک جای مشخص حال مخاطب را به نحوی می‌گیرند. بیایید با یکی از اولین نسخه های سری Pokemon با نام Red/Blue شروع کنیم. کلا شهر Lavender که بازی در آن جریان دارد، جای چندان جالبی نیست اما برج Pokemon که اساسا محل دفن Pokemon های مرده است، توسط ارواح آن‌ها تسخیر شده و این مکان را به یکی از جاهای آزاردهنده بازی تبدیل کرده است.

(CATACOMBS (RETURN TO CASTLE WOLFENSTEIN

بازی Return to Castle Wolfenstein عنوانی است که اغلب عناصر خشن و عجیب غریب را به سمت بازیکنان روانه می‌کند و یکی از آن‌ها زامبی‌‎ها هستند. The catacombs منطقه‌ای اتمسفریک و فضایی است که در آن زامبی‌ها افت و خیز می‌کنند و در گذشته هر کسی که از آن‌جا زنده بیرون می‌آمد، شق القمر کرده بود!

(SEWERS (STAR WARS: SHADOWS OF THE EMPIRE

یکی از مراحل Star Wars: Shadow of the Empire در فاضلاب جریان دارد. تقریبا در تمام طول مرحله، آب دور و اطراف شما را پوشانده است و تمام وقت می‌دانید که یک هیولا در زیر موج‌ها می‌خواهد شما را به طور کامل ببلعد. غرش و صدای آن را می‌شنوید اما آن را نمی‌بینید. این صحنه واقعا دلهره‌آور است و غول آخر بازی نیز عرق شما را در‌ می‌آورد.

(SUBMERGED CASTLE (PIKMIN 2

نینتندو عاشق این است که در بازی های رنگارنگ و کودکانه صحنه های ترسناک قرار دهد. قلعه شناور در Pikmin 2 واقعا اعصاب خردکن است. در ابتدا موسیقی ثابت پخش خواهد شد که کاملا متوجه می‌شوید در شرایطی جدید قرار گرفته‌‌اید. در آن‌جا موجودی ترسناک شما را دنبال خواهد کرد و باید تا در حد مرگ بدوید. اگر مدتی بازی را به خاطر این مرحله کنار بگذارید، کاملا کاری عادی انجام داده‌اید.

(THE TRUE LAB (UNDERTALE

بازی Undertale پر از لحظات عجیب غریب است که می‌توان یکی از مراحل True Lab را از بدترین آن‌ها در نظر گرفت. در حالت عادی با این مرحله برخورد خواهید کرد اما خود True Lab واقعا ترسناک نیست، بیشتر به خاطر حقایقی که در این مرحله فاش می‌شوند، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

(CREEPY CASTLE (DONKEY KONG 64

Creepy Castle همانطور که از اسمش پیداست، یک مکان چندش‌آور است. هفتمین دنیای بازی Donkey Kong 64، جایی تاریک و معلق در آسمان است که توسط صاعقه‌ها احاطه شده است. در لحظه ورود به آن کمی مضطرب خواهید بود. هنگامی که وارد قصر می‌شوید، صداهای مزاحمی از هر طرف به گوشتان می‌رسد.

(THE CAVE OF THE PAST (EARTHBOUND

ای بابا، دوباره نینتندو. چه سوپرایزی! The Cave of the Past آخرین مرحله بازی Earthbound بدون شک حال بهم‌زن‎ترین مکانی است که تا به حال در بازی های قدیمی JRPG دیده‌ایم. محیطی خاکستری و دودآلود با دشمنان خزنده جهنمی هر چه بیشتر حالتان را بد می‌کند. تازه بعد از عبور از تمامی این‌ها، به بدترین غول آخر بازی یعنی Giygas برمی‌خورید که آن‌ هم یکی از مزخرف‌ترین‌ها تو نوع خودش است.

(MANSION OF MADNESS (TIMESPLITTERS: FUTURE PERFECT

Future Perfect با این که بازی ترسناکی نیست اما صحنه‌ هایی واقعا وحشت‌آور دارد. The Mansion of Madness یکی از ترسناک‌ترین مکان‌ها است. اول از همه این مکان پر از زامبی است. مناظری بسیار عجیب غریب در این عمارت وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌بایست به جسدی اشاره کرد که غرق در خون در یک وان حمام قرار دارد.

شما تا به حال به چه صحنه‌ های ترسناکی بر‌خورده‌اید؟ آن‌ها را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع :

GAMINGBOLT

340 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,