Forza Horizon 4 دیگر یک اسم معمولی نیست که راحت از کنار آن بگذریم. این بازی بزرگ‌ترین و بهترین نسخه این سری است که تا به حال عرضه شده که با ویژگی‌های بی‌نظیر خود قرار است تجربه‌ای فراموش نشدنی از بازی‌های ریسینگ برایمان رقم بزند و ما برای سال‌ها از آن نه تنها به عنوان یک بازی خاطره‌انگیز یاد کنیم، بلکه آن را باید بهترین بازی نسل هشتمی کنسول‌های مایکروسافت هم بدانیم. اما چرا این بازی را بهترین بازی این نسل ایکس‌باکس وان و بهترین نسخه این سری می‌دانیم؟ در ادامه با بررسی ۱۵ نکته جالب از این بازی در خدمت شما هستم.

۱. محل اتفاق افتادن بازی

Forza Horizon 4 قرار است بازی‌بازان را در یک دنیای جهان آزاد کاملا برنامه ریزی شده در بریتانیا قرار دهد که کار ساخت و توسعه آن را استودیوی پلی‌گراند گیمز (Playground Games)، یکی از مورد اعتمادترین استودیوهای مایکروسافت بر عهده دارد. شما می‌توانید از این بازی انتظار نقشه‌ای به بزرگی نسخه سوم این سری داشته باشید که درست مانند نسخه‌های پیشین خود نباید از بابت دقت و طراحی دنیای بازی نگرانی خاصی به خود وارد کنید چرا که این استودیو در گذشته به خوبی امتحان خود را پس داده و ثابت کرده که می‌تواند به خوبی از پس هر چالشی بربیاید. نقشه این بازی پر از مکان‌هایی است که در دنیای واقعی وجود دارد که در یک محیط سند باکس بسیار عالی می‌توانید در این بازی آن‌ها را از نزدیک ببینید. از جمله این مکان‌ها می‌توان به اسکاتلند و همچنین منطقه دریاچه شمال غربی انگلستان اشاره کرد که فقط جزئی از مکان‌های بی نظیر این بازی هستند.

در این بازی همه فصل‌های بهار، تابستان، پاییز و زمستان به دقت و با ریز‌ترین جزئیات به خوبی طراحی شده‌اند. هر کدام از این فصل‌ها یک هفته در زمان واقعی به طول خواهند انجامید که از این هم جالب‌تر، تغییراتی است که این فصل‌ها روی دنیای بازی می‌گذارند.

۲. فصل‌ها

بی شک یکی از بارزترین ویژگی‌های Forza Horizon 4 اضافه شدن فصل‌های مختلف سال به آن است. در این بازی همه فصل‌های بهار، تابستان، پاییز و زمستان به دقت و با ریز‌ترین جزئیات به خوبی طراحی شده‌اند. هر کدام از این فصل‌ها یک هفته در زمان واقعی به طول خواهند انجامید که از این هم جالب‌تر، تغییراتی است که این فصل‌ها روی دنیای بازی می‌گذارند. هر کدام از این فصل‌ها به نوعی روی گیم‌پلی بازی و نحوه رانندگی کردن شما تاثیر گذار خواهند بود تا همه آن‌ها از هم متمایز شوند و هیچ کدام شبیه به هم نباشند. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های باورنکردنی و فوق‌العاده این فصل‌ها این است که برای همه بازی‌بازان یکسان‌اند و همه به طور همزمان تغییرات آب و هوایی را تجربه خواهند کرد. بسته به این که در چه فصلی قرار دارید، نقشه بازی تغییر خواهد کرد و مکان‌هایی که پیش از این غیر قابل دسترسی بوده‌اند، قابل دسترسی می‌شوند. به عنوان مثال در حالی که یک جزیره در میان دریاچه ممکن است به دلایل روشن و مشخصی در طول تابستان غیر قابل دسترسی باشد، در طول زمستان این دریاچه سرتاسر یخ می‌زند و سپس بازی‌بازان را قادر می‌سازد که در طی دریاچه رانندگی کنند با عبور از سطح یخ زده آن، به جزیره برسند. یکی دیگر از شرایط مشابه هم این است که رودخانه‌ای که در طول پاییز خروشان و پر آب می‌شود، ممکن است در تابستان خشک شود و از این طریق مسیرهای جدیدی برای بازی‌بازان باز خواهد شد تا با رانندگی کردن به آن‌ها دست پیدا کنند.

۳. تاثیرات آب و هوایی

الگوهای تغییرات آب و هوایی هم البته حالت و استایل رانندگی شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند که به هر حال وقتی عنوانی چنین فصل‌های بی‌نظیری دارد که هر کدام به نوعی روی رانندگی ما تاثیر می‌گذارند، تاثیرات ناشی از تغییرات آب و هوایی را هم می‌طلبد که خوشبختانه این بخش همیشه به خوبی توسط این سری انجام پذیرفته است و به همین دلیل هم شاید یکی از انتظارات بدیهی ما از این بازی شده باشد. بی شک باران، برف و یخ فرمان پذیری و هندلینگ خودروی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند اما پلی‌گراند گیمز از این هم فراتر رفته چرا که به جای تاثیرات فصلی و تاثیرات آب و هوایی، حتی تغییرات دما هم نقش مهمی در نحوه رانندگی شما ایفا می‌کنند. برای مثال این که دمای فعلی چقدر سرد یا چقدر گرم است، رانندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ این که سطحی که در حال رانندگی روی آن هستید، چقدر گرم است و این که چقدر اصطکاک به سطح لاستیک‌های شما وارد می‌شود، می‌تواند به طور قابل محسوسی روی رانندگی شما تاثیر بگذارد.

۴. بیش از ۴۵۰ خودرو

شاید آب و هوا و فصل‌های پویا و تغییر کننده ویژگی‌های هیجان انگیزی به حساب بیایند اما چیزی که یک بازی ریسینگ واقعا به آن نیاز دارد، خودرو است. اگر عنوان ریسینگی تعداد خودروی کم داشته باشد پس دیگر بازی‌بازان باید از چه چیز آن هیجان زده باشند؟ یک عنوان ریسینگ خوب به تعداد بالای خودروهای خود نیازمند است و از این حیث تا به حال در طی سال‌های گذشته هیچ بازی و هیچ فرانچایز دیگری حتی نتوانسته نزدیک به سری Forza شود. Forza Horizon 4 هم انگار چیزی از این نظر کم ندارد و به خوبی راه گذشتگان خود را ادامه داده است و عملکرد تاثیر گذاری در این زمینه از خودش نشان داده است. این بازی بیش از ۴۵۰ خودروی مختلف در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد که از کامیون و وسایل نقلیه سنگین گرفته تا خودروهای اسپورت و هر چیزی که شما انتظار داشته باشید، متنوع هستند. این نکته را هم باید اضافه کنم که تعداد خودروهای تماما لایسنس شده این بازی به بیش از ۱۰۰ خودرو می‌رسد که واقعا رقم بالایی است، مخصوصا که با یک بازی ریسینگ آرکید رو به رو هستیم.

۵. درخت‌های مهارت

چیزی که بیش‌تر از حضور ۴۵۰ خودرو در این بازی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد این است که تک تک این خودروها درخت مهارت خاص خودشان را دارند. بله درست شنیدید! هر خودرو درخت مهارت خاص خودش را دارد و به طور جدا از سایر خودروها می‌تواند ارتقاء پیدا کند که هر کدام از این درخت مهارت‌ها یا همان خودروها، شانزده perk متفاوت دارند. این که این درخت‌های مهارت دقیقا چه فرقی با هم دارند و به چه گستردگی به کار گرفته شده‌اند، چیزی است که هنوز مشخص نشده است و ما چیزی از آن نمی‌دانیم اما احتمالا می‌توانیم از این بابت مطمئن باشیم که perkها و درخت‌های مهارت بر اساس نوع خودرویی که دارید، متفاوت خواهند بود. به عنوان مثال نباید انتظار داشت که کامیون‌ها و خودروهای اسپورت درخت مهارت یکسانی داشته باشند چرا که نوع استفاده و کلا پایه و اساس آن‌ها با هم متفاوت است و چنین چیزی منطقی نیست که درخت مهارت یکسانی داشته باشند اما برای خودروهای هم کلاس و هم رده، می‌توان درخت مهارت مشابهی در نظر گرفت. این کار باعث می‌شود که پیچیدگی زیاد از حد هم به وجود نیاید و بازی‌بازان سردرگم و گیج نشوند.

۶. ملک و املاک

در حالی که بی شک مقدار زیادی از زمان شما صرف جست و جو و کاوش در دنیای عظیم بریتانیای کبیر سپری خواهد شد، می‌توانید در جایی که آرزوی آن را داشته‌اید، برای خود مقری دست و پا کنید. بازی‌بازان می‌توانند از بین ۱۲ ملک و املاک مختلف برای خود خانه بخرند که همه آن‌ها هم از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند طوری که از خانه‌های دنج و راحت و خانه‌های کلبه‌ای تا ملک‌های بزرگ‌تر و خانه‌های مجلل و شیک متفاوت هستند. به عنوان مثال کلبه هانتزمن و یا قلعه ادینبرگ هم دو مورد از این ۱۲ نوع مختلف هستند که بازی‌بازان می‌توانند برای خود بخرند و از سکونت در آن‌ها لذت ببرند. این خانه‌ها که به عنوان یکی از مکانیزم‌های بخش تک نفره شناخته می‌شوند، هم در ظاهر قابل ارتقاء هستند و هم می‌توانند دارای ارتقایی شوند که روی گیم‌پلی شما تاثیر گذار باشد اما نوع تاثیر گذاری آن‌ها هنوز به طور دقیق مشخص نشده و ما باید تا انتشار نسخه کامل این بازی برای دانستن آن صبر کنیم.

در این بازی ۱۴ شخصیت قابل انتخاب وجود دارد و در مجموع هم چیزی حدود ۵۰۰ گزینه شخصی سازی مثل لباس و غیره در اختیار شما قرار گرفته است که یا می‌توانید از طریق پیشروی در گیم‌پلی به آن‌ها دست پیدا کنید و یا مستقیما به خرید آن‌ها بپردازید که خب اینجا منظور همان پرداخت‌های درون برنامه‌ای است.

۷. شخصی‌سازی شخصیت

بدیهی است که Forza Horizon 4 یک بازی ریسینگ است اما با این حال پا را فراتر گذاشته و به گسترش آن پرداخته است و به شما این اجازه را می‌دهد که شخصیت خود را شخصی‌سازی کنید. در این بازی ۱۴ شخصیت قابل انتخاب وجود دارد و در مجموع هم چیزی حدود ۵۰۰ گزینه شخصی سازی مثل لباس و غیره در اختیار شما قرار گرفته است که یا می‌توانید از طریق پیشروی در گیم‌پلی به آن‌ها دست پیدا کنید و یا مستقیما به خرید آن‌ها بپردازید که خب اینجا منظور همان پرداخت‌های درون برنامه‌ای است. اما نگران نباشید هیچ لوت باکسی در کار نیست و استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای هم برای کسی اجباری نیست. همینطور ۵۰ حالت ابراز احساسات هم در این بازی وجود دارد. البته همانطور که گفتم تمرکز اصلی بازی روی رانندگی کردن و انجام مسابقات مختلف است چون دیگر خودتان بهتر از من می‌دانید که فورتزا هورایزن ۴ یک بازی ریسینگ است و همه این آیتم‌های تزئینی در حاشیه قرار دارند. این تغییرات فقط برای ظاهر سازی و بهتر شدن شکل ظاهری و گسترش آیتم‌های تزئینی بازی است که فقط گزینه‌های حاشیه‌ای هستند و قرار نیست به هیچ وجه رانندگی شما را تحت تاثیر خود قرار دهند. این موضوع برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای این بازی هم صدق می‌کند.

۸. مسیر ساز

فورتزا هورایزن ۴ دنیای جهان آزاد خود را به روش‌های جالب و منحصر به فردی گسترش می‌دهد. ما پیش از این درمورد فصل‌های پویای این بازی صحبت کردیم که قرار است تغییرات بزرگی در این بازی به وجود بیاورند و قرار نیست دوباره به آن‌ها بپردازیم. اما با این حال ویژگی مسیر سازی که در بازی با نام Route Creator شناخته می‌شود هم سعی بر این دارد که ویژگی‌های منحصر به فرد این بازی را گسترش دهد، اما نه در غالب یک ویژگی اصلی و یا بسیار مهم اما خب در نوع خودش بسیار جالب کار شده است. اگر شما راه یا مسیری در دنیای بازی پیدا کردید که شاید دیگران آن را نشناخته باشند،‌ و یا حتی بر اثر شرایط آب و هوایی و یا تغییر فصل‌ها از بین رفته باشد (به طوری که شاید برای سایر بازی‌بازها و یا حتی خود توسعه دهندگان بازی غیر قابل پیش بینی باشد)، می‌توانید آن را حفظ کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. بدون شک این یکی از ویژگی‌هایی است که بسیاری از طرفداران این سری درخواست اضافه شدنش را به بازی داشتند و ما هم که می‌بینیم پس از مدت‌ها به این درخواست پاسخ داده شده و در بازی به کار گرفته شده است، از آن بسیار خوشحالیم. مسیر ساز در Forza Horizon 4 به این صورت است که شما باید از خطوط شروعی که به صورت پیش‌فرض در بازی قرار گرفته شده‌اند، برای آغاز مسیر خود استفاده کنید اما پس از آن می‌توانید آزادانه به هر طرف که دوست دارید حرکت کنید و مسیر سازی خود را ادامه دهید. در این بخش هم به شما این اجازه داده شده که به ساخت مسیر‌های چند دوری بپردازید و هم مسیرهای بدون دور به وجود بیاورید به این صورت که با حرکت در طی مسیر خود، می‌توانید چک پوینت‌های این مسیر را در هر کجا که دوست دارید قرار دهید و سپس بعد از پایان کار خود می‌توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

۹. کمپین

بخش کمپین در Forza Horizon 4 قرار است یکی از ویژگی‌های اصلی این بازی به شمار برود که البته در تعامل با چهار فصل مختلف آن قرار می‌گیرد. یک بار دیگر شما باید در فستیوال Horizon Festival شرکت کنید که یکی از بخش‌های قابل انتظار این بازی است و حضور آن در فورتزا هورایزن ۴ قابل پیش بینی بود. پیشروی در بخش کمپین این بازی با انجام مسابقات و رویدادهایی است که در طول بازی در برابر شما قرار می‌گیرند که همه آن‌‌ها نیز هم به صورت تک نفره قابل انجام است و هم به صورت مشارکتی و با همکاری با سایر بازی‌بازان. همینطور اهداف جانبی هم در این بازی به کار گرفته شده‌اند که از این جمله می‌توان به نقاشی و رنگ آمیزی کردن خودروها، عکس برداری و همینطور تقویت کردن خودروی خود اشاره کرد که از طریق بخش Horizon Life در دسترس قرار خواهند گرفت.

۱۰. رویدادهای نمایشی

رویدادهای نمایشی یکی از بخش‌ها و ویژگی‌هایی است که طرفداران Forza Horizon بیشتر از هر چیز دیگری دوست دارند و خوشبختانه آن‌ها در Froza Horizon 4 هم بازگشته‌اند که البته هیچ شکی هم منبی بر عدم حضور آن‌ها در این بازی نبود اما خب از آنجایی که همه طرفداران این سری عاشق این بخش هستند، حضور آن همیشه باعث خوشحالی است. برای کسانی که با این بخش آشنایی ندارند باید بگویم که بخش رویدادهای نمایشی Forza Horizon 4 درست مانند نسخه‌های قبلی این سری شما را قادر می‌کند که در رویدادهای منحصر به فرد و خاص شرکت کنید که باید با راندن وسایل نقلیه منحصر به فرد و غیر معمول مانند هواپیماهای عظیم به انجان آن بپردازید که برای درک و فهمیدن لذت انجام این کار باید حتما خودتان آن را تجربه کنید چرا که توصیف لذت و هیجان این بخش از دست من خارج است چون در قامت کلمات نمی‌گنجد.

۱۱. بخش چند نفره (مولتی‌پلیر)

بخش چند نفره یا همان مولتی‌پلیر همیشه یکی از ویژگی‌ها و بخش‌های اصلی سری بازی‌های Forza Horizon بوده است و در حالی که انجام این بازی به صورت تماما تک نفره قطعا یکی از گزینه‌های پیش روی بازی‌بازان است، اما Forza Horizon 4 هم دارای یک بخش چند نفره بسیار لذت بخش است که نمی‌توان از تجربه آن غافل شد و آن را نادیده گرفت. Gone همان Drivatarهایی هستند که ما در Forza Horizon 3 دیده بودیم و تجربه کرده بودیم و این‌ها هنوز هم می‌توانند با بازی‌بازان حقیقی و واقعی از سراسر دنیا جایگزین شوند که روی سرورهایی اجرا می‌شوند که قابلیت نگه داری از ۷۲ بازیکن به طور همزمان دارند. برای این که از سو تفاهم و مشکلات احتمالی جلوگیری شود، بازی‌بازان نمی‌توانند در حین رانندگی کردن در دنیای آزاد این بازی با هم تصادف کنند و به خودروهای یکدیگر ضربه وارد کنند و به جای آن خیلی ساده و بی‌دردسر از کنار هم عبور می‌کنند که خب چنین چیزی فقط در حین گردش در دنیای بازی اتفاق می‌افتد و قرار نیست در مسابقات و رویدادها شاهد چنین چیزی باشیم چون بلاخره چنین چیزهایی خودش هیجان انجام یک مسابقه است که بدون آن هیچ لطفی ندارد.

تعداد ۱۲ بازیکن به طور همزمان می‌توانند با هم به رقابت بپردازند. به گروهی از بازی‌بازان یک سری اهداف خاص داده می‌شود که در بازه زمانی مشخصی باید به انجام برسانند و پس از به پایان رساندن یک هدف، تیمی که بیشترین امتیاز را داشته باشد به مرحله بعدی راه پیدا می‌کند.

۱۲. Forzathon

همینطور حالتی به اسم Forzathon Life نیز در این بازی وجود دارد که شامل حالت‌های مولتی پلیری می‌شود که به طور ساعتی تغییر پیدا می‌کنند و تا تعداد ۱۲ بازیکن به طور همزمان می‌توانند با هم به رقابت بپردازند. به گروهی از بازی‌بازان یک سری اهداف خاص داده می‌شود که در بازه زمانی مشخصی باید به انجام برسانند و پس از به پایان رساندن یک هدف، تیمی که بیشترین امتیاز را داشته باشد به مرحله بعدی راه پیدا می‌کند. در مجموع سه مرحله در این بخش وجود دارد که هر سطح معمولا امتیاز بیشتری از سطح قبلی به همراه خواهد داشت. پس از به اتمام رسیدن مقدار زمانِ داده شده، امتیازهایی که دریافت شده‌اند به طور مساوی بین اعضای گروه تقسیم می‌شوند که پس از آن می‌تواند در بخش Forzathon Shop برای خرید ابزار، وسایل و آیتم‌های مختلف خرج شوند.

۱۳. چالش‌ها

بی شک قرار است چالش‌ها و مسابقات پرتعداد و محتویات بسیار زیادی در Forza Horizon 4 وجود داشته باشد تا شما بی وقفه به انجام آن‌ها بپردازید و هرگز احساس خستگی از آن‌ها و یا تکراری شدن چالش‌ها و مسابقات برایتان به وجود نیاید. البته این در شرایطی است که تمام نکاتی که تا به حال از این بازی گفته‌ایم، هنوز احساس خوبی به شما نداده‌اند و برایتان کافی نیست. این محتویات از طریق چالش‌ها و رویدادها برای شما در دسترس قرار خواهند گرفت. چالش‌های روزانه، تمرکز روی اچیومنت‌ها، چالش‌های هفتگی و همینطور تمرکز روی قدرتمند ساختن یک خودرو، همه و همه در Forza Horizon 4 وجود دارند و قرار است بخش‌های جدایی ناپذیر این بازی باشند تا بتواند شما را برای ساعت‌ها، روزها، هفته‌ها و ماه‌های متوالی سرگرم نگه دارد طوری که از انجام هیچ یک از این کارها خسته نشوید و برایتان تکراری نشوند.

مایکروسافت در گذشته قول داده که تمام بازی‌های پرچمدارش، از روز اول عرضه خود از سرویس Game Pass پشتیبانی کنند و بخش از این سرویس باشند و در راستای تحقق این هدف، مایکروسافت اعلام کرده است که عنوان بی نظیر Forza Horizon 4 از همان دقیقه اول خود در تاریخ ۲ اکتبر در سرویس Game Pass قرار خواهد گرفت

۱۴. Game Pass

Game Pass یکی از بهترین چیزهایی است که در سال‌های اخیرا مایکروسافت عرضه کرده و بی شک جزو یکی از بهترین و پرکاربردترین سرویس‌های این شرکت و کنسول‌های نسل هشتمی و میان نسلی آن است. چیزی که استفاده از آن بسیار بسیار ساده و بی دردسر است، خصوصا از نظر هزینه عضویت بسیار مقرون به صرفه خود، تبدیل به یکی از پرکاربردترین سرویس‌هایی شده که روزانه میلیون‌ها نفر از کاربران ایکس‌باکس وان از آن استفاده می‌کنند. در حقیقت برگ برنده این سرویس، همان حق عضویت مقرون به صرفه و ارزان آن است که توانایی تهیه و فراهم کردن آن را برای همه بازی‌بازان محیا کرده است. مایکروسافت در گذشته قول داده که تمام بازی‌های پرچمدارش، از روز اول عرضه خود از سرویس Game Pass پشتیبانی کنند و بخش از این سرویس باشند و در راستای تحقق این هدف، مایکروسافت اعلام کرده است که عنوان بی نظیر Forza Horizon 4 از همان دقیقه اول خود در تاریخ ۲ اکتبر در سرویس Game Pass قرار خواهد گرفت که خبر بسیار خوشحال کننده‌ای برای طرفداران و دوست داران این بازی است.

۱۵. پشتیبانی از ویژگی‌های گرافیکی ایکس‌باکس وان ایکس

سری بازی‌های Forza همیشه از نظر جلوه‌های بصری و گرافیکی زبان زد خاص و عام بوده‌اند. فرقی ندارد سری Motosport باشد یا Horizon، هر دو همیشه چند قدم از سایر بازی‌های هم نسل خود جلوه‌تر بوده‌اند و بهتر عمل کرده‌اند. به همین دلیل هم این که بشنویم یکی دیگر از پرچمداران کنسول‌های مایکروسافت قرار است از جلوه‌های بصری و گرافیکی ایکس‌باکس وان ایکس پشتیبانی کند،‌ برایمان بسیار هیجان انگیز و جالب است چون قرار است از این که تا به امروز دیده‌ایم هم دیوانه کننده‌تر باشند طوری که برای ساعت‌ها ما را خیره خود کنند و ما هم با تمام احساس محو زیبایی آن‌ها شویم. هیچ شکی نیست که 4 Forza Horizon هم قرار است در این راه کولاک کند و با روزولوشن Native 4K و نرخ فریم ۳۰ بر ثانیه روی ایکس‌باکس وان ایکس به اجرا در بیاید. همچنین این بازی یک حالت دیگر هم روی این کنسول دارد که به آن قابلیت اجرا شدن با رزولوشن 1080p یا بیشتر، و نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه می‌دهد که به درد کسانی می‌خورد که دوست دارند رزولوشن را فدای نرخ فریم بالاتر کنند.

این بود ۱۵ نکته‌ای که شما قبل از تجربه Forza Horizon 4 باید بدانید تا به درک کاملی از این که این بازی قرار است چه باشد،‌ دست پیدا کنید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و به شما برای تصمیم برای خرید این بازی کمک کرده باشد. فراموش نکنید که نظرات،‌ انتقادات و پیشنهادات خود را برای بهتر شدن کار ما، حتما با ما به اشتراک بگذارید تا ما هم بتوانیم بر اساس بازخوردهای شما بهترین و باکیفیت‌ترین اخبار روز را در اختیارتان قرار دهیم.

منبع :

GAMINGBOLT

369 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
RBM
پاسخ دهید جمعه 23 شهریور 1397

سلام ممنون بابت پست. فقط یک نکته. Forza رو گیمر ها بعضا میگن فورتزا چون شبیه پیتزاست ولی پیتزا دوتا z داره و ت ایتالیایی بهش اضافه نمیشه. تا جایی که من میدونم سازنده ها خودشون میگن فورزا.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,