بسیار راحت است که یک بازی ویدئویی را با شخصیت‌های همراه نه چندان جذاب ، سرهم بندی کرد و در کمال تاسف، در طول سالیان درازی که به تجربه بازی‌های ویدئویی مشغول بوده‌ایم، مثال‌های بسیاری را از این دست دیده‌ایم که حتی بسیاری از آن‌ها متعلق به عناوین بزرگ بوده است. اما از طرفی، عناوین بسیار زیادی را نیز سراغ داریم که شخصیت‌های همراه فوق‌العاده‌ای را معرفی می‌کنند.

شخصیت‌هایی که همراه با ما به ماجراجویی پرداخته و یا در بخشی از سفرمان با ما همراه بوده‌اند و با حضور خود باعث هر چه بهتر شدن تجربه ما از بازی شده‌اند. به طوری که شاید بدون حضور آن‌ها، بازی جذابیت خود را از دست می‌داد. این شخصیت‌ها بودند که با شخصیت‌پردازی فوق‌العاده و یا رفتارهای عجیب و غریب خود، ما را به ادامه بازی ترغیب می‌کردند. این ویژگی‌ها در تمام این شخصیت‌ها دیده می‌شود و ما در ادامه، 15 نفر از این شخصیت‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم. به این نکته توجه داشته باشید که این لیست به هیچ‌وجه لیست جامعی نیست و با وجود شخصیت‌های شگفت‌انگیزی که در طول سالیان گذشته و در عناوین مختلف شاهد بوده‌ایم، این احتمال وجود دارد که بعضی از آن‌ها را جا انداخته باشیم. بنابراین اگر فکر می‌کنید که شخصیت دیگری لیاقت حضور در لیست ما را دارد، حتما در کامنت‌های خود به آن اشاره کنید.

هشدار: متن زیر ممکن است حاوی اسپویل‌هایی باشد.

1- شخصیت TRIP (عنوان Enslaved: Odyssey to the West)

Enslaved: Odyssey to the West یکی از عناوینی بود که به شدت مورد ظلم واقع شد و نتوانست نمراتی که شایسته آن بود را دریافت کند. یکی از نقاط قوت بازی نیز که به تنهایی می‌توانست موفقیت آن را تضمین کند، همین شخصیت TRIP بود. روی کاغذ، TRIP یک شخصیت آزاردهنده دیگر به نظر می‌رسید که می‌بایست در یک ماموریت اسکورت او را همراهی کنید (در واقع شما باید او را حمل می‌کردید)؛ اما در ادامه او ثابت می‌کند که بیشتر از این حرف‌ها ارزش دارد. او در جریان گیم‌پلی می‌تواند به شما بسیار کمک کند ولی آن چه که باعث می‌شد این شخصیت تا این حد به چشم بیاید، شخصیت‌پردازی بسیار خوب، ساده و واضح او بود. نویسندگی فوق‌العاده‌ای که در ورای این شخصیت وجود داشت، با بازیگری و صداپیشگی فوق‌العاده، به اوج خود می‌رسید و مشاهده شکل گرفتن رابطه او با Monkey در طول جریان بازی، یکی از موارد برجسته‌ی این عنوان فوق‌العاده به شمار می‌رفت.

2- شخصیت BLADE WOLF (عنوان METAL GEAR RISING: REVENGEANCE)

برخی از شخصیت‌ها به دلیل شخصیت‌پردازی بسیار خوب خود مورد توجه قرار می‌گیرند. بعضی از آن‌ها نیز به دلیل طراحی جالبی که دارند مطرح می‌شوند. از طرفی شخصیت‌هایی نیز وجود دارند که به دلیل روابط فوق‌العاده‌ای که با شخصیت‌های دیگر شکل می‌دهند، در یادها باقی می‌مانند. شخصیت BLADE WOLF از عنوان METAL GEAR RISING: REVENGEANCE، هر سه این ویژگی‌ها را در خود داشت. برای کسانی که تازه بازی را شروع می‌کنند، او شبیه به یک ربات با ظاهری جالب است که یک اره برقی ترسناک به بدنش متصل شده است. بازی در ادامه، او را برتر از سایر همنوعان خود معرفی می‌کند که این موضوع باعث جذابیت هرچه بیشتر او نیز می‌شود. این موارد را به رابطه این موجود با Raiden و اینکه چگونه این رابطه در طول زمان رشد کرده و تغییر می‌کند، اضافه کنید و در نهایت آنچه که باقی می‌ماند، یک شخصیت ماندگار به معنای واقعی کلمه می‌باشد.

3- شخصیت DAXTER (عنوان JAK AND DAXTER)

شاید این جمله را شنیده باشید که پشت هر قهرمان، یک شخصیت عجیب و غریب، وراج و خل و چل وجود دارد. اما شخصیت خل و چلی که ما از او صحبت می‌کنیم، حداقل از دیدگاه ما، بسیار بیشتر از خود قهرمان، لیاقت توجه دارد. منظورم را اشتباه برداشت نکنید، شخصیت Jak هیچ کم و کاستی ندارد؛ اما شخصیت Daxter و ناتوانی او در جدی گرفتن شرایط و نیز استعداد او در تزریق چاشنی شوخی به هر شرایط و موقعیتی، از او یک موجود بی‌نظیر می‌سازد. این حقیقت که شخصیت Daxter  می‌تواند بازی مختص به خود را داشته باشد و در ادامه قادر باشد تا بدون تکیه بر شخصیت Jak و پشتیبانی‌های او، توجه ما را به خود جلب کند، خود به تنهایی نشان می‌دهد که این شخصیت تا چه حد شگفت‌انگیز است.

4- شخصیت MIMIR (عنوان GOD OF WAR)

یک سال قبل اگر به من می‌گفتید که عنوان God of War یک شخصیت کمدی خواهد داشت ( و یا شخصیتی نزدیک به یک کمدین، بدون آن که تغییری در ماهیت اصلی بازی ایجاد شود) و بازی نیز به خوبی از عهده آن برخواهد آمد، قطعا به شما می‌خندیدم. اما این دقیقا کاری است که شخصیت Mimir انجام می‌دهد. شما قطعا از باهوشی و حس شوخ‌طبعی او لذت برده و موجبات لبخندتان فراهم می‌شود. قدرت مشاهده و سخنان و جملاتی که به زبان می‌آورد، شگفت‌انگیز است و نحوه تعاملش با شخصیت‌های Kratos و Atreus، او را به یک شخصیت دوست‌داشتنی و به یادماندنی تبدیل می‌کند. داستان‌هایی که او در طول قایق‌سواری کریتوس تعریف می‌کند، یکی از مواردی است که جذابیت این شخصیت را بیشتر از قبل افزایش می‌دهد.

5- شخصیت GARRUS VAKARIAN (عنوان MASS EFFECT)

معرفی می‌کنم، Garrus Vakarian؛ بهترین دوست، رفیق و خفن‌ترین turian که در کل کهکشان وجود دارد. بسیار کم پیش می‌آید که یک شخصیت به تنهایی، تا این حد نشان‌دهنده هویت یک بازی باشد؛ با این وجود Garrus مطمئنا یکی از این شخصیت‌هایی است که چنین جایگاه منحصر به فرد و دست‌نیافتنی را به خود اختصاص داده است. اهمیت این موضوع وقتی بیشتر می‌شود که بدانیم با چه شخصیت‌های فوق‌العاده‌ای در طول این سالیان و در عنوان Mass Effect ملاقات کرده‌ایم. از مهارت‌های او در مبارزه گرفته و پشتیبانی همیشگی‌اش از شپرد تا وسواسش در مورد کالیبراسیون، همه این‌ها باعث می‌شود که او بلافاصله به یکی از شخصیت‌های موردعلاقه شما تبدیل شود.

6- شخصیت CLEMENTINE (عنوان TELLTALE’S THE WALKING DEAD- SEASON 1)

می‌توان فصل اول The Walking Dead را – دقت کنید که منظور ساخته استودیو تل‌تیل است نه سریالی که با این نام می‌شناسیم! – به معنای واقعی کلمه یک غافلگیری تمام عیار دانست (هر چند که فصل اول سریال نیز بسیار عالی بود). دلایل مختلفی پشت این موفقیت بازی وجود داشت اما آن چه که باعث شد همه با بازی ارتباط برقرار کنند، شخصیت Clementine بود؛ شخصیتی که لی او را Little Clem صدا می‌زد. دلیل این موضوع نیز ساده است؛ کودکانی که در بازی‌هایی ویدئویی دیده‌ایم اغلب دست و پاگیر و مایه عذاب هستند اما کلمنتاین یک سرباز واقعی بود و در برخورد با مشکلات، همیشه از خود یک بلوغ واقعی نشان می‌داد. او با وحشت‌های فرای تصوری که در اطراف او وجود داشت، قدرتمندانه روبرو می‌شد که این نیرو نیز غیرقابل تصور بود. دیدن بزرگ شدن او در فصل‌های بعدی و تبدیل شدنش به یک زن، قطعا اشک‌های غرور را بر چشمان شما جاری می‌سازد.

7- شخصیت CLAPTRAP (عنوان BORDERLANDS)

شخصیت Claptrap توانست در عنوانی که شخصیت‌هایی افسانه‌ای همچون Handsome Jack و Shooty McShootface در آن حضور داشتند خودی نشان دهد و تبدیل به یک شخصیت برجسته شود. سخت است که این ربات زباله جمع‌کن و غیر عادی را دوست نداشت؛ شخصیتی با دیالوگ‌های فوق‌العاده و صداپیشگی دیوانه‌وار. بله، درست است که او برای شما هیچ ارزشی قائل نیست و قصد دارد تا ارتشی از ربات‌ها را برای نابودی کامل نژاد انسان بسیج کند… با این وجود او یک ربات بامزه است، بنابراین این موضوع را نادیده می‌‌گیریم.

8- WHEATLEY (عنوان PORTAL 2)

عنوان Portal 2 به دلایلی بسیار زیاد، یک بازی فوق‌العاده است و مهمترین دلیل آن نیز ( و یا یکی از مهمترین دلایل آن) حضور شخصیت Wheatley در آن است. این ربات که بسیار سریع حرف می‌زند، به عنوان یک راهنمای مفید (حداقل در اوایل بازی) برای Chell، که می‌خواهد بار دیگر از آزمایشگاه Aperture فرار کند، ایفای نقش می‌کند. شخصیت‌پردازی و نویسندگی فوق‌العاده‌ای که در ورای این شخصیت وجود دارد، توسط استفان مرچنت (Stephen Merchant) به خوبی اجرا شده است. درست است که Wheatley در نهایت سعی می‌کند که شما را بُکشد، با این وجود او باز هم به یکی از شخصیت‌های موردعلاقه‌اتان تبدیل خواهد شد.

9- شخصیت همراه CO-OP (عنوان A WAY OUT)

در این مورد قضیه کمی پیچیده است. قصدمان این نیست که بگوییم شخصیت Vincent جذاب‌تر است یا Leo (با این وجود می‌توانید در این مورد نظر خود را بگویید) و یا شخصی که با او بازی می‌کنید، شخصیت جالب‌تری از شما دارد. نکته این است که شخصیت کوآپ بازی، حسی منحصر به فرد را به شما منتقل می‌کند. او رفتاری غیرقابل پیش‌بینی و پویا را از خود نشان می‌دهد که کاملا منطبق با خواسته‌ها و توانایی‌های شما است. اساسا این موضوع در تمامی عناوینی که تا این حد بر روی بخش کوآپ تمرکز دارند، به خصوصی عناوینی که couch co-op هستند، صدق می‌کند؛ با این وجود A Way Out دائما راه‌هایی را پیش پای شما می‌گذارد تا بیشتر از هر عنوان دیگری، از نهایت مزایای یک بازی کوآپ بهره‌مند شوید.

10- شخصیت SULLY (عنوان UNCHARTED)

ویکتور سالیون (Victor Sullivan)؛ شخصیتی که واژه “خفن” را در خود معنی کرده است! واقعا نیتن دریک بدون سالی چکار می‌توانست بکند؟ بهتر بگویم، آنچارتد بدون سالی چکار می‌کرد؟ این مرد سیگاری و پا به سن گذاشته، هیچوقت به یک ماجراجویی برای رسیدن به گنج، نه نمی‌گوید ولی مهمتر از همه این است که او همواره و در هر شرایطی هوای نیتن را دارد و از او حفاظت می‌کند. او در مواقع حساس و درست سر بزنگاه، به کمک “شاگرد” جوانش می‌آید و کم کم، به اندازه خود نیتن، از حضور او در ماجراجویی‌هایمان، لذت خواهیم برد. مطمئن هستم که تمام طرفداران آنچارتد، در این موضوع با من موافق باشند که هرگاه یک عنوان Uncharted بیشتر از شخصیت Sully استفاده کرده، در بسیاری جهات، تجربه‌ای بهتر را نیز به بازی‌بازان ارائه کرده است.

11- D-DOG (عنوان METAL GEAR SOLID 5: THE PHANTOM PAIN)

این موجود دوست‌داشتنی، همانطور که از نام او پیداست، یک سگ است. وقتی که اولین بار با او ملاقات می‌کنید، او هنوز یک توله‌سگ بامزه است که بلافاصله عاشقش خواهید شد (مگر این که از آن دسته آدم‌هایی باشید که از سگ‌ها خوششان نمی‌آید!). در ادامه او بزرگ شده و احتمالا به مفیدترین همراه شما در کل بازی تبدیل خواهد شد. او می‌تواند دشمنان را تگ کند، می‌تواند با چاقویی که در دهانش می‌گذارد مجهز شود و می‌تواند هنگامی که از مخفی‌کاری استفاده می‌کنید، حواس دشمنان را پرت کند. در ضمن شما می‌توانید او را نوازش کنید.

12- شخصیت ALYX VANCE (عنوان HALF-LIFE 2)

Alyx Vance به عنوان همراهی نیرومند و قابل اعتماد در عنوان Half-Life 2 معرفی شد؛ آن هم زمانی که بازی‌های ویدئویی به طاعونی از ماموریت‌های اسکورت آزاردهنده دچار شده بودند. این موضوع باعث شد که این شخصیت در بین کسانی که بازی را تجربه کرده بودند، بلافاصله به شخصیتی محبوب بدل شود. علاوه بر مکمل بودن او برای شخصیت بدون احساس و بی‌صدای گوردن فریمن (Gordon Freeman)، در طول بازی نیز او بارها مفید بودن خود را ثابت می‌کند؛ از قابلیت‌های عالی‌اش در کار با تمامی سلاح‌ها و اشتیاقش در باز کردن درهای قفل شده گرفته تا توانایی‌هایش در هک کردن کامپیوترها و بازنویسی مین‌ها. امیدواریم که روزی بتوانیم در عنوان Half-Life 3 دوباره با او ملاقات کنیم.

13- شخصیت CICERO (عنوان THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM)

این موضوع که شخصیتی همراه در Skyrim جالب‌تر از پروتاگونیست بازی باشد، زیاد عجیب نیست چرا که Dragonborn از لحاظ طراحی، شخصیت‌پردازی مشخصی ندارد. اما می‌توان Cicero را یک شخصیت شگفت‌انگیز دانست. او به طرز جالبی غیرمتعادل است و طنازی که در ذات او وجود دارد، مدام بین وراجی‌های نامفهوم و پچ‌پچ‌های روان‌پریشانه‌ی ترسناکش در نوسان است. او شاید ذاتا انسان خوبی نباشد، اما می‌توان گفت که جالب‌ترین شخصیت در اسکایریم است. خط داستانی The Dark Brotherhood، به خودی خود جذاب است اما Cicero می‌تواند آن را جالب‌تر نیز کند.

14- شخصیت STRONG (عنوان FALLOUT 4)

این واقعیت که شما می‌توانید از یک موجود تغییر نژادیافته به عنوان یک شخصیت همراه در Fallout 4 استفاده کنید می‌تواند به اندازه کافی دلیل خوبی باشد برای این که چرا شخصیت Strong را در این لیست آورده‌ایم؛ اینطور نیست؟ این واقعیت که او یک موجود عظیم‌الجثه با مقدار زیادی HP است چطور؟ نظرتان در مورد یک تانک که می‌تواند آسیب زیادی وارد کند چیست؟ (به خصوص زمانی که او را مجهز به یک سلاح سرد بزرگ کرده‌اید). در این مواقع شما می‌توانید با خیال راحت لم داده و از نمایشی که او برایتان به راه انداخته است لذت ببرید. او از 70 ویژگی SPECIAL بهره می‌برد و می‌تواند حجم زیادی از آیتم‌های شما را با خود حمل کند. در واقع می‌توانید از او به عنوان یک باربر تمام عیار استفاده کنید! صادقانه بگویم، همین این مورد آخر به تنهایی می‌تواند شما را به استفاده از او ترغیب کند.

15- شخصیت JOHNSON (عنوان SHADOWS OF THE DAMNED)

Shadows of the Damned را می‌توان از آن دست بازی‌های عجیب و غریب و در عین حال فوق‌العاده به شمار آورد. Johnson، همزاد مورد اعتماد شیطانی Garcia، تمام مواردی که باعث عالی شدن این بازی می‌شود را در خود خلاصه می‌کند. او هم‌زمان یک اسلحه، یک مشعل، یک موتورسیکلت و در عین حال یک شخصیت فوق‌العاده است! Johnson در هنگام مبارزات می‌تواند به شکل یک هفت‌تیر، مسلسل و یا شات‌گان درآید. اغلب گفته می‌شود که شخصیت پروتاگونیست، بدون شخصیت همزاد خود جایی نمی‌رود اما به ندرت می‌توان عنوانی همچون Shadows of the Damned را یافت که تا این حد مصداق بارز این گفته باشد.

منبع :

GAMINGBOLT

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,