اخبار

16 قابلیت شخص ثالث فاش شده جدید کرتانا، برگ برنده بلندگوی هوشمند Invoke محصولی قدرتمند و کاربردی در لحظه عرضه

هارمن کاردن که به‌صورت تخصصی در زمینه ساخت بلندگو و لوازم صوتی تخصص دارد در طی همکاری با مایکروسافت اولین بلندگوی هوشمند خود را توسعه داده است، بلندگوی هوشمند هارمن کاردن در بهار امسال رونمایی شد، این شرکت برنامه ریزی کرده تا این محصول در پاییز امسال وارد بازار شود، امروز لیستی از قابلیت های این محصول به‌دست ما رسیده که نشان می‌دهد Invoke در همان زمان عرضه قابلیت های بسیار کاربردی را دارا خواهد بود.یکی از بازارهای جنجالی در دنیای فناوری بازار بلندگوهای هوشمند است، برخی از شرکت ها نظیر آمازون و اپل بلندگوهای ویژه خود را تولید کرده اند که البته در این میان آمازون شرکتی است که دست بالا را داشته و بلندگو هوشمند این شرکت یعنی اکو مدت ها زودتر از رقبا وارد بازار شده است. مایکروسافت اما راه حل ویژه خود را در این عرصه داشته و ترجیح داده به‌جای توسعه سخت افزار، مثل همیشه بخش نرم‌افزاری را برعهده بگیرد و تولید سخت افزار را برعهده شرکا بگذارد.

اولین نتیجه همکاری مایکروسافت با شرکت های سخت افزاری در این عرصه بلندگوی هوشمند هارمن کاردن است که به‌زودی وارد بازار خواهد شد. مایکروسافت البته به این مسئله بسنده نکرده و طی همکاری نزدیکی با رقیب قدیم و شریک جدید خود یعنی آمازون تعاملات نوینی بین کرتانا و الکسا دستیار هوشمند آمازون ایجاد کرده است.

با توجه به نزدیک بودن عرضه عمومی اولین بلندگوی هوشمند مبتنی بر کرتانا یعنی Invoke اخیرا اخبار جالبی در مورد آن و قابلیت های خاص آن به بیرون درز کرده است، این اخبار نشان می‌دهند که این بلندگوی هوشمند در منزل برخی از کارمندان مایکروسافت در حال آزمایش است.

ظاهرا ردموندی ها مدتی است که Invoke را در اختیار تعدادی از کارمندان خود قرار داده اند تا عملکرد آن پیش از عرضه به‌خوبی مورد بررسی قرار گیرد، البته ماجرا به همین جا ختم نشده، چرا که مایکروسافت فرم نظر سنجی ویژه ای در مورد کارکرد این بلندگوی هوشمند در اختیار کارمندان خود قرار داده که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد.با توجه به این نظرسنجی Invoke در حال حاضر حداقل دارای 16 قابلیت شخص ثالث است که برای شروع به‌کار دستگاه بسیار خوب به‌نظر می‌آید. قابلیت هایی از قبیل تعامل با محصولات فیت بیت، Food Network, Open Table از این دسته هستند. ظاهرا مایکروسافت درنظر دارد از همان ابتدای عرضه Invoke آن را به تمامی 67 قابلیت ویژه کرتانا مجهز کند که البته در گذر زمان این موارد افزایش خواهند یافت.

البته هنوز کرتانا در زمینه تعداد توسعه دهندگانی که برنامه های خود را با آن هماهنگ کرده اند در قیاس با فاتح این بازار یعنی الکسای آمازون عقب است، اما مایکروسافت تسهیلات زیادی را فراهم کرده تا توسعه دهندگان بتوانند قابلیت هایی را که برای الکسا مهیا کرده اند در اختیار کرتانا نیز قرار دهند.

در نهایت بد نیست اشاره کنیم که Invoke قادر به برقراری تماس اسکایپ، اتصال به آفیس 365، Outlook.com و تقویم Gmail است. از قابلیت های برجسته آن در عرصه منازل هوشمند می‌توان به توانایی کنترل اتاق نشیمن، تعامل با Philips Hue، Smarthings و تجهیزات Wink and Insteon اشاره کرد. همانطور که پیشتر مشخص شده بود Invoke قادر به پخش موسیقی از سرویس های نظیر Groove Music, iHeartRadio, Spotify و TuneIn Radio است.

آیا شما آینده ای برای بلندگوهای هوشمند متصور هستید؟ به‌نظر شما این دستگاه ها قادر هستند تا کاربران زیادی را با خود همراه سازند؟

 

منبع :

MSPU

661 پست
محسن توکلی
او لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد تهران شمال دریافت کرده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,