_مایکروسافت پنل جدید

جان تازه ای که ساتیا نادلا به مایکروسافت بخشید ارزش سهام مایکروسافت در سال 2017 خوب به نظر می رسد

بیل گیتس مایکروسافت را متولد کرد، دوران مدیریت استیو بالمر هم تجربه ای ارزشمند برای شرکت به همراه داشت و ساتیا نادلا ردموندی ها را به اوج شکوه باز گرداند. تمام منتقدان و فعالان بر این باورند که مایکروسافت از زمانی که تحت نظر مدیرعامل جدیدش یعنی ساتیا نادلا قرار گرفته، پیشرفت فراوانی داشته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با توجه به آمار و ارقام سیر صعودی سهام مایکروسافت در سال 2018 نیز ادامه خواهد داشت. حمایت سرمایه گذاران و البته تقاضای مشتریان در بخش پردازش ابری مایکروسافت باعث شده تا صاحبان شرکت های بزرگ به سرویس اژور روی بیاورند.

طبق گزارش سایت Investor Place، مایکروسافت با تمرکز روی بخش پردازش ابری می تواند اعتبار دوباره ای را میان سرمایه گزاران کسب کند، مسیری که آمازون به عنوان یکی از پیشگامان این صنعت طی کرد.

برخلاف آمازون، در حال حاضر، مایکروسافت برای بخش پردازش ابری خود استراتژی چند ریختی را مد نظر قرار داداه و ارائه خدمات در بخش های مختلف به سازمان ها، در علوم و همین طور بازی های آنلاین یا ذخیره سازی اطلاعات مشتریان را گسترش داده است.

می توان گفت مهم تر از همه چیز، مایکروسافت با نسخه سازمانی Office 365 در حفظ برتری خود با رقبا موفق بوده است. علاوه بر دسترسی به نرم افزارهای اصلی در محل کار مانند اکسل و ورد، Office 365 برای کسب و کار با دسترسی به اپلیکیشن هایی مانند: Skype، Yammer، Teams، Power Bi و OneDrive است. این یک مجموعه کامل از ارتباطات، چت، تجزیه و تحلیل و گزینه های ذخیره سازی علاوه بر نرم افزارهای مایکروسافت است که همه ما از آن ها استفاده می کنیم.

این امر باعث شده است تا صاحبان کسب و کار را از مهاجرت به سرویس های گوگل جلوگیری کند. در هر کسب و کاری شما در نهایت قصد خرید یا استفاده از اکسل را دارید، چرا از Yammer به جای G Chat استفاده نمی کنید؟ البته این مورد در حال حاضر مقوله ای جا افتاده است.

در سال 2017، مایکروسافت موفق به کسب 32.2 میلیارد دلار پول نقد شد و همچنین درآمد خالص 22.1 میلیارد دلاری را به دست آورد.

در سال 2018، سرمایه گذاران معتقدند مایکروسافت برنده بی چون و چرا رقابت بوده و نسبت به سال 2017 با افزایش ارزش سهام همراه خواهد بود و مشتریان سازمانی سرویس اژور بیشتر و بیشتر خواهند شد.

با وجود افت فروش سخت افزار در سال گذشته، سرمایه گذاری روی سرفیس با سیر صعودی همراه بود؛ مایکروسافت با معرفی اولترابوک های جدید خود تجارت موفقی را تجربه کرده است. در حال حاضر سرفیس پرو و  سرفیس بوک 2 حرف اول و آخر را در میان محصولات مایکروسافت می زند.

برای سرمایه گذاران، سال 2018 سهام مایکروسافت یک سرمایه گذاری موفق به نظر می رسد.

 

منبع :

ONMSFT

14 پست
پوریا مفتاحی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,