_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

3 اشتباه که صنایع 343 نباید در مورد هیلوی جدید مرتکب شود اگر این اشتباهات تکرار نشوند هیلو اینفینیت بسیار سود ده خواهد بود

با این که عنوان هیلو گاردین از نظر تبلیغاتی عنوان بسیار موفقی بود، اما عرضه آن کاملا ماجرای بحث برانگیز بود. اما با ا ین حال، چندین چیز بود که به عقیده همه کاربران در این عنوان بد انجام شده بود. در نهایت این اشتباه، عرضه این عنوان باعث شد به شهرت این عنوان و کل عناوین سری هیلو ضربه وارد شود. عنوان هیلو اینفینیت اکنون پتانسیل جبران این ضربه را دارد. اما تنها به شرطی که صنایع 343 اشتباهاتی که در ادامه می‌گوییم را تکرار نکند.

سری هیلو از محبوب ترین سری بازی‌های انحصاری ایکس باکس است که توسط شرکت صنایع 343 (Industries 343) ساخته می‌شود. آخرین عنوان این سری هیلو گاردین بود. این عنوان از نظر گرافیکی عنوان بی نظیری بود. همچنین، تبلیغات بسیار خوبی در پشت این عنوان بود که به پیشرفت آن بسیار کمک می‌کرد.

اکنون که صنایع 343 در حال توسعه جدید ترین فرنچایز این سری یعنی هیلو اینفینیت است، این شرکت باید مواظب باشد تا اشتباهاتی را که در عنوان قبل مرتکب شد را در این عنوان مرتکب نشود. اکنون، قصد داریم سه اشتباه فاحش این شرکت در عنوان قبل را مرور کنیم.

تغذیه قطره ای محتوا

با اتفاق نظر همه کاربران، بزرگ ترین اشتباهی که در مورد هیلو گاردین رخ داد، عدم دارا بودن محتوای مناسب در هنگام عرضه بود. در اصل، این عنوان از نظر محتوایی ضعف داشت و محتوای این عنوان پس از عرضه، ذره ذره به آن اضافه شد. عناوین سری هیلو به دلیل دارا بودن جنگ‌های چند نفره گسترده، قابلیت‌های شخصی سازی بسیار و قابلیت‌های شخصی سازی نوع بازی شناخته می‌شوند. اما، هیلو 5 تنها با دارا بودن تنها یکی از این ویژگی‌ها عرضه شد. در نتیجه، بسیاری از کاربران به سرعت از بازی خسته شدند و آن را کنار گذاشتند. بعضی از آن‌ها کمی بعد که ویژگی‌های جدیدی به بازی افزوده شد بازگشتند. ولی نه همه آن‌ها.

این شرکت باید در ابتدا سعی کند هیلو اینفینیت را با حد اکثر کیفیت محتوا عرضه کند. کیفیتی که طرفداران سری هیلو از قسمت 5 انتظار داشتند. توجه به این نکته باعث می‌شود تا کاربران برای مدت بسیار بیشتری به بازی کردن این عنوان بپردازند و شهرت این بازی در ابتدای آن خدشه دار نشود.

کمپین ضعیف

مشکل دیگری که در هیلو 5 شاهد بودیم، بخش کمپین بسیار ضعیف این بازی بود. در حقیقت، داستان بازی به شدت گیج کننده بود و شما میبایست داستان را به دقت دنبال می‌کردید. همچنین، وجود کاراکتر‌های بسیار در این بازی باعث می‌شد که بازیکن نتواند داستان بازی را به خوبی دنبال کند.

دارا بودن یک داستان بسیار پر محتوا برای این نسخه جدید بازی بسیار ضروری است. چرا که این سری بازی‌ها همیشه به دلیل داشتن خط داستانی پر محتوا سرشناس بوده اند. درست همانند ضعف محتوایی هیلو 5 که در بخش قبل گفتیم، یکی دیگر از مشکلات نسخه قبل، نداشتن خط داستانی در خور این عنوان بود؛ و باز هم، این مشکل به شهرت این عنوان و سری هیلو لطمه وارد کرد. برای آن که این شرکت باز هم بخش کمپین این سری را به نقطه اوجش بازگرداند، باید خط داستانی مناسبی را برای آن در نظر بگیرد.

سختی در بدست آوردن جوایز

در آخر، بخش قفل گشایی این بازی در نسخه قبل بسیار ضعیف بود. این که تقریبا برای هرکدام از قفل گشایی‌های بازی میبایست برای آن درخواست داد بسیار نا خوشایند بود. بر خلاف نسخه‌های پیشین که شما می‌توانستید جوایز را از طریق به پایان رساندن چالش هرکدام بدست آورید، یا حتی با پرداخت امتیاز جایزه دلخوه خود را بدست آورید، شما در هیلو 5 میبایست درخواست چرخاندن چرخ شانس را بدهید و  آن چرخ برای شما یک چایزه انتخاب کند. این سیستم بسیار ناخوشایند بود. چرا که نمی‌توانستید آیتم دلخواه را بدست بیاورید و میبایست بگذارید جایزه شما را چرخ انتخاب کند.

در این نسخه، سیستم جوایز از عمد بدین شکل ساخته شده بود. چرا که سازندگان می‌خواستند تا شما برای رسیدن به آیتم دلخواهتان لوت باکس‌های درون بازی را با پول واقعی خریداری کنید. اما اگر این شرکت به فروش کم عنوان جنگ ستارگان توجه کند، متوجه می‌شود این سیستم بود که در آن نارضایتی به وجود آورد. بازیکنان می‌خواهند آیتم‌های مورد علاقه شان را بدست بیاورند نه این که آن‌ها را در جعبه هاش شانس بدست بیاورند.

خوشبختانه، صناع 343 در نسخه قبل نشان داد که به خوبی به نظرات کاربران توجه می‌کند و قصد دارد تا عنوان جدید را به بهترین شکل ممکن بسازد. اما با این حال، ما باید تا عرضه نسخه جدید این بازی صبر کنیم و متوجه شویم که آیا این عنوان می‌تواند باز هم این سری را به روز‌های شکوهش بازگرداند و یا باز هم شاهد نقطه تیره ای در تاریخچه این سری خواهیم بود؟

نظر شما در مورد سری هیلو چیست؟ آیا این سری را بازی می‌کنید؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,