Surface-4_Peregrine_Hero_02_Retail-1024x576

امروز با یکی دیگر از مطالبی که از سوی کاربران وینفون تهیه شده است در خدمت شما خواهیم بود. در این مطلب که توسط آقای امیر حافظی، از کاربران عزیز سایت، تهیه شده است، به بررسی ۵ درس سرفس پرو مایکروسافت برای آیپد پرو اپل خواهیم پرداخت. در ادامه با وینفون همراه باشید.

چند هفته پیش سرفس پرو ۴ با شکوهی که انتظارش را می کشیدم، معرفی شد، یک گجت دیوانه کننده، زیبا و قدرتمند. مایکروسافت در همان دقایق ابتدایی نشان داد که در راه تولید سرفس چقدر پخته و کارآمد شده و راه و رسم دلربایی از عشاق دنیای تکنولوژی را به خوبی آموخته است. در این میان اپل با تصور تولید گجتی مشابه سرفس پرو برای طرفداران برند سیب گاز زده، اشتباه بزرگی را رقم زد. چند روز پس از صحبت های تیم کوک و حرف های عجیب وی در مورد دنیای پست پی سی ها، می خواهیم نگاهی بیاندازیم به پنج درس مهمی که اپل می توانست از سرفس بیاموزد.

Surface-4

 • شاید به نظر شعار تبلیغاتی باشد اگر بگوییم که بسیاری از ما سرفس را با پایه ی جذابش می شناسیم. به راحتی می توان الگو برداری آیپد پرو در استفاده از این پایه را دید، اما چیزی که آزار دهنده است، نمایش مضحک آن و همچنین نحوه ی عملکرد آن می باشد. پایه با حرکتی پیچیده تر از آفتاب بالانس قهرمان المپیک در رشته ی ژیمناستیک زیر دستگاه قرار می گیرد تا آیپد پرو با زاویه ای ثابت بایستد. همه ی این ها وقتی بدتر می شود که بدانید این پایه در واقع بخشی از کیبورد شماست که حالا به این شکل در آمده و شما نمی توانید کیبورد کاملی داشته باشید. این دقیقا همان راهی است که مایکروسافت با اولین سرفس پیموده بود. در واقع می توان آیپد پرو را به نوعی تکرار تاریخ تجربه گرای مایکروسافت قلمداد کرد. اپل همان راهی را طی می کند که مایکروسافت به آهستگی و طی چهار سال پیمود. یعنی معرفی سرفس با یک پایه ی ثابت که فقط در یک حالت قرار می گرفت. اما ایرادی که می توان به پایه ی آیپد پرو گرفت از این هم حاد تر است، در واقع شما وقتی می توانید از پایه استفاده کنید که کاور را خریداری کرده باشید.

Surface-4_Peregrine_Tablet_08-1024x576

 • همه ی ما اولین سرفس را به خوبی به خاطر داریم. مستطیلی از یک ایده ی خلاقانه اما ناکارآمد. شاید مایکروسافت با تکرار ابعاد مانیتور های عریض بر روی سرفس تلاش می کرد تا کاربران را در سرفس با تجربه ی خاک گرفته و رنگ و رو رفته ی پی سی ها آشتی دهد، کاری که بیشتر شبیه سینه خیز رفتن در مسابقه ی دو صد متر بود. اما مایکروسافت خیلی زود و با سرفس پرو ۳ آموخت که ابعاد و اندازه بیشتر از آنچه به نظر می رسد مهم و کاربردی است. کاربران دیگر نمی خواهند تجربه ی گذشته را بیاد بیاورند. قرن بیست و یکم جایی برای خاطره بازی و تکرار نوستالژی های اشک آور نیست. برای همین مایکروسافت با درس گرفتن از گذشته، طرفداران خود را با سرفس پرو ۳ به وجد آورد و آنها را تا لبه ی جنون و اشتیاق کشاند و به تولید کنندگان تبلت ها آموخت که چگونه می توان یک شاهکار مهندسی را به زیبایی هر چه تمام تر خلق کرد. حال و بعد از گذشت دو سال از آن ماجرا، اپل با ارائه ی آیپد پرو در ابعادی همسان با آیپد ها، تلاش می کند تا نوستالژی بی خاصیت تبلت هایش را با یک دستگاه بزرگ تر تکرار کند. این دقیقا همان نقطه ای است که بهتر بود اپل از مایکروسافت می آموخت.

Surface-4_Peregrine_Tablet_05_1400-1024x576

 • احتمالا شما نیز مثل من به این مورد فکر می کنید که چرا آپید جایی برای قرار گیری قلم در تبلت خود تعبیه نکرده؟ درست حدس زدید، چون کوپرتینویی ها به شدت عاشق پیمودن راه های رفته اند. یکی از تکان دهنده ترین ویژگی های آیپد پرو قلم جذاب و دوست داشتنی اش است، قلمی منحصر به فرد که ظاهرش به تنهایی خریداران را به دام می اندازد. اما چرا اپل چاره ای برای حمل آن نیاندیشیده؟ به راحتی می توان پاسخ را در زمانی که سرفس معرفی شد جستجو کرد. در زمان معرفی اولین سرفس کسی تصور نمی کرد که قلم به یکی از ابزارهای مهم سرفس تبدیل شود. اما اکنون ویندوز ۱۰ و حتی مرورگر اج نیز از این قلم پشتیبانی می کنند و برنامه هایی مانند فتوشاپ با این ابزار سازگاری خوبی پیدا کرده اند، از این رو مایکروسافت بهتر دید که این قلم را در دستان خریداران سرفس نگه دارد و از همین رو بدنه ی آهن ربایی قلم را با یک هلال تخت به تنه ی سرفس چسباند. از آن طرف اپلی ها هیچ روشی برای نگه داری قلم در نظر نگرفتند. شاید اولین دلیل آن الگو برداری بی چون و چرا از آیپد های معمولی بوده است. حالا اپل با نهایت تواضع خریداران گجت گران قیمت خود را به دردسر می اندازد. آن هم وقتی که با خودخواهی تمام از تعبیه ی جایی برای قلم سر باز می زند.

surfacepro3_4-100269420-orig

 • پاشنه ی آشیل سرفس ها برنامه های اندک آن ها بود. فروشگاه نرم افزاری سرفس (به خصوص نسخه ی آر تی) در زمان معرفی شبیه بیابان آریزونا خالی از حیات و تکاپو به نظر می رسید. برای همین خریداران سرفس که توقع تجربه ی پی سی در یک دستگاه سبک قابل حمل را می کشیدند، با خرید سرفس های آر تی، به بازنده های بزرگ قرن تبدیل شدند. از آن بدتر این که کاری از دستشان ساخته نبود، نه می توانستند برنامه های مبتنی بر پردازنده های x86 را نصب کنند و نه توسعه دهندگان به فروشگاه نرم افزاری مایکروسافت روی خوش نشان می دادند. در سمت اپل اوضاع کمی متفاوت است، اپل مجموعه ی عظیمی از بازی و نرم افزار را برای خریداران آیپد پرو تدارک دیده است. اما نقیصه ی اساسی آیپد پرو در واقع برنامه های کاربردی و جدی است. همینطور تجربه ی منحصر به فرد موس و کیبورد. در عین حال سیستم عامل آی او اس هنوز به صورت جدی توسط نرم افزارهای کاربردی مورد محک قرار نگرفته است. از سوی دیگر کاربرانی که حاضر به پرداخت رقم های گزاف برای خریدن چنین گجت هایی هستند، از چیزی به اسم محدودیت بیزار هستند. پس اپل بهتر است از تجربه ی مایکروسافت بر روی سرفس های آر تی درس خود را بیاموزد.

Surface-Pro-4-Type-Cover_group-1024x496

 • با این که مایکروسافت زمان زیادی را صرف طراحی و بهینه سازی کیبورد خود کرده است، اما کماکان خریداران کاور سرفس با یک صفحه کلید راحت و دلچسب طرف نخواهند بود. اما این روند، حسابی جای تامل دارد. نسخه ی اول که به تاچ کاور و تایپ کاور معروف بودند دقت پایین و نچسبی را در کار ها ارائه می کردند به قدری که انگشتان کاربران سرفس می گریست. مایکروسافت در نسخه ی دوم دقت کلید ها و میزان فشار را افزایش داد تا عملکرد کیبورد ها بهتر شود. سپس در نسخه ی سوم عطای تاچ کاور را به لقایش بخشید و همه ی هم و غمش را بر روی تایپ کاور گذاشت. یک آهن ربای طولی به بخش بالایی اضافه کرد تا کیبورد با اتصال به بخش پایینی نمایشگر برای تایپ کردن راحت تر شود. و در نهایت در نسخه ی جدید با افزودن یک قیچی به زیر کلیدها و طراحی جزیره ای، آخرین تلاش خود برای نزدیک تر شدن به کیبورد لپ تاپ ها را ارائه داد. اما کیبورد آپید پرو، حقیقا چیز مزخرفی است. اگرچه همه ی هیجان این محصول در زمان رونمایی لو رفت اما باید اعتراف کرد که این کیبورد از آن دسته از محصولات آزاردهنده ای است که هم ریخت و شمایل مناسبی ندارد و هم نتوانسته نظر منتقدان را به خوبی جلب کند. به عنوان شخصی که در خرید گجت ها سختگیر است به شما می گویم که این کیبورد بی شک آرامش خریداران را سلب خواهد کرد. درست است که سیستم عامل آی او اس به ترک پد نیاز ندارد و کاربر دلیلی برای اتصال موس به سیستم خود نخواهد داشت، ولی حتما با من موافق هستید که کار کردن با صفحه ی لمسی ایستاده اصلا کار راحتی نیست و کیبورد عریان آیپد که از چیدمان عجیبی از کلیدها با شکل تازه پذیرایی می کند حتی برای تایپ کردن هم وسیله ی دلچسبی نخواهد بود.

Surface-Pro-4-image-5_HERO-1024x576

اپل می توانست با الگو گرفتن درست از سرفس پرو مایکروسافت، دست به خلق موجود هیجان انگیز تری بزند. یک تبلت با سیستم عامل آی او اس و موج ویران کننده ی برنامه ها و بازی ها دستگاه جنون آمیزی است، اما هنگامی که سایز صفحه نمایش سه اینچ افزایش می یابد و پای یک کیبورد و قلم به قضیه باز می شود، باید منتظر یک جنگ حسابی بود. اپل همین اول کار با ارائه ی یک بسته ی گران و به درد نخور از دستگاه های دیجیتالی مایوس کننده میدان را برای زیبا چهره ی ردموندی ها خالی می کند. سیستم عامل بهینه ی ویندوز ۱۰ که مطمئنا بخشی از طراحی آن به واسطه ی اجرا بر روی سرفس آماده سازی شده است، نشانه ی عزم جدی مایکروسافت برای حفظ بقا در جنگل درندشتی است که دستگاه های بیخود و لوسی به مانند گوگل پیکسل و آیپد پرو به آن وارد شده اند.


این مطلب توسط کاربر عزیز، جناب آقای امیر حافظی نگارش و برای ما ارسال شده است. ضمن تشکر ویژه از ایشان، از شما می خواهیم که نظر خود را در رابطه با این مطلب با ما در میان بگذارید.

منبع : وینفون
953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
hamedhch
پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

آقای مظفروندی ی سوال.
ی پست گزاشته بودید ک میشد بفهمی میس کال چن بار زنگ خورده اون واقعیت داشت؟؟؟؟؟؟
اگ داشت چجوریه ما ک نفهمیدیم ندونستم چجوری باید فعال کنی.
لطفا راهنمایی کنید.
حداقل شما جواب بدید

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

  دوست عزیز همچین مطلبی رو به خاطر ندارم، در قسمت جستجوی سایت عبارت مورد نظرتون رو جستجو کنید، شاید به نتیجه رسیدید.

   hamedhch
   پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

   این پستیه ک گزاشته بودید ولی تا الان نتونستم استفاده کنیم
   http://winphone.ir/windows-10-mobile-build-10572-will-now-show-you-how-many-rings-your-missed-callers-waited/

    حسین مظفروندی
    پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

    وقتی که یک تماس بی پاسخ دارید، اگر فقط یک بوق خورده باشه، اون رو با عبارت One ring نشون میده.

     hamedhch
     پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

     خیلی ممنون بابا پاسخگویی آقای مظفروندی.
     ولی من چندبار امتحان کردم الانم امتحان کردم تکزنگ و زنگ کامل ولی هیچ کدوم one ring رو نشون نمیده

      حسین مظفروندی
      پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

      خواهش می کنم دوست عزیز، من خودم هم امتحان کردم، هر وقت که تک زنگ بخوره، می نویسه One ring.

     hamedhch
     پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

     بابت

     hamedhch
     پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

     باش بازم خیلی ممنون دم شما گرم

      حسین مظفروندی
      پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

      خواهش می کنم. 🙂

Triple H
پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

یه نگارش فوق العاده بود آقای حافظی. واقعا لذت بردم.

ayan
پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

سلام. خسته نباشید ببخشید بی ربطه ولی
منم از امرور وینفونی شدم D: با ۶۴۰xl
فقط یه راهنمایی کنید.
من میخوام اکانت مایکروسافت بسازم ولی زیر first name این ارور میده :
Your name contains characters that are not allowed.
چه کنم ؟؟؟

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

  دوست عزیز در این قسمت از یک کارکتر استفاده کردید که قابل قبول نبوده، اون کارکتر رو حذف کنید.

   ayan
   پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

   یعنی چی ؟ من اسمم رو وارد کردم فقط !!!!

    حسین مظفروندی
    پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

    این پیام خطا به این موضوع اشاره می کنه که از کارکتر های غیر مجاز استفاده شده.

     aryan
     پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

     ببخشید باز مزاحم شدم .
     من توی firs name اسم خودم رو وارد میکنم : ” aryan ”
     الان چه کاراکتر غیر مجازی هست بگید اصلاح کنم

    احمد اقدامی
    پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

    شاید اسمتون دو بخش داره و از فاصله استفاده کردید، کاراکتر فاصله هم پذیرفته نمیشه

fatemehas
پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

واقعا فوق العاده و زیبا، با قلمی روان
با تشکراز اقای حافظی بابت نگارش این مقاله عالی
خوشحال میشم که بازهم خواننده همچین مقالات خوب و مفید از اقای حافظی باشم
پس دلیل اینکه این چند مدت تو سایت کم پیدابودین بخاطر نوشتن این مقاله بوده؟
بازهم ممنون

morteza vasheghani farahani
پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

خیلی خوب مستهلک بودن آیپد پرو رو نشون دادین، عالی بود.

mohsen 930
پاسخ دهید پنجشنبه 29 آبان 1394

امیر جان خدا قوت عالی بود.
مداوم بنویسه قلمت

Amir
پاسخ دهید جمعه 30 آبان 1394

تنها رقیب سرفس پرو ۴ یا ۳ فقط و فقط سرفس بوک هست، چرا که مردم اکثرا تمایل دارند لپ تاپی داشته باشند که قابلیت تبلت رو نیز به همراه داشته باشه، تا تبلتی که بتونه نقش یه لپ تاپ رو بازی کنه، یکی از مشکلات سرفس قرار نگرفتن درست آن بر روی پا به خصوص در درازمدت است. اما به جرات میگم که خانواده سرفس چه نس پرو و چه نسل بوک فوق العاده است و اپل با این طراحی برا آیپدش همه را ناامید کرد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,