آه، اکتبر این همان زمانی از سال است که در آن همه چیزهایی که در اطراف ما قرار دارند موجب ترس و وحشت ما می‌شود و ما را به لبه مرگ هدایت می‌کنند (اشاره به هالووین دارد). ترسناک ژانر مورد علاقه طرفداران در بیشتر اشکال سرگرمی، از جمله بازی های ویدئویی است. اگر بخواهید عناوین ترسناکی را برای چک کردن آن‌ها در این اکتبر دنبال کنید، مطمئن شوید که بازی‌ها را که در این مقاله وجود دارند را چک کنید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در این مقاله به بررسی برخی از بازی‌هایی می‌پردازیم که ممکن است با فرا رسیدن هالووین در ماه اکتبر بتوانید با انجام این بازی‌ها تجربه‌های عالی را ایجاد کنید. برای مشاهده و بررسی این بازی‌ها با ما همراه باشید.

OUTLAST

Outlast در سال 2015 به عنوان یکی از وحشتناک‌ترین و ترسناک‌ترین بازی‌ها لقب گرفت و اگر شما این بازی را انجام داده باشید دلیل این امر را می‌دانید. شما در این بازی در قالب یک خبرنگار کنجکاو هستید که از طریق ایمیل فعالیت‌های غیر معمولی را در یک پرورشگاه روانی دریافت می‌کند و بعد از ورود به ساختمان آن‌جا تنها با داشتن یک دوربین و چندتا باطری، چیزی که او در ابتدا فکر می‌کرد کار ساده‌ای باشد به سرعت تبدیل به یک مبارزه‌ی ناامیدانه برای زنده‌ماندن در برابر دشمنان وحشی و ترسناک می‌شود.

در واقعیت می‌توان گفت که این بازی برای بیماران قلبی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در واقع من اشتباه کردم که این بازی را در اواسط شب در سال  گذشته انجام دادم و آن شب را نتوانستم بخوابم. خود را برای انجام یک تجربه‌ی بسیار وحشتناک در هالووین امسال آماده کرده‌اید؟

Alien: Isolation

بازی  Alien: Isolation که در سال 2014 منتشر شد با ارائه‌ی موجودات ترسناکی که به فرانچایز‌های این بازی متعلق هستند یعنی Xenomorph‌ها می‌تواند تجربه‌ی ترسناکی را برای شما به ارمغان بیاورد. شما در این بازی در یک سفینه‌ی فضایی با موجوداتی که اصلاً ازوجود آن‌ها اطلاع ندارید گیر افتاده‌اید. تنها راه زنده ماندن فرار کردن و پنهان‌شدن است، پس خوب پنهان شوید زیرا اگر این کار را انجام ندهید قبل از این که متوجه چیزی شوید تکه پاره خواهید شد.

بازی‌های زیادی وجود ندارند که بتواند اظطراب و هیجان و ترس و وحشتی که در بازی Alien: Isolation وجود دارد را بتوانند ایجاد کنند. اینکه شما در این بازی می‌خواهید که در سکوت از یک سفینه به سفینه‌ی دیگری بروید و از دست این موجودات فرار کنید و یا خود را در سفینه برای دور ماندن از دست Xenomorphها زندانی کنید به انتخاب خودتان بستگی دارد ولی توصیه می کنم که هر کاری را که انجام می‌دهید در سکوت انجام دهید و نگذارید که Xenomorphها متوجه شما شوند زیرا در این صورت با صحنه‌های وحشتناکی از قبیل تکه پاره شدن روبه‌رو می‌شوید. در یک کلام شما نمی‌توانید این بازی را بدون عرق‌کردن ناشی از ترس انجام دهید.

Your Toy

Your Toy به دلیل منحصربودن جایگاه مخصوصی در این لیست دارد. لیستی که اغلب به دلیل ترس از زامبی‌ها و موجودات شیطانی به بازی‌های ترسناک ملقب شده‌اند در حالی که کسی انتظار این را ندارد که یک بازی که در آن یک خرس عروسکی بی‌آزار قرار دارد در این لیست حضور داشته باشد. این خرس عروسکی که در دوران کودکی صاحبش مورد آزار و اذیت قرار گرفته قصد گرفتن انتقامی وحشتناک از آن ها دارد.
از لحاظ گیم‌پلی، بازی Your Toy به مکانیک پازلی فرار از یک اتاق به مکانی دیگر متوصل می‌شود که سعی می‌کند تا راهی برای رهایی یافتن شما از یک اتاق را کشف کند. این بازی ممکن است خسته‌کننده به نظ برسد ولی طرز برخورد خرس با شما هنگامی که شما در حال فرار از او هستید می تواند جالب توجه و در عین حال ترسناک باشد. از آنجایی که هالووین در راه است انجام این بازی می‌تواند تجربه‌ی جالبی را در این مقطع از سال برای شما تداعی کند.

Resident Evil 7: BioHazard

Resident Evil همیشه یک بازی ترسناک عالی در این ژانر محسوب شده و بیشتر بازیکنانی که Resident Evil 7: BioHazard را انجام داده‌اند این بازی را از بهترین بازی‌های این ژانر و حتی بهترین بازی‌های رایانه در سراسر دنیا دانسته‌اند. شما درحالی که برای یافتن نامزدتان به یک خلانه‌ی متروکه در یک مزرعه‌ی رهاشده در اعماق جنگل پا می‌گزارید با انواع موجودات ماورای‌طبیعی روبه رو می‌شوید که بسیار ترسناک هستند و متوجه خواهید شد که او چرا تاکنون بازنگشته است. البته باید بدانید که مزرعه‌ی متروکه در حقیقت متروک نیست.

Resident Evil 7: BioHazard یک روایتی است که بسیار عالی نوشته شده است و جو ترسناک و گیم‌پلی عالی این بازی، آن را به یکی از بهترین بازی‌ها برای علاقه‌مندان به این عنوان تبدیل کرده و بازیکنان زیادی را به خود مشتاق کرده‌است. پس اگر می خواهید که در ماه اکتبر بترسید و کمی وحشت را تجربه کنید انجام این بازی می‌تواند خواسته‌ی شما را برآورده کند.

 INSIDE

مانند بازی  Your Toy، این بازی نیز بیشتر یک عنوان تمرکزی است تا آن که یک بازی ترسناک باشد. در جهان تاریک و پیچیده‌ی بازی شما به عنوان یک پسر بچه بازی می‌کنید که از شکارچیان شیطانی که سعی می‌کنند او را دستگیر کنند فرار می‌کنید. همچنان که در این بازی دنیای ترسناک و معماها را بررسی می‌کنید تا خود را از دست موجودات شیطانی پنهان کنید، در حقیقت یک حس دائمی را در خود احساس می‌کنید که شما را به طور ناخودآگاه مظطرب می‌کند و این مسئله‌ای است که فقط زمانی که شما در جو بازی قرار بگیرید آن را احساس خواید کرد.

نظرات شما

شما در مورد این لیست چی فکر می کنید؟ آیا شما نیز بازی‌ها را در ذهن دارید که در این مقاله از آن‌ها نام نبرده‌ایم؟ بازی‌های ترسناکی که شما دوست دارید در این مقطع از سال انجام دهید کدامند؟ شما نیز می‌توانید نظرات و ایده‌های خود را با ما در میان بگزارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,