صرف نظر از اینکه کدام قسمت و اجزای ایکس باکس وان ایکس را می کنید شکی نیست که این کنسول از PS4 قوی‌تر است. از نظر GPU، رم، CPU و اسب بخار ایکس باکس وان فراتر از کنسول سونی و یک هیولا در میان کنسول‌ها است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با این‌حال، هنگامی که ما بازی را روی این کنسول انجام می‌دهیم این کنسول آن را چگونه اجرا می‌کند؟ این کنسول از نظر مشخصات فوق‌العاده است، اما آنچه مهم است چگونگی کیفیت و نمایش بازی روی آن است. در اینجا به معرفی 5 بازی که روی کنسول ایکس باکس وان در مقایسه با PS4 بهتر به نظر می رسد، می‌پردازیم.

Star Wars: Battlefront 2

بازی Star Wars 2 یکی از مهم‌ترین عناوینی بود که در سال گذشته منتشر شد و به عنوان بازی برای اندازگیری کیفیت اجرای آن روی کنسول ایکس باکس وان ایکس در مقایسه با سایر کنسول‌ها استفاده می‌شود. کنسول ایکس باکس وان ایکس می تواند این بازی را با کیفیت 4K (یا 2160*3840) به اجرا درآورد و همچنین در اغلب اوقات بازی این عنوان را روی 60 فریم در ثانیه اجرا می‌کند.

کنسول PS4 Pro می‌تواند این بازی را با 60 فریم در ثانیه اجرا کند ولی تنها گاهی اوقات قادر به این کار است و حداکثر کیفیتی که می‌تواند این بازی را با آن اجرا کند 1440p است. حقیقتا ایکس باکس وان ایکس در مقایسه با PS4 Pro در اجرای این بازی بسیار قدرتمندتر است.

Rise Of The Tomb Rider

بازی Rise Of The Tomb Rider یکی دیگر از بازی‌هایی است که در آن ایکس باکس وان ایکس می درخشد. هر دو کنسول می تواند این بازی را با کیفیت 4k (که می توانند روی 60 فریم در ثانیه تنظیم شود) اجرا کنند ولی ایکس باکس وان ایکس این کار را به صورت طبیعی انجام می‌دهد در حالی‌که کنسول PS4 Pro این کار با کمک Checkerboarding انجام می‌دهد. این امر منجر به کیفیت بالای این بازی روی هر دو کنسول می‌شود ولی در ایکس باکس وان ایکس کمی بالاتر است. حالت دید غنی شده به شما این اجازه را می‌دهد که بتوانید این بازی را در سطح‌های گرافیکی بالاتری انجام دهید در این حالت ایکس باکس وان از Chekboarding استفاده می‌کند در حالی که کنسول PS4 به 1080p کاهش می یابد.

در نهایت، در حالت فرکانس بالا هر دو کنسول رزولشن بازی را به 1080p کاهش می دهند تا امکان افزایش سرعت فریم را فراهم کند. ایکس باکس وان ایکس برنده ی روشنی در اینجا نیز است، که آن را قادر به اجرای این بازی روی 60 فریم در ثانیه در 100٪ لحظات بازی می‌کند در حالی که PS4 Pro این امر را در 50 درصد اوقات بازی انجام می دهد و در لحظات فشرده توانایی آن پایین می‌آید.

Hitman

در بازی Hitman که در سال 2016 منتشر شد، کنسول ایکس باکس وان ایکس با فاصله ی زیادی نسبت به PS4 Pro بهتر عمل می‌کند. در کنسول وان ایکس اگر شما تنظیمات کیفیت را روی نرمال تنظیم کنید این بازی را با کیفیت 4K و 30 فریم در ثانیه و اگر تنظیمات را بالاتر ببرید این بازی را با کیفیت 1440p و 60 فریم در ثانیه اجرا می کند. در حالی که کنسول PS4 Pro تنها می تواند این بازی را با کیفیت 1440p اجرا کند.

Assassins Creed: Origins

کنسول ایکس باکس وان ایکس بازی Assassins Creed Origins را که در سال  گذشته منتشر شد، تقریبا روی کیفیت 4K و درجه‌ی 2160P به اجرا درمی‌آورد، درحالی که تنها گاهی اوقات و به مقدار کمی آن را به 30 فریم در ثانیه کاهش می‌دهد. از طرف دیگر کنسول PS4 Pro این بایز را با کیفیت پایین‌تری و با 1584p ارائه می‌دهد. علاوه‌بر‌این، کنسول PS4 فرکانس بازی را در لحضات گیم‌پلی شدید از 30 به 20 فریم در ثانیه کاهش می‌دهد. اگرچه در این بازی هر دو کنسول ناچار به کاهش فریم در گیم‌پلی‌های شدید هستند ولی کنسول وان ایکس به‌طور کلی میزان فریم خود را بالاتر نگه‌می‌دارد.

The Witcher 3

هر دو کنسول هم ایکس باکس وان ایکس و هم PS4 Pro می‌توانند بازی The Witcher 3 را با کیفیت 4K به اجرا در بیاورند ولی کنسول وان ایکس این کار به صورت طبیعی انجام می دهد درحالی که PS4 Pro باید به Checkerboarding متوسل شود. علاوی بر این سخت‌افزار‌های قدرتمند ایکس باکس وان ایکس این کنسول را قادر می‌سازند که سایه‌ها و بافت‌های بازی را بهتر از کنسول PS4 Pro به نمایش بگذارد.

منبع :

WINDOUSCENTRAL

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,